Svatební den v září 2005 jižní Čechy. Najdu kolegyně?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, je tu někdo z jižních Čech, kdo má svatbu v záři?
Odpovědět
Profilova fotka
Cau Verco. Takže tu zase budu sama... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Jé, Mejviz se tu ukázala! Ahoj! :-D Koukám, že seš hodně tolerantní - co se vkusu tvé tchýně a manžela týče :-D ale ono se občas musí trošku (aspoň na chvilku) ustoupit, aby byl klid, že? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Hmmm, tak nic, zase sama.......... :-( :-| :-S
Odpovědět
Profilova fotka
honzi, já tu jsem, ale teď hrozně pracuju, tak se ti nemůžu věnovat.... :-D sedačku jsem shlídla lehce, jestli je to ona, tak vypadá skvěle.... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
honzi, ty umíš dělat smutníka ;-) neboj, už se jenom málokrát vyspinkáš a bude tady zase celá banda :-D zítra se mi asi nepodaří se sem ani podívat (zase tu bude celé kontrolní komando :-p ). ale už se to blíží ...
Odpovědět
Profilova fotka
Nazdar zářijovky - teda jestli tu vůbec některá z vás je... x-) Jsem zvědavá, jestli dneska některou z vás "ukecám". ;-) :-D
Odpovědět
ahooooj :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Nazdárek, Ježurko! :-) Jak se vede, co novýho? Už jsi nám - teda vlastně mě, že - o sobě nic novýho nenapsala... ;-)
Odpovědět
Ahojky honzi!Nechci to nijak zakřiknout,ale blýská se na lepší časy,vypadá to,že se nám podaří prodat byt po babičce=budou penízky na domeček a my konečně budem bydlet!! :-D A co je nového u Tebe? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Takže rekonstrukce je teď pozastavena? Asi jo, že, když je zima... A když to dobře půjde, tak kdy by se vám to stěhování mohlo povést? Brzo? Už letos? Já jsem ještě nesklidila stromeček... :-N Nějak se asi s těma Vánocema nedokážu rozloučit nebo co... Možná to totiž byly poslední "jen ve dnou". :-D ;-)
Odpovědět
Jééé,už pracujete na tom,aby vás bylo o příštích Vánocích víc? ;-) Nebo se na to teprv chystáte?Nebo už je to dokonce jistý??? :-D :-D No,rekonstrukce je pozastavena jednak kvůli zimě,ale i kvůli penězům,což by měl právě vyřešit ten byt :-) Už děláme vnitřky,takže to vypadá,že na jaře už budem ve svým,huráááá :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ále, já začínám mít takový ty "cuky". :-D a manžel, zdá se, taky. ;-) Jenže si nejsme jistí, jestli je to "dobrý nápad". Jako jestli ještě není brzo, jestli jsme na to připravení a jestli to zvládnem... :-( Asi víš, o čem mluvím, ne? ;-) Pak taky musíme dorekonstruovat domek, takže to vypadá na nějakou hypotéku... Musíme vyměnit okna a dveře, protože jsou v šíleným stavu (třeba okna otevírá a zavírá akorát manžel, protože já na to prostě nemám sílu - jak jsou pokroucený, tak se s nima musí hodně zápasit), no a šíleně jima táhne. Ani těsnění nepomohlo - spíš nestačilo... Pak nám taky vlhnou zdi ve dnou místnostech - takže nový izolace... A pak si ještě EU vymyslela oddělenou odpadní vodu - zvlášť tu z domácnosti, zvlášť dešťovou... Grrrr! Takže budeme rozkopávat celou chodbu a dávat tam jakýsi trubky. A když už to bude rozkopaný, tak novou dlažbu, protože ten maramor, co tam je, je naprosto otřesnej!!!
Odpovědět
Článek se načítá
No,cuky máme s manželem taky,ale zatím to nijak moc neřešíme,protože naší prioritou je to bydlení....Ale samozřejmě bych taky rozmejšlela,jestli to zvládnem,jestli to zvládnem i finančně,jestli budem dobrý rodiče.... No,to vás taky čekaji radosti na baráčku....Okna a dveře jsou to nejmenší (samozřejmě to neplatí o finanční stránce), frima přijede,straré vymontuje a dá nové,takže skoro žádná práce ,ale ta chodba.....A že se ptám-o předpisu o odpadní vodě jsem nic neslyšela,my jsme taky dělali odpady a máme to dohromady-resp.dešťová voda se do odpadu připojuje až venku....Takže jak to vůbec je?
