Svatební cesta - Dominikánská republika. Poraďte!

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, zakládám téma už přímo na Dominikánu - našla jsem pouze tipy kam na svatební cestu apod. a takové rady už nepotřebuji, proto zakládám nové. Máme 5* hotel, all inclusiv, Punta Cana, 21 nocí, říjen-listopad. A chtěla bych se zeptat: - jaká všechna očkování? Žloutenka, co dál??? - kam na výlety,kromě hlavního města? Chtěli bychom aspoň pět výletů... - s kým a jak na výlety? S CK nebo s domorodci...??? - měli jste i nějaký léky proti střevním problémům? My než jsme jeli na Djerbu, začli jsme něco brát a brali celou dobu pobytu a vše bylo OK. Nevím, jestli je něco podobného nutného i sem... - další zajímavé tipy - varování před... ??? - jsou ochotni komunikovat v angličtině? - co s sebou vzít - co by nás nemuselo napadnout ;-) - jak se tam pohybují ceny různých suvenýrů a blbůstek, jinými slovy kolik peněz, když jídlo máme a výlety do toho nepočítám ;-) to je asi vše, předem všem moc děkuji za rady. Už se tam strašně moc těšíme a chtěla bych toho vědět co nejvíc, abych si to tam pak mohla co nej nej užít a nemyslet na to, že jsem zapomněla tohle očkování, ... ;-) x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
:-DDDDDD:-DDDDDDneverim:-D....clovek cloveku prat penizky????ale hodilo by se:), ve ctvrtek jedu za sestrenkou do Berouna ma 4letou holcicku(mela nam jit za druzicku, ale byli na Sardinii)a 2leteho chlapecka, moc se tam tesim, az si pokecam a pohrahu s prckama:-)
Odpovědět
Profilova fotka
market, usinam u pocitace.:/ nedavam tomu dlouhe trvani:-D, musis rychle odepisovat, abych neusla kalex: samozrejme budu radsi kdyz mi posles fotecky v lepsi kvalite.mas icq?
Odpovědět
Profilova fotka
tak jsem se konečně vrátila z práce, ach jo, to byla otrava ]-( vůbec to neutíkalo. Děkuji za pochvalu baráčku, manžílek se činí :-) S prací je to tak, že v týdnu jezdí manžílek většinou sám, nebo s ním jedu, když mám krátkou a většinou tam jsme celý víkend. Třeba střechu, omítky nebo okna nám dělali chlapi na meloucha. Manžílek tam teď zase je. Evičko, já nevím, jestli je to dobře nebo ne, když ti připomíná ex :-o ;-) Mončo, já se doma a s pracema na manžílka zpolehnout určitě můžu, ale každý chlap má něco, ten tvůj určitě vyniká v něčem jiném, to si jsem jistá ;-) :-) Markétko a Mončo, testík mi taky nevyšel v prvních dnech očekávané menstruace, ale asi tak po třech a to hodně slabounce. Držím vám pěstičky, ať to brzy vyjde a máte se zase na co těšit ;-) V práci dnes říkali, že možná zvednou plat a já se cítím, jako bych je podváděla, je to zvláštní pocit. |-| Ještě přecházíme na jiný odbor a přeberu novou agendu. Jenže nikdo neví, že je to vlastně jen na pár měsíců. Je to hrozně zvláštní. Miško a ty se tím netrap. Alespoň se teď opravdu neodtrhneš od manžílka a další příležitosti určitě příjdou, jestli jsi šikovná ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jiřinko moc děkuji za útěchu,také si ted myslím že jsem testovala brzy :-D ale potřebovala jset to vědět kvůli té chřipce jak mě znovu čapla ]-( ale dnes už je mi lépe a vyléčila jsem to jen čajíkem s citronkem x-) mě asi v práci pak také hude dělat problém říct že jsem těhu jedna si to vyloženě nepřeje,nedávno mě zaučila na sál =-) :-N a baráček bude opravdu moc krásný...každ chlap vyniká v něčem jiném ten můj je z baráku také nic moc :-S ale věřím že až budem dělat na svém a pro nás tak se zapojí a jak ti je jiřinko mamino x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Míšo: jojo pošlu do IP :) Na těch fotkách je vidět i to jak jsme letěli tam - němku u odbavení jsem ukecávala, že chci místo u okna (jsou to sedadla A, C) a ona teda že jooo a nakonec jsem seděla na jediným místě v řadě okýnek kde okýnka nejsou :-D Ale při letu zpátky už jsem byla značně šikovnější :-D ta dominikánka měla totiž hroznou radost, že na ní mluvím španělsky :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Kačko, tak super místečko :-D Dnes večer přidám nové fotečky baráčku ;-) Makrétko, dneska bez problémů, ale večer jsem vůbec nemohla usnout. Pořád jsem jen přemýšlela, jaký kočárek, připravovala si věty, které řeknu rodičům a tak :-D V neděli mě bolelo bříško. Ale zatím mi ještě není těhotensky špatně, že bych trávila ráno na toaletě x-)
