Svatba v září 2011

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, je to hodně brzy, ale přeci, víte už některá že váš den bude v září?
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 Tak děkuju za první reference, ale moc jsi mě teda nepotěšila :-( Ale však co, o těhotenských nevolnostech se mluví běžně, takže by mě to vlastně nemělo překvapit :-) Akorát nechápu tu únavu. Samozřejmě už jsem o tom taky slyšela, ale prostě nechápu, s čím to souvisí, jaká je přesná příčina... Že by příroda chránila ženu, aby se prostě nepřepínala a ležela...?
Odpovědět
Profilova fotka
@makovaapanenka spíš asi vytváření celého toho děcka stojí dost energie, kterou si bere z tebe, a když neodpočíváš a máš toho hodně, projeví se to únavou. tak si to aspoň myslím já a to jsem ještě nepsala o průjmu a nadýmání... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, holky můžete mi prosím vyplnit 4 otázkový dotazník na http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazn... ? Ježiš holky, já jsem přeskočila těhotenství a mám ted na krku dvě pubertální děti. 11 a 13 let. Moje tchyně měla úraz a tak se starám o své švagrové. Tchynin přítel totiž jen bulí a moc se o děti nepostará... Představovala jsem si jak budeme po večerech hrát nějaké hry atd ale místo toho vařím, chodím se psem venčit, dělám svačiny, nutím ke koupání, do postele, tahám je z té postele a dělám svačiny, strkám do školy, děláme úkoly... no není to moc legrace...
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g Ahoj, zkoušela jsem to, ale napsalo mi to, že se dotazník právě upravuje :-( Jinak ti to teda vůbec nezávidím. S tchýní to je vážné? A ten její přítel je zároveň otcem těch holek? No aspoň si to vyzkoušíš ;-) Na druhou stranu, ty jsi vyfasovala dvě cizí puberťačky, které mají navíc zraněnou maminku a otec zjevně nefunguje, což je určitě něco jiného, než když dítě nosíš tři čtvrtě roku v sobě a porodíš ho. Každopádně ti přeju pevné nervy! 8-) Jinak včera u nás byl tchán spravovat dřez a stěžoval si, jak z něj můj manžel občas dělá blbce, tak jsem ho uklidnila, že ze mě taky, a on zvážněl a říká, že to snad nemyslím vážně, že to si ke mně manžel nesmí dovolit. Tak mám radost, že mám u tchána zastání :-) Dnes jsem byla na endokrinologii, hodnoty jsou pořád v normě, ale pro těhotenství prý hraniční, takže než vysadím, budu prý muset začít užívat jód. A pan doktor povídal, že se na moje těhotenství opravdu těší, protože ho zajímá, jak se ty hodnoty budou vyvíjet :-) Tak to už je po našich a manželových rodičích další, akorát tedy z poněkud jiného důvodu, ale jsem ráda, že mi přeje :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@makovaapanenka tak už je to ok :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@makovaapanenka no jo, vlastní mím to je jiná :-) ten chlap to není jejich otec, to je jen partner matky, a tedy i když tchyni tvrdí že by to zvládl atd, tak pochybuju, furt není doma a docela nasává... že by se postaral jestli mají holky úkoly a svačinu to tedy pochybuji.... Ach jo, víkend v knihovně u absolventské práce, do středy ji mám mít obsahově hotovou, pak do půlky dubna upravovat.
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g Tak už jsem ti to vyplnila, ale máš tam docela dost pravopisných chyb, což nepůsobí dobře, tak bych si dovolila tě na to upozornit, jestli se nezlobíš. Zaprvé by měla být čárka v názvu dotazníku před "nebo", místo "suběkt" - "subjekt" a není za tím čárka, v 1. a 2. otázce není čárka před "nebo", v 3. otázce není čárka za "místa" a za "jobs.cz" a podle mě tam chybí možnost "Nedokážu posoudit" nebo něco podobného pro lidi, kteří práci nikdy nehledali (jako třeba já) nebo hledají přes známé apod., a "email" se píše s pomlčkou (e-mail).
