Jak vycházíte s rodiči ženicha? Znají se vaši rodiče?

Zobraz úvodní příspěvek
Jakpak vycházíte s rodiči ženicha? A jak to máte s vzájemným seznámení rodičů? Znají se a plánují všichni čtyři svatbu s vámi nebo se uvidí poprvé až na svatbě?
Odpovědět
Profilova fotka
Taky přisadím :D naše rodiny se neznají...moje je bohužel extrémně stydlivá...takže na svatbě máme pozvaného i našeho bezprostředního kamaráda, který se o vše postará...což je neuvěřitelná úúúleva...
Odpovědět
Profilova fotka
@jiskricka Mysli jen a jen na sebe a Vašeho drobečka, nic není důležitější a svatbičku si udělejte kdy vy chcete a na nikoho, kdo si to nezaslouží neberte ohledy, přeju hodně sil!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Teda jak to tady čtu, tak musím říct, že já si teda na svou tchýni a tchána nemůžu stěžovat ani za mák :), jsou naprosto v pohodě... S přítelem jsme skoro 9 let a to už se každý člověk za tu dobu projeví a ono pořád nic :D takže si myslím, že už mě ani žádné překvapení nečeká. Jinak svatbu si také plánujeme sami s přítelem. Rodiče se znají, pořádáme společné oslavy, takže taky super :)
Odpovědět
Profilova fotka
holky, budu hnusná, ale v našem případě tohle řešit nemusím...ženich rodiče již nemá a já sve vidím tak 7-10 x do roka, bydlí na Slovesku, takže nemáme čas se ani dohadovat, podle mně ideální, ale nemůžu to říct nahlas...píši to jenom sem. A žádné z Vás, kt. má problémy s tchánem a tchýní fakt nezávidím :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@jiskricka to je smutné :-( udělejte malou hezkou svatbu, jen s lidma, které máte rádi
Odpovědět
Profilova fotka
Naše rodiny se znají a vše je naprosto bez problémů, lepší to snad být ani nemůže :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jiskricka nejlepší je udělat svatbu jen se svědky a na nikoho se neohlížet, jde jen o Vás a o nikoho jiného! držím palce!!
Odpovědět
Profilova fotka
Naše rodiny se poprvé a naposledy potkaly na naší svatbě
Odpovědět
Ahoj ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Naše rodiny se neznají a minimálně rodiče se nejspíš nikdy nepoznají a už toho vůbec nelituji, s tchýní nevycházíme a tak nemám potřebu ji seznamovat se svojí rodinou.
Odpovědět
Profilova fotka
@kitinka76 to sem si myslela taky, jenže dýňák je nevodbytnej jak čtvrtodenní zimnice, takže až naši za náma přijedou, delegace je nemine, no dokážeš si představit, jak sem nadšená 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
jak si tak tu diskusi pročítám, nemáme tu tchýni společnou všechny? čest výjimkám :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Můj a manželův otec se znali už zdřívějška. Jinak moje rodiče nemusí manželovi rodiče a já nemusím tchýni. Do všeho nám kecá,říká nám co máme dělat a tak. Tak že když nemusím tak tam nejdu a ani se neozývám... Závidím těm,kteří vycházejí s tchýní... ;-)
Odpovědět
Asi jsme výjimka - ale se svými rodiči a i s rodiči nastávajícího vycházím dobře a naopak.
Odpovědět
@lennii asi máme stejnou tchýni :-p Nevycházím ani s tchyní ani tchánem, a to přitom nejsem nijak konfliktní osoba, ale je prostě nesnesu.. Rodiče se sice jednou viděli, ale naštěstí je dělí jazyková bariéra, jinak myslím, že by byl oheň na střeše velmi brzy :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, my s partnerem máme jenom jednoho rodiče. Já mám jenom tatku a on jenom mamku. Naše rodiny se znají a vycházejí v pohodě. Pořád se pozdravují a navzájem si něco posílají. Tatka jim pošle jablka a tchýně na oplátku pošle štrůdl. A takhle to chodí pořád. Nedávno si obědnala merunky, tata jí je zaplatil a půl dne se o tom přes nás dohadovali. Nakonec se to uzavřelo tím že se s ním tchýně vyrovná na svatbě. Podotýkám že jde o 200 kč. A takhle je to pořád. Co se týče tchýně lepší jsem si nemohla přát. Navíc jí beru jako kámošku a když se mě něco nelíbí tak jí to taky řeknu. Žádná přetvářka, všechno pěkně na rovinu. Svatbu prožívá ještě víc nežli my dva. Musím říct že se tomu s partnerem jenom smějeme. Když se dozvěděla že chceme od ní udělat svatební koláče byla schopná dát v práci výpověd. Jenom aby měla dva dny volna na koláče. Když něco potřebuju probrat zavolám jí a vím že mě na všechno řekne svůj oběktivní názor, do ničeho mě nenutí. Máme podobný vkus takže se i ve spoustě věcech shodneme. Když něco potřebuje radši volá mě než partnerovi. Prostě lepší tchýni jsem si nemohla přát, je svá, je paličatá ale vím že mě má ráda a bere mě takovou jaká jsem. A já jí taky. Mám jí ráda a moc si jí vážím. A opravdu lituju ty kteří s tchýní nevycházejí. Já si to neumím představit.
