Svatební cesta - Dominikánská republika. Poraďte!

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, zakládám téma už přímo na Dominikánu - našla jsem pouze tipy kam na svatební cestu apod. a takové rady už nepotřebuji, proto zakládám nové. Máme 5* hotel, all inclusiv, Punta Cana, 21 nocí, říjen-listopad. A chtěla bych se zeptat: - jaká všechna očkování? Žloutenka, co dál??? - kam na výlety,kromě hlavního města? Chtěli bychom aspoň pět výletů... - s kým a jak na výlety? S CK nebo s domorodci...??? - měli jste i nějaký léky proti střevním problémům? My než jsme jeli na Djerbu, začli jsme něco brát a brali celou dobu pobytu a vše bylo OK. Nevím, jestli je něco podobného nutného i sem... - další zajímavé tipy - varování před... ??? - jsou ochotni komunikovat v angličtině? - co s sebou vzít - co by nás nemuselo napadnout ;-) - jak se tam pohybují ceny různých suvenýrů a blbůstek, jinými slovy kolik peněz, když jídlo máme a výlety do toho nepočítám ;-) to je asi vše, předem všem moc děkuji za rady. Už se tam strašně moc těšíme a chtěla bych toho vědět co nejvíc, abych si to tam pak mohla co nej nej užít a nemyslet na to, že jsem zapomněla tohle očkování, ... ;-) x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Také se těším na fotky. S řidičákem nevím. My jeli s Jahn Raisen a ty víza posílají.
Odpovědět
Profilova fotka
Jiřinko, mně se Punta cana taky tak jevila, jsem neskutečně zvědavá na ty fotky. Je strašně fajn, že konečně budemmít trošku zmapovanou i tu Punta Canu :-) K té kuchyni, já na ní také počítám se 100tis včetně spotřebičů, tak snad to klapne.. Víceméňě budu kupovat jen dvířka, protože ji chci mít vyzděnou, takže bychom se do toho mohli vejít.. doufám :-) Jakou máš vybranou?
Odpovědět
Profilova fotka
Mně kuchyň stále těch 42 000 bez spotřebičů, ale je celkem malá. Evčo hoď do alba alespoň plánek, ať máme o domečku představu. Myslím z počítače, sice mám zápočet z technického kreslení, ale představit si pod tou změní čar neumím nic :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Pavlí jedeme přes schauinsland reisen :-) já nevěděla na co jsou ty kartičky tak jsem tam volala byli dvě ale zezadu divné datum :-o tak jsem tam raději zavolala a je to to vůzum prý :-S tak nevím,jinak štastnou cestu.... x-) mag ano dům je krásný ale tak velký :-S vždy jsem chtěla nějaký bungalov a ted budem mít 3 patrák :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Mag: plánek domečku tam jeden mám v tom 3d, ale oni proběhly pak ještě nějaké změny, ale v podstatě to tak bude, v compu pak mám i ten obrázek, jak to bude se střechou a půdorys, jenže ten je v souboru jiném, než jpg a nejde mi sem vložit.. jak to mám udělat? Mury: sice třípatrák, ale zadarmiko ;-) :-D Bude to tam super, vevnitř si to vyfiknete, babička na hlídání, zahradu tam máte, nic ti nebude chybět :-)
Odpovědět
Profilova fotka
evax to jo :-D :-D tak ještě jsem to nedostala a jsem 32 DC nevím zda si neudělat ještě jeden testík =-) :-N s tou fotečkou ti nevím jak se tam vkládá :-(
Odpovědět
Profilova fotka
ta fotka musí být v jpg, ale já jí mám v pdf a netuším, jak se to předělává :-( jak dlouhý jsi měla ten předtím cyklus? Já si myslím, že 32 je ještě v pohodě.. ale testíkem nic nezkazíš :-)
Odpovědět
Profilova fotka
v DR neresi zadny ridicak:-D ani ho nemusis mit a pujci ti od motorky po auto...