Odpovědět
Profilova fotka
@makovaapanenka díky za upozornění, jsem dislektik a tak mi psaní dělá docela problém :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@makovaapanenka tak jsem to opravila, akorát u těch otázek ty čárky tam asi zmizej, protože je tam napíšu a pak se tam neukážou :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g tak jsem ti dotazníček vyplnila :-) já teda vidím problém, spíš že tam těch čárek je víc než by mělo ;-) ale pochopit se to dá...ale až to budeš dávat k svázání, dej to někomu k opravě radši...ať ti něsnížej známku jen kvůli té gramatice ;-) jo a ještě jobs.cz není personální agentura ale personální server pro inzerci právě těch agentur...ale to asi taky každý hned neví ;-) jinak přeju hodně sil na to to dokončit, když máš teď takový záhul s děckama, ale neboj neboj, až budeš jednou mít svoje dítě tak ho budeš mít pod palcem od mala a bude to jiné ho vychovávat...doufám, že tě holky aspoň trochu poslouchaj a že bude tchýně brzo fit, aby ses z toho nezbláznila ;-) drž se kočko...myslím na tebe @makovaapanenka a už to miminko teda plánujete nějak teď...čekala jsi na ty výsledky a teď už se na to vrhnete nebo jak? Já čekám na zítra na výsledky z triple testů...to jsou testy na genetický vrozený vady miminka, tak snad bude vše ok ;-) už mi pěkně roste pupík, zatím jsem moc nepřibrala, ale jím pořád...hlavně mám chutě na zeleninu a ovoce...asi budu mít dítě vegetariána :-D dneska jsme se Štěpánkem snědli půlku melouna na posezení x-) x-) x-) jo a ta únava bohužel přichází skoro u každé maminky...je to tím, že miminko se na začátku strašně rychle vyvíjí a potřebuje hodně energie a to tělo maminky na to není připravené a tak to vyčerpává...ale v druhým trimestru to obvykle přejde a pak už si to budete jen užívat :-) přeju všem, kdo to plánujou pohodové těhulkování a @evka2011 přeju na čtvrtek pěknou kontrolu a samé hezké zprávy ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@gabu13 díky :-) je to fakt mazec, ráno jsem snad ještě unavenější než večer, a jak je mi pořád na zvracení, jsem o to víc utahaná. Nikdy bych si nemyslela, že budu nenávidět jídlo... @kristyn.g taky jsem vyplnila, snad ti to pomůže. A korekturu někým dalším doporučuju, nejlíp dvěma lidmi, já sice se psaním problém nemám, ale stejně se mi tam nahledalo dost překlepů, jak to upravuješ a přehazuješ, občas ujedou koncovky nebo dvě stejná slova a tak. Já už bych to teoreticky měla dodělat do konce příštího týdne, ale školitelka pořád trvá ještě na jedné části, na kterou ale nemám ani znalosti, ani sílu, tak nevím, co s tím :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 neboj neboj, to brzo přejde...ještě pár týdnů nechutenství a bude dobře ;-) já jsem taky nezvracela...ani u jednoho miminka a lituju ty holky co jim je takhle moc zle...pak si říkám, že to nechutenství ještě jde...a naštěstí brzo přejde...tak se drž, už brzo ti bude líp a pak si dáš na co budeš mít chuť...kdybys viděla mojí včerejší stravu tak by ses nasmála...ráno banán, pak hned se Štěpíkem na zpívání...takže jídlo až k obědu a to jsem spráskala jen gulášovou polívku...zajedla jsem jí pak když štěpa usnul melounem, pak jsem snědla dvě koblihy...odpolko mísu hroznů, rohlík a večer plnou mísu šopskýho salátu...já teď prostě ujíždím na zelenině a ovoci...naše druhé miminko bude asi vegetarián :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@gabu13 kdyby to bylo jen nechutenství, bylo by to dobrý :-( já sice taky nezvracím, ale permanentně mám pocit, že každou chvíli budu, a zkus něco jíst, když se ti chce vrhnout :-S snad to fakt brzy přejde. Já celý minulý týden