Svatební cesta - Dominikánská republika. Poraďte!

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, zakládám téma už přímo na Dominikánu - našla jsem pouze tipy kam na svatební cestu apod. a takové rady už nepotřebuji, proto zakládám nové. Máme 5* hotel, all inclusiv, Punta Cana, 21 nocí, říjen-listopad. A chtěla bych se zeptat: - jaká všechna očkování? Žloutenka, co dál??? - kam na výlety,kromě hlavního města? Chtěli bychom aspoň pět výletů... - s kým a jak na výlety? S CK nebo s domorodci...??? - měli jste i nějaký léky proti střevním problémům? My než jsme jeli na Djerbu, začli jsme něco brát a brali celou dobu pobytu a vše bylo OK. Nevím, jestli je něco podobného nutného i sem... - další zajímavé tipy - varování před... ??? - jsou ochotni komunikovat v angličtině? - co s sebou vzít - co by nás nemuselo napadnout ;-) - jak se tam pohybují ceny různých suvenýrů a blbůstek, jinými slovy kolik peněz, když jídlo máme a výlety do toho nepočítám ;-) to je asi vše, předem všem moc děkuji za rady. Už se tam strašně moc těšíme a chtěla bych toho vědět co nejvíc, abych si to tam pak mohla co nej nej užít a nemyslet na to, že jsem zapomněla tohle očkování, ... ;-) x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mury, koukala jsem na to tvé album na střeše a trochu tomu nerozumím, ten celý dům je váš? Já myslela, že už v nějakém bydlíte a tady píšeš, že se tam teprve budete stěhovat.. Já tomu nerozumím ;-( :-N
Odpovědět
Profilova fotka
teed bydlíme v jiném :-N a ten se až se přestěhujem a nebude tu babička :-(-tchána maminka,to je tchána baráček tak ho mají v úmyslu prodat a tam jak půjdeme to je tchýně barák a my budem mít to prostřední patro a babička tchýně maminka bude mít hořejšek až nebude bude celý náš....-ale sousedí přímo s tchýní :-N |-| prostě je to tak že každý z jirkových rodičů má barák s babičkami a my jsme simohli vybrat ale spíše jsem zvolili tamten :-) na začátku vesnice je jeden barák pak je hřiště-fotbalové a pak babičky-kam půjdem a vedle tchýnin :-D no snad to mu rozumíš :-D
Odpovědět
Profilova fotka
uf :-D ale jo, halva mi to jakž takž pobrala :-) To má tak někdo štěstí, rodina samej barák a ještě máte na výběr.. no jo, ale až na ty tchýně tam.. já bych je sestěhovala všechny do jednoho a nechala bych si jeden jen pro sebe..takhle to nešlo? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak ona si bude muset pak vzít mamču k sobě až nebude moct na nohy :-S ale nám tam babička vadit nebude jsem ráda že se nemusíme zadlužovat..a navíc tam budem rekonstruovat a v pohodě bydlet nic nás nehoní :-N a tenhle pak opravdu prodají a budou v balíku ten se prodá za hooodně má veliký pozemek jak kr..a :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem zvědavá na Katky fotečky. Já kdybych jela znovu do DR, tak i přesto, že tam bylo opravdu nádherně, tak bych teď zvolila jiné místo, kvůli poznání nového prostředí a možnosti jiných výletů. Tak nás možná bude inspirovat :-) Mončo, jsi opravdu velice inteligentní :-D já jsem to s Evičky popisu na střeše nepoznala. Známý také prodává na internetu nábytek a je moooc spokojený. Tak jdu mrknout na vaše albíčka na střeše ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Markétko, kde najdu na střeše tvoje albíčko, stačí číslo stránky. Tam nejde vyhledávat podle jména? Mončo, kde tam vůbec bydlíte? Máte hezký výhled :-)
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.modrastrecha.cz/album/albu... tady :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Děkuju :-) To je tedy pěkný domeček ;-) Je opravdu veliký, byla by veliká práce a stálo by to hodně pěnízků, kdyby jste se o něj měli starat sami.
Odpovědět
Profilova fotka
tak on je naštětsí v pohodě,jen zevnitř bude rekonstrukce..a na tu si půjčíme jen mi ,babička nám bude přispívat jen na elektřinu a plyn...celková uprava by vyšla do 1 mil.ale střech aje zbytečná,fasáda také takže toho jsme ušetřeni velká položka budou okna 120 tis.a topení 120 tis.stavební práce a koupelnu mi udělá strejda je zedník za mín,akorát kuchyn bude drahá ta bude velká a chci jí hezkou :-D no počítáme půl milionu x-) ale i to jde,barák má hodnotu 5 mil. váš jiřinko bude také krásný a nový x-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Máte to dobře vymyšlené :-) Já se chci s kuchyní vejít do 100 tis. tak uvidíme :-| Naši se byli v neděli podívat, jak nám to roste a říkám mamče, že jsem původně chtěla vestavěnou troubu s mikrovlnkou, ale že od té mikrovlnky asi ustoupíme, že je to zbytečně drahé. No a včera mi taťka říká, že mluvil o tom s mamčou a že si myslí, že je blbost, aby jsme se snažili ušetřit pár tisíc a neměli to tak, jak si přejeme. Že nám kdyžtak na něco přidají :-) Tak uvidíme, neumím si o něco říct, nebo mi je hloupý brát si takhle penízky. U tchánovců je to obrácené, ty by mi řekli, že je to zbytečné, proč tak utrácet a tak. Takže to je komplikovanější :-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky chtěla jsem se zeptat jak tam má kalex tu fotku se skleničkami a celou flaškou :-D tu flašku vám dají v rámci ALL sebo si někde koupili vínko a šli popít na pláž??
