Svatební den v září 2005 jižní Čechy. Najdu kolegyně?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, je tu někdo z jižních Čech, kdo má svatbu v záři?
Odpovědět
Růžo, tak to jsi na tom,jako já. Jěště je času dost. My jsme toho 10.9.05 a taky neblázníme.
Odpovědět
Ahoj blazo, máš pravdu, že je ještě dost času. I když si nemysli, léto uteče jako nic a září je tady :-)
Odpovědět
NO, právě. Všem kdo mají alespoň šaty závidím. Už jsem schodila snad milion salonu a nemohu si vybrat ;-(
Odpovědět
Ahojky, hlásím se také mezi vás. :-) Jsem z jižních čech-Českých Budějovic a termín svatby jsme si zamluvili na 10.září. Minulý týden jsem si byla vybírat šatičky a po dlouhém vybírání mám ty co mi padli do oka jako první za výlohou už před 14dny. Hostinu máme na Hluboké. Jinak ještě nic zařízeno nemáme. Jsem ráda,že jsem našla tuto diskusi, a i vás které se vdáváte ve stejný den, dokonce i ve stejném městě. Jsem úplný začátečník na internetu, tak omluvte chyby. :-|
Odpovědět
Prosím Blážu a "J110374", aby napsali kde to mají, a třeba i v kolik. My to máme v 11:30 na Českobudějovické radnici.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky. Já se budu vdávat 10.9.2005 v Třebíči. Už mám zamluvený šaty, koupený boty, teď nás čeká hlavně obléci ženicha. Nesnáší obchody a nakupování (zvláště oblečení), tak se toho docela děsím. Nevíte někdo o nějakým obchodě, kde by se dal koupit na ženicha oblek za slušnou cenu? Může to být třeba v Brně. V Třebíči je to zoufalý. Díky moc. Jak moc dopředu je potřeba domluvit v květinářství kytku? Máte některá zkušenosti s tulipánama (nemyslím osobní, když jste se ještě nevdávali, ale od někoho z okolí)? Mě se moc líbí, ale myslím, že asi moc nevydrží. Díky moc za rady. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to ti, Zdendo, držim palečky.. My už máme oblek pro mého miláčka naštěstí vybranej.. Musel si vyzkoušet dvě saka a troje kalhoty...košili jsme trefili na poprvý - ale ještě že tak. Kdyby se bylo nepovedlo asi by se ženil v džínách :-D Ba ne, ještě bych ho někam dotáhla... :-D Včera jsem si v Mia DESIGNU objednala náhrdelník - paráda.. teda doufám, že bude stejnej jako na obrázku. Ale nikde v žádný bíže jsem ho neviděla.. přijde za 5 týdnů, tak vám pak dám vědět.
Odpovědět
Profilova fotka
Děkuji za podporu Emko, snad se nám to taky nějak podaří, pak dám vědět, jak to dopadlo. Ten náhrdelník sis objednávala přes internet? Já sháním perličky na krk a perličky jako náušnice. Tak jestli náhodou víš, kde by se to dalo sehnat, tak dej prosím tip. Díky ;-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Právě, že jsem si to objednala přes internet, protože jsem to nikde jinde neviděla. Ale nikdy před tím jsem si nic přes internet neobjednávala... tak jsem docela zvědavá. Když se mi to nakonec nebude líbit, tak jsem přišla o 360,00 Kč (může být hůř :-) ) Perličkový věci tam mají taky, zkus se mrknout na jejich stránky www.miadesign.cz třeba si vybereš. :-) Já dám ten co jsem si vybrala do alba, schválně jestli mi ho pochválíte :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Vybrala sis moc dobře, je opravdu nádherný, já bych chtěla třeba jenom ze samých perliček. Ještě se někde podívám. Pak dej věědt, jak jsi spokojená s internetovým obchodem. A co nervičky před svatbou, je to sice ještě "daleko" (i když hrozně to letí), ale moje nervy jsou docela napnutý. Nevím, jestli se těším, pořád se bojím, že něco nevyjde, tak jak má. A jakou budeš mít kytičku?
Odpovědět
Profilova fotka
Nerviky jsem si užila hned na začátku.. bydlíme kousek od Prahy, ale protože já mám všechny příbuzné v Jižních čechách tak jsme se rozhodli pro obřad i hostinu tam - krásnej zámek v Blatný a hostina v penzionu v lesích jen asi 5 km od zámku. Vyjde nás to levněji (vzhledem k ubytování), ale zajišťování hostiny, květin, fotografa, cukroví apod. je pěkně náročný - mám na to jen telefon, e-mai a to je fakt síla. Teď už jsem docela v pohodě, protože základ máme. Teda - všude máme zamluvený termín, ale nic nemáme domluvený najisto. Na to si budeme muset vzít dovču někdy v létě a obrazit to :-) Kytičku chci jednu z těch co jsem dneska dávala do alba, ale asi tam přidám trochu růžový.. Ty máš v albu moc hezký účesy..zejména ty promelírovaný vlasy...to je přesně to, co se líbí mýmu miláčkovi - teda aspoň si to myslim :-D
Odpovědět
Profilova fotka
My už taky většinu máme, šaty mám, boty mám koupený, místo na hostinu domluvený, kadeřnici zatím předběžně. Akorát nevím, jestli mám jít ke kosmetičce nechat se nalíčit nebo to mám zvládnout sama. Kadeřnice je totiž kámoška a přijde až ke mě domů, tak se mi nechce nikam jinam jezdit. Na kosmetiku mám různé ohlasy, většina známých se doma ještě "přeličovala", tak nevím. Díky za jakoukoliv radu, co se toho týče a za názor.
