Jak vycházíte s rodiči ženicha? Znají se vaši rodiče?

Zobraz úvodní příspěvek
Jakpak vycházíte s rodiči ženicha? A jak to máte s vzájemným seznámení rodičů? Znají se a plánují všichni čtyři svatbu s vámi nebo se uvidí poprvé až na svatbě?
Odpovědět
nevycházíme..Bohužel, žijí naprosto jinak než moje mamka, pořád sedí doma, žádný společenský život, žádná témata k hovoru kromě jejich vnoučete..Naši rodiče se mezi sebou znají, ale podle mamky jsou to divní patroni, takže tam kamarádství taky nehrozí. Na svatbu nepůjdou, tchýně rovnou řekla, že z jejich rodiny nikdo nepůjde,což se nám jen a pouze oddechlo, ale je nám líto tchána, který je fajn ;-) Přítel k nim žádný vztah nemá, nestýkáme se s nimi, jen občas se dozvídáme takové ty "ověřené" informace, že se u nás děje to a to :-D
Odpovědět
Profilova fotka
s přítelovými rodiči moc nevycházím mají odlišný životní styl od mých a ještě horší je to s přítelovým bratrem s tím jsme si nesedli vůbec. Naši rodiče se prozatím neznají a myslím si že po tom ani moc netouží mají odlišné životní názory
Odpovědět
@sobticek jo, sourozenci..Tady o tom byla docela velká diskuze i myslím..přítelovy sestry jsou taky zvláštní, zřejmě po rodičích
Odpovědět
Profilova fotka
@krizecek horší je že bratr mu jde za svědkateda pokud to neodmítně ani by mě to nepřekvapilo
Odpovědět
Profilova fotka
S rodiči mého přítele jsem se ještě ani neviděla. Matka od rodiny odešla, když mu bylo 6, neviděli se pak celých 13 let, a teď tam přítel občas jezdí, na svatbu půjde, ale zatim mě to netrápí, že jí neznám, nevim totiž vůbec, co si o ní mam myslet. No a táta přítele - to je odjakživa alkoholik, kterému je všechno jedno a nevylejzá z bytu. Na novinku od přítele, že bude svatba, že se budeme brát, odpověděl do telefonu, že on škrábe jabka a bude dělat štrůdl :-S Takže no comment. Bráchu má v pohodě, ale to je bohužel všechno :-|
Odpovědět
Profilova fotka
U nás se díky Bohu neznají, za svou rodinu bych se musela stydět a naštěstí se nepoznají ani svatbě, vlastně tak nějak doufám, že se nepoznají nikdy. Asi to zní krutě, ale bohužel. Bylo by mi trapné v přítelově skvělé a fungující rodině představovat tu svou, nenávistnou a prohnilou dávno nefungující ,,rodinu". Máte to někdo podobně?
Odpovědět
Profilova fotka
S rodici meho pritele moje rodina vychazi skvele a ja taky. Mame moc hezky vztah a moje budouci tchyne me ma rada jak svoji dceru. Mam stesti :-D
Odpovědět
Přítel se s otcem nevídá, s jeho nevlastním otcem mám dobrý vztah, jen je problém budoucí tchýně. Sice se ke mě chová mile, ale jakmile zmizím z dohledu tak mě začne před přítelem pomlouvat a snaží se tím nakazit i zbytek rodiny. Vždycky na přítele začne, hele já ji mám ráda, ALE....a už to jede. Přítel se mě zastává a už tam z obav co si zase bude muset vyslechnout pomalu odmítá jezdit a opět se z doslechu dozvím že jsem ta špatná já, že ho tam nepustím. A to ještě neví že se budeme brát, asi to s ní sekne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sweet81 Jo tak my to máme úplně stejně ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bekka23 na to si dejte bacha... s pritelem se domluvte na taktice - takovehle kriticke nazory a reci je treba zatrhnout hned od zacatku. (bohuzel) Podivej se na to takhle - ted jste vpohode, ale vztahy prochazeji ruznymi krizemi... tvuj pritel ted posloucha kritiku na Tebe od jeho mamy a momentalne se Te zastava. V momente kdy bude krize, tak ti vsak budouci tchyne bude u pritele podryvat autoritu a kdyz na Tebe on bude trebas nastvany, tak se te mozna zastavat nebude (a cloveka okoli zviklat muze, co si budeme povidat..) ;-) Takze ja bych Vam na toto poradila at to opravdu resite v zacatcich. Pritel pokazde kdyz jeho matka zacne o Tobe nehezky mluvit by ji bud mel ukazat, ze tohle poslouchat nechce a nebude, jsi jeho partnerka a on chce aby ona to jednoduse respektovala a jestli nema nic lepsiho na praci, tak on pujde pryc. A nebo proste muze odejit beze slova, at si "placa co chce" ale bez posluchacu. (nekdy