Odpovědět
Profilova fotka
Markétko, nevím, že by jsi někde dostala celou flašku, ale nezkoušeli jsme to, takže nevím. To ti nejlépe poví Kalex.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
kalex mela tu flasku na pokoji jako svatebni dar i se sklenickama
Odpovědět
Profilova fotka
Mury: ono to má i svoje výhody mít babičku v baráku, kdykoliv jí tam budeš moc frknout prcka na hlídání, to je pohodička :-) Kolikrát se naskytne něco na rychlo a nejde sehnat hlídání a ty to budeš mít hned vyřešené.. Jiřinko, z vlastní zkušenosti ti můžu říct, že se opravdu nevyplatí šetřit na takových věcech, co se ti třeba líbí víc, ale stojí o nějkaou tu stovku nebo tisícovku víc.. v tom baráčku budeš selý život, kuchyň taky hned tak měnit nebudeš, a pak by ti bylo líto nebo tě i štvalo, že jsi to chtěla takhle a máš to jinak.. já měla tohle s tím prvním domem a už nikdy víc.. pokud půjde o stovky a pár tisíc, tak to fakt už řešit nebudu a udělám to přesně tak, jak budu chtít, je to investice na celý život.. vem si jenom, kolik člověk utratí bezmyšlenkovitě za kafíčka, pařbičky, nepotřebné hadříky atd a taky to neřeší a to je jen pomíjivá věc.. rozhodně se vyplatí si to doma udělat přesně dle představ ;-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
pipii aha :-D to mi nedošlo jiřinko takhle jsem to já nevymyslela :-N tak vypočítavá nejsem x-) ale takhle nám to navrhla tchýně my chtěli zůstat tady v tom baráčku jenže tím pádem by ho nemohli prodat :-| a tamten by neprodali též sousedí s nimi a prodat ho cizím lidem nechtěli kort když ho její rodiče stavěli vlastníma rukama :-N takže dali návrh a my ho přijali
Odpovědět
Profilova fotka
Evičko, já vím, že je to pravda, jenže jsem si říkala tisícovka k tisícovce . . . taky říkali, že kuchyň mám na několik let, stejně jako koupelnu, tak ať na tom zbytečnýma věcma nešetříme. Tak vám dám asi zapravdu ;-) S tím hlídáním to tak taky beru. Vedle v baráčku máme tchánovce a manžílkovo babičku s dědou. Jen mám strach, aby nám do výchovy moc nemluvili. Už jako teď s baráčkem. Taťka se nám najednu stranu snaží poradit a tak, ale na druhou stranu je naštvaný, když tu radu nebereme a máme jiný názor. Jinak manžílkovo rodiče koupili pozemek vedle nich, aby to pak nekoupil někdo cizí a nepostavil tam barák. No a nečekaně jsme tam šli my :-)
Odpovědět
Profilova fotka
no a jiřinko přesně tak to udělali Jirkovi rodiče,děda je přesvědčil o koupi pozemku oni postavili úplně nový ale děda za rok zemřel :-( a ted je babička v celém tom baráčku jak mám vyfocený úplně sama :-S |-| jinak by to udělalai jako my a šli by bydlet k babičce a dědovi jenže nechtěli aby někdo cizí koupil pozemek a co také s pozemkem když měli peníze postavili takže ty mají úplně nový 3 letý a růžový :-D x-) x-) x-) vidíš vám se to nesmírně hodilo ono dnes koupit pozemek ]-( jiřinko dělala jsis ještě testík??
