První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
silente - neni to az do dalsiho snatku toho neschopneho, ale max 3 roky ;-) (nedavno jsem to nekde cetla)
Odpovědět
Profilova fotka
Zezulicka, tak jsem narychlo zadala do vyhledávače a otázka+odpověď - dotaz č. 500 a řádek 11 začíná otázkou ohledně vyživovací povinnosti bývalého manžela: http://verejna-sprava.kr-moravskoslez...
Odpovědět
suzamen:to je mi fakt líto že to prostě nejde vidím že změna se koná vždy jen na chvíli jsem člověk hodně upřímný a myslím si že bys měla sebrat sílu a odejít a nečekat že to bude jěště horší uvidíš že to zvládneš a jednou budeš určitě moc šťastná a já ti to moc přeji takže držím palečky. ;-) brumdinka:děkuji ti za názor ale nerozváděla jsem se fakt z nudy jak si ty myslíš,my jsme společně před svatbou plánovali společné bydlení a rodinu,ale po svatbě bylo vše jinak zjistil že bydlení u jeho maminky mu vyhovuje víc což mě nevyhovovalo chtěla jsem mít svoje a o rodinu najednou nestál začal častěji chodit se svýma kolegyněma z práce do kina a na večeře nevím jak by ses na to tvářila ty,samozřejmě asi jsem na tom taky měla vinu chtěla jsem prostě rodinu což on ne ale ty jako matka bys mě možná mohla pochopit nakonec jsem zjistila že je mi líp bez něj a jeden čas si dokonce i přála aby si někoho našel myslím si že takový vztah opravdu nemá smysl prodlužovat. :-| vanusak:děkuji za pochopení vím my moc dobře víme o čem mluvíme viď?konečně mám chlapa co má svůj názor stojí si za svým a taky si za tím jde a je mi velkou oporou. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Brumdinka - nemusela bych se tu svěřovat, ale proč jsem se třeba já vdávala poprvé? Nebyla jsem věkově naivní, bylo mi už 28, bývalého manžela jsem znala prakticky od mateřské školky, přes ZŠ, SŠ, VŠ, první zaměstnání... Stále jsme se míjeli, ale věděli o sobě, sem tam zašli na kafe, do kina, ale stále jako staří známí z vedlejší vesnice... Vždy jsem věděla, že jsem jeho tajným snem, ale že nemá jen odvahu... Tak jsem mu jednou dala prostor mě pozvat, sblížit se. Věděla jsem, že jeho náturou a zodpovědností je snem plna žen, vdala jsem se za něj proto, že jsem věděla, že případně jednou a do budoucna mi bude mužem a otcem dětí - spolehlivým, milujícím, oddaným, ohleduplným, hodným, pozorným, pracovitým, oblíbeným, chytrým, zodpovědným, ochotným se pro rodinu rozdat... mohla bych pokračovat výčty pozitivností, které měl (vlastně určitě má dosud)... Přesto to "něco" s velkým N tam chybělo a nikdy nepřišlo, i když jsem v to doufala... Možná se ti to bude zdát málo ten důvod, ale právě to "něco" mezi dvěma lidmi je někdy to nejdůležitější než cokoliv jiného... Dneska když se na to podívám z dálky, byla to svatba více z rozumu, přestože jsem ho ráda měla.
Odpovědět
Profilova fotka
nieco k teme o manipulatoroch... http://olivieri.blog.sme.sk/c/174118/... :-|
Odpovědět
Ted už mi to nedá.Krásný článek v tom odkaze.Taky jsem se tam poznala. Přesně jako ta v tom příběhu jsem si začla říkat,kde je ta holka plná života a optiismu,která tady byla před ním?Která měla spoustu koníčků a kamarádů?Kde je? Věděla jsem ,že pokud to toho neseknu hned,za půl roku,už toho nebudu chopná.Už mě skoro měl zpracovanou,ale ještě jsem si to občas uvědomovala.Utekla jsem za 5 pět dvanáct.Jak se překročí ta hranice,tak už téměř není cesta z toho ven. Ted už ta holka je skoro zpátky,ale vrací se hodně pomalu a uplně se už asi nevrátí nikdy. Možná je to i tím,že on se snaží mě srážet dál.I když už k tomu nemá moc příležitostí.Je to hodně nepříjemné,ale s tím už se dá žít.I když někdy radši nevycházím z domu.Věřím,že ted už to bude jen lepší. Takové články jsou hodně důležité,pořád je jich málo.