Odpovědět
Profilova fotka
no já jsem zvědavá kde budem sedět my :-S :-N a kdy to řeknete rodičům...a co manžílek opatruje tě jště více... x-) kalex nezapomeneš na mě s ím mailíkem zítra??? =-) dnes jsem am volala a on mi říká jo to je b´vaše svatbní cesta to mi jim tam hlásíme aby jste měli přichystané nějaké přeekvapení tak nevím..ale raději bych tam ještě napísala toh maila :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Jiřinko, s tím tvým manželem jsem to myslela tak, že je to taky kus chlapa, podobný typ-dlouhé blond vlasy a ke všemu strašně šikovný, takže určitě je to dobře ;-) :-) Dneska mi zrovna psala ta jedna kámoška, co je nyní v 6.týdnu, že má takové stavy slabosti, pořád by spala a jedla a špatně jí je celodenně, nezvrací, jen ten pocit. Je dobře, že to prožíváš takhle v klidu, snad to tak bude i dál :-) A co ten kočárek, máš nějaký už vyhlídnutý? Jo a to jsem se chtěla zeptat, počítala jsi si nějak, kdy budeš mít ovulku nebo to byla vyloženě náhoda? Mně totiž vychází první plodný den až na půlku října, vzhledem k tomu předešlému 50ti denímu cyklu, což mi přijde šílený.. nechci se zapojovat zatím do debat na modrým koníkovi, tak jestli máte nějaké zkušenosti, tak mi prosím písněte, jde mi o to, zda ovulka může přijít i dříve, když ještě nemám ustálený cyklus nebo jak tohle prostě funguje.. kalex: :-D němci jsou fakt někdy na pěst
Odpovědět
Profilova fotka
evax no právě ty naše cykly ]-( já se rozhodla že pokud to ted dostanu kupuji si ovulační testy ;-) ale také přibližně musíš vědět kdy to dostává po kolika dnech :-S třeba když to dostáváš po 32 dnech začít s ovu testem v 15 dnu a atd.ale píšou tam že pokud máš cyklus delší jak 38 dní je nutná konzulatece s lékařem |-| =-)
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.rodina.cz/clanek4909.htm tady máš odkaz já do toho jdu dvoum holčinám od nás z jiné diskuze to vyšlo tenhle měsíc :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Evičko, tak to jsem vůbec nepočítala, možná je to srandovní, budu vypadat za blbce, ale ani nevím, kdy že je, prostě jsem ai ro nezjišťovala :-D kočárek vyhlídnutý nemám, ale už mám na holčičku vyhlídlou bundičku, botičky a tričko, když jsme byli ve fashion aréně, tak jsem nekoukala na nic na sebe, ale jen na prcka :-D Stejně mě překvapuje, že s těma líbánkám nic moc nedělají, když to mají přímo v nabídce hotelu ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
jiřinko a co ten manžílek je asi štatsný vid?a už máte jak to řeknete rodičům?? x-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Jiřinko, tak je to nejlepší, neřešit a být překvapen, bez stresu, měla jsi veliké štěstí :-) Mně teď nahlodala známá ještě víc, ten můj 50ti denní cyklus, mohla jsem být prý opravdu těhu, ale tou námahou při stěhování jsem mohla potratit.. jedná se o samovolný potrat, kdybych si udělala těhu test, tak bych to věděla na sto pro, takhle se můžu jen domnívat.. test jsem si dělala pár dní po očekávané menstruaci a to nic, a pak jsem se na to vykašlala a teď mě to štve :-( Jak se tady o tom pořád bavíme, tak já už bych to mimi taky chtěla.. ale tak strašně se bojím, že se to nepovede hned a budeme se tím trápit a psychika dělá hodně :-S Jo, Jiřinko, s oknama a střechou to vypadá hned zase o něco líp :-)