taky snesla jen zeleninu, a najednou se na ni nemůžu ani podívat a blbě mi není jedině po masu, asi to musím dohnat :-) ale po ovoci je mi teda blbě parádně, škoda :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@gabu13 jo díky :-) Určitě si to nechám zkontrolovat od někoho. Já si to určitě sama nezkontroluju, protože chyby v textu nenajdu ani když o nic vim :-( No holky poslouchaji, dokonce i víc než vlastní mámu, což je špatný, ale dávám tomu za vinu to, že jejich máma by mohla být jejich babička(respektive holky už je babička stejně staré holky jako jsou jeji dcerky) a taky že mají velkou autoritu u mého manžela, kterého mají jako takový mužský vzor místo otce, vlastní otec nefunguje a přítele od matky taky neposlouchaj. Takže když odmlouvaj nebo něco tak stačí říct že mám své metody a nebo je nějak "utřít" a je to :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 to ti vůbec nezávidím, ale zase je to jen párkrát za život tenhle požehnaný stav ne? A ta radost je určitě větší než nevolnosti viď? :-) Já už se teď rozplývám nad výlohou s kojeneckým zbožím :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g hm... musím tě zklamat, u mně se zatím žádné velké nadšení a rozplývání nekoná, a v tom, že nevím, jestli budu zvracet teď nebo až za chvíli nic požehnaného nevidím. Ale věřím, že je to jen momentální krize a až mi bude dobře, začnu se z toho těšit, kamarádka mi taky říkala, že se na mimčo začala těšit až tak v půlce těhotenství
Odpovědět
Profilova fotka
@kristyn.g s těma holkama jsi dobrá, já bych si s nimi vůbec nevěděla rady
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 No tak snad to ještě přijde u tebe :-) Každá to má jinak, ale mimi jsi chtěla, tak to bude určitě v pohodě :-) Na netu jsem četla případy, kdy bylo těhotenství neplánované a ta mamina svoje dítě ani mít ráda nezačala a to ani po narození... To mi přijde docela dost hrozný.
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 neboj neboj brzo bude fakt dobře...měla jsem to úplně stejně...nemohla jsem se na žádný jídlo ani podívat, všechno mi smrdělo a jak jsem si představila že to sním, tak mi bylo blbě...snaž se do sebe něco dostat v těch malých momentech, kdy to jde...a věř že bude brzo líp ;-) vem si že já musela ještě vařit pro Štěpíka a dělat mu svačinky a to jsem dykcy myslela že mě mrskne...někomu to trvá dýl někomu kratší dobu...ale přejde to dycky ;-) @kristyn.g jsi fakt šikula, zvládáš to s nima perfektně a je dobře že jsou u vás a mají pevnou ruku ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@gabu13 Prášky mám do června, tak pak začneme. Taky bychom chtěli jet na tu odloženou svatební cestu, ale manžel se pořád nemá k tomu, abychom něco vybrali... :-| Jinak je super, že máš takové zdravé chutě, lepší, než kdybys toužila jen po sádle a čokoládě :-) A už víte, co to bude? A jména máte? @evka2011 "v tom, že nevím, jestli budu zvracet teď nebo až za chvíli nic požehnaného nevidím" - tak tím jsi mě fakt dostala! :-D Tak jez maso, asi máš nedotstatek bílkovin a tělo si říká, co potřebuje :-) Moje mamka mi říkala, že když čekala mě i bráchu, měla šílené chutě, třeba zničehonic na řízek, tak si ho hned šla dělat, ale jak se začal smažit, udělalo se jí blbě a musel to sníst její brácha (bydlel tehdy s našima). A taky pořád omdlívala, takže po obou porodech měla chudinka ještě míň než před otěhotněním... Ale u tebe to určitě po prvním trimestru přejde (doufám, jsi můj referenční vzorek! :-) ). Snad se školitelka umoudří, přece po tobě nemůže požadovat něco, co nemáš od začátku v osnově (teda teoreticky samozřejmě může, ale třeba ji to přejde...).