Odpovědět
Profilova fotka
jo tak a pak tam nemá být tak příšerný provoz :-D
Odpovědět
Profilova fotka
holky tak za týden budu balit :-D já z té práce už tak potřebuji..dnes jsme málem s kolegyní dostali přes hubu od jednoho romského člena :-S ještě že tam byl pult by nás asi zabil :-(
Odpovědět
Profilova fotka
ale copak, pánovi se nechtělo platit 30 korunek nebo čímpak jste ho tak rozčílili? :-. Tu dovču ti tak závidím, teď to musí být v tomto období ještě silnější zážitek, vypadnout taky z té šedi, deště a zimy a najednou se objevit mezi palmami, modrým mořem, sluncem a spoustou jídla a rumu.. jéé x-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
proto jsme to vybrali ne tenhle termínek :-D :-D ale návrat bude krušnýýýýý :-( ale přišel po půl roce na kontrolu a nebyl objednaný tak mu v recepci řekli že se musí objednat a on že to něvěděl ]-( chodí k nám kolik let..tak mu v recepci dali termín na začátek listopadu-poněvadž ted budem 2 týdny zavřený bude ta rekonstrukce..a on že si půjde stžovat na řediteství tak jsem řekla at jde a on že jsem drzá :-D a maruška mu ještě řekla já vás klidně objednám ale tady nikdo nebude :-D :-D :-D :-D no docela jsem se i bála :-S
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Holky já když mám obrázek, tak si dám upravit, pak soubor, pak uložit jako, tam si vyberu JPG a je to. Určitě to jde i snadněji, ale to nevím jak :-D Jo Mury, máš to zadarmo a v místě, kde chceš bydlet. Já mám byt v nově zrekonstruovaném domě, vyšperkovaném od našich, ale v České Lípě, tedy 150 Km daleko a manžel tam v žádném případě nepůjde. Tak vidíš, jsi na tom dobře. Ale s mojí babičkou bych nebydlela ani u moře v tom nejluxusnějším domě. Mám jí strašně ráda, ona nás také, možná až moc, ale odstup člověk potřebuje min. 1 KM jinak se nemůžeme svobodně nadechnout.
Odpovědět
Profilova fotka
Ajo Mončo, ty jsi vlastně říkala, že máš ten baráček od Vašich. Škoda, že je to tak daleko, viď. Jinak by to bylo určitě skvělý. Ale u Lípy je hezky ;-) Taky Markétce závidím, už se vám to blíží a nedávno se to ještě zdálo tak daleko, viď ;-) Pavlínka už za chvíli odlétá, holky vy se máte |-|
Odpovědět
Profilova fotka
To jo, ala chata mi tam stačí. Pavel nepůjde od svojí mámy, takže je to jesné.
Odpovědět
Profilova fotka
Ale ty jsi zase pryč od Vašich, viď. Ty tedy pochází od České Lípy?
Odpovědět
Profilova fotka
Ne Jiří. Z Mimoně u České Lípy pochází babička a děda tam lítal na letišti. Naši předělali domeček po prababičce a protože se jim tam líbí. Já jsem tady zůstala s babičkou a strejdou, ale babička se na začátku jara odstěhuje na chatu a přijede až na podzim. Je mi po mamče smutno, jenomže já se o ní nemusím starat. Tchýně potřebuje větší péči. Je pravda, že je dva roky vdova, tak je to relativně čerstvé, ale ono to bude stejné i za deset let. Bohužel nemá žádné koníčky a i s pejskem chodí většinou jen okolo baráku. Je to škoda, je zdravá, jestli se do toho přidají zdravotní problémy, tak bude hůř. Mně tady kromě práce bytu nedrží nic. Moje kamarádky by za mnou jezdili i jinam a já za nimi také.Kdyby jsme se rozhodli stavět, tak bych nejraději u Liberce, nebo u Plzně, ale to vím, že se nikdy nezrealizuje.
Odpovědět
Profilova fotka
mag: muj deda take letal na letisti v Hodkovicich a v Mnichove Hradisti. Nasi ted stavi blizko Liberece, ale ze jsem z Jablonce tak se mi tam proste moc nechce. Vcera se mi stala mooc spatna vec, sefova me strasne sjela, za neco co jsem rekla na jare a jeste se do me pustila kvuli te miss, samozrejme ze kolegyne je slepici prdleka a vse ji musi rict. Rekla mi ze mi neprodlouzi smlouvu, ze muzu odejit kdykoliv k 31. Tak jsme rekla ze se tady uz dale nenecham urazet a ze jdu k 30.9. Takze jsem od stredy bez prace. Ted hledam vsude mozne na netu, v jedne jsem se trosku chytla tak tam jdu dnes osobne:). Nejradsi bych se odstehovala nekam do zahranici, jsem tady ze vseho uz nejak smutna:(
Odpovědět
Profilova fotka
Pipii: no tak to je celkem nářez, takhle zčista jasna přijít o práci :-S taky ti to mohla říct dřív, aby jsi měla čas si najít něco jiného.. Budu držet palce, ať se ti zadaří brzo ;-) Holky, k tomu předělávání obrázků, mně to prostě z pdf do jpg nejde, i když dám upravit, pak uložit jako, prostě se to z pdf do jpg nepředělá.. co s tím? Mag: a jak je stará tchýně? A kompromis nejde udělat, pokud Vás chce mít na blízsku, tak přestěhovat se taky někam poblíž tam, kde chceš být ty?