nema cenu nic rikat, zalezi jaky ma budouci tchyne charakter). Radim ze zkusenosti od zname, jim pekne tchyne zatapela a garantuji ti, ze to dokaze i rozvratit vztah. :-| Nekdy se tchyne zmeni kdyz je po svatbe a kdyz prijdou vnoucata, ale nemusi tak tomu byt. Takze ja byt Tebou, tak to nejak s pritelem resim. Ted to muze vypadat jako prkotina, protoze jste vpohode. Ale vztahy jsou promenlive a okoli toho v dobe krize muze zneuzivat v jejich prospech. ;-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Ahojky, taky přispěji svou troškou do mlýna. Budoucí tchýně i tchán překonali veškeré mé noční můry. Jsou cizinci, naštěstí bydlíme asi 150km od nich, ale pořád je to moc blízko. S mým snoubencem mají opravdu "zvláštní" vztah, jakoby snad ani nebyl jejich syn. Prostě s ním jednají skoro jako s cizí osobou, která by jim měla neustále projevovat vděčnost a být neustále k dispozici. Vyčítají mu naprosto všechno - že není dost často doma, že se dostatečně nepodílí na svatebních přípravách, že jel na dovolenou se mnou do ČR místo křesťanského setkání bla bla bla.. Jsou prostě zvyklí, že jejich rozvětvená famílie bude řídit naprosto vše, i náš vztah. Na mě si ze začátku netroufali, ale už se taky otrkali a je to snad ještě horší než předtím. Nesnášíme se vzájemně, nejhorší je, že bych tam nejradši vůbec nejezdila, ale musím kvůli svatbě. ;-( je na tom někdo podobně?
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já také přispěji,s budoucím tchánem je vše v pohodě vycházíme spolu naprosto skvěle,i si tykáme,s tchýní je to horší,tedy ted už se to zklidnilo ale dřív to bylo hrozné,dělala mi různé naschvály,všude mě pomlouvala,snažila se o to aby jsme se rozešly,všude se na mě vyptávala hledala na mě kdejaké chyby,no hrůza pak když jsem otěhotněla tak říkala že to vnouče nechce a dokonce i buhví s kym to mám prý.....no hrozně mě ponižovala....ale můj nastávající byl naštěstí při mě a bránil mě,a pak když se narodila terezka tak se dost změnila,najednou se zaala se mnou bavit normálně pořád k nám jezdila pořád se vyptávala kdy přijedeme,no už je to lepší o dost ale pořád je mezi námi to věné ale.....ale nedáváme to najevo.....akorát je to hrozný generál,nejradši by nám organizovala celou svatbu,ale to jsme jí zakázaly,chceme si to udělat podle sebe a ne podle toho jak ona to chce,sice to se jí nelíbí ale musí si zvyknout ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
@peetulka22 jojo s tou tchyní mi to něco připomíná :) taky se na mě neustále vyptává, aby měla drby pro svoje příbuzný, pomlouvá mě za zády, vždycky, když mě vidí, tak se tváří, jako kdyby zrovna kousla do citronu :-D . Dřív jsem si myslela že historky o příšerných tchýních jsou dost nadsazené, ale teď vidím že to neminulo ani mě. Paradoxní je, že s rodinou přítele mojí sestry vycházíme skvěle, jsou to moc milí lidi a sestře v tomhle opravdu trochu závidím.
Odpovědět
I já přispějí trochou do mlýna. Mí a partnerovi rodiče se neznají, seznámení proběhne až na místě v den svatby. Mám z toho trochu obavy. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@macangel no jo no hold si nevyberem,ale my ty pomluvy máme naštěstí za sebou :-) ,ale pořád to není v pohodě no,ale moje rodina zase jardu má ráda,vycházejí spolu perfektně,a já s ostatní járovou rodinou vycházím vpohodě hlavně s tchánem,toho mám nejradši(a on mě taky,svěřil se mi s tím nedavno :-) ) akorát ta tchýně no......
Odpovědět
Profilova fotka
@lenda26 Neměj :-) Naši rodičové se taky v podstatě viděli až v den svatby :-) a bylo to bez problémů. Taťka se teda s tchánovcema dvakrát viděl- jednou, když tam přijel pro mě a podruhé, když vezl desky švagrovi (takže se viděli všeho všudy asi dvě hodiny ;-) ). Akorát teď tchýně pořád chce aby přijeli, že si s nima nestihla ani pořádně pokecat, tak tam naši za 14 dní jedou na návštěvu :-)
Odpovědět
moje mama nemuze prijit manzelove mamince na jmeno :-( dost osklive skoncila svatba a me to velmi mrzi.. pritom tchyne je moc mila a obe se mame rady.
