Jak vycházíte s rodiči ženicha? Znají se vaši rodiče?

Zobraz úvodní příspěvek
Jakpak vycházíte s rodiči ženicha? A jak to máte s vzájemným seznámení rodičů? Znají se a plánují všichni čtyři svatbu s vámi nebo se uvidí poprvé až na svatbě?
Odpovědět
Profilova fotka
@sarkar ted uz je asi pozde litovat, ale kdyz se do toho obujete, urcite to nejak zvladnete:-) je strasne dobre, ze mas podporu v priteli, protoze to neni uplne samozrejme. Dejte hlavy dohromady a postavte mamu na nohy, samozrejme bude potrebovat, abyste ji byli oporou, ale to nejde timhle zpusobem, jakym ted tu oporu vyuziva. Treba moji babicce ted bude 86, tak si predstav tohle mit 40 let... az pujdes na materskou, taky budes mit jiny penize a jiny starosti nez peskujici nesamostatnou tchyni. Vim, ze se jednodusejc keca a neni to jednoduchy, ale jste na to 2:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@barbora_b jen k ty hyposce - nasi ji maj taky na mamu, protoze tam to vychazelo do 65.. Tatovi by ji uz nedali. Ale mamce v 50 na 15 let dali, ale byl to uz strop...
Odpovědět
Profilova fotka
@rozzaarka Jj, to nějak zvládnem...akorát jsou to další zbytečný strasy okolo :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@barbora_b No to je taky fakt...Pracuju v Pze, kdybych byla tam, kde bydlíme, tak mám tak o polovinu míň. Přítel má práci taky docela slušně placenou, ale vzhledem k tomu, že jsme spolu něco přes 2 roky, zařizovali jsme nejdřív byt, pak kupovali auto, teď svatba a dopláceli jsme něco ze svýho na tu rekonstrukci, tak nemáme nic moc našetřenýho, jen trochu. Máme finanční plán, ale ten právě nepočítal s tím, že mi přestane vyhovovat dělat mámě sponzora a budu se chtít opět separovat :-D Jinak při mateřský si můžu docela slušně přivydělat na tý brigádě, kterou teď mám. A kdybych měla hlídání tak můžu jezdit do svý současný práce i třeba na pár dní v týdnu. Dělám v malý firmě, jsem tu jen já a šéfové mají teď starosti, jak najdou někoho jako jsem já (nechci se chlubit, ale je to fakt....jsem tu už přes 5 let i když ze začátku jen brigádně, jinak tu bylo spoustu jiných lidí, ale důvěru jsem si udržela jen já :-) - z čehož pro mě teď plynou určitý výhody :-)). No oni tu hypotéku dali jí a jejímu tenkrát manželovi...to už byl Roman fin. nezávislej. Hodně velkej problém dneska vidím v tom, že lidi si prostě neumí spočítat na co mají a na co ne. A nepočítají s tím, že třeba o tu úžasnou práci můžou přijít a že ten jejich úžasnej chlap se jim začas zprotiví a rozvedou se....Tohle by se mělo učit ve školách.
Odpovědět
Profilova fotka
@peetulka22 K nám už naštěstí přestali chodit. Tátka na ně jednou poslal psa :). Víš co když jim 3x řekneš at jdou pryč, že o nic nemáš zájem a oni i přes to všechno melou ty bláboly tak se nedalo nic dělat. Jak jsem psala, kamarádky přítel má rodiče zapřísahlé jehovisty. A ona se jich vysloveně bojí, což se jí vůbec nedivím. Vyřešila to tak že se s nima vůbec neztýká. A on také ne. I když je to hodně smutný, tak je to asi nejlepší řešení.
