Svatby 27.6.2009

Zobraz úvodní příspěvek
V tento den se budu vdávat...
Odpovědět
Bílý boty se sehnat dají, s šampaň bude asi trochu problém. Hlavně ať jsou pohodlné. Já bych se v botách na podpatku a šatech s vlečkou, co jsem vybrala, asi přizabila :-)
Odpovědět
Adriene, koukám, že máš v albu šaty Mansion od La Sposa. Ve středu jsem je zkoušela.
Odpovědět
Ahoj holky, tak vývazky si asi budu kupovat hotové, v červnu na to nebudu mít bohužel čas (kvůli práce), ale možná zaúkoluji sestru - svědkyni, je totiž na mateřské, tak snad bude mít čas mi pomoc, už jsem ji seznámila i s tím, že bude dělat cedulky na stůl. Co se týče bot, tak zatím jsem to ještě neřešila, ale už teď mi to nahání hrůzu. Mám totiž malou nohu (lodičky mívám i v čísle 35) a k tomi ji mám úzkou, takže se obávám, že mi budou všechny boty velké a pak je potřebuji ne v bílé, ale smetanové barvě. Já podpatek budu mít, ale žádný vysoký, takový ve kterém se nezabiju a zároveň si budu jetě do bot kupovat ty gelové vložky, ať mě ty nožičky tolik nebolí, mám je i v plesových botách a je to fakt dobré, doporučuji těm, které nakonec zvolí podpatek. Na prstýnky se chystám v březnu, my s přítelem už přibližně víme jaké chceme, tak snad nebudeme muset oblétavat několik zlatnictví, ale bude stačit jedno,které jsem už navštívila a vím, že tam ty prstýnky mají. Stejně tak i oznámení chci začít řešit v březnu, ale chci si na většinu (prstýnky, oznámení, boty, oblek, kytici) počkat až po 15. březnu,, to je totiž svatební veletrh v Ostravě a já bydlím poblíž Ostravy.
Odpovědět
Profilova fotka
Ypsilon : Mansion od La Sposa jsi zkoušela? A nakonec vybrala, ne? Já je úpně nezkoušela, ale moc se mi líbily. Na mojí malé postavě by nevinikly. Nakonec jsem se rozhodla pro Fuente. Boty budu mít na podpadku, protože jsem malá a budoucí manžel o 25 čísel větší. Takže nic jiného nezbývá :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Terisek: tedy ty máš ale malou nohu!!! =-) to kupuješ v dětských velikostech, ne?? Holky, já ty šaty také mám spíš v barvě šampaň, nejsou úplně bílé, ale boty jsem si objednala bílé, myslím, že zas tak vidět nebudou. Tak uvidíme 8-) Dnes jsme byly řešit opět to "žrádlo" po obřadu, už mi to asi leze na mozek. Tak jsme navštívili Rašínky a Malbu. Malba je na kokořínsku (w..malba.cz) a Rašínky na Mělnicku (w..rasinky-libechov.cz). Malba se zdá dobrá, ale je to 15 km daleko od obřadního místa a navíc jen pro 46 lidí, tak bychom museli proškrtat svatebčany. Rašínky pojmou i 160 lidí, jsou 8 km daleko a mají nádherný venkovní park. Budou teprve zasílat nabídku. Už mě to vážně trochu unavuje :-S
Odpovědět
Adriene: my máme hostinu 15km od obřadního místa a nevidím v tom problém, stejně všichni přijedou autem a pak někteří tam budou zůstávat na noc a těm ostatním zajistíme večer odvoz domů akorát, pokud tam někteří tedy nebudou zůstávat na noc, tak si budou muset zařídit odvoz auta po obřadu, nemůžeme zařizovat všechno, ale při nejhorším i tohle by se dalo zařídit. Vůbec ti nezávidím hledání nového místa pro hostinu, já jsem se tomu naštěstí vyhla, protože jsme šli na jistotu, akorát jsme museli posunout termín svatby o týden na 27. června. A kolik máte naplánovaných hostů? My tak 34-36 lidí, říkali jsme si, že maximálně do 40 osob.
Odpovědět
139 ;-)
Odpovědět
Adriene, nene, v Mansion jsem vypadala jak kdybych utekla ze skolky. Ty rukavy byly strasne nafoukly a bila me vubec neslusela. Nakonec budu mit Basera od St. Patrick. Sampan. Koukala jsem do takovych tech katalogu typu Magnet, Quelle atd. a obyc.boty se tam pri nejhorsim sehnat daji. Ale jak bude jaro, myslim, ze vyrazim na obchuzku. Nechci podpatky i proto, aby nebyly saty divne kratky, jsou tak akorat. Mame to odpoledne, po obradu se hned pojede na letiste, kde bude prase a svedske stoly. Lidi taky tak cca do 40. Hl.rodina. Netusim jak vyzdobu, nevim jak bude, jestli budem venku nebo uvnitr. Chjo. Chtela jsem modre, kdyz to bude na letisti, ale ted s temi sampan saty nevim. Mozna do zlata. Detail no.
