První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
vanusak =-) my jsme snad měli stejného prvního manžela. Jako bys popisovala toho mého. Strašně hodnej, ale nerozhodnej, všechno jsem musela rozhodovat já. Strašně mě miloval a udělal by pro mě první poslední. A to prostě nejde, já vedle sebe potřebuju pořádného chlapa, rovnoceného partnera, někoho, kdo má vlastní názor, dokáže si za ním stát. Někoho, kdo taky dokáže říct NE, nejenom pořád "uděláme to, jak myslíš miláčku". 8-( Začalo to skřípat po dvou letech, ale všichni mi říkali, takovej hodnej, pracovitej bla bla..... byli jsme spolu dohromady deset let. Byla to chyba, měla jsem to rozštípnout mnohem dřív, když jsem věděla, že to není ono. Rozvedla jsem se kůli součastnému manželovi a nedá se to srovnat, po třech letech si užíváme jeden druhého, žijeme jeden pro druhého, ne jako v tom prvním manželství, kdy já jsem pořád něco hledala. Takže rozv, pokud se necítíš dobře, je lepšíto ukočit to dřív, než se trápit, jsi mladá, ten pravej někde čeká.
Odpovědět
Profilova fotka
mifule: Já jsem sice neměla manžela jak popisuješ Ty a Vanusak, ale měla jsem to stejné v tom, že dneska vím, že jsme to měli ukončit mnohem dřív a ne až po 7 letech. Ale ono je hrozně těžké si to přiznat a odhodlat se k tomu. Navíc, když každý říká, jak jsme ideální pára bla bla bla. Ale ostatní si můžou říkat co chtějí, skutečnost byla jiná. Se současným manželem jsem začala chodit až po rozchodu s bývalým. Jsme spolu přes rok a přesně jak píšeš si užíváme jeden druhého, žijeme jeden pro druhého a máme oba to, co jsme celou dobu hledali a mysleli si, že to snad ani nejde najít. Ale šlo x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mifule - ;-) No a Kkatka78, tobě teda není co závidět.... Pokud nechce k odborníkovi a něco fakt není v pořádku, což on může už taky třeba vnímat sám na sobě a spíš se jen zatvrzuje a tebe bude přesvědčovat, že je to nesmysl a nepřizná si to, tak to je cesta do záhuby. Jak jeho, tak i vašeho vztahu... Ona raději bude kolem sebe kopat a převědčovat sám sebe i okolí, že je naprosto v poho, ale že ostatní na něm pořád něco vidí. Dávej pozor a nenech to přerůst v psychické násilí, citové vydírání, aby nebylo pak hodně pozdě a nadělalo to ještě víc neplechy na tvém zdraví...! Pokud to bude takto dále trvat, nevidím žádnou perspektivu takového vztahu, bylo by lepší, jít si každý po svém, než se dusit v neperspektivním manželství...
Odpovědět
vanusak, presne ako opisujes.On si mysli,ze je v poho ale pritom ludia vnimaju,ze sa s nim nieco deje.Prerastlo to do psychickeho nasilia...Vydiera ma,ze on bezo mna nevie zit,cim mi dava pocit viny,ze je to vsetko moja chyba.Schudla som 12kg,nespavam,v noci sa budim na hrozne sny,ze ma niekto zabije a pod.Raz je hrdina a frajer o chvilku place ako male decko.Vyvolava mi v noci a po veceroch,co robim,kde som.Nedaj boze ked sa mi vybije baterka a som vonku.Vysledok:28 neprijatych hovorov a nechutne smsky,nech mam pekny orgazmus....atd.Niekedy je to fakt nechutne.Neustale upodozrievanie.Prehral peniaze na automate a vraj je to moja vina,lebo on sa bezo mna nevie ovladat....no je toho hodne.Neviem si rady,momentalne to nema cenu riesit,lebo som v zahranici a chodim domov kazde 3 mesiace,ale ked pojdem nastalo,musim to nejako riesit a urcite budem.Nedokazem uz dalej takto zit.Doma nic nikomu nepovie,ale chodi sa stazovat a kydat k mojim rodicom.Moja mamina chytila mne stranku,co je samozrejme,je moja matka...tak sa na nu hneva,ze mu nedala za pravdu.Momentalne to skusa na mojho otca....No myslim,ze nema sancu uspiet.Je to hroza...niekedy vybuchnem a placem ako diva,vo vani,v praci....sme maldy ludia,mame si zivot uzivat a nie si ho nicit....ja my z toho zle a niekedy by som usla na kraj sveta...ale neda sa od toho ujst.