Odpovědět
Uf, tak jsem to konečně dočetla! To byla fuška, strávila jsem nad Vašimi příspěvky celý včerejší večer a dnešní dopoledne - mám dnes doma řemeslníky, tak místo abych něco dělala, čučím na net. :-) Pipi, to je fakt nemilé, být najednou bez varování na dlažbě. Ale v takovém pracovním ovzduší bys stejně nebyla spokojená. Já chodím roky ke kadeřníkovi do Bomtonu, patří ke špičkovým pražským kadeřnictvím a mají několik salónu - tak se tam zkus taky zeptat. Vím, že stále hledají nové kadeřníky, ale jsou dost nároční na kvalitu a znalosti. Za zeptání určitě nic nedáš... (pokud budeš chtít, pošlu Ti do IP nějaké kontakty).
Odpovědět
Profilova fotka
Míšo jestli neoěhotním tak tě budu následovat a budu na dlažbě též :-S dnes jsem se chytla s jednou starou nechutnou sestrou,která ale má bohužel všude zastání ]-( ]-( myslela jsem že jí snad fláknu,hádala jsem se s ní a pak se rozbrečela ne před ní samozřejmě :-N je to mrcha první třídy já chci odejít ;-( jsem si dělala test jsem 34 DC a nevím jestli tam jsou nebo ne myslím že ta druhá tam je slaboučkááá ale hodně |-| tak vám nevím jestli to není vsugesce :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Markétko, tak to vůbec nemusí být vsugesce, úplně stejně jsem to měla já, prostě jen hrozně malinko slaboučká, ale přeci jen něco se tam ukázalo :-N Tak si udělej další testík v neděli a uvidíš (já si tedy pak dělala každý den :-D ). Budu strašně držet palečky, aby se postupně vyjasňovala ;-) Míšo, mrzí mě co se stalo :-( Snad si brzy něco najdeš a budeš spokojenější. Tak dej pak vedět, jak jsi dneska dopadla, ju ;-) S tím pdf také neporadím. Zkoušela jsem dnes v práci na něco přijít a nejde mi to :-|
Odpovědět
Profilova fotka
jiřinko jsem to ukázala i manžílkovi ;-) tak to také viděl ale hrozně slabounce x-) tak ti nevím :-o je mi divně nějak nevolno...píchá mě podbřišek kéž by to vyšlo :-N byla bych nejštastnější na světě x-)
Odpovědět
Profilova fotka
kiluvi: pracovala jsme ted v dost podobne firme: Bomton je rozsahla sit kadernictvi, tvari se velice seriozne ale zas tak seriozni neni. Stejne jako nase Cut and color. Dnes jsem byla na pohovoru v jednom meeeegaaa moooccccc luxusnim salonu u staromestkeho nam., ale spis ne nez jo, moc jsem se jim libila, moje prace atd, ale nemam svou klientelu, tady jsme pracovali bez objednani. Tak uvidim . Mam v rukave dalsi min. 3 kadernictvi. Bomton je az jako moje posledni zachrana. Market, i kdyz je ta carecka jen malinko ale malinko videt tak to neco znamena. Ja bych si take delala testik ted kazdy den:-D
Odpovědět
Profilova fotka
no vidíš Míšo také jsem na tebe myslela x-) děkuji za sms.... já ti nevím zda to není vsugesce víš? :-( zítra koupím další testíky ale počkám až tak na sobotu pokud nedorazí mrcha ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
mury ja ti to tak zavidim ;-( ;-( a jirince taky ;-( ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
Miško, tak uvidíš. Je dobře, že máš kde hledat, ono to nějak dopadne a věřím, že dobře :-) Markétko, tak na tebe budu mooooc myslet a budeme ti určitě všechny držet palečky x-) Mě dneska bylo poprvé opravdu ráno špatně (když nemyslím ty bolesti hlavy, které už teď přešli), ale jsem za to ráda :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jiřinko moc děkuji ale ted jsem celá nesvá :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Mury: taky si myslím, že i pokud je tam skoro neznatelná čárečka, ale je tam, tak je hodně pravděpodobné, že těhu budeš x-) mrkni na koníka na albumy, spousta holek tam má vystavené všechny testy a na tom prvním třeba skoro není čárka vidět, pak postupně po dnech zesiluje a po týdnu je třeba už úplně tmavá :-) Tu čárku si nemůžeš vsugerovat, když tam nic není, tak si to nejde ani vymyslet, prostě tam vůbec nic není ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já si taky myslela, že tam asi není, jen možná. Manžílek mi to musel potvrdit. Taky mám testíky, jak jdou po sobě a jak postupně zesilují ;-) Brzy si zase uděláš další a budeš vědět víc ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?