Odpovědět
Profilova fotka
@espiqa to víš že je to asi to nejlepší řešení,ani se jí nedivím na jejím místě bych se taky bála..........to je doibře že jste na ně poslaly psa :-D ,vždyt u nich to ani nijak nejde,jsou otravní až hrůza.... Náboženství kde tě k ničemu nenutí nikdo a nejsou otravní a nelezou tě překecávat až k tobě do baráku mi nevadí,ale ty co jim stokrát řekneš že nechceš a stejně tě pořád překecávaj uplně nesnášim ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@sarkar to je škod,a že tam končíš...určitě jsi šikovná a takové dobré místo je k nezaplacení :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@barbora_b No práce je to dobrá, ale žádná možnost prof. růstu. Ale jak říkám - vypadá to, že se po mateřský budu moct vrátit zpět, což je v dnešní době k nezaplacení :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@barbora_b @rozzaarka Ahoj holky, tak malý update k událostem a svatbě - tchýně fakt nešla, volal jí i svěděk v sobotu ráno a já jí psala sms, jestli si to nechce rozmyslet. Celou sobotu jsem jí neviděla, včera, když jsme se vrátili, nás akorát pozdravila (strááášně přívětivě, haha), mihla se v kuchyni a zavřela se u sebe, kde samozřejmě měla strašně důležitý věci na práci, asi koukat a film nebo si psát s někým na facebooku. Ani se nezeptala, jaký to bylo, natož aby nám popřála. Večer pak chytla hysterák - ve 20:00 jsem si uvařila 1. jídlo a dovolila jsem si ho sníst ještě než jsem umyla to, co jsem při vaření našpinila, takže jsme dostali vyloženě zjebáno jak malí parchanti že nemyjeme nádobí. OSTENTATIVNĚ po mě umyla úplně všechno a pak za náma vlítla, že neuklízíme a že to takhle nejde a jestli se nám ta kuchyně líbí a že když přijde návštěva (od května za ní přišla jedna návštěva a to už je zas víc jak měsíc) tak že si musí říkat že jsme čuňata atd. Jen připomínám, že tchýně rozhodně není typ paní co pořád někde pobíhá a uklízí a že možná kuchyň uklidí, ale nevyčistí (což je podle mě snad ještě horší) a že když jsme bydleli sami tak jsme měli kuchyň v rozhodně větším pucu než teď u ní. A ta jediná návštěva, co u nás byla, to musí vědět moc dobře. Pak na nás svalila vinu za to, že neměla na svatbu nic na sebe, o šatech řekla, že všichni komu ukázala fotku přes PC řekli, že byly hrozný (na argument, že látku si vybrala a střih vymyslela ona sama a moje máma jí to podle toho jen ušila nevěděla co říct) a Romanovi tvrdila, že by dřív s ní takhle nešel ani k popelnici. Pak nám vyčetla, že jsme si nechali vyčistit sedačky v autě za 2tisíce a že jsme jí měli místo toho šaty koupit v nějakým butiku (kde ani není jistota, že by nějaký sehnala s její figurou) a že s ní nemluvíme a přehlížíme jí (když jsem s ní v pátek zkoušela zahájit konverzaci tak mi odsekla a ve čtvrtek se pro jistotu celej večer schovávala u sebe v pokoji a od 4 hodin co jsem dorazila domů se nám úspěšně vyhýbala). Nakonec to završila tím, že se od nás odstěhuje, jen co si vyřeší svoje detaily a Romanovi řekla, že si má uvědomit, že v manželství zažije leccos, ale že matku má jen jednu a že jí vůbec nemrzí že na svatbě nebyla. Takže sečteno podtrženo - o tchýni si myslím, že je to hysterka a co nejdříve se odstěhuje buď ona nebo my. Všichni svatebčani si myslí, že je tak trochu divná (samozřejmě jsme museli jít s pravdou ven proč nešla na svatbu a přece jen - důvod, že nemá nic na sebe, je pěkně blbej), a hlavně - teď je ona jediná kdo neví, že bude mít vnuka nebo vnučku a rozhodně nemám náladu jí to říkat - buď začne vyvádět ještě víc nebo naopak se začne přetvařovat a ani na to nemám náladu. No, až na tenhle incident je vše ideální, svatba se krásně vydařila i včetně počastí a snad všichni si jí užili :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sarkar co na to rict... snad jen, ze se ji snad dikybohu brzo zbavite. Jsem hrozne rada ,ze svatba byla krasna:-) je dobre, ze jste si ji vsichni uzili:-) ale to, co vam maminka predvadi je fakt drsny, asi uz bych po ni vybehla jak po staflich, jsem trochu cholerik:-)... jeste ze ten tvuj chlap stoji pri tobe, protoze jinak by ses zblaznila.
