Svatební cesta - Dominikánská republika. Poraďte!

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, zakládám téma už přímo na Dominikánu - našla jsem pouze tipy kam na svatební cestu apod. a takové rady už nepotřebuji, proto zakládám nové. Máme 5* hotel, all inclusiv, Punta Cana, 21 nocí, říjen-listopad. A chtěla bych se zeptat: - jaká všechna očkování? Žloutenka, co dál??? - kam na výlety,kromě hlavního města? Chtěli bychom aspoň pět výletů... - s kým a jak na výlety? S CK nebo s domorodci...??? - měli jste i nějaký léky proti střevním problémům? My než jsme jeli na Djerbu, začli jsme něco brát a brali celou dobu pobytu a vše bylo OK. Nevím, jestli je něco podobného nutného i sem... - další zajímavé tipy - varování před... ??? - jsou ochotni komunikovat v angličtině? - co s sebou vzít - co by nás nemuselo napadnout ;-) - jak se tam pohybují ceny různých suvenýrů a blbůstek, jinými slovy kolik peněz, když jídlo máme a výlety do toho nepočítám ;-) to je asi vše, předem všem moc děkuji za rady. Už se tam strašně moc těšíme a chtěla bych toho vědět co nejvíc, abych si to tam pak mohla co nej nej užít a nemyslet na to, že jsem zapomněla tohle očkování, ... ;-) x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
no jo, ale když si člověk vezme neplacené volno, bude pryč 2 týdny, tak tím se ta dovolená zase prodraží, protože bude chybět půlka platu.. je to peklo.. no tak holt holky příští rok, snad x-)
Odpovědět
Profilova fotka
evax ale kdybych peníze měla,tak půlku výplaty i oželím :-D stejně mě to tam absolutně nebaví :-p potřebuji dělat něco jiného,budu hledat :-S
Odpovědět
Profilova fotka
http://airstop.cz/last-minute/dominik...
Odpovědět
Profilova fotka
Holky dnes jsou neskutečné ceny všech hotelů s odletem zítra. To je naprosto neuvěřitelné. Ukazovala jsem to ženským v práci. Všechny jsou v šoku a naštvané že už nemají dovolenou.
Odpovědět
Profilova fotka
já to raději nikomu neukazuji :-N hlavně manžílkovi ne :-p ten by mě asi zabil za tuto cenu jsme byli v Egyptě na 10 dní za 14 500 :-(
Odpovědět
Profilova fotka
To už jsme tu také řešili. Máme tady jednu cestovatelku. Je ji skoro čtyřicet, tedy skoro, bezdětná bez stálého přítele, tak o tom uvažuje, jen nemá dovču, ale jak píšeš evax, neplacené volno se nevyplatí, ještě si hradit sociální a zdravotní.
Odpovědět
Profilova fotka
To kdybychom věděli dřív.. přes léto jsou zájezdy vyprodané, takže ani na poslední chvíli se nedá nic takhle levně sehnat.. ale teď, jak byly ty hurikány, tak to dle mého spoustu lidí i zrušilo nebo vůbec tam moc lidi nechtějí třeba jet, bojí se, proto je mnoho volných míst a tyhle super ceny.. to je prostě nářez x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já si také myslím, že je to i díky hurikánům.