Odpovědět
Profilova fotka
@peetulka22 Nemluvíš o mé tchýni??? :-) Tedy ta moje zatím netuší, že budě nějaká svatba natož, že za šest měsíců z ní bude babička. Mám jistotu, že to bude to samé s kým jsem si drobečka upekla atd... Děsím se až se všechny novinky teď o víkendu dozví. Buď přítele zmrzačí a nebo vydědí....
Odpovědět
Profilova fotka
Holky já mám pocit, že my musíme mít společnou tchýni, jinak si to neumím vysvětlit :-D :-D !!! Je to ošklivé ;-) , ale jsem ráda, že v tom nejsem sama. Moje bud. tchýně asi neví, jak se jmenuju :-) , když o mě mluví s přítelem, tak říká jen ona!!! A to spolu máme krásného chlapečka, který taťkovi jakoby z oka vypad bohužel, protože by se mohla alespoň užírat, co když není jeho. V těhotenství řekla, ať si dáme nad postýlku přítelovu fotku s dětství, hádejte proč. Teď plánujem svatbu, a všechno je bohužel o penězích, protože ta by nepustila ani kačku a bojí se, aby jsme náhodou něco nechtěli, což nechcem, tak může mít klidné spaní, ale stejně do toho kecá, až moc a někdy dost nevhodně: věta typu: No to ne, to já zakážu! Směšné, jsme dospělí, máme vlastní rodinu, tak co by zakazovala, že. Teď to vypadá, že jsem ji snad nedala ani šanci, ale opak je pravdou, dala a několikrát a přesto všechno se přenáším, usmívám se na ni jsem milá atd. Kdo ví kdy bouchnu...:))). Ale podporu mám od partnera, naštěstí!!!! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jiskricka Určitě napiš, jaký byl víkend!!! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jak to tak čtu, tak tchánové jsou nejčastěji v poho, beru si ponaučení, budu jednou ta nejlepší tchýně na celém světě!!!! :-)
Odpovědět
@peetulka22 tak to buď ráda, že aspoň tchán je v pohodě, třeba časem zpacifikuje i tchýni ;). U nás jsou oba úplně stejní, tedy budoucí tchýně ráda vyvolává konflikty a její manžel si rád přisadí. Je fakt nesnesitelná. Ale oni jsou cizinci a mají úplně odlišné životní názory a postoje než naše rodina, takže se trochu i obávám samotné svatby :-S
Odpovědět
Profilova fotka
@jiskricka moje tchýně to rozdýchávala 7měsíců,(než se malá narodila) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@macangel jéje tak to ti nezávidím,mě staí ta tchýně,nedokážu si představit že by byl takovej i tchán,....
Odpovědět
Profilova fotka
@balalin ,asi jo,hold si holky nevyberem,můžeme si podat ruce a jít světem,máme tchýně jaké máme.... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
až já budu jednou tchýní,tak chci být hodná,no jehodnější tchýně ;-)
Odpovědět
@jiskricka taky mě zajímá jak to dopadne :)
Odpovědět
Moc spolu nevycházíme. Naše vztahy jsou řekněme velmi korektní a omezené jen na komunikaci o počasí a práci. :-p A to jak s tchyní , tak i s tchánem. Rodiče se navzájem neznají a naši po tom ani nijak zvlášť netouží a tak to asi zůstane, vzhledem k tomu, že budeme mít jen tajnou svatbu.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak přítel byl něco u rodičů zařídit.... za hodinu co byl doma na "návštěvě" tak se dozvěděl, že já s ním otěhotnět nesmím (trochu pozdě ve třetím měsíci :-| ) , protože tím by si definitivně zkazil život. Jestli přemýšlí o svatbě tak, že pokud nepozve celou širokou rodinu tak na svatbu nepříjdou (prý - uvidíme až se dozví pravdu). Spustili na něj tak, že nestačil ani nic říct.... Má si na mě jednoduše dávat pozor a nepřipouštět si mě k tělo..... Takže víkend se ruší.... jsem na rizikovém a nehodlám se a drobečka ničit nesnesitelnou fúrií co se má za pár měsíců nazývat mnou tchýní..... Nejhorší je, že tchýně je nejlepší kamarádka mé matky - takže díky tchýni máma se mnou už přes pět měsíců nepromluvila.... Strašně moc mě celá tahle situace ničí .... nevím jestli svatbu úplně nezrušit... poraďtě
Odpovědět
Profilova fotka
Takže ještě neví, že má nějaká svatba vůbec být natož, že budou prarodiči.....
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?