Svatební cesta - Dominikánská republika. Poraďte!

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, zakládám téma už přímo na Dominikánu - našla jsem pouze tipy kam na svatební cestu apod. a takové rady už nepotřebuji, proto zakládám nové. Máme 5* hotel, all inclusiv, Punta Cana, 21 nocí, říjen-listopad. A chtěla bych se zeptat: - jaká všechna očkování? Žloutenka, co dál??? - kam na výlety,kromě hlavního města? Chtěli bychom aspoň pět výletů... - s kým a jak na výlety? S CK nebo s domorodci...??? - měli jste i nějaký léky proti střevním problémům? My než jsme jeli na Djerbu, začli jsme něco brát a brali celou dobu pobytu a vše bylo OK. Nevím, jestli je něco podobného nutného i sem... - další zajímavé tipy - varování před... ??? - jsou ochotni komunikovat v angličtině? - co s sebou vzít - co by nás nemuselo napadnout ;-) - jak se tam pohybují ceny různých suvenýrů a blbůstek, jinými slovy kolik peněz, když jídlo máme a výlety do toho nepočítám ;-) to je asi vše, předem všem moc děkuji za rady. Už se tam strašně moc těšíme a chtěla bych toho vědět co nejvíc, abych si to tam pak mohla co nej nej užít a nemyslet na to, že jsem zapomněla tohle očkování, ... ;-) x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
mury - jj, jen 2x se vyspinkáme a letíme x-) ještě pořád nemám sbaleno, ale ono to půjde rychle jiřinko - tak už to mimi máš od doktora potvrzené? já to tu teď moc nestíhám, tak v tom mám trochu zmatek, ale moc vám to přeju :-) pipiii - já to množení budu zatím taky jen pozorovat ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap: jeee, tak to je super, alespon nekdo me bude trosku brzdit moje hormony:-D..., na svatbe ti to moc sluselo, vypadas uplne jinak bez bryli:) a urco jste si to moc a moc uzili. Hlavne at vam ted vyjde krasne dovolena a objedete co nejvice vyletu:)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky raději budu dělat 8 než 12 :-p ty už jsem dělala a nevyhovovali mi,takhle mám o víkendu volníčko a odpoledne když přijdu z práce tak takés stihnu dost věcí-když chci :-D fsvojap-tak krásnou cestu příjemný let a my tam za Vámi doletíme :-D :-D příští týden už se nemůžem dočkat x-) mrchy jsem ještě nedostala ale bolí mě břicho takže to asi přijde co nevidět :-S všem krásný den jdu makat ]-( :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Já také musím makat. Já chci z té zimy také za teplem. Mamča psala, že už je chladno i v Řecku, ale nevadí jim to cestují jak o život 8-) .
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky :-) Pavlí, k doktorovi jdu až v pondělí, ale vyvolávačka nic nevyvolala, tak snad je to tak, jak si přejeme x-) Na jak dlouho tam jedete? Krásně si to užijte a přeji, ať mámte hezké počasí. Pak se nám přijď pochlubit se zážitky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jíří baráček už vypadá jako baráček se střechou a okny. Pěkné, pěkné ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jiři - aha, já věděla, že jsi něco psala o pondělí, ale myslela jsem, že šlo už o včerejšek ;-) tak držím pěstičky, ať to fakt vyjde :-) my letíme zítra v 23:10 a přiletíme 9.10. kolem 7hod ráno pipiii - jj, svatbu jsem si ohromně užili, vybrali jsme hooodně peněz, to jsme ani nečekali, tak asi ještě něco vyměníme a trošku se tam s výletama rozšoupneme ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Pavlí děkuji :-) Tak to máte na dlouho, jééé to se budete mít. x-) Závidím, závidím ;-) Mončo, to už máme i přístřešek na autíčko a hotovou komplet s třechu s taškami. Miláček včera nebral domů notebook, tak jsem nemohla stáhnout všechny fotečky. Večer doplním.
Odpovědět
Profilova fotka
Vlastně koukám, že to máte na stejně dlouho. My odlétali 24.4. ráno a vraceli se 8.5. v osm ráno. Takže máte půl dne navíc :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Evax koukala jsem na střechu. To je tvé album s tím masivním nábytkem? Ty to prodáváš? Prosím napiš mi odkaz na stránky toho obchodu. Tu ložnici bych brala hned, ale je to pro nás zatím zbytečné, ale potřebuji nový obývák a to akutně.
