Svatba na ostrově Mauricius 2010/2011

Zobraz úvodní příspěvek
Holky, tak můžeme pokračovat...
Odpovědět
kata: my letíme v září :-D sim: díky za info o oblečení. Šaty mám, ale spíš takové sportovnější. Musím ještě nějaké vyhrabat a nebo koupit. Využili jste tam jinak všechno? Loď s proskleným dnem, šnorchlování a já nevím, co ještě nabízí. To můžeš absolvovat každý den...Asi jo, když to k tomu patří, ne? raw: Nepřijde ti, že se to nějak táhne? Teprve je 8.9.10 sakra. To září se vleče jak žvýkačka :-D
Odpovědět
tak to oblečenie na večere budem musieť ešte trochu poriešiť. sima a manžel nosil čo na večere oblečené? nohavice a košele?
Odpovědět
Holky já už to oblečení na večeře řeším, to je jasné že si něco musím pořídit :-D Barco a našla jsem ty šaty ever pretty za super cenu-pokud v sobotu nic neseženu asi si je pro jistotu objednám. Nebo se mi líbí i šaty irči co má v albu, tak se jí po návratu zeptám na míry a jestli by je neprodala ;-)
Odpovědět
a kedy sa majú baby vrátiť? už som zvedavá ako sa mali. 8-)
Odpovědět
Vladi j áani nevím ale myslím že koncem týdne by mohly být doma.
Odpovědět
Profilova fotka
Vleče se to strašně! Dnes mi přišla první věc - podvazek :-) Tak už se začínám pomalinku připravovat. Šatky taky budu muset nějaké pořídit, protože normálně je vůbec nenosím =-)
Odpovědět
vladenas: myslím, že se vrací 14.9, ale jistá si nejsem. lucil: fakt? no to je super, ale myslím, že si v salonu vybereš. Já pojedu asi do toho emmi mariage. Buď je koupím nebo půjčím. Paní Andrejka je super, tak mi udělá dobrou cenu, co říkala. A tím, že to mám v září, tak chytnu znova slevy, který jsou i teď :-D raw: mě přijde, že měsíc září vůbec neutík. Přitom v práci nestíhám, ale teprve je 8.9. Fakt divný :-D Brala bych začátek prosince. sim: noo, co nosil manžel? Asi kalhoty a košili, co? nebo měl normálně i kraťasy? :-N
Odpovědět
no lucil...šaty bych pomalu řešila, protože přes zimu toho moc mít nebudou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, vyznáte se některá ve spodnicích? Dnes jsem koukala a vůbec si nevím, rady, jako pořídit pod tyto šatky http://www.beremese.cz/album/view.php...
Odpovědět
Profilova fotka
barcaa: jj, využili jsme myslím všechno, loď s proskleným dnem, šnorchlování, manžel se byl 2x potápět, Shandrani má potapěčské centrum National Geographic, spa, na masáži jsme byli dvakrát a párkrát v parních lázních, pak jsme zkusili ještě vodní lyže a půjčili si šlapadlo....je tam dost a dost lákadel :-) vladenas: chlap musí mít na večeře dlouhé kalhoty, k nim manžel nosil košile s krátkým rukávem, zabalila jsem mu chytře takové, aby mi ladil k šatičkám :-D
Odpovědět
raw: no já se v nich taky nevyznám. Je jednokruhová a pak dvoukruhá nebo jak ne? Asi by stačila ta jedno...Ale fakt nevím :-N simass: ty parní lázně se platí? ten vstup? Masáže jo, to vím. Jen jedna ne, ale co to ostatní? Četla jsem o tom potápěčském centru. To je super, co? Šnorchlování chceme určitě zkusit, ale potápění...no to nevím. Když jsem to zkoušela v Thajsku, tak jsem z každého tvora pod vodou byla vyděšená :-D Kolik tam za to chtějí?
Odpovědět
Profilova fotka
Baru, jsou právě i tříkruhové a každá jinak široká... Mě by taky zajímalo, jestli se platí koktejly v rámci hotelu nebo na pláži... Letíme sice do jiného hotelu, ale snad to je všude stejné?