Odpovědět
Profilova fotka
Natura Park je za 20 000 a něco ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
nechte toho :-D :-D ty jo kdyby jsme nešetřili na okna vezmu prachy a letím ještě až se vrátíme :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
i kdyby ¨tam byli hurikány,mě se ty fotečky s vlnkami od Magy líbili :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
přesně Mury, mně taky a o manželovi ani nemluvě, je to ohromný zážitek x-) Mury, ty to máš v pohodě, tebe dovča teprve čeká, jen počkej pak, až se vrátíš, to se člověk nemůže v té realitě vzpamatovat.. Jsem na tom jako Mag, taky stále lítám v oblacích a plánuji, kam příště, přitom i pro nás tohle byla samozřejmě nadstandartní dovolená.. Ale je rozdíl, jestli za 34tis na osobu nebo do 20tis, to už by šlo :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
já už plánuji ted :-D a to jsem se ještě nevrátila :-N prožívám a soucítím s Vámi :-( vím jak návrat do reality bývá hnusný :-p a to jsem nejdál byla v Egyptě vždy se s tím mořem loučím jako napořád..a ted?ted se asi loučit napořád budu ]-( nevím jak zvládnem let o tom budu uvažovat až potom |-|
Odpovědět
Profilova fotka
holky mažu domů, držte mi palce, ať mi dnes zprovozní doma net.. hezký zbytek dne, papapapa
Odpovědět
Profilova fotka
Evax, né dvacet, ale patnáááááááct :-D :-D :-D , ten hotel o pár stovek dražší už je i u moře. No jo, teď mi to došlo Mury, vždyť vy vlastně teprve letíte, jenže kdo to mohl vědět. Já jsem to také nechala náhodě, ale když to padlo na 26 000, tak se mi to zdálo neskutečně levné a hned jsem to koupila. Pak to šlo na 24 000 za 13 dní.Na druhou stranu z Drážďan na 15 dní je ta cena pořád stejná. Holky, no jo vlnky, ale to nebyl hurikán, ten bych zažít nechtěla ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
mag ale já bych to takle naposlední chvíli nechat opravdu nemohla,kvůli práci a kvůli mému zdraví :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jdu na to podruhe:-D..dneska jsme tady vstavali az ve 2h.. Nejak nezvladame presun casu. Tak zacnu uplne od zacatku. Vyjizdeli jsme z Prahy- Holešovic a 2, 5 hodiny jsme jeli vlakem do Drazdan, kde jsme měli pouze 8 min na prestup, ale vlaky na sebe cekaji, takze bez problemu. Nasedli jsme do krasneho luxusního vlaku směr Frankfurt a jeli jsme něco pre 5 hodin. Po prijezdu jsme měli 3 hodinky cas do odletu, měli jsme mensi hrobkem u odbaveni opravdu chteli aby jedno zavazadlo mělo do 20kg a my měli 27kg a 10g, ale rekli jsme ze nam rekli v cestovce 20kg na osobu a vse bylo ok, jen ze priste to mame udelat jinak. Let byl téměř bez problemu jen mensi turbulence, jidlo super, uteko to krasne rychle, leteli jsme celoudobu ve tme, takze jsem nic moc nevidela, pripadala jsme si porad jak ve vlaku:-D. Po priletu na nas cekal cesky delegát.. Jeli jsme pouze my s nim asi 2 hodinky na hotel. Nemohli jsme nas hotel najitm, pac jsme byli první koho do tohoto resortu vezl.Omylem jsme zaparkovali u jiného hotelu a chvili to trvalo nez ten recepcni prisel na to ze jsme upůlne jinde, pote jsme se presunuli uz spravne na nas hotel. Bylo asi 6 hodin rano. Na recepci jsme rekli ze je to nase svatebni cesta, ukazali jsme oddaci list ale bylo nam to k nicemu. Ten recepcni s ena nas jen usmal. Kufry jsme si odvezli sami, nechteli jsme si je od nekohoi nechat tahat a hned se k nam priritil černoušek a ukazal nam kde mame bungalov, za to ukazani dal hlavu dolu a