Svatba v roce 2012 a její plánování. Přidáte se?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj všem, tato diskuze je pro všechny, kteří plánují svatbu na rok 2012 :-) my máme předběžně vybraný duben nebo květen, ale uvidíme, jak to všechno dopadne :-) budu moc ráda, když se nás sejde co nejvíc.. mějte se hezky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@olinkak Já jsem taky pro mít děti dříve. Nechápu ženy, které plánují dítě po 35 roku. Podle mě každá mamika by měla chtít pro své dítě to nejlepší což určitě není to si ho pořídit v pokročilém věku kdy ho vystavuje rizikům vrozených vad. Pokud si snad chci pořídit dítě, tak pokud možno zdravé...neznám teda nikoho kdo by toužil po postiženém děťátku a že po 35 roku se pravděpodobnost vrozených vad dost zvyšuje a stejně tak i rizika pro matku. V těhotenství musí chodit na mnohem víc vyšetření a ani ty nedělají děťáku dobře. Podle mě je to prostě nerozum takto plánovat!!!!
Odpovědět
@olinkak To Ti věřím, já to cítím stejně :) Je to asi tím, že jak už jsme psala, chtěla jsem mimčo už před několika lety, podařilo se, ale dopadlo to, jak to dopadlo :( Pak jsem byla sama a s nynějším partnerem nám to prostě nejde... :( Takže Ti hlavně přeju, ať se zadaří podle vašich představ :)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, desítka není moc a pokud je to rozumný fotograf, dalo by se snad domluvit náhradní focení, pokud vy vám vyloženě lilo ;-)
Odpovědět
Jo to jo, jiné jo, ale horší nutně ne, vše má své výhody a nevýhody, já bych chtěla dát dítěti maximum, takže chci prostě nejdřív se zapracovat, mít bydlení apod. Chtěla bych, aby chodilo na kroužky nebo na nějakou super školu s jazyky, aby cestovalo, mělo hezkej pokojíček....Moje kamarádka má 20 let a hupsla do mateřství (to sámo není váš případ tady, holky :-D). Nemá dostudováno, nemá práci, nemaj bydlení....já to vidím z její strany jako sobectví.
Odpovědět
Profilova fotka
@judita83 úplně souhlasím, máme také nejmladšího bráchu (mamka ho měla v 36), takže plně chápu, jak to myslíš, také vidím mamčinu únavu a to v čem u nás byla tak důsledná, tak u bráchy už na to "neměla síly" a projevilo se to i v jeho povaze(průšvihář)...Moje maminka bude mít 60 příští rok, táta má letos a fakt si nedokážu představit, že by tu neměli za pár let být...nevidět své vnuky..A tak nějak na nás, jako na starší rodiče budou nahlížet naše děti....strašná představa...nechci, aby se moje děti o mě bály, že mě brzy ztratí... :-( :-( :-(
Odpovědět
@prtika No a co ty ženy, které chtějí více dětí? Stejně tak je rizikové mít děti brzy po sobě, aspoň tak mi to říkal doktor. Když se ženská dobře hlídá, tak myslím není problém. A ne všechna ta vyšetření nějak škodí dítěti. I když jsou hodně drahá, to jo.... Podle mě je nerozum mít zase dítě, když na to nemám podmínky, protože to stojí hrozně peněz a já chci fakt pro děcko to nejlepší---
Odpovědět
Tak mojí mamce bylo 33, když mě měla, dokonce jí doktoři řekli, že možná ani nebude moct mít děti, takže vůbec můžu bejt ráda, že sem tu :-) mamču neberu vůbec jako starou nebo tak, je hodně aktivní, ale občas to vnímám, zvlášť když spolužáci apod. maj daleko mladší rodiče.. Takže já sama bych radši měla první dítko dřív, před těma 30, ale kdo ví :-) Já mám třeba s mamčou naprosto výbornej vztah, takže bych byla ráda, kdyby tu se mnou byla co nejdýl v plném zdraví. A to občas těm spolužákům závidím, že mají (i když to je taky otázka) těch třeba 10 let navíc...
Odpovědět
@olinkak Tak ztratíč rodiče tak jako tak, myslím si, že jsem ráda, že jsem na světe a něbudu fakt máme vyčítat, že tady se mnou bude o deset let méně, než by mohla bejt....zase můžu bez problémů studovat, zajistili nám vzdělání, cestování, kroužky...