Odpovědět
Honzi, běžte do toho, když si pořád takhle budete říkat, ještě tohle a tohle, tak na to mimi nebude příhodná doba nikdy, protože pořád v životě něco buduješ. ( a nebo to taky nakonec nemusí jít, že). My taky stavíme, bydlíme v napůl postaveným a ještě toho máme hodně na zlepšování, ale o mimi už se nakonec snažíme. Ale naprosto tě chápu, já ty pochybnosti mám pořád, jako jestli není moc brzo, jestli moc nespíchám a myslím si, že bych je měla aji za těch pár let.
Odpovědět
Profilova fotka
No, já pořádně sama nevím, u nás prostě začali budovat novou kanalizaci a kanalizační přípojky k barákům. Doslali jsme od města plány, podle kterých to máme napojit z baráku. (firma, ne my, že). A že kvůli životnímu prostředí nebo co musíme dešťovou a splaškovou vodu vést zvlášť. Ty trubky napojit na ty jejich přípojky. A musí u toho být jakási šachta nebo co. Já tomu prslajs rozumím, takže až budeme mít peníze, domluvíme si nějakou firmu (chodí nám spousty nabídkových letáků na tyto práce), dáme jí ty plány a necháme to na nich. Asi. No a aby toho nebylo málo - budou nám někdy v květnu předělávat plynoměr = přemisťovat ho z pozadveří do obvodové zdi (aby na něj bylo z venku vidět), to je taky super. Prý nová vyhláška (nařízení nebo zákon?) já se v tom neorientuju, ale zase cosi podle EU (plynoměr, vodoměr a elektroměr od sebe musí zase být vzdálený předepsaný cm, m...). ]-( Takže budeme mít rozbouchanou i obvodovou zeď a spoustu trubek okolo dveří... ]-( ]-( ]-(
Odpovědět
Mysko,v tomhle máš pravdu,ale přece jen výměna oken je docela velkej zásah do bydlení,něco se zdrží,ty budeš v baráku,kde není ani jedno okno,začne lejt (s tímhle máme bohaté zkušenosti) a když si představím,že bych v tom měla miminko....jasně,že se to dá přežít u rodičů,nebo jinde,když to jde....No a druhá stránka jsou ty peníze,z mateřský se hypotéka dost dobře platit nedá,kdybych já teď otěhotněla,tak bych si asi musela nějak přivydělávat,nebo jít co nejdřív do práce a to taky nechci....
Odpovědět
honzi,díky za info.Docela jsem sei oddychla,bydlíme na malé vsi,kanalizace se dělala si před 5ti lety,takže tohle se nás snad týkat nebude....Elektroměr budem mít podle předpisu,tak aspoň něco ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Týkat se to bude celý ČR! Ale musí se to dělat postupně, že. Ale neboj, pokud se vám pod domem vedou dvě trubky a sbíhají je až venku, tak nebudete muset nic bourat, to máte dobrý. Mysko, fakt? Jé a tak nám o tom řekni něco víc - já jsem teď na toto téma strašně nažhavená! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Hmmm, tak zase sama.... :-( :-( :-( Už si začínám zvykat...