nehodlal odejit, nez mu dame dysko, prislo mi to dost trapne od nej, navíc my měli pouze velke bankovky tak jsme mu dali euro, ale byl pekne nastvany… Nas bungalov se nacházel ve treti rade nekde u dětského hriste. Každý bugalow ma dva vchody. takze je pr dve rodiny. Uvnitř nam nefungovala tv, nesla nam zavrit skřínka, zadna samozrejme uvítací vyzdoba pro novomanzele, strop propadly, dve postele????? a steny posety komary. Uvnitř byli jakoby dvere do druhé mistnosti k tem druhym lidem které byli zamknuty. Ti lide prisli okolo pulnoci a zacli starsne pit a koukat na televizi a pak si tam zacali pekne užívat, diky tem dverim to nebylo jako ze slysite něco malo ze se tam deje, to bylo jakoby sedeli vedle vas a presne jsme si mohli představit v jake jsou poloze, kam ji saha atd…noo humus docela..To nas dohnalo definitivne na recepci kde nas porad posilali at prijdeme zítra, za dve hodiny atd, pote jsme se nastvali a sli jsme na guest servis kde nam rekli ze si z nas delaji srandu a ihned jsme dostali novy bungalov. U grill restaurace kde porad je videt následek hurikanu. Ale krasne místo, v druhé v rade. Jedna velka manzelska postel, zadny dvere do druhé mistnosti, koupelna v mnohem lepsim stavu, tv funkcni …no oddychla jsem si. . plaze byli krasne , první den bylo more dost rozbourene, téměř nepruhledne ale to se hned druhy den hodne zlepsilo. Počasí vždy dopoledne krasne a kolem obeda se zatahlo a to vydrzelo docelo az do vecera, jak kdy. ale bylo porad starsny teplo a odpoledne jsme většinou travili u bazenu u Palace.. Tak nas první vylet byl na skutru k jeskynim, jeli jsme k te mensi. Vydali jsme se v obrovskem vedru podel more a téměř před cilem byla starsna bazina přes cestu vytvorena asi také hurikánem, taklze jinudy to proste neslo obejit. Cestou nazpět nas odchytila ta domorodka a chtela nas tam dovest ale my ji nemohli nijak vysvětlit ze je cesta zatopena( podle me to opravdu nevedela). Tak jsme jeli k druhé jeskyni, cesta byla dosti drsna ale podle popisu v průvodci se tam krasne dalo trefit..Kuba se koupal v tom pruzracnym jezirku, nam nama netopyri…krasna atmosfera…fakt vlastni:-D..cestou nazpět jsme se tak ruzne projizdeli a kochali. pote jsme byli nakoupit nejaky ten vylet. Od itala se nam nelibila cena a ani ta rozmanitost vyletu. Proto jsme koupili balicek vyletu na Safari a na Saonu kousek jinde a byli jsme moooc a mooooc spokojeni. Další vylet byl teda na Safari.Holky to bylo proste úchvatný!!!! proste krasny!!!!vyjeli jsme takovym terenim otevřeným mikrobusem. bylo nas takm 8 a na saone 9, takze zadni turisti jiny atd. Nejdříve jsme jeli na pestovani cukrove triny, kde nam vse vysvětloval průvodce bud v angličtině nebo v nemcine. samozrejme vcetne ochutnavky. Celou cetu jsme pili rum s kolou a nejake to nealko. Průvodce se s nama ucil cesky:-D. Dále jsme pokracovali do chudinske ctvrti, kde ziji domorodci opravdu dost bidne. Ale vysvětloval ze sice jsou bez penez ale nejsou nemocni. Opravdu užasny zážitek, když vidite tech deti…Pote jsme jeli do mistni skoly, kde nam deti zpivali narodni hymnu a dali nam obrazek na pamatku, dále na vyrobu doutniku, jeden jsem si i vyrobila. Pote jsme jeli na konskou farmu, kde byl obed a nasledne jsme se jeli projet na konich, ja jela poprve a dokonce se mnou i bezel:-D. Dále jsme jeli do hor, kde jsme se opet seznamili s mistnimi lidmi kteří nas provedli primo u nich v bracku, v kazdem pokoji, co zrovna varili