10 filmů o svatbě, které musíte vidět

 • 9. lis 2023
 • Dana Račko
 • iStock

Jsou plné romantiky, lásky, humoru i svatebního stresu. Ženy je milují, muži nenávidí, ale přece si je s námi prohlédnou, protože nás milují. 🙂  Pokud jste je ještě náhodou neviděli, zpestřete si svatební přípravy a prohlédněte si některý z naší desítky.

filmy o svatbě

1. Válka nevěst

I vy máte nejlepší kamarádku, se kterou sníte, že jednou přijde ten velký den a vy budete mít dokonalou svatbu? V tom případě jste jako hlavní hrdinky Emma a Liv. Vše je dokonalé, pokud svatební agentura nezplete jejich termíny v jejich vysněném hotelu a najednou se svatby v něm musí jedna z nich vzdát.

Bude to sebevědomá blondýnka, nebo dosud vždy ústupná brunetka? Podívejte se nikdy na nekončící svatební příky dvou přítelkyň, jejichž přátelství má kvůli svatbě na mále, ale nakonec ho ustojí.

Válka nevěst

2. Svatební noc v Las Vegas

Joy opustil snoubenec, Jacka vyhodil z práce vlastní otec. Oba si potřebují vyčistit hlavu a vyhodit si z kopýtka. Kde jinde by mohli zapomenout na své problémy, jako v Las Vegas?

Náhodné setkání, hodně alkoholu a bum – ráno se probudí s obroučkami na prstech. Trapné důsledky prohýřené noci se snaží urovnat, ale plány jim překazí velká výhra peněz. V koho peněžence skončí vyhrané miliony, když jsou vlastně manželé? Začíná mezi nimi nelítostný boj o peníze a nakonec i o lásku.

3. Ďábelská tchyně

Vztah tchýně a nevěsty, to je těžké téma. Pokud však jde o film, může to být kopec legrace. Charlotte bláznivě miluje Kevina, ale jeho matka má na věc jiný názor. Nová nevěsta se jí věru nezamlouvá, a proto se nejprve snaží rozdělit je, ale a když se jí to nedaří, prosazuje si svatbu podle svých představ.

Budoucí nevěsta ve snaze udělat dojem udělá pár ústupků, ale když zjistí, že tchyně jí nastávajícím manipuluje, zakročí. Překoná láska i toho největšího nepřítele – tchyni?

Ďábelská tchyně

4. Svatby podle Mary

Romantikou napumpovaná klasika, která nikdy neomrzí. Sladká Mary miluje svou práci a organizuje svatby nejlépe, jak umí. Právě pro její šikovnost si ji vybere samotná internetová magnátka. Zpočátku má z toho velkou radost, ale když náhodně pozná Steva, ani netuší, že ženichem na svatbě, která má být vrcholem její kariéry, bude právě on. Vybere si lásku nebo kariéru?

5. 27 šatů

Ten pocit, když jste neuvěřitelných 27krát družičkou, ale stále ne nevěstou… ten pocit velmi dobře zná Jane. Jako by to nestačilo, její frustrace narůstá, když zjistí, že muž, kterého miluje, plánuje svatbu s jinou ženou. A rovnou s její sestrou. Cestu jí navíc zkříží novinář, který si pozvolna získává její sympatie. Nový muž v jejím životě vyvolá chaos a nejistotu citů. Vymění konečně Jane šaty družička za šaty nevěsty? A kdo bude ženichem?

6. Nevěsta na útěku

Maggie už třikrát utekla přímo před oltáře. Novinář Ike se doslechne o jejím netradičním příběhu a vyhledá ji za účelem psaní článku. Ten vydají, ale náhle má nerozhodná nevěsta pocit, že její publicita zkomplikovala život a zažaluje redakci. Investigativní novinář se nedá odradit a vybere se pátrat po stopách Maggie a jejích vztahů, aby dokázal před soudem svou pravdu.

Mezitím se objeví Bob. Atraktivní fotbalový trenér má však smůlu, neboť ani jemu neřekne hlavní hrdinka konečně ano. Toho pravého pozná nakonec v novináři, kterého dokonce sama požádá o ruku.

7. Moje tlustá řecká svatba

Kanaďanka a Američan. Pokud netušíte, že příští nevěstě koluje v žilách řecká krev, řeknete si, že jde o tradiční mladý pár. Jenže silný sklon k dodržování řeckých tradic se ukáže jako hlavní problém mezi ženichem a jeho novou rodinou. Rozdílnost kultur přinese s sebou plno tragikomických situací a zvratů v lásce snoubenců.

8. Čtyři svatby a jeden pohřeb

Atraktivní třicátník Charles se bojí závazků. Dokud na jedné svatbě nepozná okouzlující Carrie. Marně se snaží do ní nezamilovat, ale osud to chce jinak a opět se setkávají na druhé svatbě. Právě na ní se zamilovaný Charles dozvídá, že třetí svatba už bude svatbou jeho milované. K překvapení svého okolí se bude konat i čtvrtá svatba – Charlesova. Ale aby těch svateb nebylo příliš, hlavní hrdinové si trochu posmutí na jednom pohřbu. Bude na konci příběhu také svatba číslo pět…?

9. Jak ulovit družičku

Tenhle film se svatební tématikou jistě zaujme i vašeho nastávajícího. Komedie plná humoru je příběhem o lásce a pevném přátelství. John a Jeremy jsou bezstarostní mladí muži, kteří mají netradiční zábavu – chodí se bavit na svatby a balit družičky. Na jedné z nich očekávají tradiční scénář, ale poznají dvě sympatické družičky, které zamotají jejich dosavadní plány.

Jak ulovit družičku

10. Tvůj snoubenec, můj milenec

Dvě nerozlučné přítelkyně, jeden muž. Extrovertní Darcy oznámí sňatek se školní láskou submisivní Rachel. Přestože k němu přechovává lásku, nechce zradit nejlepší přítelkyni, a tak raději trpí ona. Jenže Rachel není jediná, kdo zcela nezapomněl na jiskření ze školních dob. Dex začíná být v citech nerozhodný a spouští se lavina tajemství a zápletek. Zpočátku se snaží své pocity ignorovat, ale nakonec přece zvítězí pravá láska i přátelství dvou rozdílných žen.

Autorka článku: Dana Račko

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?