Odpovědět
taky zvažujeme zda už začít s mimčem či, ne. stále ještě doděláváme bydlení. Rozdělujem rodinný domek na dvě samostatné bytové jednotky, už nám chybí jen předsíň a koupelna a samozřejmě dovybyvení domácnosti některými spotřebiči. Vlastně ještě chybí dodělat dětský pokoj, ale ten se bude dělat až to bude aktuální. U mě se teď objevili nějaké zdravotní problémy, takže musím jít na malou operaci a pak bych snad už mohla vysadit prášky. Sice jsme se s manžílkem dohodli, že od léta to začnem zkoušet, ale stále v nás hlodají pochybnosti, zda to ještě neodložit. Jak si to tady tak čtu jsme na tom všechny tak nějak stejně. Kež by jsme mohly nahlédnout do naší budoucnosti, aby jsme věděli jak se rozhodnout :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jo jo, Lili, přesně tak. Chtělo by to nějaké zrcadlo, kterým by se dalo nakouknout do budoucna. Teď jde jen o to, jestli by nám to bylo ku prospěchu... jestli by nás to spíš neodradilo... :-N A předsíň není zas tak důležitá, ne? No a koupelna... ;-) Však to taky nějak zvládnete, ne? Stejně jako my ostatní. :-) Ale to rozhodování, to je fakt těžký. Člověk je tak vychovávanej, aby nad svýma rozhodnutíma přemýšlel a nesl za ně zodpovědnost... někdy je to "na obtíž". :-N
Odpovědět
To víš že to nějak zvládáme, zatím ani nevařím, nemám totiž dřez, ještě stále nepřišel. Takže zatím chodíme do koupelny k rodičům manžela a vaří nám jeho mamka, je totiž doma. Takže zatím odpočívám ;-) No my asi zůstanem u toho leta a budem doufat, že se nám zadaří a příští rok nás už bude o jednoho víc. U nás je hlavním problém v manželovi, on nemá rád změny a dost těžce si na ně zvyká, teď třeba přiznal, že ze svatby byl dost nesvůj a že si uvědomil, že se vlastně nic nezměnilo. Takže já ho pomaloučku přivykám i na to že budeme za rok tři, prostě se na něho musí jít pomalu. On by klidně mohl mít dítě třeba až za 5 let až mu bude třicet, ale já bych nerada ve 30 byla prvorodička :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak jsem sem dneska najukla a vy si tu po dlouhý době povídáte.... :-D Já jsem teď na úpln jiných stránkách (mimibazar) a sháním a sháním, už mám objednanej kočárek na balkon, ale vypadá to, že bude asi slušnej, tak ho budem mít hned na začátek a pak se uvidí... ;-) věciček na mimi mám odsud taky spoustu a už se musím ovládat, jinak mě manža nevezme s sebou do brna, protože už nebude na mimi co kupovat.... :-D :-D Teď pořád přemýšlím o správným kočárku, tak jsem úplně v jiný sféře..navíc, moje těhotenská mlha postoupila tak daleko, že vykládám úplný nesmysly, zaměňuju názvy - třeba jsem vyměnila dokument - Manželské etudy za Výměnu manželek, posuvnej rošt za polohovací), takže mi občas lidi přestávají rozumět... :-D :-D :-D jinak, pokud můžu říct svoji zkušenost s mimi - na nás to i s manžílkem přišlo přesně v okamžiku, kdy jsme se nastěhovali do bytečku (březen) a pak přišlo jaro a na nás taky...takže já se chvíli bránila (kvůli svatbě), ale nakonec jsem stejně neodolala mužíčkovi, holky kolem mě těhotněly až tak 2 měsíce po vysazení prášků a tím, že jsme na to netlačili, tak se nám to podařilo hned za 14 dní---- ;-) ..my to tak prostě cítili, pochybnosti začínám mít až teď, když už taky vystrkuju svoje bříško na svět, manžílek si s mimi povídá a já si začínám uvědomovat, že už to bude všechno jinak.-...tak jestli tohle zvládnem, no.... :-D teď poletím na oběd s kolegou z práce, to jenom proto honzi, abys tu neplakala, že tu zase nejsem... :-D já se sem vrátím.... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Marki! :-D V pohodě, neboj, však já se zabavím i jinak... v práci... :-D :-D :-D Lili, já jsem nad tím věkem taky právě přemýšlela. A když si vezmu, že mám takovou vizi, jako že bych chtěla 2 děti a obě do 30 a ještě nebýt celou tu dobu na mateřský, ale mezi tím i do práce, tak už mám asi nejvyšší čas, že? Jenže člověk míní, život mění... Kdo ví, jak to nakonec všechno bude... ;-) Marki, to s tím jarem, to se mi líbí! Že by to na nás letos taky přišlo? :-D :-D :-D No, uvidíme... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, už jsem tady taky :-D honzi, tys mě rozesmála s 2 trubkama na odvod. a nejvíc mě baví, že ty (a ostatní) povedeš trubky za těžký penízky sólo, aby se to pak všechno sešlo v jedné čističce :-S . ale to je jenom moje laické myšlení - třeba to je ve skutečnosti dotažené až do konce. holky, asi vás dostanu, ale pomátla jsem se. zaděláváme na miminko. sice ještě neúspěšně, ale ... a já se v tomhle období rozhodla, že ještě změním zaměstnání (možná). přihlásila jsem se do konkurzu a velice zajímavou pozici. ale mohla bych nastoupit až 1/4/2006. a v té době už klidně můžu být těhu. ale co bych se tím trápila. třeba to nedopadne. a nebo dopadne a budu se muset s nima domluvit. ale říkám si tak, že kdyby mi tohle řekla nějaká kamarádka, tak si poklepu na hlavu a budu jí domlouvat. no nic držte mi palečky do obou možností. holky, na miminko bude pořád nějaká překážka. nebojte se toho. když si vezmete hypotéku, tak u banky a ne u lichváře. tzn., že banka vám počká a nebo přistoupí na kompromis. vždycky budete něco řešit. ;-)
Odpovědět
Holky, to rozhodování kdy mimi vám nezávidím... jsem nakonec moc ráda, že se "to" rozčíslo za nás :-D , protože jak znám sebe i muže, pořád by bylo něco proč to odkládat... a to máme kde bydlet, oba pracujeme, dluhy nemáme...ale důvod by se vždycky nějaký našel...
