Jak vycházíte s rodiči ženicha? Znají se vaši rodiče?

Zobraz úvodní příspěvek
Jakpak vycházíte s rodiči ženicha? A jak to máte s vzájemným seznámení rodičů? Znají se a plánují všichni čtyři svatbu s vámi nebo se uvidí poprvé až na svatbě?
Odpovědět
1
114
115
Já docela dovedu poznat , když se někdo přetvařuje , takže vím co od toho člověka můžu očekávat a protože nemám ráda vyhrocené vztahy , tak raději ustoupím , ale myslím si svoje a snažím se pak s tím člověkem se co nejméně stýkat.
Odpovědět
Profilova fotka
@radkaja já se snažím to nějakou dobu přehlížet, ale čeho je moc toho je příliš, pak klidně řeknu co si myslím, přetvářku fakt nemusím
Odpovědět
Profilova fotka
@dencinka já už se s ní pokoušela promluvit několikrát, ale ona si z toho vezme vždycky jen to, co chce. A za týden jsme při starém. Asi nejlepší by bylo, kdyby v tomhle zakročil přítel, ale on to moc nechápe v čem je problém a myslí si, že to musím vyřešit sama, vybojovat si to. Ale moje slovo pro ni nemá velkou váhu. Navíc je mi jasné, že když se ozvu, tak budu nevděčná mrcha. Stačí, že žádost o ruku byla po 3měsících známosti a svatba bude půl roku od zásnub, takže ani ne rok spolu. Což ona nezkousne nikdy. Ale věřím, že jednou mi ten pohár trpělivosti přeteče a já bouchnu jak kamna a to pak bude asi problém
Odpovědět
Profilova fotka
wow, no tak musím říct, že moje budoucí tchýně není zas tak špatná, jak jsem si myslela. Zpočátku jsem jí nechápala, ale v tom mi hodně pomohl přítel, který mi ukázal, jaká je jeho mamka a herečka a jak se přetvařuje. Teď po 6 letech to už ani nedělá tak často. Když jsem u nich na návštěvě sama a pak přítelovi vyprávím co mi jeho mamka zase říkala, tak on ji dokáže úplně přesně napodobit "jó, fakt?" :-) takže se tomu vždycky společně zasmějeme. Jinak musím říct, že mě přijali vřele a snaží se nám pomáhat, i když s tím organizováním to taky někdy přehání. Jsou oba na důchodu, takže se trochu nudí, hlavně v zimě, kdy nemají zahrádku. Se svatbou je postavíme před hotovou věc, až bude vše zařízené. Pomáhají nám teď s rekonstrukcí bytu a mají jiné představy než my, takže malá výměna názorů proběhla, ale po půl roce tchýně rezignovala a řekla ať si to uděláme po svém, jenom ať myslíme na to, že by se tam chtěli pak nastěhovat, protože teď bydlíme ve stejném městě. Oni mají 3+1 v domě bez výtahu a už jim ty schody nedělají dobře, a my teď máme 2+1 s menší výměrou a s výtahem. Vědí, že se chceme přestěhovat do domku, takže v bytě budeme pouze než se domek opraví a pak tradá stěhování 120 km od tchýně :-) Naši rodiče se vzájemně neznají i po tolika letech. Trochu je to dáno i tím, že můj táta je občejný chlap z vesnice, co od mládí kouří a rád se napije, což tchýně nesnáší. Tchán je už starší pán a povahově připomíná mého dědu (taťkova tchána) se kterým se táta taky dvakrát nemusí. Takže se uvidí asi až na svatbě, nebo pár dní před, kde vím že zachovají obě strany jisté společenské dekórum. I když už vidím, jak se tchýněpřetvařuje a do očí mi řekne, že je to velice společenský a zábavný člověk ... ale bude si myslet, jak je to hrozné že tak kouří a pije PS. "hrozné" je totiž její oblíbené slovo, když se jí něco nelíbí, tak je to hrozné
Odpovědět
Profilova fotka
@jane84 naprosto tě chápu, s takovejma lidma je to vždycky na pytel, myslí si že mají ve všem pravdu a je s nima těžký pořízení ale až ty tvoje kamna bouchnou to bude teprve veselo, třeba to potom baba pochopí :-) a co se týká přítele tak to sem taky kdysy zažila a docela mě to štvalo je potřeba aby si uvědomil, že v takových věcech je třeba aby stál na tvé straně a taky se nějak projevil ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@anunek taky sme doma paradovali přítelovu rodinu :-) , já sem vždycky i odhadla na co se kdo zeptá, co bude říkat a dokonce sme na to uzavírali i sázky :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@dencinka dneska jsem šla ohřát oběd, přítel šel se mnou a tchýně samozřejmě vystartovala do kuchyně za námi. A pořád oprdelkovala až jí přítel řekl, že jestli mě jako kontroluje nebo co?! Mně začaly cukat koutky a tchýně se rozčilovala, že nekontroluje a že co ji obviňuje a napadá. No tak to už jsem lapla talíř a mizla, protože jsem se už smála skoro nahlas. Potřefená husa nejvíc kejhá. A v našem obýváku jsem se ho ptala, cože se mě tak zastal, tak prý ho štvalo, že tam tak stála, tak mu říkám, že to mi dělá vždycky, když dojdu do kuchyně. Zarazil se a asi konečně pochopil, že to s ní nemám jednoduché :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jane84 no vidíš třeba to pochopil a změní k tomu přístup ;-)