Odpovědět
@olinkak Vystihla jsi to přesně, přesně takto je to u nás. Nejmaldší brácha teda naštěstí průšvihář není, ale zase to naopak chytl brácha, který je 3. v pořadí.... A ten teď s mamkou cvičí a já si kolikrát říkám, že by mamka neměla pořád řešit jeho školu, ale že by si s taťkou měli užívat, že už si to po tolika letech zasloužej. No tak uvidíme, jestli letos konečně šťastně odmaturuje a nastne u nás klid :) A já to mám zase tak, že mám strašně ráda svojí babičku a moc si přeju, aby si užila pravnouče, mě by hrozně mrzelo, kdyby ho už neviděla....
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin To není o vyčítání, že tě měli později...já nevím asi jsem to špatně napsala, rodiče sice ztratíš, ale je rozdíl, když já vzpomínám na babičku se kterou jsem toho tolik zažila, prázdniny, vyzvedávání ze školky...atd. Prostě tak nějak bych chtěla, aby si i moje děti užily mé maminky, jako babičky a já bych taky chtěla si užít co nejdéle svých dětí a pak vnuků... ;-) ;-) A naši nám dali úplně všechno, vystudovala jsem cestovali jsme...ale stejně nejvíc vzpomínek mám na to, jak moc se mi věnovali, když jsem byla malá...pochybuji o tom, že starší rodiče budou dělat "vlek", když se dítko učí lyžovat, já sjela nějak dolů podala taťkovi tyčky a vezl mě nahoru a pak mamka...A prostě je toho spoustu, teď když vidím starší rodiče zaplatí instruktora a sedí u svařáku...taková být nechci, budu běhat do kopce se svým dítětem, s drahým ho sami naučíme jezdit na kole, bruslit, plavat....O tomto to je...Když jsi mladá, máš tolik elánu a prostě se ti chce!!! :-) :-) :-) :-)
Odpovědět
Já jsem v tomto strašná cíťa a fakt nemůžu vůbec ani nemyslet na to, že tady jednou naši nebudou nebo babička, fuj, hrozná představa. Ale shrunula bych to tak, že nikdo nevíme, jak tady budeme dlouho, třeba můžeme jít po ulici, spadne nám na hlavu větv, přejede nás auto nebo já nevím co a bude po nás... prostě každá z nás to s tím mateřstvím cítí jinak....
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin Takže je lepší aby dítko mělo hezčí pokojíček a hračky jak aby bylo zdravé? Samozřejmě nechci říct, že je super bydlet s dítětem na koleji ale díky tomu, že mě měli rodiče brzy a jsou tedy stále v produktivním věku, tak mi mohou v případě potřeby pomoci a to, že je výbava pro miminko drahá je jen obraz,který utváří reklama, neříkám, že to nic nestojí ale zase taková hrůza to není pokud maminka ví jak na to a sama nechce zbytečně utrácet. A jak myslíš konkrétně to hlídání se? Tomu nějak nerozumím. A o těch vyšetřeních není to tak dlouho co doktoři říkali, že v těhotenství je nutné provádět mamince rentgen a ale víme jak rentgen ubližuje, taky různé léky, které ještě nedávno byli podávány těhotným jsou teď zakázané...takže hurá věřme lékařům podplaceným farmaceutickým průmyslem :-) kteří ještě v roce 1987 operovali předčasně narozené děti bez narkózy protože si mysleli, že nic necítí!!! Na těhotenství, porod a následnou výchovu se sama už nějakou dobu připravuji (ráda bych se začala snažit až tak za 2 roky) a něco o tom mám už načteno, zjistila jsem, v jakém stavu je naše porodnictví a vůbec přístup k těhotenství, rodině a je to ostuda :-(
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@judita83 Tak to je u nás stejné, babička má příští rok po naší svatbě 80 a taky pořád říká, že by ho ještě chtěla vidět, aby to mohla dědovi říct, jaké to je ho držet v náručí a babička od mého má už 82 a prostě se na to obě babči třesou a já se nedivím..bych nebyla jiná !!! :-) :-)
Odpovědět
@prtika Já pracovala hodně dlouho s postiženými dětmi a součástí školení byly i informace ohledně různých testů, které se dají v těhotenství udělat. Existuje jich velká řada, nebudu je vypisovat, ale je jich spousta, byť dražších, které prokazatelně dítěti neškodí....To, jak zdravé dítě se narodí, ovlivňuje hodně věcí. Ano, po 35 letech to riziko stoupá. nicméně se zase ženy vyšetřují. Neřekla bych, že je nutně LEPŠÍ mít pokojíček a nebýt zdravé. Když to takhle postavíš, tak je jasné, co je podstatnější. Ale myslím si, že je třeba koukat i na to, aby se dítě mělo dobře a raději počkat, až má člověk na dítě podmínky. Což, pokud studuji VŠ a chci sehnat bydlení, prostě nebude ve 20.... Ve škole nás učili, že ideální věk na početí dítěte je cca 18-20 let. No takže pokud si neměla dítě ve 20, tak vlastně taky dáváš přednost hmotnému ajištění (nebo nevím čemu) před jeho zdravím. To riziko genetických vad stoupá přece docela konstantně. Myslím, že žádná z nás si vzhledem k životním pdomínkám nemůže dovolit koukat se jen na svůj věk, takže jde jen o to najít vhodný kompromis.