Odpovědět
Profilova fotka
@rozzaarka No já už jsem na ní včera taky zvýšila hlas, hlavně co se týče těch šatů. Manžel byl kupodivu ticho, jindy si taky nenechá nic líbit, ale asi už ho přestalo se hádat s někým, kdo neví co žvaní a jako argumenty používá vyloženě kraviny. No tak snad se to brzo vyřeší...Ale rozhodně jí teď nezávidím její situaci, bydlet v domácnosti sama se dvěma lidma, co o ní ztratili iluze není asi žádnej med na psychiku. Ale může si za to sama. Díky za podporu!
Odpovědět
Profilova fotka
@sarkar nemas vubec zac. Vubec si neumim predstavit byt v tvoji situaci. Jsi statecna. Me stve tchyne i tak a to nam do niceho nejak extremne nekeca... moc drzim palce, at to vyresite. Odjizdime ted do patku pryc a nevim, jak budu na netu, tak pak kouknu, jak se to u vas vyviji:-) drzim moc moc moc palce:-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@sarkar no tak to je drsný.....musím tí říct, že já byhc asi tak hodná nebyla, tchýni bych seřvala na tři doby az to nádobí...to je totiž už fakt ale moc...
Odpovědět
Profilova fotka
@sarkar souhlasím s @barbora_b já už bych asi taky chytla amok a vyběhla s ní...
Odpovědět
Profilova fotka
@lamorgaine @barbora_b No my už taky pěnili, ale nějak jsme to nechali...zatím spíš nadává spíš na manžela, že je na ní drzej, což občas je, ale zase má pravdu, tak se bojím, aby se nepustila do mě. To by asi teprve začalo drama, manžel by se do ní asi pěkně obul. Ona má podle mě v háji psychiku, včera v jednu chvíli jak řvala na Romana že je drzej tak u toho brečela. My jsme chvíli před tím jejím hysterákem koukali na pronájmy v okolí a je toho docela dost, tak asi to nám pomohlo to zvládnout. Jinak ani to s tím nádobím není tak žhavý, jasně, ráno po sobě nestíháme mýt, ale já jak jsem těhu tak jím jen ovesný vločky rovnou z pytlíku, takže ušpiním max. lžíci a přítel si dělá taky akorát cereálie. Fakt to není jako že našpiníme celou kuchyni. Ona kdyby měla práci tak by to taky tak neřešila, myslím, že jak se doma nudí tak prostě vymýšlí kraviny....
Odpovědět
Profilova fotka
@sarkar no to jo, psychiku má v háji nejspíš určitě.....mě spíš zaráží, že vám tohle řekne po svatbě, to mi nepřijde vůbec normální a myslím si, že možná by neuškodilo ji trochu zjebat, ať jí dáte taky nějaký hranice
Odpovědět
Profilova fotka
@barbora_b No já už se do toho pouštět asi nebudu...jestli zas bude něco kecat tak možná, ale dokud je klid, tak se stresovat nebudu. Včera jsem jí trochu vynadala kvůli těm šatům, ale pak jsem mávla rukou, řekla jsem, že se nebudu rozčilovat a odešla jsem do jiný místnosti. Každopádně si to teď pěkně vyžere...dřív jsme jí občas něco nakoupili a tak, teď vůbec, ať se chytne za nos. Ještě si dovolí nám vyčíst, že jsme dali 2tis. za vyprání sedaček v autě a nekoupíme jí šaty! Jsem jí taky řekla, jestli si myslí, že ta látka na ty její šaty byla zadarmo a že kdybych to nechávala šít u cizí švadleny tak jí to min. na 1200 Kč vyjde. Pro dobrotu na žebrotu fakt :-D A že prej utrácíme za blbosti, když jsem se jí zeptala za jaký, tak nevěděla co říct...
