Kategórie

Svatební plánovač (11): Jak na svatební výzdobu

Pokud jste si na začátku určili téma a barevnou kombinaci pro svou svatbu, plánování výzdoby a výběr dekorací by pro vás neměl být takový problém. Pokud však i přesto nevíte, jak postupovat, nebo jste si vaši představu ještě neujasnili, poraďte se s odborníky – oslovte svatební agenturu nebo dekoratérskou společnost, případně květinářství.

Květinářství mají často k dispozici i různé svatební doplňky jako vázy, svíčky, návleky na židle, stuhy a podobně, a květiny bývají podstatnou součástí každé svatební výzdoby. Profesionálové ze svatební branže mají zkušenosti a přehled, proto vám budou umět poradit nejen to, kde nakoupit dekorace, ale mohou vás i inspirovat při vytváření celkové představy o výzdobě.

V případě, že chcete plánování výzdoby a nákup dekorací zvládnout sami, zde je několik tipů:

1. Držte se jednoho tématu

Dbejte na to, abyste se při výběru dekorací drželi jednoho tématu a vybraného barevného schématu tak, aby vaše svatba nakonec tvořila jeden nádherný harmonický celek.

2. Držte se prvotní představy

Nekupujte nepromyšleně vše, co se vám zlíbí, ať už v obchodě nebo na obrázku na internetu. Je velmi důležité, abyste se drželi své představy, a nesnažili se do ní násilím zakomponovat něco, co se k ní nehodí.

3. Postupujte podle plánu

Než začnete kupovat a objednávat konkrétní předměty, mějte jistotu, že přesně víte, jak je použijete. Nakreslete si, jak má vypadat váš svatební stůl, stoly hostů a sál. Zakreslete, kde se má co nacházet, kde budou květiny, svícny, svíčky, balóny, mašle, závěsné dekorace a podobně. Tak budete vědět, kolik čeho potřebujete, a nebudete se zdržovat procházením e-shopů a bazarů, ale rovnou objednáte to, co chcete.

4. V jednoduchosti je krása

Když si vyberete téma a barevné schéma, vyhledejte si na internetu inspiraci k danému tématu a barvám. Možná budete překvapeni, že někdy stačí skutečně málo, a že v jednoduchosti je opravdu krása.

Některé dekorace dokonce můžete velmi snadno i sami vyrobit, například z nepotřebných předmětů, které vaši prarodiče skladují na půdě. :)

5. Připravte si seznam dekorací

6. Dbejte na jednotný styl květin

Při výběru květin si dejte pozor, aby květinová výzdoba, svatební kytice, kytice družiček a korsáž ženicha a svědka tvořily celek. Všechny květiny by měly být laděny do stejných tónů a měly by se objevovat stejné druhy květin.

Nechejte si od květinářství nejdříve udělat nabídku, která by měla obsahovat několik možnosti, jak vytvořit květinovou výzdobu, a také cenové odhady při použití různých druhů květin a dekoračních materiálů. Rovněž je požádejte, aby vám na ukázku udělali malou kytičku, abyste měli představu, jak bude nakonec výzdoba vypadat, a mohli případně udělat nějaké změny. Je to přece vaše svatba, proto se nestyďte být vybíraví a nároční.

Inspirace pro výzdobu kostela:


Autor článku: Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely) / Fotografie: isifa/Shutterstock