Odpovědět
Profilova fotka
Verčo, já si taky naprosto laicky myslím, že to stejně nakonec všechno poteče do jedný roury... Jenže udělat to musíme... a časem VŠICHNI... Sice ještě nevíme, jakou páku na nás budou mít, aby nás k tomu donutili, ale oni si něco vymyslí. Třeba kdybych nesouhlasila s tím, že nám předělají ten plynoměr, tak nám prostě vypnou plyn... Jinak koukám, že jsi docela "harazdérka". Nemáš strach, že pokud by tě vzali do té nové práce a tys opravdu otěhotněla (jako že ta šance tu je, že), tak že tě ve zkušebce nevyhodí? A ve stávající práci nejsi spokojená? A nechceš si hledat práci až po mateřské?
Odpovědět
Honzino: no my máme naplánované 2 děti hned za sebou takže si na mateřské pobudu asi až do te 30tky, ne-li déle. A pak bych chtěla ještě jedno mimčo tak kolem 36let. Teď si asi říkáte že to je ulítle,ale u nás v rodině je to tak trochu zvyk. moje babička měla tetu ve 42letech, mamce bylo 37let když jsem se jí narodila já a teta (mamčina sestra) měla druhé dítě ve 36letech. Tak proč bych nepokračovala v rodinné tradici :-) Jen chudák manžílek, nevím zda ty moje plány zvládne, on si totiž myslí že to si jen tak sním ;-) Danielah: máš pravdu, vždy by se našlo něco proč ještě početí odložit, takže hned po operaci vysazuji prášky a jde se na věc vercaberca: no musím říct, že jsi podnikavá holka, přeji Ti aby Ti vše vyšlo dle tvých představ. Manžel mě teď lámal abych šla zkusit jeden konkurz, ale já to zamítla, protože se mi to zdálo divné jít do nové firmy a za pár měsíců jím oznámit že jdu na mateřskou. Se svou práci jsem celkem spokojená tak proč to měnit. Třeba po mateřské bych klidně zkusila něco nového, ale teď bych na to neměla odvahu. Takže Tě obdivuji ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dani - tak manžel už to má s prací vyřešený? To je dobře... :-) Lili, 3 děti? No, proč ne? Manžel má 2 bratry - jeden je o 8 let starší, druhý zase o 8 let mladší. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
honzi, tak trochu hazardní to je. ale říkám si, jestli to tak nemá být. v práci mě postupně vytáčí víc a víc. jsem už dost unavená z roční závěrky a následného auditu. a tak nenápadně na mě přesouvají (soudruzi z EU) víc a víc povinností. o zvednutí platu jsem je prosila a po 3 měsících a mých razantních urgencích se to dozvědělo i personální oddělení. a včera mě namíchla sekretářka nejvyššího, když mě úkolovala sekretářskými pracemi. nikdy jsem to nechtěla dělat a tak jsem si vždycky hledala práci úplně jinou. a namíchlo mě, že jsem tady zástupce vedení s všemi podpisovými vzory jako řiditelé jednotlivých divizí, ale jim by v životě takový mail neposlala. a jak mě tak namíchla, tak jsem se koukla na www personální agentury a oni nabízejí mojí práci v mém městě, ale za pražský plat (o cca 40% vyšší než mám teď). tak jsem tam dneska ráno zavolala, v poledne poslala životopis a už mi volali, že mám co nejdřív přijít na pohovor. takže riskantní to je, ale odvážnému štěstí přeje. a kdyby se nám zadařilo ještě před ukončením přechodu, tak odstoupím. akdyž až po tom ve zkušebce, tak to nepřiznám. je spousta ženských, co menstruuje i během těhotenství. a jsem dost korpulentní (hezky řečeno) postavy, takže to taky nebude hned vidět.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?