Odpovědět
Profilova fotka
to terisek: do 15 km je to dobré. 15 km vážně zas tak neřeším, 30 už bych řešila. Právě přišla jedna cennová nabídky na jídlo pro 55 osob na 40 000 bez pití. Což je dobrý, jídla zahrnuly opravdu vydatně. Ještě čekáme na jednu cenovku, pak se musíme rozhodnout. Dokonce jsme stáhli počet osob na 46, takže se uvidí. Trošku ti hosté stále kolísají, nemáme stále konečné číslo ;-) Holky, už jste tak nějak počítali, na kolik vás vyjde celá svatba??? Já j¨sem někde u čísla 100 000 :-| to ypsilon: kde a jak na letišti?? To je kuriozní :-)
Odpovědět
Na letisti ve Vysokem Myte. Bratr je dlouholetym clenem aeroklubu VM, tak mi to tam dohodnul. Konalo se tam uz vic svateb clenu. Bracha tam taky jednou bude mit hostinu. Je tam hospoda kde si muzeme byt sami, je to hospoda, kterou vyuzivaji cleni, jako provozovatel je aeroklub. Dal je tam spousta hangaru, takze kdyby bylo hnusne, da se tocit prase v hangaru a lidi se tam vejde dost. Venku je velika pergola cca pro 30 lidi, a bazen. Takze kdyz bude pekne, tak je to taky dobra varianta. Doufam, ze kdyz uz jsem na satech a obradu nesetrila, tak ze timto usetrim minimalne za ubytovani, na jidle a piti a pronajmu. Pro 55 osob hostina za 40tis me prijde nemyslitelna :-) Ale chapu, ze v restauraci to neni tak nenormalni cena. Ja doufam, ze se nak na 50tis za celou svatbu zastavim.
Odpovědět
Nás bude asi 25 a taky doufám, že se vlezeme do 50 000,-. dnes ještě řeším jídlo, tak uvidím, jak pochodím...
Odpovědět
Nás bude přibližně 34-36 a snad se vlezeme maximálně do 70.000kč, možná i méně. Počítáme tak 1000kč na osobu, co se týče hostiny i s pitím, ale pak ještě koláče, šaty. dorty atd. Ale říká se, že se ty peníze většinou vrátí na darech.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
jojo, měly by se vrátit. Ale je fakt, že když se započte vše... prstýnky, kapela, květiny, dorty, oznámení, fotograf, kadeřnice, líčení, výzdoba, boty, šaty, oblek ženicha, formality, někdo i šaty na převlečení a cena za hostinu a pití. Já nepočítám do svého rozpočtu oznámení, fotografa, to nám bude dělat kamarád. A ubytování a odjezd hostů neřešíme, to necháme na hostech. Ale skáče to :)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já doufám že se při 20ti lidech budem vejít do 40tis. zatím mám spočítaný odhad i se všemi věcmi okolo na 32tis. ale chybí tam různé drobnůstky a pití. Tak snad se vlezeme. Dnes mi přišli šatičky pro družičku, ještě že jsem přítele neposlechla a objednala je, naživo se mu také líbí.
Odpovědět
Profilova fotka
vrtule: to je dobře, že jsi ty šaty objednala, vypadaly hezky a vidíš, nakonec je pro i přítel ;-) včera mě tak trochu zasáhla panika svatební a úzkost, že nemůže v žádném případě nic klapnout 8-( tak se doufám karta obrátí :) ypsilon: na tom letišti to musí být paráda. Zajímavá myšlenka a možnost :-)
Odpovědět
Tak se k vam pridavam.Budu se vdavat jako vy 27.6. 2009.Je tu nekdo z Bohumina?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak uz jsem se nastvala kvuli priprave svatby. Ted o vikendu u nas byli nastavajici tchanovi, s tchyni jsme se bavili o pripravach, ja se zminila o vyzdobe a ona, ze uz to ma domluveny s nejakou pani..... ]-( Takze me bude zdobit kostel a hospodu nekdo cizi. No ja malem vytekla. Nic jsem ji na to nerekla, asi bych ji vynadala. Musim vychladnout, ale uz to zacina.... :-( Pomoooooc :-S
Odpovědět
Tak to já jsem dala dost najevo, že nechci, aby se mě do toho někdo pletl. Žádný koláčky, žádný oznámení s holubičkama nebo srdíčkama a zlatem, žádný vykašpařeninky :-) Po asi 12. poptávaným fotografovi se mi konečně ozval jeden volný a za příznivou cenu. Tak jsem ráda. Další věc z krku. S výzdobou si nevím rady, nejsem na ruční práce a netuším kde se kupují různé ty vlizelíny nebo jak se to vlastně jmenuje. Chtěla jsem výzdobu modrou, ale nakonec váhám i se zlatou. Holky co máte šampaň šaty, co chystáte ženichovi za košili a kravatu? A co účesy? To bude taky porod :-)
Odpovědět