Odpovědět
To moje potencionální tchýňka je zlatíčko :) nejlepší ženská na světě :) jediné co mě mrzí, tak některé její reakce :( teď u nich bydlíme a když jsme našli byt, co by se nám líbil, tak místo aby nás v tom podpořila a radovala se, tak nám to rozmlouvala a to samé se svatbou :-/ ale vím, že to myslí dobře :( horší je to s potencionální švagrovou, nejdřív jsem si myslela že budeme kamarádky, protože i když typově jsme každá jiná, tak máme podobné koníčky, ale potom jsem jí slyšela pomlouvat mě před přítelem po telefonu (dokonce vícekrát, nevěděla že sedím vedle něj) takovým stylem, že mu ulítly hormony, já mám holou prdel a když mi bylo špatně, tak že simuluju a ať se nevymlouvám a potom se na mě usmívá a tváří se jakoby nic :-S takže jí už nemůžu ani cejtit :-/ typická stará panna :-/ devětadvacet let, žádný chlap v dohledu, věčně si stěžující jaký má hrozný starosti a malej plat, přitom jediný co si platí je jídlo, jinak jí všechno platí rodiče, dokonce i vodu, elektriku, atd., celý rok si jezdí po výletech a v práci sedí na zadku a rovná papíry, v životě nemakala rukama, dokonce ani na brigády nechodila, když jsem před ní jednou řekla že jsem ještě na střední měla brigádu na kase, tak se ušklíbala :-/ hrozný člověk, nejvíc se mi od ní líbí dárky pro mě, ze zásady kupovaný u vietnamců, nejíp nějaká ta jejich levná drogerie :-/
Odpovědět
Profilova fotka
Ja mam s rodici meho nastavajiciho manzela super vztah - s jeho a moji mamkou chodime spolecne na vino, vsechno super, na tchanovce si nemůzu stezovat:-) Horsi je to s jeho babi a dedou..:-/ porad do vseho melou, vsechno je spatne...atd...BOZE!!!!
Odpovědět
holky, já mám tchýni i švagrovou teda nic moc....komedie, přetvářky.....snaha o manipulaci partnera......ale bydlíme 240km od nich.....a v závěru se uklidnuji, že jsou i daleko horší....partner teda stojí při mě, ale co mi to dalo!!!! to byla hrůza.... a pamatujte, že lepší jeho příbuzní, kteří jsou švihlí, a partner super, než aby to bylo naopak .)
Odpovědět
S matkou se roky nestýkáme a tatínek bohužel před pár měsíci zemřel. S matkou jsem rodiče nikdy neseznámila, s tatínkem se seznámila jen moje maminka a bylo to ok...
Odpovědět
Profilova fotka
tchýně, pivo, uzený.... nejlepší je studený :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@buldok koukám že ty to máš taky divoký
Odpovědět
Profilova fotka
Já tchýni nemám, ale tchán i švagrovci jsou skvělí a partner zas vnímá skvěle mou rodinu. Za to jsem ráda, podle mě ty rodinné vztahy dělají hodně a v krizových situacích se to pak projeví...