atd. Tak nam predvedli vyrobu kakaa, kavy, vcetne ryznách ochutnavek a zase jsme si vse mohli vsechno vyzkoušet. Nakonec jsme jeli k rece, kde kuba jel na kanoii a my na slamenem velkem clunu. Cely vylet byl nataceny, takze mam krasne video za 30 dolacu, kde nam, dali zdarma i průvodce na dvd a nejake jejich hudebni hity. Další den jsme jeli na Saonu i s Kalex a Alexem. Kata je uplne bezvadna, Sasa je trosku tizsi na me:-D. vyjizdelo se z pristavu z Bayahibe na rychloclunu. Ta rychlost me uplne uchvatila. Zastavili jsme na volnem mori, kde jsme měli vodu po kolena a vyndavali jsme ty velke hvezdice. Nikde jsme nepotkali zadne turisty. Jen jednou jeden clun, jinak jsme byli porad v tech 9. Tady uz nebyl tak dobry překládat a nemeli jsme ani fotografa a ani kameramana ale objeli jsme toho zase hodne. Dále jsme jeli do mangrovych pralesu na clunu, pote do rybarske vesnice, kde byli uzasneee plaze a more. My jsme se s kubou zdejchli na vzdálenou opuštěnou plaz a krasne jsme si to tam uzili. Naslki jsme tam i obravske musle, ale byli moc tezke ale jednu jsme si museli vzit. Nikdo jiny ani kal na tuto plaz neprisli:-D. Dále jsme v te vesnici měli obídek po kterem jsem asi chytla trochu prujem ale myslim ze každý tam ten prujem stejne ma:-D..a jeli jsme na tu nej a nej plaz na saone, kde se tocili pirati z karibiku atd… raaajjj!!!!a to snorchlovani:-Dbaajoooo.. No a uz se nam blížil odjezd. Kal mela pry dohodnute ubytovani primo s hotelem a psala jim email, dostali bungalov na plazi, sano na pokoji, ovoce, tri fotky od fotografa zdarma, nejake tricka…byla jsem fakt smutna, ze jsem o tom nevedela. Byli jsme i v te mexiko restauraci a v cafe baru a při odjezdu jsme museli platit za cafe!!!! trochu jsme to nechapali....Hned druhy den si nas na plazi odchytl nejaky mistni prodavač za Palacem a dal nam na krk nejake privesky a donutil si koupit nejake ty obrazy:-D….privezli jsme si nejake sosky, doutniky, z toho vyletu kavu a kakao a tmavy cukr. Cesta nazpět byla v pohode. jen když jsme letadlem leteli ještě nad –DR tak jsme chytli obrovske turbulence doslova jsme se zřítili asi o 30m všechny zensky v letadle strasne rvali vcetne me..ufffffff to jsem myslela ze je po me:-D urcite si na něco ještě vzpomenu a dopisu.,…snad tohle se uz nesmaze!!!!:-D
Odpovědět
Profilova fotka
Holky Kuba a ještě s lahví rumu :-D http://www.airstop.cz/last-minute/kub...
Odpovědět
Profilova fotka
joo jen ten word mi nejake slova pozmenil:-D...sakra!!:-d
Odpovědět
Profilova fotka
mag: mas nekde fotecky z dovci??
Odpovědět
Profilova fotka
pipii ufff ;-) to se tin nedivím že jsi to psala tak dlouho :-S od koho jste byli na Saoně??a tam tedy nebyl fotograf?a kde ty budeš mít fotečky :-D takže bungalov vyměnili?a prosím tě jak že Kalex psala přímo na hotel??tomu nerozumím :-o
Odpovědět
Profilova fotka
Taková chvíle než jsem dorazila z práce a vy jste toho nakecaly víc než za celý den :-D Já také myslela, že je to jen jedno v životě no a naopak teď bych lítala pořád někam do exotiky. ;-) Jenže ty ceny hrajou pro exotiku. Já doufám, že se zase něco našetří a někam potom vyrazíme. Evičko, mě se o tom špatně píše, protože to stále nemám jistý a mám strach, že si tady budu něco plánovat a pak to nedopadne dobře. To víš, že najednou na sobě pociťuji spoustu věcí, ale nevim, jestli si to jen "nevsugerovávám" (nevím, jestli se to slovo takhle vůbec píše =-) ) Ale jsem strašně unavená a bolí trochu prsa. Jenže