Jak vycházíte s rodiči ženicha? Znají se vaši rodiče?

Zobraz úvodní příspěvek
Jakpak vycházíte s rodiči ženicha? A jak to máte s vzájemným seznámení rodičů? Znají se a plánují všichni čtyři svatbu s vámi nebo se uvidí poprvé až na svatbě?
Odpovědět
to barbora : žijete asi v jiné době, nevím proč by mladí měli doplácet na to, že se mamince nechce jít pracovat, v 46 letech sežene práci kdekoliv, v jakémkoliv skladu, obchodu, supermarketu, úklid, jenže to by musela zvednout prdel od počítače, ale proč by to dělala, když jí syn platí nájem, jídlo .... prostě má pohodlíčko. Rychle bych od ní zdrhla pryč a ať se zase postaví na svoje nohy, protože jinak ji budete mít do smrti na krku, a to by se mi fakt nechtělo, zvlášť když čekáte mimi.
Odpovědět
Profilova fotka
@sarkar no tak víš jak, tonoucí se stébla chytá, říká si stále, že to ještě není tak hrozné, když má vás...jinak by se možná i sesypala.....no já to vidím tak, že jí asi časem budete muset dát nůž na krk, že musí vzít jakoukoliv práci...všecfhno lepší než sedět doma
Odpovědět
Profilova fotka
@petrasipkova1 tak já nevím, jestli pracuješ třebas ty za kasou, ale asi to nebude žádný med, kor pro paní se ZŠ, která celý život s penězi nedělala..ono nic asi není tak jednoduchý a v dnešní době se vůbec nedivím, když lidi nemůžou sehnat práci. Rodiče nás živili dvacet let, tak si myslím, že mají zase nárok na něco od svých dětí
Odpovědět
Profilova fotka
@petrasipkova1 No asi bych to neřekla úplně stejným tónem, ale v zásadě souhlasím. Stejně tak souhlasím s @barbora_b - makat v supermarketu nebude nic příjemnýho, ale bohužel to pro ní bude nezbytný. Klidně se o ní postarám až bude v důchodu, ale ne když je ještě v produktivním věku. Udělala několik chyb, který nechci odnést já. Třeba ta hypotéka s exmanželem - vzali hypošku, koupili byt, ten ani pořádně nedodělali, byt je nevhodnej pro starýho člověka - už teď nechodí tchýně nakupovat, protože je to 3 patra bez výtahu a ona nahoře sotva funí. Když kupuju byt a jsem takhle stará tak koukám na to, aby byl uzpůsobenej k dožití. Po pár letech se rozvedli, on je pořád vázanej v hypošce (platí jí vlastně on), i když nemá po právní stránce na byt nárok....Po 5ti letech poctivýho placení jim banka navýší úrok na 6% (a to neměli 100% hypošku!!! a úroky jsou posledních pár měsíců nejvýhodnější za posledních x let) a ona se ani neozve a odsouhlasí si je na dalších 5 let...Teď třeba platí UPC, i když nemá TV (nemá u sebe v pokoji signál), my koukáme na tv minimálně a ty extra kanály nemáme ani naladěný. No prostě nahlavu ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@sarkar Nj, tak mě tohle, co popisuješ, přijde normální...prostě takhle se zhruba chová moje babička. Internet má tak pomalej, že se na něm nedostaneš ani na facebook, ale platí asi dvakrát tolik za něj, co my tady v Praze. Neví, jak to chodí a že si má hlídat úroky nebo tak, nebo si koupí hrnce za třicet tisíc, protože jí to na jakési předvádění akci strašně chválili. Kupuje s prominutím srač....za pár korun, hlavně že je toho v lednici hodně a pak jí tam vyhazuju nahnilé salámy nebo rok prošlou majonézu, aby se neotrávila. Tak jako podle mě je to vcelku "normální", z mého úhlu pohledu :-))
Odpovědět
Profilova fotka
@barbora_b Já chápu, že je to prostě jiná generace, průser je, když to začne ovlivňovat i tvůj život...Oni, když to řeknu hnusně, to mají za pár, mají jasnej důchod od státu, ale co my? Je mi 26, na důchod si mám spořit sama, všechno je dneska dost drahý a nikdo mi nic zadarmo nedá, oni měli za komunistů aspoň pár jistot - práci, nějaký dávky a příspěvky, porodný, v případě nutnosti družstevní byt nebo ti nabídli bydlení k zaměstnání. My nic z toho nemáme, proto mi přijde i dost sobecký pověsit se nám na krk. Babičky jsou zase další generace, ale tam už není co řešit, když jsou v důchodu.
