Svatby 27.6.2009

Zobraz úvodní příspěvek
V tento den se budu vdávat...
Odpovědět
Když mají chuť utratit víc peněz, mohli by vám přispět třeba na svatebku místo plýtváním za chlast u baru. :-) Když jsme si my rezervovali místo na hostinu, tak nám paní řekla, že všichni chtějí ušetřit na alkoholu tím, že si koupí vlastní, ale že ve všech případech svateb, které u nich měli, bylo vždy nejvyšší položkou nealko.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, no my to mame taky tak ze si svuj vlastni alkohol budem moc koupit, je to podle me mnohem lepsi, clovek da za 3 panaky jak za flasku. A bud nam ho koupi primo ta restaurace za nakupku nekde v makru a co se vypije to si zaplatime a nebo to prej muze sehnat pritel pres nakyho znamyho,. kazdopadne obe varianty sou v pohode. Nasi ani pritelovi rodice problem nedelaj, nechavaj to na nas a pak se o placeni nejak sabnou, ale asi by vetsinu veci meli platit rodice nevesty nee?! to je zvyk. x_woman: tak se dohodnete s rodicema, at treba jedni zaplatej jidlo, jedny piti a nebo to udelejte jak pises, to by bylo asi taky bez problemovy, ale stejne je divny ze si to chtej platit, dyz je takova moznost, dyt co by za to jini dali. My shaneli prave jen restauraci kde nam ten vlastni alkohol dovoli Jinak zdravim kuratkol A preji krasny novy rok
Odpovědět
kuratkol: no, pivo a nealko musíme brát od nich, jen tvrdý můžeme mít svůj. :-( evic.ka: zvyk, nezvyk... myslím, že na to se už dneska nehraje. Přijde mi to trapné, že někdo "musí" platit to, druzí "musí" platit zrovna ono... Nejlepší je opravdu dělit vše na polovinu, nebo poměrem dle počtu hostů. Už to ale nebudu řešit, ať si to vyřeší oni sami. Můj nastávající taky chce, aby se alkohol koupil, dokonce to i jeho rodičům řekl, tak uvidíme, jestli otočí a nebo ne. Jsou to jejich peníze, tak ať si s něma nakládají, jak uznají za vhodné... A taky přeji všem krásný nový rok, a hlavně ať se nám všem vydaří svatbička podle našich přání!!! x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky ;-) Souhlasim s x woman,že dnes už se na ty zvyky moc nehraje =-) Spousta nevěst co jsem tu tak koukala,si svatbu platí sami,páč jim rodiče prostě přispět nemůžou. My jsme na tom stejně,páč Tatku už nemám a Mamina nám to hradit nemůže (ani by jsme to po ní nechtěli) :-) Ona nám teda určitě něco šoupne,jak jí znám x-) No a s rodinou MP nejsme v kontaktu,takže tam od nich vůbec nic nehrozí :-D X woman:Vůbec to neřeš,ono to nák dopadne ;-) Nekaž si tím předsvatební přípravy x-)
Odpovědět
sorbon: jimi si nenechám zkazit vůbec nic :-D
Odpovědět
Jo, pro dnešek to je 175 ;-)
Odpovědět
Daleko i blízko :-)
Odpovědět
Ahoj holky, nebyla jsem tu skoro přes týden (užívala jsem si klidu na horách) a jak vidím, pěkně se to tu rozjelo. co se týče hledání místa pro hostinu, tak v tom jsme to měli ulehčené, protože jsme věděli přesně, kde to chceme mít, vdávala se tam totiž moje sestra a i sestřenice a tak víme, co od provozní můžeme čekat a výhodou této restaurace je nejen klidné místo u Žermanické přehrady, kde nás nebude nikdo otravovat a budeme to mít jen pro sebe, dále přijatelné ceny, výborná kychyň, levný noclech a pak nám také dovolí mít svoje koláče, cukroví, ovoce a hlavně alkohol, na tom se dá hodně ušetřit. Co se týče placení, tak nesouhlasím s tím, že by měla nevěstina strana platit více, o tomhle zvyku jsem u nás nikdy neslyšela, možná v západních zemích. Placení je u nás ještě otevřené, u nás v rodině se to vždy řešilo půl na půl, což si myslím, že je nejlepší řešení. Od mých rodičů už vím, že mi na svatbu dají peníze a zaplatí naši stranu + kamarády, ale přítelova strana se ještě nevyjádřila, je to tam složitější rodiče spolu nežijí, ale v únoru cheme uspořádat setkání našich rodičů, aby se mohli domluvit, a pokud od přítelovy strany nic nedostaneme, tak to budeme platit my.