Odpovědět
Profilova fotka
@makovaapanenka ne ne zatím nevíme co to bude...až za dva týdny jdu na ten velký UZ kde by to možná mohlo být vidět :-) Jména ale už máme..bude to Vojta nebo Markétka ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@gabu13 to jsou hezká jména! my už máme jasno, teda spíš manžel - tuhle mi povídá: nedala by si Eliška sušenku? ;-) snad mu to teda vyjde :-D já hrozně obdivuju všechny, kdo se v tomhle stavu ještě musejí starat o děti, vařit, hrát, v noci vstávat... to je teprv masakr
Odpovědět
Profilova fotka
@makovaapanenka no když já jsem to původně v osnově měla :-N ale už od začátku jsem říkala, že to nejspíš neklapne, a vyškrtnout to jsem navrhuju už půl roku. Včera jsem jí volala a už mi bylo všechno jedno, takže jsem řekla, že to prostě nedám, nemám na to čas ani sílu ani znalosti, tak se s tím nerada smířila, aspoň teda doufám, že smířila. Ale asi bude horší hodnocení :-( tak jen doufám, že když přijdu k obhajovbě s břiškem, dají mi to ze soucitu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 Na hodnocení se vykašli, koho zajímá? A zvlášť u dizertačky :-) Důležité je, abys ji obhájila, což určitě zvládneš :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 tak super, a pak že to manžel nevnímá to těhulkování :-D to je od něj hezký, a jméno Eliška je moc pěkné :-) sousedi mají Elišku ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@gabu13 Eliška je moje máma, a protože s ní mám takový prapodivný vztah, jsem z toho trochu rozpačitá :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@gabu13 a vnímá to asi tak, že když jsem mu teď volala, že půjdu neplánovaně dřív z práce, říkal: je ti blbě? zase? jako kdybych si to vymýšlela a dělala to schválně :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 No jo, tvůj manžel by prostě potřeboval aspoň základní kurz empatie ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@makovaapanenka to máš teda pravdu :-) večer jsem na to zavedla řeč, vlastně jsem si mu docela postěžovala, jak teď potřebuju trochu jiný přístup, a docela se snažil, fakt :-) on za to vlastně nemůže, je prostě vychovaný tím tvrďáckým způsobem, že chlapi nedávají emoce najevo. Stará škola, no. Takže si prostě vždycky budu muset říct o nějaké to pomuchlání nebo politování :-D dnes ráno první kontrola, vše v pořádku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@evka2011 jéé to je ale oříšek malinký :-) gratulace k pěkné kontrole :-) a vše bude vpořádku i dál uvidíš :-) No a když máš takový divný pocit z Elišky, tak to hold bude asi chlapeček :-D a nebo vymyslíte jiné jméno...však máte na to ještě 8 měsíců...my se dohadujeme pořád :-) Vojtu máme jasnýho ale ty holčičí jsou trochu problém, ale co no...snad už za 2 týdny budeme vědět co to bude, jestli se mimík bude chtít ukázat...a pak se všechno zkonkretizuje :-D Holky musím vám povyprávět mojí vtipnou historku z minulého týdne s pošťačkama...odjížděli jsme se Štěpíkem do zoo a já věděla, že mi maj přijít balíčky, ale pošťačky jak na potvoru nikde...tak jsme odjeli a potkali je za rohem baráku...tak zastavím a říkám "dobrý den, nemáte tam prosím něco pro Rekovou, Čtyřlístková???" a ony se obě začaly smát a říkají mi " ale ano paní Matoušková, máme tady pro vás dva balíčky :-D" no já debil v té rychlosti řekla své staré příjmení...už i ty pošťačky si to pamatují líp než já :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?