Odpovědět
Já s budoucí tchýní vycházím ale tak že se tam ukážeme jen když je to nutné nebo jen tak někdy na pokec, svatbu s ní nijak neřešíme, vše si chceme zařídit sami, ona by tak nejlépe vše zorganizovala i svědky by nám nejlépe poručila, jak se dozvěděla že mojemu nepůjde za svědka jeho bratr snažila se mu to rozmluvit,,, no a od té doby s ní nic nechci řešit, je to naše svatba a do té si kecat nenechám :-))))
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, tak za mojí tchýní a tchánem jezdíme tak jednou za měsíc, já mám naštěstí o víkendech dost často pracovní kurzy, takže partner jede k nim sám. Žádné velké vztahy spolu nemáme, ale naštěstí nám do ničeho nekecají. To naši, ty by chtěli organizovat pomalu i jaké si vezmu pod šaty spodní prádlo (trošku přeháním ale fakt řešej každou maličkost). Už jsem se s nima rafla, jak snad v životě ne, tak uvidíme, jak to bude vypadat při příští návštěvě. Jinak naše rodiče se také neznají, poznají se až na svatbě. Oboje jsou naprosto odlišní, tak uvidíme, jak to nakonec všechno dopadne...
Odpovědět
Mému přítelovi jeho matka taky vnucuje za každou cenu za svědka bráchu. Má 2. Jeden je ok, ale ten, kterého chce určit ona je brácha, který rozhodně za mě není vhodný svědek (jeho chování) a toho názoru je i partner. Za celou dobu plánování svatby se ani jednou nezeptala jestli chci pomoct. Nic od ní nechci, svatbami se zabývám, takže bych jí do toho nenechala ani zasahovat, ale slušně zeptat se mohla. Moje maminka přijala mého partnera do rodiny jako vlastního syna. Mají úžasný vztah. Já si s matkou partnera nemám co moc říct. Má dost nemístné poznámky. Z přítelové rodiny neznám ještě jednu sestru. Tu jsem měla čest poznat včera na FB kdy komentovala nějakou diskuzi kde jsem přispívala také (podotýkám věděla, že to jsem já) začala mě urážet, být dost arogantní a chtěla mě stavět do latě. Dala jsem jí jasně najevo, že ke mě se takhle chovat nebude. Přítel nechápal, že si něco takového dovolila, když mě vůbec nezná. Když se vrátím k budoucí tchýni. Snaží se vždy za každou cenu vnutit. Příjde mi, že má na to vystudovanou VŠ a když se nevnutí, tak je na Vás hnusná až hrůza a je schopná se rozbrečet....... Ale nevídáme se s ní tak často, takže jsem celkem v klidu. Vždy se mi zvedne jen adrenalin jak vidím co píše přítelovi......... Vůbec se o nás nezajímá, ale vždy strašně sonduje, když jsme s mojí mamčou a jejím přítelem. To je výslech jak na policii. Seznamovat je budeme měsíc před svatbou, ale přesně vím jak to bude. Uvidí se měsíc před svatbou, pak na svatbě a tím to končí. Moje mamča je super člověk, který má vychování a na nic si nehraje, bohužel opačná strana funguje trochu jinak. Ale upřímně nedávno tchýně udělala takové fo paux, že jsem zvědavá jak se bude chovat na svatbě. Přítel totiž ví, že nedovolím, aby nám někdo zničil svatbu a že mi nedělá problém danou osobu vynést v zubech. Jsem přátelský člověk, ale vše má mít své meze. Nejvíc mě baví řešení ubytování - moje rodina si na svatbu zajistila vše co měla ,,ubytování". To jediné bylo na nich. Dali jsme totiž na výběr 2 varianty - 1. zaplatíme řidiče a všechny necháme rozvést domů a 2. varianta, že si každý zajistí ubytování a to si budou platit sami. Jak si myslíte, že to dopadlo? Má rodina do jednoho všichni mají ubytování zajištěno a těší se. Druhá strana? Ubytování neřeší a jen pořád dokola zjišťují a proč máme svatbu tam a proč tam bude to a jaký bude program a bla bla bla.......... Už jsem to přestala radši řešit. Jasně se řeklo, že kdo si ubytování nezajistí, tak si pojede domů svým autem a odřídí si to. Podotýkám, že s tím, že se budou ubytovávat přišli oni sami. Největší problém je v tom, že tchýně nutně potřebuje být non-stop středem pozornosti.