Odpovědět
Článek se načítá
Dobré ránko, taky jsi v práci nebo doma? Hmm, sakra. A co napsat dotaz tam, kde se ti líbí. jaký v nich je rozdíl? Správně by ti jí měli doporučit kde si kupuješ šaty. Koktejly budou určitě v Shandrani zdarma, ale jinde nevím. Letíte do Victorie? Promiň, mám zmatek kdo kam jede, víš? :-N
Odpovědět
Ahoj,už jsem to psal na původní diskuzi "Svatba na Mauriciu nebo Seychelách",ale hodit se to bude i tu.. Ahoj všem! podařilo se mě pročíst všech 57 stran této diskuse (uf!! ) a rozhodl jsem se, že taky pár poznámkama přispěju, abych poradil případným dalším zájemcům o svatbu v zahraničí.. Vezmu to trošku oklikou a komplexně: Po loňské dovolené v Dominikáně jsem letos na jaře začal pokukovat po další destinaci na příští rok a při brouzdání po netu jsem narazil na Mauritius. Od malička to byl můj sen (byl jsem vášnivý sběratel známek ) a když jsem se navíc v popisu dočetl, že se tam běžně konají u nás uznávané svatby začalo to ve mě hlodat. Zkusil jsem to navrhnout přítelkyni a zdálo se jí to úžasné (v tomto máme štěstí, ani jeden nemusíme klasické svatby), akorát jsem měl obavy o její rodiče, protože pochází z menšího městečka a navíc její rodiče jsou věřící. K mému úžasu to přešli úplně v pohodě (moji byli naprosto OK, máti by mě nechala se oženit klidně na Měsíci, jen aby už bylo konečně nějaký vnouče ). Takže po posvědcení od rodin mohlo začít plánování.. Vzhledem k tomu, že jsem z práce zvyklej plánovat a organizovat (Dominikánu jsem zařídil přes německou CK, letenky z Franfurtu přes Condora, všechny transfery se domlouvali na místě s taxikáři a výsledná cena za 12 dní v 5* hotelu AI byla 43.000,- za 2 osoby) tak jsem ze začátku chtěl stejnej model navlíct i na Mauritius. Jenže problém je, že by to šlo udělat jen v případě normální dovolené nebo jen svatební cesty, kdy si můžete počkat na akce na letenky, který bývají cca 2 měsíce před odletem (Condor mívá zpáteční letenky na Mauritius i za 13.000,-) a němečtí operátoři se zájezdy (např. Holidaycheck) mají normální ceny ubytování o cca 30-40% levnější než naše CK. Když od toho ještě odečtete marže našich CK, tak se dostanete BEZ PROBLÉMŮ na 50% ceny našich CK. Jenže jak jsem psal, toto se dá praktikovat v případě, že sledujete akce a až nějaká je, tak to koupíte, zabalíte a za měsíc letíte. Což samozřejmě nejde v případě svatby na Mauritiu, kde se dělá jen jedna svatba denně, navíc mimo víkendy a ještě je nejlepší cca během 4 měsíců v roce kdy není buď zima nebo naopak neprší. Takže tato varianta padla a já začal s hrůzou přemýšlet o těch cenách našich CK, kterým se asi nevyhneme.. Ohledně termínu jsmě měli jasno celkem brzo, líbil se nám květen, měsíc lásky žejo.. a navíc všem okolo natruc, abysme jim dokázali, že to není smůla se brát v květnu, jak se obecně tvrdí.. Hotel byl taky celkem jasnej, z Dominikány jsem byli zvyklí na AI a tak jsme chtěli nejlépe AI resort jako celek, což je jen Shandrani. Já ještě ze začátku pokukoval po Paradis, protože ta hora Le Morne Brabant je úžasná, ale ti nemají AI vůbec a vzhledem k tomu, že jsme v Dominikáně vypili každej den každej tak 10-15 drinků, tak při ceně cca 8-10 Euro.. ) Navíc je to tam takový moc klidný a nic se tam neděje, to v Shandrani jsou pořád nějaký animační programy, je tam živo a spousta mladých, což je přesně to, co si u svatby se svatební cestou ve 2 představuju (opravdu nepotřebuju po svatbě zbylej čas ležet večer na lehátku a dívat se láskyplně na hvězdičky držíce se za ruce.. ) Začali jsme tedy návštěvou ve Svatbách v ráji, v podstatě jen pro informaci, protože jsem byl naočkovanej z téhle diskuze, že jsou úplně to nejdražší co jde dostat, ale tak někde se začít musí, že.. Můžu vám říct, čekal jsem ranec jak blázen a když jsem to rozklikl, tak jsem šel málem k zemi.. Jejich výsledná cena byla levnější než u německých CK!!! O jiných českých CK ani nemluvím, všechny byly o dost dražší a navíc přístup některých totální katastrofa, ve Svatbách v ráji naprosto přesně ví, co prodávají a navíc přímo v těch destinacích většinou i byli. Na netu jsem si zjišťoval ceny jednotlivých hotelů, nejlevnější letenky na serverech atd. a nabídka od Svateb v ráji byla v podtatě stejná jako by jsme to rozthali a letěli na pass blint. Celková cena za 12 celých dnů v Shandrani 5* s AI je 125.000,- vč. letenek a Emirates (ty služby během letu ááách, se těším!!!) a zajištění obřadu. Dostali jsme celkem hodně slev, pro nevěstu 50% na ubytování, 5% za svatbu od nich, 5% za včasný nákup a ještě navíc při příležitosti 15 letého výročí CK nám vrátí po návratu 15.000,- za ten obřad když jim dáme pár fotek a popis svatby! Takže když to všechno spočítám, jsem pod cenou německých internetových operátorů. Uff, jsem se nějak rozepsal, vezmu to už fofrem.. Termín máme nakonec 2.5.2011, což je přesně rok od mé žádosti o ruku, fotografa jsem si vybrali Elieho (sice nás bude stát 650 Euro, ale kdy viděl ty jeho fotky, tak mě dá za pravdu, že tohle nejsou vyhozený peníze, navíc chceme dát po návratu rodinám nechat udělat alba, takže ať se mají čím chlubit ) Doufám, že to někomu kdyžtak pomůže, já s tím strávil celkem dost času, tak někdo může ten svůj ušetřit.. P.S.: Kdyby se každá nově příchozí neptala pořád dokola na to stejné a dala si chvilku práce se čtením, tak těch stránek není 57, ale 10. Já to přečetl a na nic se neptám, naopak radím..