Odpovědět
to barbora: nepracuji ale brigádně jsem pracovala kolik letních prázdnin, prosím tě, nedělej z 46 letý ženský nějakou senilní babičku, která kupuje hrnce a obráží předváděčky, i když každý večer v televizi slyší jaký to jsou podvodníci. Také práci sežene každý kdo chce pracovat, jen asi musí překousnout se základkou bude muset někde makat. Kamarádka měla ve 42 mimčo, takže 46 letá ženská, je úplně v pohodě a musí se postarat sama o sebe. Ano, děti se samozřejmě mají postarat o rodiče, ale až to opravdu potřebují ! Tady to vypadá, že se budou starat možná ještě 50 let:-), a to je opravdu nepoměr !
Odpovědět
Profilova fotka
@sarkar no já si myslím, že to rozhodně lehčí neměli....furt se opakuje, jak život v komunismu bel lehký a levný, ale stačí se podívat na tehdejší platy a cenu výrobků a zjistíš, že si za své peníze mohli lidé dovolit méně jak dnes. Nebyly myčky, zezačátku ani pračky, pleny se klasika vyvářely, byla to určitě větší honička jak dnes. Z důchodu dnes prakticky nikdo nevyžije, zaplatí se z toho tak max nájem. Když ti je padesát, máš základku a nemocný klouby, tak ty vyhlídky prostě růžový nejsou. Samozřejmě chápu, že se vám to nelíbí a bylo by vhodné tu paní nějak dostrkat do práce i kdyby brala jen 7 tis. Bude to pro ni i psychicky lepší, že nebude dřepět doma a utápět se v sebelítosti...ale myslím si, že se musíte připravit na to, že ji budete nějak finančně podporovat, protože se sedmičkou asi taky nevyjde.....samozřejmě se mi zdá ale fér, aby ona zase na druhou stranu vypomáhala s náklady, zvláště, když říkáš, že práci by teoreticky mít mohla, i když blbou
Odpovědět
Profilova fotka
@petrasipkova1 nezlob se na mě, ale fakt nevíš, o čem mluvíš....ono to opravdu není tak snadné najít práci, kor když máš už věk, blbé zdraví a nemáš školu. Znám spoustu lidí, kteří by za kasu nikdy nešli, protože se bojí odpovědnosti. Znám taky kámošku, která takhle na kase přišla za jediný den o 6 tis (ano, stalo se jí to jen jednou, ale pak prakticky měsíc dělala zadarmo a věř mi, že byla na zhroucení a brečela, měla strach) Takže bych sesedla z růžovýho obláčku, jak je to strašně snadný a kdo chce makat, ten práci vždycky najde...a že si vlastně všichni ti, co práci nemají, mohou za všechno sami a jsou to vyžírky..fakt zajímavej názor :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@sarkar tohle neni normalni. Udelala si z vas berlicku, o kterou se bude opirat, dokud tam bude. Sice Bara ma pravdu, ze ji asi neni dvakrat do zpevu, ale je nefer, ze to takhle prenasi na vas a vy budete pykat za jeji chyby a nezdary. A zas tak jina generace to neni, sice ano, je o generaci jinde nez my, ale jeji chovani se da spis priradit k 80ti letym duchodcum, ktery fakt nemaji co do huby, ale rozhodne ne k pani, ktery je 46. Moji mame je 56 a tatovi 61 a tohle by rozhodne nikdy neudelali, ani jeden. Tatovi pritele je 67 a i tak ho stve, ze nas musi "obtezovat" kdyz ma mit doprovod na operaci sedyho zakalu. Jestli se vam nepovede dokopat ji k tomu, aby se postavila opet na vlastni nohy, tak vam bude pekne ouvej:-(
Odpovědět
@barbora_b haha, růžový obláček :-) , fakt vtipná. Práci jsem také hledala, makám za 10 000 Kč, finanční zodpovědnost mám také, zdravotní problémy také. V každé práci je nějaká zodpovědnost, takže sorry, ale tvoje argumenty fakt neberu.