Odpovědět
Profilova fotka
evi určitě ten dlouhý cyklus začni řešit :-S také jsem dnes smutná ale opakuji si že si to nesmím tak brát :-( protože ta psychika dělá hodně,příští měsíc to zkusím s testy jestli vůbec probíhá ovulka pak se uvidí pak bych asi hnala manžílka na vyšetření a pak nevím... |-| ono se řekne nemyslet na to ale dá se to....... :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Mury a měříš si bazální teplotu? To je nejednodušší a taky nejlevnější způsob, jak zjistit, zda ovulka u tebe probíhá.. ovu testy jsou drahé a potřebuješ jich hafo, zvlášť, když ani nemáš tušení, kdy ti ovulka probíhá, když máš nepravidelné cykly.. máš před sebou dovču, velká změna, tam do toho vlítneš ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Manžílek je šťastný a včera nadával, když jsem něco zvedala na baráčku. ]-( Musím dávat pozor. Už na mě mluví v množném čísle. Třeba: běžte se už vykoupat holky, nebo: dobrou noc holky moje :-D Já už bych to nejraději řekal teď, ale pořád to nejde. Až příjdu od doktora, tak si promyslíme, kdy a jak to řekneme. Já to chci říct každým rodičům zvlášť a Vašík dohromady, tak se musíme ještě domluvit. Holky, já jsem taky hrozně netrpělivá, všechno bych chtěla nejraději hned. Ale máte pravdu, nesmíte se tím stresovat, to určitě vůbec nepomáhá ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Jřinko, tak vy už i víte, že to bude holčička, jo? :-D je to krásný, když takhle na tebe mluví, já jsem zvědavá, jaký bude pak ten můj :-) Některé chlapy to prý strašně změní, ten manžel mojí těhu kámošky je z toho úplně hin, ona si nemůže ani dojít pro pití, skáče kolem ní, až neuvěřitelně :-) Rodičům bych to preferovala říct taky každým zvlášť, je to vzácná chvíle a v přítomnosti "cizích" lidí by si to ani jedni rodiče tak pěkně neprožili.. můj názor, víš co, emoce a tak, to by jste si měli s nima užít pěkně v klidu o samotě a u každých zvlášť ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Viď Evičko, já si taky myslím. Taky si myslím, že bude na každý straně trošku jiná reakce. Nemyslím, že jedni by měli větší radost, ale bude to určitě jiné. Já si to prosadím :-p To víš, já pořád mluvím o holčičce a Vašíkovi je to jedno ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
bazální nee já tomu nerozumím |-| :-N a měřit to denně :-( nic moc zkusít ty testy vyjde to na 300 a uvidím =-)
Odpovědět
Profilova fotka
já bych taky víc chtěla holčičku, přijdou mi roztomilejší ;-) A už vím, jak na ní, jen musím zjistit, kdy budu mít ovulku :-D Mury, tu teplotu si měříš každé ráno po probuzení, a když teplota stoupne najednou tak o stupeň, tak máš ovulku.. já už měřím od soboty :-)
Odpovědět
Profilova fotka
já vím ve stejnou dobu denně,si´neumím představit jak v sobotu vstávám v 5 jako do práce :-S ale něco na tom bude až se vrátím z dovči tak začnu měřit :-N
Odpovědět
Profilova fotka
to jsem se taky někde dočetla, že vlastně o víkendu vstávat nemusíš, teploměr budeš mít po ruce, zazvoní budík, změříš a za 3min můžeš dál spát, ale já to taky nedodržuji.. ale teď jsem našla tohle, mrkni: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, já chci otěhotnět normálně. Měření teploty mně děsí a už vidím, jak manžel má chuť na milování, když zavolám mám ovulaci :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Mag: :-D takhle jak jsi to napsala, tak to je opravdu děsivá představa.. já taky chci otěhotnět normálně, ale k tomu měření jsem se uchýlil proot, abych hned podchytila, kdybych třeba ovulaci vůbec neměla nebo tak, aby se to dalo řešit, víš co.. když na tohle přijdu třeba až po půl roce snažení, tak budu psychicky na dně a tomu se chci vyvarovat..