Odpovědět
Profilova fotka
Když tady tak čtu nějaké příspěvky, jsem šťastná osoba. Přítel s mojí mamkou a babičkou vychází skvěle, bydlíme v jednom domě a když já jsem pryč a přijdu domů, kolikrát je najdu, jak u kafíčka hrají karty. Já a přítelovi rodiče také vycházíme dobře, nejsou žádné napnuté vztahy, za což jsem velice ráda. Když přijedeme k přítelovo rodičům, obvykle dáme sklenku, popovídáme, zasmějeme se. :-) Moje mamka a jeho rodiče si tykají hned od první chvíle, kdy jsme je seznámili. Chodíme společně i na bowling, večeře, ... Je to prostě super :-) Ze začátku sice bylo pár pokusů (z obou stran, i když z přítelovo trošku víc - už vdávali dceru, tak nám chtěli zařizovat podobnou svatbu, jako měla ona) se nám plést do zařizování, ale hned jsme vysvětlili, že si to uděláme sami a po svém, že si vše zaplatíme a ať nám to, co by chtěli přispět, dají jako svatební dar. Jediné, s čím budou pomáhat je pečení cukrovíček a přítelův taťka udělá zelňáky, protože ty jeho jsou naprosto bezkonkurenční, nejlepší! :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Rodiče se viděli jednou a nedá se říct, že by si padali kolem krku. A s tchyní a tchánem ani já nemám růžový vztah, takže to bude ještě zajímavé :-|
Odpovědět
Profilova fotka
U nas je nastesti oboustranne, ze rodice toho druheho prijali naprosto bez problemu a rozumime si :-) Ackoliv jsme kazdy z jineho mesta (K.Vary a Teplice), tak se rodicum podarilo se domluvit a jejich prvni setkani probehlo bez nasi asistence a protoze si hned navzajem sedli, tak se zacali navstevovat :D vsichni dohromady jsme se potkali az u testovani svatebniho menu, kdyz jsme chteli rodicum ukazat, kde se budeme brat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já už mám jenom mamku a ta s přítelem vychází fakt dobře. Já mám tchýni docela ráda, sice je na mě někdy moc ukecená, ale vycházíme spolu. Zato s tchánem je to horší. Vždycky na mě kouká jako na něco úplně blbýho a např. když jsem jim ukazovala šaty, co jsem si zkoušela, tak jeho reakce byla kyselej xicht a hmmm nooo tak jakože asi jo, no. Naštěstí padlo bydlení u nich a kupujeme si byt.
Odpovědět
Profilova fotka
Naší rodiče se Jeste neznají. Oba dva je máme rozvedený a jelikož Jsem se přestěhovala do anglie Tak se nejspíš seznámí až má rehersal dinner před svatbou :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Rodiče se ještě neznají (naplánováno, teď na so 23.2., protože dostaneme klíče od domu, tak se přijedou podívat), ale už se to blíží :-) Jinak já znám tchánovce dřív než přítel mé rodiče a mám s nimi výborný vztah. Přítel s mými vychází také velmi dobře...také proč by ne ;-) Vše je také dáno tím, že přítel i tchánovci bydlí v Jaroměři a moji rodiče v Praze, takže to není za rohem, ale věřím, že si do oka padnou, neb znám mou mamku a přítelovu mamku...skoro to samé :-D :-D A otcové?...nemlich to samé, jedn kutil a workoholik větší než druhý, takže společnou řeč najdou také :-)
Odpovědět
1
114
115
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?