Svatby 27.6.2009

Zobraz úvodní příspěvek
V tento den se budu vdávat...
Odpovědět
Oni řekli jen, že nám zaplatí dorty a cukroví, jak se dle tradice prý má. Jenže to už předem věděli, že dorty a cukroví nebude, protože máme jen obřad a oběd v restauraci. (Pak máme soukromou akci prasátko a bečka piva, kde oni nebudou). Takže to je taky vtipné.
Odpovědět
Profilova fotka
kuratkol, co na to říct... je to hruza, tyhle problemy... :-S člověk dělá co může a ne vždy je jeho snaha oceněna. Tak si ty dorty a cukroví kupte, ať je trochu vyvedete z rovnováhy... :-D a nešetřete na tom :-D :-D
Odpovědět
Věřím tomu, že by mi to pak nezaplatili.... Naštěstí nejsme v situaci, kdy bysme jejich peníze potřebovali. Samozřejmě by to pro nás byla menší zátěž, když by pomohli, ale na druhou stranu nutně to nepotřebujeme...
Odpovědět
Profilova fotka
Kuratkol, bez peněz dnes svatbu udělat nelze. To byste se museli brat leda tak jen vy a svědci. Na druhou stranu, jak už jsem tu psala... na mojí hrdost, bych si o peníze neřekla. Buď přítelovi rodiče dají samy od sebe, nebo nedají nic. To, že bychom peníze potřebovali také, to ani nemusím říkat. Už jsme kvůli tomu vzdali snahy na plánovanou svatební cestu do ciziny :-S
Odpovědět
Já mám taky hrdost, takže bych si o ně taky přímo neřekla. A my si svatební cestu neodpustíme, i když si na ni půjčíme. Chtěla jsem se ještě jednou v životě podívat do USA, než budeme mít děti.
Odpovědět
Já si myslím, že hrdost tady máme všechny, takže uvidíme, jak se to vyvrbí. Akorát, že ta hrdost jde místy bokem a zase na druhou stranu chci vědět, na čem si stojíme, prostě se jich jenom zeptáme, jak to bude s financováním, a pokud se k ničemu nebudou mít, tak se s nimi už o tom nebudeme bavit a zaplatíme si to sami. Konečný verdikt se dozvím za 2 týdny. Ale obraťme raději stránku a pojďme se zase bavit o příjemnějších věcech.
Odpovědět
Nemáte některá z vás šaty od asapa?
Odpovědět
Profilova fotka
No já ne, zamluvila jsem si je v půjčovně. Je to sice dost peněz, ale bez starostí a nervů, zda mi ty, co přijdou, budou :-) Ale neříkám, že jsem o tom nepřemýšlela :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky. Všem přeji pěkné pondělí. Jen bych se na minutku vrátila k tématu-slíbila jsem, že napíšu, jak to dopadlo u přítelových rodičů. Byli jsme u nich o víkendu-opět moc nemluvilii, ale už to nebylo tak hrozně jako minule. Jeho matka řekla, že oni si svatbu platili sami (její manžel se ženil už po třetí) takže je ale jasné, že jeho rodiče mu přeci po 3. nebudou platit svatbu. Ale když jsme jim řekli, že se s nimi chtějí moje rodiče sejít, tak nakonec řekli, že přítelovi teda zaplatí pití, a že se tedy s mými rodiči sejdou... No tak uvidíme. Pak začala kecat do toho, že by se na večer mělo objednat víc jídla (jak vtipné,když to platit nebudou) Ke všemu jídlo vyjde jednou tolik co pití. Jsme v trošku dražší restauraci. Ale nakonec se mi ulevilo, že tedy něco přidají. Tak ostatním držím palečky. Bohužel v některých rodinách platí, že o co si neřeknete, to nedostanete. Věřím, že toto byla první a poslední věc, o kterou jsme je kdy žádali. :-) Tak pevné nervy. :-) K
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, kd23 aspoň něco, třeba prolomí ledy rodiče až se sejdou spolu, jen doufat že to nebude naopak :-.
Odpovědět
Třeba si pak jedni rodiče budou připadat trapně, že ti druzí toho platí tolik a něco přidají...
Odpovědět
Ahoj všem!Budete se někderá vdávat ve Velkém Meziříčí?
Odpovědět
Článek se načítá
Neeee
Odpovědět
Profilova fotka
Já taky ne :-D kd23: držím palečky. Co se týče společného setkání obou stran rodičů, vidím to jako parádní řešení, jak "vhodně" řešit danou situaci. Přeju Vám, ať se vše vydaří k Vaší spokojenosti. Holky mi stále vybíráme vhodnou restauraci pro svatební veselí... je to tedy síla!! ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Díky moc, holky. S restaurací jsme měli taky problém. Původně jsme měli zamluvený termín na Konopišti na 6.6., ale restaurace, kde jsme chtěli hostinu byla obsazená jinou svatbou. Tak restaurace nakonec zvítězila a náš termín byl tedy přesunut. :-) V restauraci přeci jen budeme celý den. :-) Držím palce při shánění. Rodiče se naštěstí už několikrát viděli, tak snad bude vše v poklidu. A taky doufám, že mé rodiče nenechají zaplatit přes 40 tis a sami dají jen 15 tis.....