Odpovědět
Profilova fotka
Laleeta - krásný odkaz. Před tím zrcadlem jsem stála... bohužel už daleko za hranicí... ale i odtamtud se dá uniknout! Tak nevěšte hlavu ty, které právě do toho zrcadla hledí. Není to jednoduché, je to strašná cesta, ale na jejím konci jste to zase už Vy. Ty krásné živé holky x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jo a ještě jsem si vzpomněla na jednu větu, která se může klidně stát i pomocným "zaklínadlem": Nejsi jeho matka, nejsi zodpovědná za jeho činy, jsi zodpovědná jen sama za sebe a své štěstí :-)
Odpovědět
Profilova fotka
kkatka ja viem presne co znamena rozvod, ponizenie, pohrdanie, strata vsetkeho, hmotneho i nehmotneho, rodiny i priatelov, strata svojho vlastneho ja tym ze ostavas v zahranici okradas samu seba, o peniaze ktore tam zarobis a o drahocenny cas cas ktory budes potrebovat nato, aby si sa dostala z toho vsetkeho co ta caka drzim palce ;-)
Odpovědět
Laleetka- na ten odkaz nemam slov.......To zrkadlo poznam.... danula2, ja viem,bude to tazke,zle ponizujuce.......ale.....nemam co stratit.Hmota nic neznamena,mozem len vyhrat....samu seba a to chcem.Chcem byt znovu JA a chcem byt statsna,ale uz teraz viem,ze nie s nim.Inak dakujem za prispevok a zadrzanie palcekov :-)
Odpovědět
Profilova fotka
vanus: mrkni do IP rozi: já sem nikde nepsala, že si to myslim, jen to z toho tvého příspěvku tak vyznělo :-| A vy jste bydleli s jeho matkou (tchýní) v jednom bytě? Samozřejmě jako matka chápu tvou touhu po dětech, Jiřík je pro mě nejdůležitější chlap mýho života ;-) Jinak pokud by neměl zájem o rodinu, někde se flákal atd... by se mi taky nelíbilo, jelikož jsem si zvykla že ten můj z práce jede rovnou domů, o rodinu má zájem a na pivo jdeme bud´spolu a nebo jednou za čas každej zvlášt´.......
Odpovědět
Profilova fotka
Rozvod je horsia vec ako smrt, je to ziva smrt a este 2x drachsi ak nie viac ako svadba, pritom staci upustit iba od egoizmu a idealizmu, a komunikovat a hladat kompromisy, pudove a ludmi obmedzene pravidla zivota nemaju byt pricinou. V dnesnej dobe vidno , ze 2ja bojuju medzi sebou aj po svadbe a nikdy nie su jedno,... Ako niekto hovori, cas vsetko vyriesi, rit Palovú, - zijeme len raz, a cakat!!!?? Clovek musi konat , ano je to bolestive a nahoda, - mne sa tiez nedari...
Odpovědět
Článek se načítá
uko: súhlasím plne s tým, čo si napísal....niekedy je to zlyhanie jednej strany, ale zväčša oboch, keď nie je človek takým, akého si ho ten druhý vysníval, stráca sa láska a trpezlivosť... v manželstve treba mnoho krát zavrieť oči a urobiť, čo by sme nikdy neurobili, pokiaľ za to ten druhý stojí....ak si jedna strana stále stojí za tým, čo chce a neustúpi ani raz, niekde to musí prísť, že si povieš a dosť....Je zbytočné si myslieť, že to čas vyrieši, my to musíme riešiť a potom to čas možno zahojí, ale určite neporieši. Z toho už sme vyrástli. Ak človek zistí, prečo vlastne ľúbi, v tej chvíli ľúbiť prestáva, lebo miluje len ten, kto nevie, prečo miluje... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
urobim len toto :-( + :-)
Odpovědět
no, asi aj to stačí ;-)
Odpovědět
brumdinka:Ano bydleli jsme s tchýní v jednom bytě takže si to asi dovedeš představit ale můžu ti říct že to byla i zlatá ženská i když jsme si kolikrát lezli hodně na nervy,za to s přítelovou matkou se už nevidím tři roky hodně se na začátku zastávala své bývalé snachy/přítel je rozvedený/tak to jinak než velkou hádkou dopadnout nemohlo já jsem tenkrát byla nejhorší ale že jeho žena už měla dávno milence to bylo v pořádku přítel stojí při mě s matkou se normálně stýká nejsem proti tomu má jen ji,ale tchýně tedy má budoucí se chce se mnou udobřit jěště na to nejsem připravená ale asi k tomu udělám krok už jen ta představa že budeme mít jednou dvě babičky a dědy je super.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj tak co je u vás všech novýho? U nás pořád to stejné akorát čučím že se semnou tchýně nějak začíná rozmlouvat. Tak sem tam s ní něco prohodím ale jinak na ni prdím, stejně vím že je to z její strany jen přetvářka a nezapomenu ji jak mě kdy obvinila z krádeže a že ji níčím to co je vlastně moje.Tím u mě skončila 8-( ]-(
Odpovědět
Ahoj to se ti nedivím taky si řeknu svoje a stojím si za tím a co manžel nějaká změna?