Odpovědět
Jinak dnes už jen 174 dní :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky vitam vas v novem roce- nasem svatebnim ;-) S placenim hostiny: u nas to bylo tak, ze Michalovi rodice prijeli za nasima na namluvy a tam se dohodli, ze hostina jde pul na pul.... Bez problemu, nastesti. Mamka mi pak prida jeste penizky na takovety veci okolo, takze mi zaplatime oznameni, prstynky a kytky. Co se tyce hospody, mame to na Morave v jedne vesnicke Besede a je uplne v pohode, ze na stole budeme mit vlastni kolacky, vdolecky, vina a slivovici.... Takze dost usetrime, ale treba vyzdobu neudelaj, takze budeme mit s druzickama co delat, ale docela se na to tesim, aspon nebudu nemile prekvapena. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, tak jsem tu po dlouhé době, tak jsme se konečně dokopaly na matriku a musíme tam znova, chyběl nám RL naší malé a přítel nevěděl kdy se rozvedl. Jinak s financema mi to máme tak, že mi si koupíme jen prstýnky a zbytek financují rodiče, každý dá po 20ti tis. a já si s tím naložím jak budu potřebovat. Zítra bych měla jít na šatičky, tak jsem zvědavá jestli si hned vyberu, doufám že jo, po dalších salonech se mi lítat nechce. Restauračku sice máme zamluvenou, ale jen předběžně jelikož jsme ještě podrobnosti nedomlouvali, tak doufám že nebudeme muset hledat něco dalšího. A mám dilema, nevím jakou zvolit barvu svatby, já bych chtěla malinovou, ale restauračka je vymalovaná na žluto až oranžovo a ve žluté si neumím představit kytici.
Odpovědět
Ahoj holky, tak už jsem si na matrice zamluvila termín i hodinu, platí tedy 27. 6. ve 12:00. Chci mít ráno dostatek času na veškerou přípravu a přitom nevstávat v brzkých ranních hodinách, i když já asi nebudu moc spát, ale i pro hosty to bude lepší, když se budou moc vyspat. Výzdobu naštěstí nebudu muset řešit, vše mi zařídí v restauraci, což jsem velice ráda, v červnu nebudu mít kvůli práci moc času na takové věci. A placení? doufám, že se rodiče domluví, jak jsem už psala z mé strany není problém, ale z přítelovy strany to ještě nevím jistě, i když si říkám, že to by asi neudělali. A co prstýnky už je máte vybrané a objednané?
Odpovědět
Článek se načítá
Ahojky holky, občas si přečtu Vaši diskuzi, protože máme termín svatby taky jak vy. Tak snad nám to všem vyjde. Chtěla bych se zeptat, kolik vám je, tedy pokud to není přísně tajné :-x :-D ?
Odpovědět
Ahoj pajo, mě je 26 let a tobě? Chtěla jsem počkat se svatebou až po ukočení VŠ a po zapracování se do práce.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky,koukám že to tu trochu rozjíždí ;-) Vrtule:My budeme mít svatbu také do žluta,mrkni mi do albíčka,mám tam pár věciček v této barvě ;-) A ještě ke všemu "náš penzion"je také žlutý,takže mi to máme jasný :-D A kytičku chci ze slunečnic x-) Jinak mě je 28 let :-( :-D
Odpovědět
Mě bude 26 v létě. Terisek: To rozumim, to chce vetsina. Ja studuju, ale dalkove, takze to resit nemusim. Sorbon: Vzdyt to je peknej vek, porad je cas, si ten zivot uzit:-)
Odpovědět
Tak já budu mít v na začátku června 24. Jinak pro dnešek je to 173, nemýlím-li se ;-)
Odpovědět
27 :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak šatičky mám vybrané, hned první co jsem zkusila a ostatní už se jim nevyrovnali ;-) mě v den svatby bude 26
Odpovědět