Odpovědět
@espiqa moc pěkně jsi to popsala. Docela ti závidím. Bohužel tchýně se mě snaží neustále předělat (samozřejmě marně) podle svých představ: když k nim jedeme nesmím mít na sobě žádné "vyzývavé" oblečení (podotýkám že jako vyzývavé je bráno cokoliv kratšího než do půli lýtek, žádná trička nebo šaty bez rukávů!!), co nejčastěji do kostela a účastnění nejrůznějších křesťanských setkání, atd atd prostě nám neustále diktuje co máme a nemáme dělat (jakože ona ví všechno nejlíp)...Neb takto žít odmítám, tak se neustále snaží nás dostat od sebe, příteli podsouvá, že pro něj nejsem ta pravá apod. S tchánem se skvěle doplňují, opravdu dvojka jak vyšitá, ach jo ;-(
Odpovědět
Ahojky, tak to můj snoubenec s mými rodiči vychází skvěle, což se moc nedá říct o mém vztahu s jeho tátou a mámou. Mají utkvělou představu, že jsem ho ke sňatku dotlačila, že si jeho vyvolenou představovali jinak a že k nim nechodím, protože nemám čistý svědomí. Pak zase tvrdijou, že se nám jenom snaží pomoct, a přitom doslovně řekli, že jestli si nesepíšeme předmanželskou smlouvu (mají strach o majetek a že já bych mohla přítele v případném rozvodu oškubat), tak ho natvrdo vydědí. O peníze mi vážně vůbec nejde.... Hnus fialovej.
Odpovědět
Profilova fotka
@macangel Víš co asi záleží jak si lidi sednou. Partner měl předemnou dva vážné vztahy a jeho maminka ani jednu nepřijala. Co se týče tvé tchýně a tchána jak jsi popisovala že jsou pobožní a že před nimi nesmíš nosit vyzývavé oblečení tak to by mě vadilo hodně. Já jsem taková povaha že bych na just chodila vyzývavě :).
Odpovědět
@espiqa no já jsem taky taková povaha, že bych tak nejradši chodila naschvál :-) Pak už jsem to vzdala a řekla si, že teda nebudu dělat zlou krev, že se to zlepší, ale houby. Zase si našli něco jinýho, co by mohli kritizovat, ale já si do života mluvit nenechám (a zvlášť od nich), takže byl oheň na střeše. Oni rádi vyvolávají konflikty (hlavně tchýně), nevycházejí s kdekým, takže nejsem zas taková výjimka, ale štve mě to. Hlavně proto, že já tu svojí rodinu a kamarády nemám (žijeme v zahraničí) a vztahy s tchánovci, kteří bydlí nedaleko, jsou na bodu mrazu :-S
Odpovědět
Profilova fotka
@macangel A co si s ní skusit promluvit o samotě? Nebo se jí zeptat co se jí nelíbí a najít nějaký kompromis...