miláček mi řekl, že jsem unavená pořád a to má pravdu. Jenže mě to připadá ještě horší. Jinak opravdu nevím, ale zdá se mi, že to nějak cítím :-) No a teď jdu přečíst Míši román :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No pipiii, tak to je super, nakonec dopadlo vše na jedničku. A nic si z toho nedělej, nám dopis do hotelu nepomohl. Do té první jeskyně jste šli špatně, musíte do vnitrozemí, né podél moře. My šli tou cestou také, chtěli jsme to vyzkoušet a to mokro tam bylo i před bouří. Viva se opravdu platí. Zdarma je jen pizzerie a mexická.No a jak to vypadá s vámi Teda to první ubytování se opravdu nepovedlo, třeba byli také na svatební cestě, měli jste to také rozjet i s tyátrem :-D
Odpovědět
Profilova fotka
na te saono jsme nemeli fotografa, fotili jsme se sami, ten nazev tted nevim , az prijde kuba tak to sem napisu. Fotecky taky dam na rajce, az si to tam udelam... Kalex mi rikala ze psala primo na hotel na jejich stranky na jejich email....a meli to takhle zarizeny... Jooo a predposledni den jsme si nechali s kubikem udelat profesionalni fotecky u tech posteli a na plazi od te fotografky jak foti lidi s hadama, papouskama a oipici, mame jich 16 a jsou snad jeste hezci nez ze svatby.
Odpovědět
Profilova fotka
a jak je to mezi vámi?urovnalo se to a líbilo se ti tam tedy??a tu svatbu na pláži jste neměli?? kde jste odchytli tu fotografku a kolik ty fotečky vyšli?
Odpovědět
Profilova fotka
Jiří, já jsem asi také těhotná :-D , kecám, ale jak jsem to četla, tak jsem postupně prožívala v těch pár sekundách všechny tvé příznaky :-D Mury já bych možná vzala safari od těch jiných lidí, ( nám také točili video, ale když viděli kameru, tak nám to ani nenabízeli) a tu Soanu bych možná vzala od Itala kvůli fotografovi, ale chce to vychytat ceny, mně se také zdál drahý.
Odpovědět
Profilova fotka
mag: oplatili jsme jim to :-D i s tyátrem...manzilka to pry vzrusovalo, kdyz vedel ze nas nekdo posloucha, oni vypnuli tv a jen poslouchali:-D:-D:-D....my sli i do vnitrozemi.....nejak jsme tam zabloudili:-D..sakra ..nevim kde jsme udelli chybui u tech jeskyni
Odpovědět
Profilova fotka
oni nekdy take maji na saonu fotografa a nekdy ne.... mury ty fotecky jsou ruzne jedna fotka za 10dolacu ale my to meli pouze na cd takze jedna vysla na 5 dolacu a platili jsme 80dolacu. oba ty vylety pro oba dohromady nas vysli na 280dolacu, vsude se da platit jak eurama tak dolacema, ted vic frci eura.
Odpovědět
Profilova fotka
Míšo, tak to je super, jde vidět, že se Vám to opravdu povedlo. To safari muselo být hezký, tak víme co pro příště :-) Jak už jsem tu psala, mrzí mě to s těma pokojema, když jsem to tak popisovala. My měli štěstí, nám to zařídila rovnou ta cestovka. Ale fotky a trička jsme nedostali. Moc se těším na fotečky. Nemrzí vás, že jste tedy byli jen na týden? A co s manžílkem, urovnalo se to všechno? Miško a vy byste už taky chtěli mimčo? Mončo, úplně jsi mě zarazila, já se při první části věty úplně rozklepala a pak jsi mě zase rozesmála :-N
Odpovědět
Profilova fotka
ta fotografka je primo u hlavni restaurace, vsichni si toho vsimnou je to hotelou fotografka:D, jak jsem rikala chodi kazdy den s cernouskem na plazi a davaji lidem kolem krku hady, papousky a opicky a pak si tam ty fotky muzes vyzvezdnoit a zaplatit. me se tohle nelibilo, nemam rada takovyhle zachazeni se zviratama tak jsem se s nima radsi nefotila
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?