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky:) tak jsem se konecne probudila. Zitra jdu do prace od 7:30-22, myslim ze tam asi usnu :-D.Vcera jsme koukali s milackem na film Terminal, predstavila jsem si ze by se mi tohle take stalo a ze bych bydlela v letisni hale :-S fsvojap: nechces me zabalit s sebou do kufriku?:-D Asi se zacnu koukat po nejake dovolene na pristi rok, chceme jet tak nejpozdeji v cervenci ale spise v cervnu, mozna zase nekam pres nemce ale ne uz tak daleko. V unora na Valentyna byvaji super akce na letenky, tak se mozna vydame do Rima.:)
Odpovědět
Profilova fotka
Miško, taky jsem si plánovala na příští rok dovču a letošní Řím bude asi na nějaký čas nakonec poslední. :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
jirinko: kdybych byla tehotna tak ani na dovolenou nemyslim a premyslim o kocarkach, plenkach, dupackach a s prckem bych vyjela za hranice az tak kolem dvou let. Ja poradne nevim kdy my zacneme pracovat na mimi, nejradsi bych zmenila praci, vsichni se navzajem pomlouvaji a pretvaruji, v tom se opravdu pracovat neda. Ale zase si rikam ze je dost mozne ze na mimi zacneme zadelavat po Novem roce a pak je to zbytecne davat vypoved. Stejne tak na tu dovolenou pristi rok pojedeme urcite last minute.
Odpovědět
Profilova fotka
Jestli chcete miminko, tak určitě výpoveď nedávej. A ty myslíš, že v jiném kadeřnictví by to bylo lepší? Také na dovču myslet nebudu, teď už se trošku bojím, jak to bude s penízkama :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Ja muzu jen doufat ze to v jinem kadernictvi bude lepsi, ale mit za sefe holku ktera je jeste mladsi nez ja a na nastenku pise jednu hrubku za druhou a poradn neumi ani barvit a pak dostane misto sefa, jenom kvuli tomu ze ji bavi papirovani....nooo proste me nebavi delat pod takovy lidma. Nejlepsi je delat sama sebe, ale na to musi byt dobre penizky do zacatku a treba rok cekat nez se vytvori nejaka ta klientela a teprva pak to zacne vynaset penizky, no a to take nema cenu. Je to tezke:/
Odpovědět
Profilova fotka
Mag: jo jo, kápla jsi na to ;-) Ale to mi pověz, jak tě to mohlo napadnout, vždyť to tam nikde nepíšu :-N Obchod ještě nemám, prodávám zatím přes Aukro, ale jestli chceš poslat nějakou nabídku, písni mi do IP svůj mail a já ti pošlu fotky, rozměry a ceny.. je to opravdu bomba nábytek,jinde ho neuvidíš :-) Pipii: nevím, jak to chodí tam u Vás, ale tady v Plzni je běžná věc, že hodně kadeřnic dělá na sebe a nepotřebují žádný kapitál, jen si v nějakém kadeřnictví pronajmou křeslo, tj cca 3tis měsíčně a je to.. nikdo je nebuzeruje a makají na sebe ;-) A na nakoupení barviček zase takový kapitál nepotřebuješ.. co ty na to? ;-) A ohledně klientely, tvé nynější zákaznice za tebou půjdou i jinam, pokud jsou spokojené, z toho strach neměj :-)
Odpovědět
Profilova fotka
evax: nakoupeni barvicek, fenu, strojku, samponu, kondicioneru a vseho vyjde na jeden mesic asi 15000- 25000 podle znacky se kterou se pracuje, tady v Praze je min. za kreslo 7000 ...... a jsem v haji:-D..pac prvni rok se ti to proste nevraci:(
Odpovědět
Profilova fotka
pipiii: no vidíš to, mně se to jevilo jako dost dobrej byznys od začátku.. za jeden dlouhý melír 1000Kč a máš zaplacenou barvu na dalších 5hlav.. nemusíš ze začátku nakupovat přeci ve velkým, kamarádka začínala tak, že nakupovala vždy třeba na týden dle objendávek.. s lidma se domluvila, co tak asi budou chtít a podle toho nakoupila barvičky.. A začala vydělávat už za 3 měsíce dost slušný penízky a teď je na tom tak, že to kadeřnictví má celé na sebe a pronajímá holkám ty křesla, takže to chce jen odvahu ;-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja nemam zadnou klientelu, musela bych vzdy cekat, kdo prijde......v tomhle kadernictvi jsme pouze bez objednavek: porad jen cizinci a podnikatele....Davala jsem na jare vypoved ze jdu do maleho salonku, koupila jsme si veci asi tak za tech 18000 ale jelikoz me to tam jedna holcina rozkradla a jeste k tomu katastroficka domluva, tak jsem stahla vypoved a vyprdla jsme se na to:(...