Odpovědět
@espiqa no problém je, že oni jsou zvyklý kritizovat a pomlouvat neustále (svoje děti, příbuzný - např. teta, že měla velký výstřih na svatbě, totálně jí pomluvili celou svatbu, bratranci, že se rádi baví..kohokoliv, kdo se od nich odlišuje). Takže nečekám, že by se to nějak změnilo. Nejhůř na tom je můj snoubenec - neustále ho kritizují ve všem - prostě negativní energie mají na rozdávání. Středobodem jejich života je církev a život v jedné komunitě, který si myslím má na jejich chování značný vliv. No my už s nima několikrát mluvili, ale oni žádné argumenty kromě těch svých neuznávají. Momentálně panuje chladné příměří, ale nevím kdy zas vytáhnou do boje :-D
Odpovědět
Tak moje tchýně je tak milá, úslužná, snaživá a je ze mě celá poprděná, přitom je pro život naprosto nepoužitelná, protože byla celý život doma a nepracovala. Nemůžu říct, že ji nemám ráda, ale nedokážu s ní být taková kamarádka jako chce a ona to nechápe a ta její psí láska je k nesnesení :-)
Odpovědět
@sarriku Děs....jako bych viděla svoje vlastní tchánovce....a oni se ještě diví, že k nim skoro vůbec nejezdím....Přítelova máti je taková nóbl mondéna, která si zakládá na tom, že všude musí být dokonale uklizeno, všechno značkové a stylové, a než prostře na stůl, tak půl hodiny řeší, jestli tabuli sladí do fialova, růžova, modra nebo další barvy k čemuž má k dispozici tři příborníky narvané porcelánem, sklem a dalšíma serepatičkama, které si neustále přikupuje....Hlavně, že rodinné vztahy jsou v pr.... a když se přítel stěhoval ke mě, tak si nepřinesl naprosto nic, kromě svého oblečení a knih, protože v té době ještě studoval. Nebýt mé výbavy a mých rodičů, tak se asi místo do ručníku utírá do lopuchového listu a a spí na zemi přikrytý mikinou :-D Hlavně, ale že je podle tchýně strašně důležitá stylová domácnost...všechny peníze si utratí pro sebe a synovi nedá ani kapesník.... :-S
Odpovědět
@macangel U nás je to úplně stejně. Jazyková bariéra je tam taky, protože jinak by asi naši poslali jeho rodiče někam....po tom co o nich ví a viděli, jak vyrůstal a byl vychováván můj přítel, tak mamka jednou prohlásila, že by tchýni musela říct něco velice neslušného :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@macangel Co se týče víry tak to je kapitola sama o sobě. Přítel od mé známé má rodiče jehovisty a můžu ti říct že jsem měla tu čest se s nimi potkat. V životě jsem takové lidi nepotkala a doufám že je už nepotkám. Názory a celkově život který vedou to se nedá ani snad popsat. Docela kamošku lituju, protože ta se jich vyloženě bojí. Naštěstí její přítel je moc hodný chlap, který s touto dábelskou sektou nemá nic společného.
Odpovědět
@lennii Hmmm....to je taky drsný:-/ Přesně a ještě si diví, že k nim nejezdíme, co? Vůbec se mi nelíbí přístup i jak se chovají k němu. Přítel mi dnes řekl, po tom, co si to srovnal v hlavě, že se diví, že je neposlal do prde*e s takovou. Díky Bohu, že aspoň naši jsou normální.
Odpovědět
Profilova fotka
@lennii A kolik tomu synovi je, že si nedokáže vydělat na ručník? Já jsem taky nedostávala od rodičů na VŠ peníze(mamka vdova je prostě neměla), takže jsem si na vše vydělala na brigádách(od nájmu na privátu až po třeba rifle nebo kosmetiku:-)) Třeba to je taková ta drsná láska, aby se o sebe postaral sám:-) Ale z tvého popisu mi teda ani trochu sympatická není a rozhodně bych takovou tchýni nechtěla, aby nevznikl nějaký omyl...
Odpovědět
Tak naši rodiče se neznají a nepoznají. S našima nejsem v kontaktu a na svatbu taky nepřijdou. Partnerovi rodiče, no, tchýni budu mít hodnou, to není zas až tak obvyklé . Jenom tchán mě nesnáší a to do té míry, že jsem s rodiči přítele přerušila kontakty a na návštěvy nejezdím :-| A to ze začátku se ke mně choval fantasticky, tak netuším, co se naráz stalo. Vlastně tuším, ale s tím asi nic nenadělám :-) Takže prašť jako uhoď.
Odpovědět
@espiqa hmm jehovisti to musí být nášup teda :-). Tchánovci teda jehovisti opravdu nejsou, patří do jedné komunity oficiálně uznané katolickou církví a sekta to tedy opravdu není. Ale podle mě tím, že žijou jen v rámci té komunity, tak v podstatě ztratili kontakt s reálným světem. Oni vlastně ani nemají vlastní názor - prostě přejímají nekriticky vše, co hlásá církev a snaží se to vnutit ostatním. Jinak to není nic proti katolické církvi (my sami budeme mít církevní sňatek a sama mám mezi věřícími kamarády), ale jejich přístup mi fakt vadí.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?