Odpovědět
dave, my ideme do tohto istého hotela, svadbu máme 6.5.2011 a cestovka Blue Marlin nám to ponúkla lacnejšie ako svadby v raji. treba porovnať aj čo obsahujú balíčky od jednotlivých cestoviek.
Odpovědět
Už jsme psala i na starou diskusi. jedeme do Victorie a svatba bude 3.5. BM byl cca o 25 tis levnější. ;-) Svatby v raji mi posílali několik nabídek na různé hotely, ale měli to fakt o dost dražší a BM má v základní ceně víc a taky s BM budem na Mauriciu už ráno a odlétá se pozdě večer, takže první i poslední den si užijem celý. ale svatby mi nabízely odlety takové, že bychom přiletěli na Maur až odpoledne a odlétali už dopoledne-takže první a poslední den-z nich by nebylo nic.
Odpovědět
hej lucil, mali sme to podobné
Odpovědět
vladenas: tak to se možná potkáme.. Teď jsem domluvil s p. Walterem, musím uznat, že přístup super, přehled o místě atd. taky výborný.. Takže teď už jen počkám co mi pošle za cenu a pak dám vědět pro srovnání.. Lucil07: nám Svatby nabídly právě Emirates s příletem brzo ráno v 6 a odletem v 10 večer, takže úplně maximum ideál.. Já už fakt nevím, začnu věřit, že jsem je uhranul svýma modrýma očima nebo co.. :-D
Odpovědět
dave, hej prístup p. Waltera je super. ochotný, vie odporučiť, proste má k tomu dobrý prístup. my ideme 1.6. takže sa tam stretneme určite. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Baru, jsem každé ráno v práci do 14:45 - pracantka :-D Jinak my letíme do Le Mauricia.... s tou spodnicí mě to tak jen napadlo. Určitě se zeptám u švadleny. Jinak holky, nevíte, jaký je ten e-pas s biometrickými údaji? Musíme si udělat nové a zjistila jsem, že jsou snad dva typy? Nevíte?
Odpovědět
dave: určitě budeš spokojený víc s BM. jak s přístupem, tak s cenou. Nabízí svtaby v rájí i soukr.odvoz z letiště a na letiště?
Odpovědět
No o pas jsem se nezajímala ale já mám ten svůj jen asi do září 2011 a to nestačí, pas by měl být platný ještě 6 měsíců po tom. Takže já si budu muset udělat nový a pak po svatbě zase nový.
Odpovědět
raw: Jéé, já taky tak pracuju. Končím ale dřív...ve 14:30h :-D No vidíš, pasy. Musím je zkontrolovat jakou mají vůbec splatnost. Já mám snad dlouhou, ale přítelovo nevím. Asi bych teď neřešila jaký pas, jelikož po svtabě budeš muset dělat znova nový. Ten e-pas by mě ale taky zajímal.
Odpovědět
Holky, teď si to musím napsat do diáře, abych se nezapoměla doma podívat. dave: dobrá rada s BM, že ano? ;-) Ta týdenní nekomunikace byla právě divná, protože většinou do pár minut pan Walter volá.
Odpovědět
Už jste si některá z vás objednávala lampiony?
Odpovědět
No Baru to taky byla věc která mě zaujala-ten odvoz autem s vlastním řidičem-to má BM v ceně a u svateb by sis za to musela připlatit.
Odpovědět
že to svatby v ráji nemají...? myslela jsem si to. Víš co, říkám si, že když tolik peněz, tak ať to stojí za to :-D A nemám pravdu?
Odpovědět
no svadby v raji to majú, ale za príplatok :-D
Odpovědět
vladi má recht 8-) Já už ty podmínky znám nazpaměť-a taky co je a není v základní ceně :-D
Odpovědět
podobne luci :-N
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?