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, holky. Všem přeji pěkný den. Kdy jste vlastně začali řešit přípravy na svatbu? Ať už malé nebo velké? My až v lednu 2009. Jen že už se mi lépe spí. Ze začátku jsem nemohla vůbec spát. :) Tak dejte vědět, ať vím, jak to bylo jinde. papa
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak mi začali řešit přípravy v listopadu. První byla fotografka kterou jsem chtěla, a na naše datum měla už obsazýno tak jsme ho měnili. Potom jsem přemýšlela o restauraci a vybranoou jsem si předrezervovala, ale úplná rezervace proběhla až před měsícem. Přes prosinec jsme si dali pokoj a na v lednu zašli na matriku a já na šatičky. Teď máme objednané prstýnky a pokoukáváme po botech. Zbytek necháváme na duben, jelikož budou mít v salonu po veletrhu nové věcičky.
Odpovědět
My začali v prosinci a i tak už byl nejbližší volný termín jen 27.6.
Odpovědět
Profilova fotka
kuratkol já mám šatky od Asapa....
Odpovědět
Profilova fotka
kd23: u nás je to obdobné. Můj táta nám dal na svatbu 50 tisíc, od přítelových rodičů zatím vlažné odezvy (pravda je, že nemají na rozhazování), ale to my dva také ne. Takže tam počítáme (a to ještě možná) s příspěvkem 10 tisíc. Takže celkově se uvidí... Přípravy jsme začali plánovat po zásnubách, které proběhly v červenci 2008, a to první jsme zarezervovali zámeckou restauraci (kterou jsme nyní v únoru zrušili pro nehorazné ceny :-| ), jinak jsme hodně zjišťovali na netu... do ledna. V lednu se to pak rozjelo... zamluven termín svatby v kostele, rozběhnutí příprav s farářem a v rodiném centru v Praze, svatební dekorace, šaty, kadeřnictví, boty, doplňky, koláčky, šperky, kytky... třeba kytky a svatební dort doteď nemám, ale myslím, že je na to ještě čas. Teď se nejvíc snažíme dořešit jídlo v restauraci - sehnat dobré místo za rozumnou cenu ;-)
Odpovědět
kd23: naše přípravy začaly převážně až v lednu. V listopadu jsem si akorát zarezervovali restauraci (a už jsme museli posouvat termín, protože bylo plno), DJ a já se byla podívat do svatbeního salónu. Konečnou verzi šatů jsem si však zarezervovala až v lednu, dále jsem nahlásila termín svatby na matrice, objednali koláče, cukroví a dortu, domluvila si kadeřnici a koupila šperky + jsme minulý víkend pozvali poslení hosty na svatbu. jo a fotit nás budu náš kamarád.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak koukám, že s tou restaurací jsme to měli společné. Dortík máme domluvený, koláče a ostatní cukroví asi ještě počká. Nemáte nějaké tipy obrázků na cukroví? Pozvánky jsme si dělali sami, tak akorát sháníme nějaké pěkné obálky, pak ještě krabičky na výslužky a různé dekorace na auta apod. Ještě nemám botky ani žádné bižu, ani hotové svatební noviny... ajaj. Radši už přestanu psát, zjišťuji, že toho ještě moc nemám :-) Ale je ještě čas. :-) Tak pěkný večer. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky asi jsem nějak pozadu :-) mám šaty, zamluvený termín a místo obřadu a zamluvenou restauraci a tím to asi končí :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, Madormi, a co fotograf? My měli problém ho sehnat. A kapela, co jsme chtěli na hostině, už měla bohužel osbsazeno jinou svatbou. Nakonec skončíme u MP3, už dáváme dohromady písně, co budou na obědě, po obědě a pak navečer. Tak držím palečky, ať nebude nikdo, koho chcete, zamluvený.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, my už máme místo na hostinu!! HUráááá :-) Bude to privátní, spolu s parkem, večerní grilování... atd:) je tam i sál, budeme mít kapelu... je to zde: rasinky-libechov.cz :)
Odpovědět
Kéž by něco podobného bylo i u nás...
Odpovědět
Profilova fotka
kuratkol: A kde to máte vy?? Já s tím jídlem dlouho otálela, protože původní místo nám krachlo kvůli přehnané cenové nabídce. Ale tady je to OK. Pro 50 lidí to spočítali na 30 tisíc na jídlo, plus navíc se připočte pití. A jídla je nepřeberné množství, včetně grilování, studeného rautu, kýty na gril, zeleninové i ovocné saláty, jednohubky, sýrové, šunkové mísy, špízy... vážně je to pestré a bude toho hodně. Počítám, že u něčeho to množství ještě snížíme, aby se to nepřehnalo :-) tekutiny mají vcelku také za slušnou cenu. Tak uvidíme :-)
Odpovědět
My to máme v Přerově. Našli jsme 2 míste, kde by se to dalo jakž takž. Olomouc tam by to vyšlo na 100 tis.Kč a kousek u Přerova 90 tis. Kč. Teda říkají míň, ale zjistili jsme to do jiných lidí, co to měli za sebou a byli z toho trošku naštvaní, ale bohužel to zaplatit museli že... Budeme mít i grilování selátka...
Odpovědět
Profilova fotka
Grilování selete je super!! Já jsem z těch cen byla trošku překvapená... ono mi přijde, že když se řekne "svatební", hned je to s přirážkou ;-)
Odpovědět
Adrien - tak to máš pravdu. My se rozhodli udělat to v pronajatých prostorech, kde máme k dispozici nejen vnitřní, ale i venkovní prostory a z námi nakoupeného nám kuchařka uvaří za super cenu oběd a nachystá malý rautík na večer a známý nám bude grilovat selátko.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?