Odpovědět
Článek se načítá
Teda dámy, naháníte mi hrůzu do očí :-( My máme zatím jen domluveno místo obřadu a místo hostiny (ale ještě se dostavuje, tak to bude dobrodružný, jestli to zvládnou :-D ). Šaty nemám, boty - až podle šatů, že :-S , prstýnky chceme tenhle pá nebo so. Oblek pro ženich ani náhodou, kytku - ne (až jak šaty).....no nic, prostě :-| Kadeřnici mám v Pze a nevím zda bude ochotná jet do Strak a ve Strakách se žádnou nemám zkušenost, na líčení - tak to asi mám.
Odpovědět
emko:moc krásný náhrdelník!!! :-) závidím, chtěla jsem taky něco takového, bohužel mám šaty až ke krku. Ale zas aspoň nemusím mít nervy s vybíráním :-D
Odpovědět
Co se týká příprav, tak šaty mám, boty mám, naušnice a ozdoby do vlasů, zamluvenou hostinu, muzikanta, včera jsem si domluvila kameru v příbuzenstvu, fotografku a kadeřnici předběžně, a líčit se budu asi sama. :-) Na manikůru taky nepůjdu, není dost peněz ;-( To je zatím vše, ale mnohem víc mně ještě čeká. :-S Příští týden snad výběr prstýnků možná oznámení a jestli bude víc času tak snad přemluvím přítele na jeho oblek. To bude taky horor, je vysoký a přitom strašně hubený. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Pro Pavlindu: neděs se, určitě to do září všechno stihneš ;-) , my už většinu máme zařízenou, protože všichni strašili, že se všechno zamlouvá dopředu, že to ani nestihnem. V něčem to byla pravda, v něčem ne. Je to různý. S kadeřnicí jsem taky ještě nemluvila, líčit se budu asi sama (snad to nějak dopadne 8-) ). Cukroví nemáme taky ještě domluvený a oblek pro ženicha taky vůbec nemáme, to bude největší problém, protože on nerad nakupuje, tak se toho děsím :-S . Chce to pevný nervíky, myslím, že to bude stát za to :-D .
Odpovědět
Díky Zdendo. Zvládnout se to bude muset :-) Taky bych radši měla všechno dopředu a ne na poslední chvíli jak je zvykem :-S No, ale zatím nijak moc nic neděje. Mám pocit že jsme nějak všichni laxní :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak včera nám odřekl fotograf, kterého jsme si domluvili, byl to známej, tak to dost naštvalo ]-( . Už se nám to stalo i s kadeřnicí (taky známá) :-( . Profesionálové budou nakonec nejjistější. Takže s těma přípravama to není tak žhavý. Zatím samé špatné zprávy a děje se to, čeho s bojím, že něco nevyjde tak jak má. Snad je ještě dost času všechno dohnat a zajistit :-| .
Odpovědět
Profilova fotka
Neboj, máš ještě fůru času - sice to uteče, ale zatím pohoda, ne :-) Já si taky myslím, že zajistit si profesionály je jistější, i když dražší. Ale zase si můžeš za svoje peníze navymýšlet co chceš a oni to tak udělají.. známý většinou vědi všechno nejlíp :-D - aspoň moje zkušenost. Držím palečky, ať ti všechno vychází, jak jste si naplánovali - mě to taky vždycky rozhodí, když je to jinak než má...
Odpovědět
Profilova fotka
Díky za povzbuzení, máš pravdu, známý jsou vždycky nejchytřejší :-D , u profíků si budu moct vymyslet, co budu chtít ;-) . Jenom mě štve, že všichni všechno najisto slíbili a pak jim to najednou "nevyjde", tak neměli nic slibovat. Ale to je jedno, zařídíme si to jinak a po svým. Nakonec to bude svatba jak za žurnálu... 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
To je přeci jasný :-D , v kolik to máte?
Odpovědět
Profilova fotka
V 11.00 hod. 8-) A vy?
Odpovědět
Profilova fotka
My ve 12.00 hod - chtěla jsem aby to bylo všechno v klidu. Někteří hosti pojedou ráno 150 km.