axonka - tak o moc dobře znám, mě se začali plést příbuzní do hostiny a taky do toho, do mě učeše, přece mě nebude česat někdo cizí, když máme kadeřnici v rodině.... Jenže několikrát mi už účes i s barvou pěkně pokazila, tak to opravdu nehodlám riskovat... No musím to ještě nějak oznámit, tak snad mě neukamenujou... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Taky ted sbiram odvahu, jak jim oznamit, ze si vsechno zaridim sama. No snad to zvladnou... :-N Moji rodice mi dali penize, zeptali se co potrebuju a bylo, tchanovi se ani nezeptali a zarizujou 8-( AAAch jo
Odpovědět
Profilova fotka
cikiliku, víte mezi námy :-) a nezapomeň se zapojit do diskuse ;-) co už máš kromě datumu?? 8-) Holky, mám podobné problémy jako vy. Nejvíc to cítím jako ty, axon. Naši mi dali docela hodně peněz a zařizování nechávají v poho na mě. U rodičů přítele tohle příliš nehoří. Nicméně, člověk se musí ozvat. Ypsilon, všechny tyhle věci na ozdobu seženeš na internetu, v různých eshopech. Nicméně existují i lidi, co se zdobením svatebních tabulí živí :) Co se týče těch šatů a košile ženicha... to budeme muset taky rozlousknout. Ale v jednom obchodě nám radili, že kravata má být v barvě nevěstiny kytice! takže asi tak. Česání nechám na své vybrané kadeřnici, mám vyhlídlý účes v mém albu, jen doufám, že mi ještě trošku stihnou dorůst vlasy ... zatím lehce pod ramena :-S
Odpovědět
Ahoj holky, vidím, že většina z nás řeší stejné problémy a také že většina z nás nemá problémy se svými rodiči, ale s opačnou stranou. Moji rodiče mi nabídli finance, takže kdykoli je třeba něco zaplatit, tak jim řeknu a oni to zaplatí, jsou v poho a pomáhají mi,jak jen to jde, mají už zkušennost ze sestřiné svatby. HOrší to je ze strany ženicha, tam pořád nevím, na čem jsme, ale v únou bych se to už měla dozvědět, bude uspořádat setkání rodičů a tam se moji rodiče a i my chceme zeptat, jak to bude s placením. No a nastávající tchán už měl tendenci mi do toho kecat, ale řekla jsem mu, že já si do toho mluvit nenechám a že vše je podle nevěsty. Ohledně účesu už mám zamluvenou kadeřnici a v pátek si to potvrdím. Výzdobu mi naštěstí udělají v restauraci sami. šaty mám v barvě smetanové a ve stejné barvě chci pořídit i košili a kravata bude v barvě kytice.
Odpovědět
Profilova fotka
terisek mi mluví z duše :-D to je zajímavé že opravdu do všeho chtějí kecat jen ti, co to financovat a jinak hradit nebudou. to je vážně hrůza :-|
Odpovědět
Je Vendulko, to mame stejny problem, taky mam v rodine dve kadernice, a i fotografku. Ale ani jedne z nich sluzby nevyuziji. Fotografka trochu zaspala dobu a s kadernickymi sluzbami jsem byla vzdy nespokojena. To je jak kovarovic kobyla chodi bosa. Ja dostala zatim prispevek na saty... Tak uvidime. Jeste jsme vlastne krom satu nic neplatili. Musime zajit na matriku, ale chci to nechat po dovolene, jestli teda nekam do kvetna odjedem.
Odpovědět
Profilova fotka
No u nas platit budou pulku hostiny, ale maji pocit, ze jsme snad ve staroveku, ze nam musej vystrojit veselku. Kdyz jsem tchyni ukazala na mailu svatebni oznameni jake budeme mit, tak se tak divne zatvarila, jako ze zeleny. Kdyz jsem ji rekla, ze zadny kudrlinky ani holoubky nechci, a ze budu mit zeleno bilou svatbu,tak si povzdechla a odesla. Ta me snad dozene k tomu, ze budu premyslet abych se libila ji a ne synackovi :-(
Odpovědět
ypsilon - je to vážně na houby, když je to vrodině a nedá se to využít:)
Odpovědět
Trochu lituji,ze jsme zacali s pripravami tak brzo.Uz se ted nemuzu dockat.Behem tydne jsme stihli:pondeli matrika a hned druha restaurace nam vysla.Ve ctvrtek v Hlucine jsem si vyzkousela prvni saty a byla jsem tak nadsena,hned jsem si je zarezervovala.V patek jsme zajistili fotografa a hudebnika.Dokonce uz vim jak bude vypadat nase svatebni oznameni,mame ho objednane z aukra za 12 kc kus a je krasne!!!!!!!!! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
cikilik: tak to je super, ze uz takhle rychle skoro všechno máš. Ono ale ještě spousta zbývá, neboj:) My včera zajistili kapelu, tak zas kus z krku ;-) jenom to jídlo stále nemáme :-( už aby se to rozlousklo! teď ležím doma s chřipkou, takže toho asi moc nezajistím 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
Dneska mi prislo svatebni oznameni, je moc hezky. Tak uz mam dalsi hmatatelnou vec, ktera mi pripomene, ze svatba fakt asi bude doma :-D
Odpovědět
Profilova fotka
:) já už bych je chtěla také. Ale na tohle si budu muset ještě chvíli počkat :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?