vrtule: hoď fotečky, ne? pro dnešek 172 ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte holčiny, hooodně dlouho jsem tu nebyla a pěkně se to tu rozjelo :-) Jinak pěkně se nám to krátí a mě to začína děsit za 5 měsíců se vdávat? já snad uteču :-) Jinak prstýnky- hoodně krásné ale drahé nám kupuje tatík od přítele, a svatbu si platíme samy ale dary chceme formou obálek tak to pak snad z toho poplatíme :-) jo v den svatby mi bude 23 let a 8měsíců :-) zatím tu jsem teda nejmladší :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak jsem hodila fotečku mých šatiček, ale jen na modelce, nemám moc dobrý foťák a nepodařilo se nám ho pořádně nastavit a fotečky nebyli kvalitní, tak jsme se na focení vykašlali. Hlavně jsem ráda, že dýlkově vycházejí akorát abych mohla mít botky bez podpatku, já podpatky vůbec nenosím. Jo a paní v salonu mi řekla že jdu zbytečně moc brzy :-p
Odpovědět
Ahoj holky, dnes jsem byla už podruhé ve svatebním salónu, přišla jim totiž nová kolekce šatů, tak jsem si řekla, že se zajdu podívat a stalo se to, čeho jsem se bála, líbily se mi moje objednané šaty + jedny z nové kolekce a nemohla jsem se rozhodnou. Nakonec zvítězily šatičky z nové kolekce, akorát jsem porušila svoji zásadu a velkou představu, vždycky jsem chtěla mít čisté sněhově-bílé šatičky a teď jsem si vybrala jemně smetanové, jenže jsem se do nich na první pohled zakoukala a nemohla se od nich odtrhnout, jsou prostě úžasné, pořád na ně myslím. Akorát teď si budu muset na svou malinkatou nožičku sehnat smetanové boty, to zase bude porod :-D Vrtule, určitě jsi nebyla na šaty brzo, je to normální, že se chodí vybírat šaty půl roku před svatbou, aspoň je z čeho vybírat a hlavně ty nejhezčí šaty pak rychle zmizí. A kdy si budete objednávat snubní prstýnky?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, mne bude ve svatebni den rovnych 31, pekna staresina co? ;-) my jsme nad prstynkama jeste neuvazovali, ale asi pujdeme nekdy v unoru. Ja se rozhodla, ze svatba bude v kontrastu zelena- bila, takze jsem dlouho shanela svatebni oznameni v barve, lale uz ho mam.... :-) Takze uz se nam tiskne. Saty uz mam od listopadu a plne vas chapu, musim se drzet, abych neoblejzala salony a nespekulovala jestli tyhle saty budou lepsi nebo horsi.... Boty jeste nemam a ani nemam predstavu. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to já představu s botama mám, ale si říkám koupím je teď a pak narazím na hezčí, nebo zase budu litovat že jsem tamty hned nevzala. Mi po prstýnkách koukáme průběžně a až narazíme na nějaký co se nám budou moc líbit tak je vemem a jestli ne tak je na konci jara objednáme na netu bez zkoušení, snad nám padnou když budeme vědět velikost.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, axonka já taky budu mít svatbu v zeleno bílé... ukaž oznámení máš je v albíčku? jinak mi máme prstýnky vybraný i objednaný a myslím že i zaplacený jsem na ně zvědavá, přítel bude mít černý diamanty já bílý tak uvidíme jak se nám budou dlouho líbít :-)
Odpovědět
Tak koukám holky, že nějak zaostávám, nakonec nemám ani šaty, prstýnky, oznámení...ach jo, budeme muset se všíám trochu pohnout, ale mám teď zkoušky a měním práci, tak nějak nic nestíhám :-S
Odpovědět
Pro dnešek 169 ;-)
Odpovědět
vrtule83: moooc krásné šatičky!!! Já jsem byla ve třech salonech a mi ty paní říkaly, že vůbec nejdu brzy, že už naopak mají zamluvené šaty na červenec, i září, tak si z toho nic nedělej, že ti říkali, že jdeš brzy... Jinak já si pořád myslím, že je na prstýnky ještě brzy, tak je ještě neřeším. Navíc prstýnky vyrobí do měsíce, tak jsem v klidu. Myslím, že bych je měla v den obřadu i kdybych je objednala na začátku června :-D Boty nemám a taky z toho mám docela vítr (že žádné neseženu a tak...). Kdy bych asi měla mít hotové svatební oznámení, jak dlouho trvá jejich výroba a kdy by se asi měly rozesílat, poradíte mi? :-N
Odpovědět
Profilova fotka
x-woman díky mě se ty tvé taky líbí, bych řekla že se nám líbí podobný styl. Já osobně moc nemusím jak teď dělají takové načechrané sukně, já mám raději jednoduší hladké.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?