Odpovědět
prepacte, neviem ci sa to sm hodi, ale mohla by som sa spytat kolko je take bezne vyzivne na dieta ak xlap zaraba cca 25tisic?
Odpovědět
Profilova fotka
Milovana, u nás je to tak cca u soudu stanovováno na 20-25% z hrubého platu.
Odpovědět
vanusak a to sa beru do uvahy aj vydavky, ktore ma xlap?
Odpovědět
Profilova fotka
Nemělo by to tak být, ale strašně záleží na soudci... :-| Partner si může přece nabrat hypotéky a leasingy a tvrdit, že mu zůstává minimum. Ale to je jeho věc, nemělo by to soud zajímat, to se rozhodl dobovolně. Bohužel když ta druhá strana hraje dost na city, že bude živořit apod., tak soud trochu poleví... :-|
Odpovědět
milovana:Taky nezapomeň že soud kouká i na tvé příjmy a někdy i to kde a v čem bydlíte jestli máš byt v osobním vlastnictví a tak.
Odpovědět
Profilova fotka
Rozalie7 - to je sice pravda, že se kouká na příjmy obou stran, ale ty peníze jsou určené pro děti a ne pro partnery, u kterého jsou v péči...
Odpovědět
Profilova fotka
milovana: no půjčky ani mít nemusí, ptají se i na výdaje na bydlení, a taky záleží na věku dítěte, jsou na to tabulky, ale jsou jen orientačí, kamarádky ex bere asi stejnou částku, ale kamarádka bohužel dělala na šest hodin, takže jí soudkyně řekla, ať si najde normální práci a pán platí 3000 na 2 děti v pubertě! takže spíš záleží na štěs¨tí, ale můžeš žádat každý rok o zvýšení :-)
Odpovědět
vanusak:To s tebou souhlasím a doufám že to naši milované vyjde ale to víš jsou i jiné případy že máš pochybnosti jestli vůbec ty alimenty používají opravdu pro dítě zařivým příkladem je bývalá žena mého přítele jěště že takových mamin je málo a myslím si že žádat o zvýšení snad můžeš jednou za dva roky.
Odpovědět
no tu je to skor ten pripad, ze moj nastavajuci ma asi dieta, este nie je vyriesene otcovstvo...tak mna to zaujima skor z tej stranky, ze kolko z rozpoctu skrtneme...
Odpovědět
Profilova fotka
Milovana - bývalý partner je povinen stejným dílem zabezpečit všechny děti ze všech vztahů... Všechny děti musí dostat stejně, takhle by se na to soud měl dívat. No a k nároku na zvýšení - je vždy z důvodu prokazatelné změny, např. přechod na ZŠ 1. stupeň, 2. stupeň, na SŠ, VŠ apod. nebo také ze zdravotních důvodů (nutnost zvýšených výdajů na léky, ozdravné pobyty...) anebo i zvýšené výdaje na dlouhodobého koníčka (např. hokej a přechod třeba na sportovní školu, vyšší frekvence tréninků apod.). No a taky, když se dozvíte, že ex- začal brát mnohem více, tak máte nárok požádat, aby z toho více, dal více i potomkům... No a já mám co říct i k důvodu na snížení - můj manžel bere alimenty na své děti a vloni se ex- narodilo dítě, takže zažádala o snížení z dův. snížení svého příjmu (pouze MD) a platí také z mateřské "svých" 20%. My čekáme, že se brzo vrátí do práce a tudíž zažádáme opět, ať cáluje víc...
Odpovědět
no asi sa nexapeme... moj buduci manzel mal predo mnou jednonocnu znamost a o 9 mesiacov sa narodilo dieta... prebiehaju sudy o otcovstvo... no a ja sa tak zamyslam kolko jej asi bude platit ak to bude jeho...
Odpovědět
Profilova fotka
Jaktože se nechápeme? ;-) Tak to je pak jasné. Soud mu vyměří přibližně těch 20% z jeho prokazatelného příjmu. No a pokud byste měli i vy v budoucnu děti, mohli byste zažádat o snížení.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?