Odpovědět
Profilova fotka
@barbora_b No to sice jo, někde jsem četla, že zas tak levnější to nebylo, ale dneska je to x-krát víc. Právě že neměli ty pračky, mikrovlnky a tak. Když jsme předloni zařizovali domácnost tak jsem si říkala, proč člověk potřebuje tolik krámů. Kdybych měla jen sporák a ledničku, tak sice strávím víc času vyvářením plen a tak, ale zase nemusím každých pár let kupovat nový mobil/TV/mikrovlnu/rychlovarku/pračku atd. a to, co neušetřím na čase, ušetřím na penězích a naopak - dneska ti pračka ušetří čas, kterej věnuješ tomu, abys na ní vydělala, zaplatila elektřinu, vodu, prací prostředky, občas nějakou opravu...Vyjde to na stejno, prostě čas = peníze. Takže bych neřekla, že mám miň práce než měli lidi v době komunismu. Nikdy jsem nikoho neslyšela stěžovat si, že neměli za komunistů peníze, naopak, slyšela jsem, že peníze byly, ale nebylo zboží... Taky vím, že z důchodu se dneska blbě vyžije, ale zatím mi přijde, že to nedochází jí...Jinak by si nebrala hypotéku do 66ti let když už před těmi 5ti lety měla zdravotní problémy a musela tušit, že to neutáhne. A to je ještě super že nemá ani životní pojištění, žádný rezervy, nic. Takže když jí se něco stane, hypoška padá automaticky na nás. Kdyby šla do inv. důchodu = živíme jí my. Když se rozbije pračka nebo kotel = platíme to my. Je to prostě nezodpovědný. Tohle by měl mít vyřešený každý člověk.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@petrasipkova1 hm a kolik ti je? kde bydlíš? jakou máš školu? promiň, ale dokud jsi mladá a relativně zdravá, tak fakt nevíš, jaké to je...ono člověk má také jiné síly ve dvaceti a jiné v padesáti ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sarkar dneska když se to přepočte, tak si mohou lidi dovolit mnohem více než tehdy. No tak to ale záleží, jakou máš práci....když je dobře placená, tak nebudeš stát u plotny dvě hodiny a vařit oběd, protože kdybys ty dvě hodiny pracovala, tak si vyděláš na oběd v restauraci a ještě ti hodně zbyde. Někdo třebas tolik nepracuje/nevydělává, ale zase má víc času a tak si vše obstará sám a ušetří,.... Já spíš čumím, že jí vůbec někdo takovou hypotéku dal....myslela jsem, že hypotéka se dává max do 60 let...