Odpovědět
Profilova fotka
No tak budoucí tchýně je vcelku fajn. Žila teda celé roky v rodině se třema chlapama a té rodině se poddala úplně naplno, takže nemá žádné koníčky jen svou práci. Aby šla někdy s ženskejma na víno to taky nezná. Trvalo mi než jsem si k ní našla cestu jako ženská, že si dáme vínko koukáme na film a kecáme o kde kom. Samozřejmě jsou stále na prvním místě její kluci (hlavně ten můj - je mladší a je pro ní furt takový maminčin mazánek). Pokud něco oni potřebují nebo jí chtějí něco říct tak všechno ostatní jde stranou... Ale tak vybrala si to a je takhle spokojená. No a budoucí tchán to je takový malý despota... Nedělá mu problém poslat mě do prdele (podle jeho slov ze srandy) kvůli tomu, že v 10 večer vážně už nic nebudu jíst... Ale jinak to jde. Snad budeme do budoucna bydlet blíže k mým rodičům :)
Odpovědět
Profilova fotka
Naše rodiny se neznají a asi se poznají až na svatbě, přítel s mojí rodinou vychází skvěle padli si do oka :-) , já s jeho mamkou vycházím vcelku dobře (občas :-| ) ale s jeho babičkou se nesnášíme :-p
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
@dencinka obšas, to je to správné slůvko :-)) Bydlíme u přítelových rodičů než postavíme domek. Svatba bude v únoru, budeme tu bydlet ještě tak rok a půl. Kromě toho, že pořád vykládá o jeho bývalé ženě, že se o něj nestarala, nevařila, neuklízela atd., tak perlí i jinak. Že o ní nechci poslouchat, jsem řekla už několikrát, marně. Máme svoje vlastní pokoje i koupelnu, jen kuchyň je společná. Nakupovat chodí ona. Mám jí prý napsat seznam, co chci koupit, což je mi proti srsti. Nejím, to co oni, takže když si nenakoupím pro sebe, jsem hlady, když nakoupím pro oba, můžu pak jídlo vzít a vyhodit, protože se to nesní. Vysvětlit jí, že se o nás dva budu starat já, bylo zbytečné. Jede si podle svého. To stejné vaření. Vaří ona, i když to nesnáší. Její jídla mi nechutnají. Ale když řeknu, že uvařím to a to, jak dojedu z práce, tak přijedu a ona už má uvařeno, nejlíp něco úplně jiného. Kolikrát jsem to obrečela. Pak jsem zkusila se s ní už nedomlouvat a prostě si jet podle svého, ale byla jsem zase špatná, že nemám snahu se domluvit. Že ona ignorovala mou předchozí snahu, nikoho nezajímalo. Přítel říká, že si to musím vybojovat sama, nejlíp zkousnout, že ona je paní domu a vydržet ten rok a půl. Ale horší je, že ona pak vykládá, že já nevařím stejně jako jeho ex a to mě točí. Nechci si příteli pořád stěžovat, chtěla bych, aby se mě v tomto zastal, ale jemu stačí, že má oběd a je mu v podstatě jedno, kdo mu to uvařil. Ale v jiných věcech se mě zastává. Jen kdyby přidal ještě toto. Nevím, jak ten rok a půl vydržím, ale pro něj to zkusím
Odpovědět
Profilova fotka
@jane84 naprosto tě chápu a rozumím, my sme bydleli cca půl roku u jeho babičky a mamky, tohle soužití :-D vyvrcholilo mega hádkou s jeho babičkou, nedokážeš si představit co taková stará ..... vypustí z pusy i já sem čučela jako puk a to beze srandy a od té doby sem nad ní zlomila hůl :-p s někým jako je ona nechci ztrácet čas,když tam jdeme na návštěvu tak zachovávám nezbytné dekorum ale to je vše. sice po sobě nemetáme hromy blesky ale nikdy ji nezapomenu co mi řekla ]-( . s jeho mamkou vycházím vcelku ok, taky měla tendence starat se pořád o svého synáčka ale po nějaké době co to trvala a po domluvě s přítelem sme jí dala jisté hranice, které by bylo dobré dodržovat aby nedocházelo k nedorozumění a překvapivě to dodržuje ze začátku to sem tam mělo nějaký mezery ale jinač si nestěžuju.Takže tvoji situaci si dokážu velmi živě představit ;-)
Odpovědět
@jane84 S některými lidmi prostě není možná žádná domluva obzvláště se staršími. Spíše to asi budeš muset přetrpět , než s ní nějak bojovat , protože to může vztahy jen zhoršit a budeš to pak s ní mít ještě těžší.
Odpovědět
Profilova fotka
@radkaja dovolím si s tebou nesouhlasit ikdyž každej je jinej takže není univerzální návod :-) ale já třeba rozhodně nelituju té velké hádky, protože kdyby se to tak nestalo tak bych si o jeho babičce myslela že je všechno vcelku ok, ale teď vím že je to podlá ženská, která se projevila ve skutečné podobě, přesně taková jaká je, já sem zvyklá mít určitou úctu ke stáří ale bohužel k téhle ženské nikdy !!!!
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?