Odpovědět
Profilova fotka
Kkatka78, už jak jsem četla v tebou založeném tématu: http://www.beremese.cz/forum/show.php... jsem si říkala, že to už fakt jde do tuhého... Takhle se nechová opravdu zdravý jedinec. Nenech se jím zviklat a dotlačit do pozice viníka, jelikož opravdu vydírání zvolil jako nátlak. Zachovej chladnou hlavu a jestli si bude chtít příště něco udělat, tak ho nech, řekni mu, že je sám dospělý a pokud si myslí, že takhle se dospělí lidé chovají, tak ať to udělá... Ve většině případů se opravdu jedná o vydírání a demonstarativní činy, ale ty nikdy nebudeš viníkem, i kdyby se náhodou stalo cokoliv!!! Nemůže ti být takového člověka líto, tím tě strhává s sebou a jdete ke dnu oba. On je nejspíše nemocný a za to ty nemůžeš, že on se nechce léčit a nic s tím dělat. Tohle ale nemůžeš neřešit! Dokud ti zbyly nějaké síly, koukej se vzchopit a řeš to! Neboj se do toho říznout, bude to asi chtít pevné nervy a oporu v okolí, rodině, ale to ty budeš mít! Čeká tě pouze osvobození a lepší život, za život druhého nejsi zodpovědná, pokud si ho on dobrovolně chce ničit. Nenech si ho navíc zničit ještě ty!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, jo možná to není z nudy a opravdu s chlapem co mi na všechno kývne bych taky nemohla být, ale nezlobte se na mě takový museli být i před svatbou! proč ste si je teda brali! A s tim vašim nadšením, jak pro sebe dýcháte atd..., ale každej vztah je na začátku krásnej, máte pocit že ste se pro sebe narodili (zvlášt´po roce vid´nuni), ale po letech už to dávno neni jako na začátku a nikdy nebude a přesto to může fungovat. Pokud si toto lidi uvědomí tak ubude rozvodů. Prostě chci vidět vaše nadšení po 10-ti letech :-)
Odpovědět
Profilova fotka
katka: pokud je to tak jak si tu na různých forech psala, tak to ukonči a nenech se stáhnout ke dnu taky. Přeju hodně síly a pevný nervy. Budeš to potřebovat. Chce to najít podporu v okolí a nakonec to zvládneš.
Odpovědět
kkatka: tvoj manzel (alebo priatel? nepostrehla som to, nechce sa mi vracat k tomu a citat diskusiu), je chory.... ber nohy na plecia a utekaj od neho co najdalej....
Odpovědět
stejne je to hrozny kdyz se partner kteryho milujete takhle zmeni (nebo mam v pripade kkatky napsat primo onemocni?) :-( taky bych radila proste to ukoncit rodice te urcite podrzi...jinak jak tu holky psaly ze si vzaly kluky kteri jen prikyvovali tak souhlasim s brumdinkou to je prece povaha cloveka to ste musely vedet jaci sou i pred svatbou ne?
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte,pripajam sa do diskusie...v podstate suhlasim s tym,ze partner nemoze stale vo vsetkom suhlasit a prikyvovat...toto bol jeden z dovodov preco som sa rozisla s byvalym....ale ten si doteraz mysli,ze o tom je laska...ako on je schopny a ochotny ist za laskou aj na koniec sveta...toto babe imponuje a ono je to velmi fajn ale urcite nie na dlho..po chvili to cloveku aj lezie na nervy ked si polovicka obrazne povedane nedupne za svoj nazor
Odpovědět
Profilova fotka
luci: no dobře ale asi sem jiná ale mě tohle nikdy neimponovalao a s takovym s prominutim hodnym blbcem bych nezačala ani chodit, stejně jako bych nezačala chodit s kdejakym frajírkem typu Beckham, kterej asi taky holkám imponuje - prostě těchle tvou typů bych si ani nevšimla, natož si je brala :-D
Odpovědět
Profilova fotka
takl ted´jsem se přemáčkla měl tam být tento smajlík :-p
Odpovědět
Článek se načítá
a mozno je zena despoticka furia (ospravedlnujem sa za vyraz a vopred upozornujem, ze nemyslim nikoho konkretneho z tejto diskusie, pisem to vseobecne.... posledne strany tejto temy som ani necitala, takze neviem, ake povahy sa tu teraz pohybuju...)... takze, mozno je zena despoticka furia a chlap uz nema na nic naladu ani silu, ako stale na vsetko prikyvovat.... a potom sa zeny cuduju, preco sa zo dna na den zbalil a bez slova odisiel, ked vsetko bolo tak OK....