Odpovědět
Profilova fotka
@prtika Naprosto s tebou souhlasím...Ikdyž jsem překvapená vzhledem k tvému věku, že na to máš stejný pohled jako skoro třicítky :-), ale já jsem taky takhle uvažovala už od té doby co jsem začala pomýšlet na miminko, což bylo kolem 23 roku, ale chtěla jsem mít mimčo v 25, nevyšlo, tak snad do 30 to stihnu...hrozně moc bych chtěla... x-) x-) x-)
Odpovědět
@olinkak Otázkou je, co je pro tebe starší rodič. Pro mě padesátiletá žena v dnešní době stará není, je to asi tím,že mám kolem sebe příkald aktivních žen, které jsou štíhlé sportují, mají spoustu zájmů....někdo je starý ve čtyřiceti a někdo až v šedesáti, určitě by měl taky volit mateřství ne jen podle věku, ale spíš i podle svého životního stylu...
Odpovědět
@olinkak Přesně tak, taky bych nebyla jiná :) No já bych byla ráda, aby jsme mimčo stihli počíst nejpozději v příštím roce, tak uvidíme, co na to doktoři :) Máme sice složitější situaci, kvůli financím, ale rozhodně to kvůli tomu nechceme odkládat, to bysme se už nemuseli dočkat nikdy.
Odpovědět
Tak já jdu na obídek a pokud se někdo z vás taky chystá, tak přeju dobrou chuť :) Pravda dneska jsem toho zatím v práci moc neudělala, tak to budu muset po obědě dohnat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@judita83 Taky se jdu napapat:-) A přeji dobrou chuť :-) :-)
Odpovědět
Taky jím! Dobrou chuť :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin No víš ono je docela komické, když ti přijde do čekárny s dítkem chlápek a do ordinace ho sestřička vyzve, tak pojďte si dědečku s vnoučkem, jsem se neubránila úsměvu, jelikož jsem věděla, že ten chlápek od 4 letého chlapečka, byl jeho tatínek :-D :-D :-D :-D ...A to fakt nechci, aby jsme vedle našich dětí vypadali jak babička s dědečkem a ne jako rodiče...
Odpovědět
@olinkak No jo, ale to je taky těžký, moje sestřenka už teď vypadá na třicet, protože má vrásky, geny no. Moje máma zase má skoro šedesát a má vrásek asi jako já, neuvěřitelnou pleť má! Kéž bych ji podědila....Takže ono je to individuální. Hele, máme tu tématickej článek :-D http://www.novinky.cz/zena/styl/23060...
Odpovědět
Profilova fotka
@olinkak Jééé já jsem o tom začala přemýšlet ve 22 a teď je mi 23 a už tak nějak vím co a jak :-) Chtěla bych taky 25 mít miminko a potom tak 28 porodit druhé :-) Tak moc doufám, že nám to oběma klapne do těch 30 bo přírodě člověk neporučí :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@olinkak Takovéhle případy taky znám :-)
Odpovědět
Holky stejně nakonec má každej dítě tehdy, když je na to připravenej. Je blbost nutit se do mateřství ve dvaceti, když se podívám na mimino a připadá mi ošklivý a kddyž ječí, prohodila bych ho okýnkem :-D To přeháním, ale prostě dobrá matka by ze mě nebyla. Takže lepší mít ve třiceti mrně a starat se o něj hezky než ho mít dřív a třeba nebýt tak dobrá matka...a o zase myslím, že každý dítě by si vybralo starší ale hodný rodiče...