Odpovědět
pipii:jela bys do DR zase v této době, nebo bys podruhý volila radši třeba "naši zimu"?
Odpovědět
Profilova fotka
beau: priste bych volila sever ostrova a tak unor:) kvuli velrybam:D...Seber ostrova uz neni tak romanticky, je tam Atlantic a velice divike more i priroda, plaze jsou zlute, ale zase je to blize k jinym narodnim parkum. Zima u nich urcite jistejsi na pocasi, je to sice o 2 stupne prumerne mene:-D:-D nez v lete,ale nehrozi tam hurikany a tam mohutne deste.
Odpovědět
Profilova fotka
Pipiii: to mě merzí, ž emáš takové špatné zkušenosti. Příště skříňku na petlici!! :-) A ty si fakt myslíš, že by jsi špatně sháněla klientelu? Vždyť ke kadeřnici se člověk musí objednávat tejden dopředu, mají věčně všude narváno, já bych se toho fakt nebála.. je to služba, kterou potřebuje každá ženská a téměř každý chlap.. takže potenciálních zákazníků je kupa, stačí menží reklamka někde v novinách a máš vystaráno :-) Mag, natrefila jsem na střeše na tvé album, máte moc hezký byteček x-)
Odpovědět
Profilova fotka
hned jsem se musela take podivat na bytecek, opravdu krasne, take bych chtela tak prostornou kuchyn, koupelna a zachod je jako pro panenku:) x-) x-) ...To my v tomto podnajmu nic moc prestavet nemuzeme..
Odpovědět
Profilova fotka
Holky děkujeme. Ale spousta věcí se musí předělat. Začali jsme s pár stovkami v kapse v roce 2001, takže nábytek je většinou z druhé ruky, pak jsem chtěla raději cestovat, než kupovat skříně a teď bych se chtěla vrhnout na byt. evax jsem chytrá holka, jednou jsi psala, že potřebuješ PC k domácí práci a v albu píšeš, že ráda zašleš kontakt a lákáš na dobrou cenu ;-) . Určitě bych chtěla katalog. Sice bych to nekupovala teď, ale ten nábytek se mi moc líbí. Chtěla bych v podobném stylu obývák. Napíšu ti mail do IP a budu se těšit na odkaz.
Odpovědět
Profilova fotka
Mag: vážně ti to pálí :-) díky tomuto nábytku jsme byli v DR, jsem jediná, od koho tento nábytek tady seženeš, jen jsem se ještě neodhodlala si nechat udělat internetový obchod ani kamenný, zatím se to dobře prodává přes inzeráty a aukro, takže to nehrotím :-) Za chvilinku máš mail ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jsi šikulka :-) , mně by se líbil také obchod s nábytkem. Jenže jsou to náklady, máš pravdu, že přes net. je to pohodlnější a nenáročnější. Lidé už se naučili takhle nakupovat.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak se hlasim z DR, jen tak kratce :-) Cely pobyt se nam krasne daril, az ted vcera a dnes cely den jen prsi a vypada to, ze dalsi dny taktez, asi tu bude to jejich obdobi destu ci co..... :-( Ale my uz jedeme zitra domu, jen je skoda, ze jsme si neuzili aspon ten posledni den...... Uz jsem koukala na Pipii fotecky a z te Saony jsou moc hezke, nas to moc neuchvatilo, mela jsem pocit, ze u nas na Punta cane je plaz hezci nez tam ;-) Ale doporucuju zviratkovy park, to bylo super, ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky holky tak odletííííííme :-D :-D přišli nám podklady i s turistickou kartou vízem x-) to jsem ani nečekala jinak jsem to ještě nedostala,a v práci je to stejně naprd jako u Míši mag kde máte vyfocený byteček já ho chci vidět také =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Kat: to je škoda, že se takhle zkazilo počasí, ale na druhé straně štěstí, že jste neměli ošklivě celou dobu ;-) Takže na Punta Caně hezčí pláže než na Saoně? Tak to jsem moc zvědavá na fotky, aspoň budem mít tip na někdy příště :-) Mury: no tak to koukám, že Vám Airstop poslal i ty víza a turistické karty, to mi si museli kupovat a vyplňovat až tam :-)
Odpovědět
Profilova fotka
evax také jsem nevěděla co to je =-) takjsem tam volala :-N magy krásné bydleníčko méte x-) útulné já tam mám také album ale jen se 3 fotkami :-( zatím se tam nic neděje šetříme a šetříme |-| tak polde fotek holek jsem nad saonou úplně slintala :-D a moc se tam těším x-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?