Odpovědět
Profilova fotka
kkatka, pripájam sa k dievčatám a radím ti ten vzťah okamžite ukončiť. možno by ani nebolo dobré čakať kým prídeš na Slovensko, ale ukončiť to hneď teraz. nenechaj sa ním ničiť.
Odpovědět
ja suhlasim so slnieckovou nie je vsetko take ako sa na prvy pohlad zda :-o
Odpovědět
teraz nechcem pisat tiez o niktom z tejto temy, ale vela holiek co poznam ja si myslia, ze chlap sa po svadbe zmeni :-S a potom sa ani nedivim, ze je tolko rozvodov. Ku prikladu jedna moja kamoska si stale nahovara, ze jej chlap sa zmeni uz je s nim asi 7 rokov a on sa dost pred nou pretvaruje sem tam sice sklzne do starych kolaji, ale ona stale slepo veri, ze sa to zmeni a potom uz vidim ako mi po svadbe povie, ze on sa zmenil on taky predtym nebol - ja si myslim, ze on je stale taky isty, ale ona to nechce vidiet, alebo ja proste nechapem niektore zeny 8-( :-. :-x
Odpovědět
Profilova fotka
kkatka nechapem vsak jednu vec? v akom stadiu je vas domcek? uvedomujes si vobec co bude po rozvode? BSM a veci s tym suvisiace? tu nie je co riesit, su len dve moznosti: 1. chces zachranit manzelstvo - UTEKAJ domov 2. chces odist od manzela - UTEKAJ domov ale z kazdej mi vychadza len jedna jedina cesta, prist domov a riesit, tvojim pobytom v zahranici vec len pdsuvas a velmi velmi komplikujes PS: dufam ze aspon ked manzelik nezaraba ide sa na tej stavbe zodrat, lebo v opacnom pripade ]-( ]-( ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
brumdinka - neboli sme manzelia(este to by mi chybalo ku stastiu :-S ) a ja som si jeho nekonecnu bezhranicnu lasku bez vlastneho nazoru zacala uvdomovat neskor....bolo mi s nim fajn a az neskor mi doslo,ze toto nie je spravne..potom mi chvilu trvalo kym som a rozisla,priznavam bolo mi fajn..akysi zvyk..ale spravila som to a doteraz si dakujem pretoze po rozchode to bolo hrozne
Odpovědět
Profilova fotka
kkatka - stránky, na které sem teďka hodím odkaz jsem zřizovala pro trošku jiné problémy v manželství, ale základ je stejný, mrkni: http://rodina.cz/scripts/journal/jour... Myslím, že tam svého manžela najdeš |-|
Odpovědět
Kkatka, teoreticky môžeš požiadať o rozvod už teraz. Myslím si, že môžeš poslať na súd žiadosť o rozvod aj zo zahraničia. Príslušný súd je ten, kde mali manželia naposledy spoločný trvalý pobyt. Ale mám taký pocit, že na to potrebuješ Sobášny list.
Odpovědět
danula dobre si napisala.
Odpovědět
Profilova fotka
Danula dobře si to napsala, výsledek je, at´tak nebo tak, že se musí tento problém řešit a to hned! yvette: souhlasim přesně tak, taky nechápem některé jak si myslí že se ten jejich po svatbě změní a proč jako kvůli jednomu podpisu, vážně mi přijde, že některé holky dávají svatbě váhu kterou nemá, jak kdyby najednou se měl stát zázrak :-) slnieckova: souhlas, najdou se mezi námi i furie, ale vždycky za to může chlap, že jo :-S
Odpovědět
danula2,viem,co asi rozvod obnasa.Dom nie je dokonceny.Kurenie,voda atd.Manzel obcas nieco urobi,no bohuzial len to, co mu dovolia financie z mojej strany.Sem tam si nieco privyrobi,ale tie peniaze nikdy nevidim.Ma to len na prezitie.Viem,ze tym,ze som prec sa veci odsuvaju,ale musim si este co to zarobit,aby som sa mala aspon zaco rozviest a z coho zit, uz ked by k tomu prislo.Nemame deti,pozicky len ten rozostavany dom. silente,dakujem za clanok a myslim si,ze je to tam opisane velmi podrobne a odborne.No urcite pre dievcata,kt.sa samozrejme nechcem dotknut.... :-) Ak tu niektora pisete,ze sa to da zbadat pred svadbou,tak zial neda.Kazda z nas by musela predtym ako sa vyda studovat psychologiu,aby sme si toho svojho riadne ,,prestudovali,,. Nechcem sa tu vykreslit ako anjel,kazdy sme len clovek a mame svoje chyby.No ako to hovori moja mama a mnohy iny: Som taka dobra az som sprosta. My sme boli spolu 5 rokov,bolo to fajn,lubili sme sa.....normalny vztah ako kazdy iny.Vzali sme sa,tesili sa na dom,deti....pomahali sme si.Jednoducho bolo vsetko v pohode.Pracovali sme tu spolu,lenze po case mojho muza prestala praca naplnat a frustraciu si vybijal na mne.Nezabudnem,ked mi prvy krat povedal P...A,len preto,ze ,,este,, nebolo navarene...Odprosil,omluvil sa,ze mu to uslo,ja som odpustila,zabudla (alebo som sa snazila).Fungovali sme dalej.Zrazu som sa obliekala ako K...A zase nasledoval ten isty kolobeh...no ale po case zacnes rozmyslat nad tym PRECO?Preco vsetko zle je tvoja vina,preco mu nic nie je dobre,preco ta ,,obcas,, nazve neviem ako atd.atd.atd.Ludia sa zmenit nedaju.Len dozrievaju ako jablcka na strome.Zivot ta postavi mnoho krat pred situaciu,kt.necakas a vtedy zistis ako ta ten druhy miluje... Radim precitat si prispevok od Silente 3 kapitola-I. Mne sa tiez stalo,ze manzel ma ,,chcel,, urobit tehotnou,napriek tomu,ze som na to nebola pripravena a hlavne som o tom nevedela.Viem,ze ma miluje,ale tou ,,vlastnickou,, laskou,kt.vo mne zabija vsetky city voci nemu.Je tazke to opisat niekomu,kto to nezazil na vlastnej kozi...Lebo ten to malokedy pochopi.
Odpovědět
katka pokoj, ja si myslim, ze v zivote sa moze stat vselico! Clovek nikdy nevie. Myslim, ze ste boli spolu dost dlho aj pred svadbou. Proste stalo sa. Myslim,ze cim je clovek starsi, tym silnejsie sa prejavuju jeho zle vlastnosti, kt. fakt pred niekolkymi rokmi boli priam zanedbatelne. drzim Ti palce.
Odpovědět
kkatka mne by manzel len raz a to aj poslednykrat povedal ze P...A ;-) len preto, zeby nebolo navarene :-x a tiez uznavam, ze to neviem pochopit, lebo som to nezazila :-N kkatka nepoznam teba ani tvojho muza, ale o tej kamoske co som pisala hore tak tu sa to zbadat da...a take zeny nechapem, ktore zatvaraju pred niektorymi vecami oci a myslia si, ze svadbou sa to zmeni :-x
Odpovědět
emilyz presne ako pises.V zivote sa stanu veci,kt.jednoducho necakas,musis sa pred ne postavit s chladnou hlavou. yvetta,aspon zhruba vidis ako to u kamosky funguje.Ver mi,keby som ja vedela,co bude po mojej svadbe,nikdy by som s nim do toho nesla a to ak ma niekto odsudzuje,ze sa chcem rozviest.....Snazila som preglgnut vela,odpustit,zabudnut...ale pride den,ked sa to uz jednoducho neda.Nikdy ma neudrel,ale slovne napadal a to boli viac ako facka....a mozno by ta nasledovala neskor....kto vie.... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Kkatka - vím přesně, jak se cítíš.... bohužel jsem něco hodně podobného zažila. U nás ovšem nezůstalo jen u psychického ubližování. V Tvé situaci je jediným řešením odchod, je mi líto. Nemáte půjčky ani děti. To je dobře. Přestaň financovat dům. Dávej si korunky bokem. Neboj, až se bude dělit majetek, měla jsi prokazatelný příjem, on ne. Jediným úskalím zůstane pak výživné pro manžela... to leda hrát na jeho hrdost, že by se nenechal živit od ženy... =-)
Odpovědět
to nemyslite vazne ake vyzivne pre manzela o tom som v zivote nepocula :-. :-x
Odpovědět
Profilova fotka
Yvett - vůči partnerovi, který se sám neuživí má jeho ex-manžel vyživovací povinnost ]-( ]-( ]-( Až do dalšího sňatku toho neschopného... |-|
Odpovědět
Ano yveta, ja som bola tiez sokovana...ale je to tak.Po rozvode sa moze stat,ze jeden z partnerov,ak sa ten druhy neuzivy,plati vyzivne.Slovensky pravny system...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?