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin Já o těch testech taky vím (některé mohou v určitém % vést i k potratu). Stejně tak někteří doktoři v téhle době dělají ultrazvuk jako na běžícím páse ale existují studie prokazující vztah mezi počtem provedených ultrazvuků a retardací dítěte (přičemž ultrazvuk se začal dělat proto, že měl retardaci odhalit a teď zjistili, že ji může i způsobovat :-| A každý ví jak je důležité aby byla těhotná v klidu, myslíš, že ty spousty vyšetření ji klid dodávají? Pořád se bát jak dopadne taková spousta vyšetření!!! Což je další aspekt který může přispět k tomu aby nastala nějaká komplikace! Ano pokud já právě dodělám ve 24 letech školu a přítele mám o 3 roky staršího, který už chodí do práce a spoří si, tak si v 25 letech můžu dítě dovolit jak fyzicky, tak i materiálně jsme zajištění. Stejně tak jak k plození jsou potřeba dva, tak o výdaje na miminko se starají dva. A co se tvoření kompromisu týče, tak o tom a o zdravém selském rozumu je celý život...jen těžko říct jestli teda podle toho co tvrdí odborníci, že po fyzické stránce je tělo připraveno na těhotenství nejlépe okolo 20 je kompromis mít ho 35-40....to je podle mě kompromisu docela vzdálené.
Odpovědět
@prtika Já se radši bojím, jak dopadnou vyšetření, než jak dopadne porod...ne? Co se týče ultrazvuku, tak jsem o takové spojitosti teda nečetla....ono jde pak i o to porovnat si míru rizika. Pokud je riziko retardace vyšší než riziko ultrazvuku, volím ultrazvuk...I když to s tím ultrazvukem tomu moc nevěřím, ono dneska se dělá tolik rádoby výzkumů Jinak já dodělám školu až ve 26 a spořit teda rozhodně ani jeden nemůžeme...přítel taky studuje, takže vše dává na studium. U nás tudíž je dost možné, že první dítě se klidně bude blížit těm 35. Chci jen dvě. Těch 40 mně osobně by na první dítě asi taky nevyhovovalo, nevím, ale jak říkám, každej je připravenej jindy a spousta že pocítí potřebu mít dítě třeba až v těch 40.....Těžko takové ženy nutit, aby rodily dříve, ale zrovna tak se v tomto věku asi nevzdají touhy mít dítě, tak co jim zbývá? Můžeš být ráda, že už v tomto věku máš mateřské touhy....
Odpovědět
Jako něco jiného je to, co říkaj doktoři...že ideál je rodit ve dvaceti, To skoro nikdo v dnešní době nesplňuje. A něco jiného je psychická připravenost a nějaké materiální zázemí. Dneska, když člověk studuje, chce si užít ještě i cestování, buduje kariéru, staví baráček....tak rodit dřív nemůže no. Mně osobně to vyhovuje, protože až budu starší, už budu mít v životě klid a všechny prostředky a dítě v životě třeba uvítám. A nebo taky ne a zjistím, že třeba dítě vůbec není to, co by mě naplňovalo. Na tohle si každý přijde v jiné čas. Každopádně kdybych na to přišla v těch 40, fakt si dítě neodepřu.
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin Teď s nadsázkou, ty si neodepřeš, ale ono si odepře tebe...a začne martyrium umělých oplodnění atd...A pokud jde o dodělání školy atd. Tak myslím, že už jsem to tady někde psala, jak to měla ségra a švára...Bejinka se narodila (ségra měla 29, školu Mgr.doděla rok před tím), švára dodělával práva (věk 27), segra spala u nás, já dělala náhradního tatíka..svatba se připravovala a švára ještě měl státnice...a zvládli, bydleli u tchánů a teď už mají vlastní domeček, sice s hypotékou, ale mají a čekají 2 mimi a Béji jsou teď 4 roky....Všechno jde zvládnout...a jen tak mimochodem, Bejinku plánovali a chtěli i v těch podmínkách, které měli... :-) :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@aimirin Tak tady to je tak nějak, sláva plastickým operacím a face liftu a pod. Tak na to já asi těžko budu mít finance ;-( ;-( ;-( No jo není nad to v 60 vypadat na 40, ale kolik to musí dát práce :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?