Odpovědět
@barbora_b Zdravá nejsem, 35 let, maturita, sorry, ale myslím, že můžu víc mluvit než ty. :-), ale naštěsí rodiče na obou stranách jsou rozumní a nechtějí se nechat vydržovat od dětí, které mají svých starostí dost a proto chodí do jakékoliv práce a za to jsem ráda, a jsem happy, že nemáme ještě navíc takové starosti jako chudák sarkar. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@rozzaarka Máš pravdu. Naši by po nás taky tohle nikdy nechtěli. Tátovi zbývá ještě 10 let do důchodu (je mu 53), taky má zdravotní problémy, ale vím, že by nikdy nechtěl, aby ho živila máma nebo my, já se sestrou. Byla asi chyba se k ní stěhovat. V tu chvíli to bylo po finanční stránce fakt hodně dobrá možnost, my jsme společně s fin.poradkyní vykouzlili v rozpočtu najednou volných 9tis. měsíčně, když jsme nemuseli platit svůj nájem. Akorát že jsme nepočítali s tímhle no. A než poradkyně stačila vytvořit rezervy i mámě a dozařídit refinanc hypo a životko tak máma ztratila práci a to pak nejde nic řešit.
Odpovědět
Profilova fotka
@petrasipkova1 a když tebe živila mamča s tátou, tak si tomu taky říkala vydržování?;-) Jako promiň, ale já mám taky maturitu, do toho studuju, takže fakt nejsem zrovna pro zaměstnavatele výhra. A i když nejsem úplně maximálně zdravá, tak jako mě nikdy nenapadlo můj stav srovnávat s někým o třicet let starším a ještě se ZŠ, to je fakt ubohé, to jako sorry
Odpovědět
Profilova fotka
@sarkar Hele a nepřemýšleli ste třeba nad prodejem bytu tý mamky a její přestěhování do lepších podmínek (malý byt by jí stačil ne?) aby finančně vycházela? I s hypotékou se to dá, přítel takhle prodával "starý" byt a kupovali jsme spolu zároveň nový...
Odpovědět
Profilova fotka
@phuskova No v tom únoru, než byl byt zrekonstruovaný to nešlo. Měla ho na netu na prodej už od loňskýho léta a nic, teď je blbá doba. ke konci ho nabízela za mil., ale zbytek hypošky byl 600tis., to by akorát vyplatila hypo a byla by tam, kde předtím. Bez bytu a bez peněz. A po 5ti letech placení hypa se nám moc nechtělo to nechat být. Takže byt je teď po rekonstrukci, myslím, že hodnota se o dost zvýšila, teď už se tam dá i žít. předtím to byl horor, v zimě si netopila (když tam byla ještě sama) a normálně ti šla pára od pusy...Teď už mě ale napadlo, že ten byt prodáme. Akorát zas nevím, jak rychle se prodá...Teď už bysme potřebovali 600tis. hypo + 300 tis. stála rekonstrukce, plus mínus. Takže aby se to vyplatilo, chtělo by ho prodat tak min. za 1.600.000 a víc a to už zas nevím nevím jestli by někdo dal :-(
Odpovědět
@barbora_b a kdo je jako o třicet let starší ? :-) paní je ode mně o 11 let a to si myslim, že se srovnávat trošku můžu :-) naši mi nikdy nic jen tak nedali, buď jsem chodila na brigády, nebo hodně pomáhala, a né, že bych na mamku křičela, proč ještě nemá umytý nádobí jako si to dovolí ta skoro tchýně, takže sorry. Ale když by mi bylo o 11 víc, a život mi platili děti, tak tomu říkám vydržování. Ale asi si jinak vychovaná, takže si to užij, o všechny se postarej, ale nezávim ti to.
Odpovědět
Profilova fotka
@barbora_b @petrasipkova1 Tak se nehádejte...je mi blbý, že je to kvůli mě :-( Máte pravdu obě dvě. Určitě beru to, že nejdřív se starají rodiče o děti a pak děti o rodiče, ale beru to jen za předpokladu, že se děti nenechají od rodičů živit třeba do 40ti a naopak rodiče od dětí taky třeba už od 40ti. Tak jak to má být - od chvíle, kdy má dítě možnost se o sebe po fin. stránce postarat (takže klidně až když dostuduje), a rodič zas až když není schopný se po finanční stránce postarat v tom smyslu, že už nemůže chodit do práce.