Odpovědět
Profilova fotka
Jiřinko, já si to taky tak předtím říkala, tisícovka k tisícovce... jenže on je nakonec pakatel, jestli na baráku přes milion ušetříš třeba 20tis díky tomu, že si odepřeš ty vytoužené věci, a pak na to celý život myslíš, jak to mohlo být hezké a tak.. Ale těch "vyhozených" peněz nikdy litovat nebudeš, když tam budeš spokojená ;-) :-) Já třeba toužím o té obložené stěně takovýma těma kameny, vyjde to asi na 8tis, je to vlastně zbytečný, ale stejně do toho zainvestuji, když se z toho pak budem radovat x let, to za ty prachy stojí :-) Mury a co ty a druhý testík? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
O té stěně z kamenů uvažuji také a minimálně jednu stěně k tomu rudou, to ještě nemám domyšlené. Byla jsem cvičit a jsem kantáre. Poprvé za x let :-D .Jdu spát, pa zítra ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
evax druhý jsem nedělala ;-) ale bolí mě břicho takže menses se brzo dostaví :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Dělala jsem si testík v neděli a stále ukazuje miminko x-) Ten obklad z kamenů se mi taky moc líbí, je to opravdu hezké a do toho zabudovat nějakou poličku. Ale už to máme vymyšlené jinak ;-) S tím pozemkem máš pravdu, ušetřili jsme minimálně 400 tis., kdyby jsme stavěli v jiné vesnici u Mostu nebo téměř 1 mil. kdyby přímo na kraji města. Je to děs. Mončo, já taky chodila cvičit, vždycky mě to bavila tak 3x a pak zase pár měsíců nic. A to jsem před pár lety něco dělala pořád ]-( Aspoň se ti bude hezky spinkat ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jirinko, toho mimiska uz mas na 100% jisteho x-) x-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já asi vím, ale pořád se to bojím zakřiknout |-| Až to budu mít potvrzené od doktora, hlavně že je všechno v pořádku, tak pak tomu budu úplně věřit a budu se tomu moci podat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jiřinko, spinkat se mi bude dobře, ale teď jsem nějaká nabitá :-D . Vesnička je krásná, jak daleko je to od Mostu? Tím, že to byl svatební dar jste hodně ušetřili. Ještě , že má člověk starostlivé rodiče. Mně také postavili dům ale .......................... ;-) :-D Já chci hrozně moc na vesnici, ale blízko u města. Nemám ráda velká města, cítím se tam ztracená. Vůbec by mi nevadilo být třeba v zastupitelstvu malé obce a mít šanci ovlivnit dění v obci. No, teď budu možná předseda bytového družstva, jsem jedna ze tří, kdo tu umí číst a psát :-D a pracuji na úřadě :-D
Odpovědět
Profilova fotka
mury - nám teda z Airstopu turist.karty neposlali :-| jen vouchery + nějaký oranžový lupeny s logem cestovky Schauinsland katerinka - s tím počasím jsi mě moc nepotěšila, ale co, uvidíme, jak tam zítra, vlastně až pozítří bude x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mury mi ty karty ztratili v Berlíně, když jsme to podali paní za přepážkou, pak už jsme je nenašli a v DR jsme museli koupit nové :-( , ale co, přišla jsem v životě o víc :-D Mně Soana také neuchvátila, ale my jsme nebyli na opuštěné pláži ;-) ;-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mury nádherný dům, úplně se tam vidím :-D . Jiří my nekupovali vestavěné spotřebiče, jen jsme si na to nechali udělat skříně a šoupli to dovnitř. Máme tak ledničku + myčku a v koupelně pračku, Holt otevřu dvoje dvířka místo jedněch. Kuchyň nás vyšla na 42 000, ale dělal mi jí kamarád a není moc velká. fsvojap ty víza byli takové malinké kartičky.
Odpovědět
Profilova fotka
mag - my tam žádné malinkaté kartičky neměli... ale co, tak si jí tam koupíme mury a mag - vy jste jeli/jedete přes Schauinsland nebo jinou německou CK? třeba to posílají jen některé CK
Odpovědět
Profilova fotka
jo a holky je potřeba do ciziny mezinárodní řidičák? já si na to vzpomněla až teď, že vlastně budeme řídit po Německu a asi i v DR, já mám řidičák poměrně starý, vydaný v 1998
Odpovědět
Profilova fotka
Pavlí, tak s tím řidičákem ti já neporadím :-| Jinak s tím počasím, může se to měnit každým dnem a vy budete více na jihu, tak to může být jiné ;-) Mončo, je to cca 10 km, do Mostu je to ještě přes dvě vesnice. Ale do 15 min. jsem v práci, když ráno nejezdí kamiony. Tu kuchyň bych chtěla do 100 tis. i se spotřebiči =-) zatím jsem si jí připravila v ikee a samotná kuchyň vychází na necelých 50 tis., ale pořád si nejsem 100% jistá. Líbí se mi i jiná a uvidíme podle ceny. Saona opravdu záleží, kam vás zavezou. My na pláži také nebyli sami - byli tam dva čluny, ale my se šli projít a nikde ani človíčka, to bylo hezké :-) Ale holky to měli zase jiné v tom, že je tak jak z reklamy. Těším se na Katky fotečky, až uvidíme, jak to vypadá v Punta Caně. Připadalo mi, že tam je dlouhá pláž plná hotelů a všude spoustu lidí, že lépe jsou na tom krajní hotely, ale necháme se překvapit :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?