Odpovědět
Profilova fotka
Holky tohle je moudro dne s diskuze o návodu na šťastné manželství - Vím, že chlapa nepředělám, ale že bych s tím byla smířená, to teda zatím nejsem :-D :-D :-D :-D .To je bomba :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ale magy to není o tom,ale snažit se v tom období více :-) také se nechci milovat na zavolanou :-N ale v tom období to více zloušet...tot můj názor...hodně holčinám se to ted tím stylem dost povedlo x-) fsvojap-tak jak se těšíte?už za 2 dny co?v kolik letíte?? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mag: :-D :-D :-D to je vážně pecka :-D :-D :-D Mury: moje řeč ;-) to by bylo, aby pak nebylo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
no právě pak zjistím že vůbec neovuluji a to by byla docela škoda :-S napřed musíme zjistit zda naše tělo funguje tak jak má ;-) stejně ti to doktor naordinuje jako první věc :-o i když tam přijdeš že se snažíte rok,takže proč nezačít hned a sama :-N ted je můj zachranný bod ještě dovča :-D pak už nevím :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Mury, jsme chvíli po vysazení HA, takže teď se tím fakt ještě vůbec netrap.. Musím se s Váma podělit o novinku dne, teď přišel manžel z práce, měl tam dnes velkého šéfa z Prahy, je strašně nespokojený s výsledky jeho pobočky, navíc ta hrozba toho řidičáku, no bylo to prej hustý a dokonce se ten šéf ptal jeho kolegy, zda by nechtěl dělat vedoucího.. takže z toho vyplývá, že s manželem už do budoucna moc nepočítají.. tak mi tu teď tak povídá, říká, že tento rok není moc úspěšný, jediný světlý bod byla svatba a dovča, ale i tomu předcházeli problémy, ten úraz co se mu stal atd.. tak já mu chtěla zvednout náladu a říkám mu, že si dnes aspoň uděláme miminko, že ten rok nebude tak špatný.. a to moje zlato mi na to řeklo-to si nejsem jistý, že je dobrý nápad, aby se nám pak nenarodila třeba chobotnice :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahooj tak jsem se probudila:-D...hned jsem tady usnula, porad asi nejsem srovnana s tim casem a pocasim tady. Boli me v krku, boli me hlava a jsem unavena:-D...jsem asi tehotna:-D:-D:-X... mury: paneboze jak muzes vstavat v 5???:-OOOOO ja delam dvanactihodinovy smeny a chodim na 9 ael myslim si ze bych mnohem vice byla unavena kdybych chodila na 5 a byla v parci 8 hodin. Moje mamka vzdy rikala ze je nocni sova a ja jsme po ni radsi bych delala odpoledni nez brzy rano vstavat:-) Holcicky, vy se mi tady uz nebavite o nicem jinem nez o mych dvou zivotnich snech:baracek a mimi. Budu vas tady pozorovat jak se mi tady pred ocima mnozite:-D Ja tady budu psat o ovulaci a vy budete resit, jestli vasemu mimi zacinaji rust zoubky :-( :-.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?