Odpovědět
Profilova fotka
@petrasipkova1 @barbora_b Holky, nechte toho! :-x
Odpovědět
Profilova fotka
@sarkar já se teda přikláním k názoru @petrasipkova1, vůbec si neumím představit, že by mě měly moje děti za 11 let živit :-D, to je naprosto nemyslitelný. Podle mě si každej práci může najít, ale musí chtít. A kdo ji nemůže najít nějak delší dobu (od května to není zas tak šilený), tak ten by měl hnout zadkem a postarat se třeba o rekvalifikaci, úplně změnit obor, začít podnikat, prostě hlavně něco dělat a nečekat až zahřmí.
Odpovědět
Profilova fotka
@lamorgaine Souhlas...no od příštího týdne to začnem řešit pořádně. Teď si užiju svatbu, buď s tchýní nebo bez, to je fuk. Za jednu věc jsem ale strašlivě vděčná - že přítel má na to stejný názor jako já a že to není žádnej mamánek a v tomhle jí nepodporuje. I když občas jí někde přilepší (nedávno jí koupil elektronickou cigaretu, tak snad ušetří aspoň na cigárách)...
Odpovědět
Profilova fotka
@sarkar no tak ty vole, ještě cigára jí kupovat :-D pardon za výraz, ale to už se nedá :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@lamorgaine Ty jsme jí moc nekupovali...akorát teda tu elektronickou, ale od tý doby nekouří, co vím :-) Jako občas když jsme šli do krámu tak jsme jí je koupili, když chtěla, ale moc ne. Mě to tenkrát tak divný nepřišlo, tobě jo? Ona nám zase vaří a tak, tak jsem to brala jako něco za něco...I když většinou vaří z toho, co jsme zaplatili my no...
Odpovědět
Profilova fotka
@sarkar tak mně to divný přijde. Hlavně mi teda přijde hodně zvláštní, že si tu práci nehledá. Chápu, že z toho musí být zdeptaná, ale o to víc by se asi měla snažit nějakou tu práci najít. Třeba se za prací odstěhovat, hypotéku přenechat vám. No nevím, já bych tohle mojí máti asi netrpěla, a to je skoro ještě o 10 let starší a zase je v práci pořád, od rána do večera každej den, ale jí to i baví :)
Odpovědět
Profilova fotka
@lamorgaine No jo no, jak říkám, myslím, že jí to takhle vyhovuje. Kdybysme dál bydleli odděleně, tak by to bylo asi jinačí, ale když ví, že jsme s ní v bytě tak si asi myslí, že je to tak ok a že se postaráme. Nevím čím to je :-| Ale už je čas, aby se vrátila do reality.
Odpovědět
Profilova fotka
@espiqa .....na to musím reagovat,ne že bych chtěla pomlouvat něčí víru,žádní křestani mi nevadí,ale "SVĚDKOVÉ JEHOVOVI" jehovisti upřímně nesnáším!!!!!!! hlavně to jak každýmu tu svoj víru vyloženě cpou a snaží se kde koho do své sekty stáhnout,jsou tak vlezlý,chodí po barácích a po bytech a cpou ti do hlavy samý nesmysly a lákaj tě k sobě no hrozný.....to bych mohla pokračovat do nekonečna.....my máme prasata a dvakrát do roka děláme zabijačku a zrovna v den kdy jsme jí dělaly tak oni zase dolejzaly v naší vsi za každym a pak přišly k našim vratům a viděly tu zabijačku a všechno bylo v plnym proudu,a oni jak mají zakázaný jíst cokoliv krvavýho a přijít do styku s jakoukoliv krví(kromě té co mají v žilách)...atd.tak na nás začaly křičet že jsme dobytek ,prasata,a že by jsme se měly stydět atd........tatka s dědou je hnaly že jim nohy nestačily a od té doby se nám vyhybují velkým obloukem......nikdo mi nevadí ale je naprosto nesnášííííím ]-( :-S
Odpovědět
Profilova fotka
@lennii tak to kdyby přišla k nám tak by koukala,my máme ručníky každý jinak barevný :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?