Odpovědět
Profilova fotka
Naši někteří hosti pojedou ráno taky až 180 km. Pozdější termín už byl obsazený, a to jsme to zamlouvali už v březnu. Ale snad to stihnem. Hosti si budou muset přivstat. Oni zase chtějí jet domů už během odpoledne, protože přijede babička s dědou a děda odmítl přespání v hotelu, protože u nás to nikde nejde, rodiče i já máme malý byt. Takže se s nimi budu muset rozloučit brzo, a zůstanou jenom místní. Budeme mít malou svatbu, jenom to nejbližší příbuzenstvo, z toho ještě čtyři malý děti, takže s nimi se bude muset taky jít dřív domů. Takže průběh a délka oslavy se teprve ukáže. Ale i tak si myslím, že to bude stát za to. A vy plánujete jak velkou svatbu? Pak bysme si mohli napsat, jak to probíhalo a sdělit si dojmy z nejkrásnějšího dne našeho života. :-) :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
No, my plánujeme cca 70 lidí 8-) Z toho 50 je jich z mojí strany a to jsou pěkný "pařiči" a zbytek od mýho miáčka taky určitě nezůstane pozadu... Dětí do deseti let budeme mít asi devět... ale jak je znám, tak vydržej do půlnoci minimálně :-S Když jsme vloni byli na svatbě bratrance protáhlo se to do 4 hod do rána... Takže svatební noc budeme muset asi oželit :-( :-( Dojmy samozřejmě sdělím - počítám, že dám nějaké fotky do alba :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
My máme naplánováno jenom 20 lidí, takže opravdu maličká svatba. (Kdyby sme měli pozvat úplně všechno příbuzenstvo, tak by se to přiblížilo k 80 lidí.) Ale stačí to, penízky moc nejsou :-) . Tu svatební noc určitě ještě mockrát doženete ;-) (můžete si ji i natrénovat dopředu). My určitě taky, doufám :-). No, začínám se nějak těšit (nejen na tu svatební noc) 8-). Tak se pěkně vyžívej ve svatebních přípravách, i když je to někdy fuška, taky je to moc pěkný zařizovat svatbu.
Odpovědět
U nás to zatím vypadá na cca 45. Počet ještě není přesný. Celkem řeším, co udělat s různými příteli a přítelkyněmi mých sestřenic a bratránců, které neznám..... Jaký na to máte názor, nevěsty?
Odpovědět
Profilova fotka
My sme sestřenice a bratrance nezvali, protože by těch lidí bylo moc (jsme velká rodina) a právě kvůli těm přítelkyním a přítelům by se počet skoro zdvojnásobil. My nemáme tolik peněz na tak velkou svatbu. Já taky neznám přítelkyně a přítele mého příbuzenstva, ale asi bych je musela pozvat taky. To je hrozně těžký, protože pokud už spolu žijí, tak je to blbý je nepozvat (teda saspoň já si to tak myslím). My sme nepozvali ani ty samotné sestřenice a bratrance, taky je nám to velmi líto, ale bohužel na to nejsou penízky. Oni to pochopili (teda aspoň tak nám to řekli), takže to máme vyřešený. Taky záleží, jaký máš s nimi vztah, je to fakt těžký. Ať se rozhodnutí o pozvanyých hostech vydaří!! ;-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Trochu vám popíšu naši situaci,aby se vám nezdálo divný, že zveme tolik lidí.. peněz taky nemáme na rozdávání - moje maminka má 8 sourozenců + jejich rodiny = moje nejbližší příbuzenstvo. Scházíme se u babičky celý rodina (cca 50 lidí) pravidelně tak 3x do roka, veškeré oslavy slaví celá rodina pohromadě.. Je mi jasný, že kdybych je na svatbu nepozvala, nezlobili by se, ale mě by to přišlo tak nějak blbý - tak nějak ošizený. Na svatbu chci vzpomínat jako na něco vyjímečného a ne vzpomínat, no spíš si vyčítat, že jsem někoho nepozvala... ;-) Ale to neznamená, že si tam budeme brát nějaké přítele a přítelkyně mých bratranců a sestřenic, které nikdo nezná... Jestli s někým chodí a rodina ho nezná - nepatří tam a na naší svatbě nemá co dělat. Jestli je už rodině představený tak s ním počítáme taky (a nemusí se jednat jenom o vážný vztah) takhle to máme rozdělené a všichni to vědí a berou na vědomí. A ještě s těmi penězi - nemáme jich zdrovna moc, ale hostinu chtějí zaplatit moji rodiče. Maminka tak trochu asi proto, že je to z největší části "její" rodina. V každém případě místo svatebních darů chceme peníze - s tím už všichni souhlasili.
Odpovědět
Jakmile začneme dělat rozdíly - ty spolu žijí a ty jen chodí, tak si myslím, že si rozeštvu rodinu :-S Kde je ta hranice a podle čeho to hodnotit? Já osobně to vnímám tak, že kdyby se někdo z mých sestřenic vdával a já měla známost, ale nebyli jsme zasnoubeni, tak bych šla sama. Budu muset nechat na jejich soudnosti. Já vím, že z jejich pohledu je ten vztah vážný.....Ale na rodinné oslavy nechodí, představeni byli asi jen maminkám dotyčných, tak.....no nevím. Musíme to doma probrat. Děkuji za všechny názory :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?