Menu Forum

Svatba v roce 2012 a její plánování. Přidáte se?

9. led 2014  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
barbora_b
76
Registrovala se 30. července 2011 na beremese.cz. Přidala 2625 příspěvků. Má 37 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
barbora_b
76
Registrovala se 30. července 2011 na beremese.cz. Přidala 2625 příspěvků. Má 37 přátel.
 @vanulak My to máme v Arii a za ten balíček chtějí 4tis./osoba, takže min. 200 tis.

Kdyby tě cokoliv zajímalo, ptej se emoticon
20. dub 2012 v 00:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hannnahs
88
Registrovala se 22. března 2011 na beremese.cz. Přidala 3610 příspěvků. Má 36 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
hannnahs
88
Registrovala se 22. března 2011 na beremese.cz. Přidala 3610 příspěvků. Má 36 přátel. Region Praha - východ.
 @avano tak ten je nádherný! emoticon no bohužel máš pravdu, dneska opravdu stačí nějaký kurz a hurá na to... je to smutný, ale je to už i u víc oborů. Mě právě zaujalo tohle květinářství kvůli vazbám. Oni dělají krásné, netradiční vazby, a za opravdu pěkné ceny. Takže jsem chtěla odsud. Všude okolo váží takové "tradiční", navíc, jak jsem blízko Prahy, tak se to dost neblaze projevuje pak i na cenách. Ptala jsem se jen ve třech květinářstvích zatím, ale všude mi odpověděli prakticky totéž - ano náramky děláme, ale je takové a onaké a většinou to nedopadne dobře.. důvody samozřejmě podobné. Takže na základě toho jsem to vzdala..
A když už tě tu mám, můžu se optat, kolik by takový náramak cca stál? (dejme tomu ten na fotce?). Nemám ani nejmenší představu, kolik se tak pohybují ceny takovýhle výtvorů emoticon děkuju.
20. dub 2012 v 05:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vanulak
13
Registrovala se 6. července 2009 na beremese.cz. Přidala 161 příspěvků a 1 album. Má 2 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
vanulak
13
Registrovala se 6. července 2009 na beremese.cz. Přidala 161 příspěvků a 1 album. Má 2 přátele. Region Praha.
 @barbora_b: děkuji, to je víc, než jsem si myslela, ale ta Vrtbovská zahrada hmm.emoticon My bychom chtěli swing/jazz kapelu a slyšela jsem, že v Árii je s tím problém (jako s živou hudbou). Vy budete mít na hostině živou hudbu?

Pro porovnání sem dávám Kempinski, ten vyjde levněji, ale mně se líbí víc právě Ária.
* Ceremony in the Garden
* Lunch menu including Beverage Package
* Night buffet
* Wedding Suite for couple (decorated with flowers, bottle of Champagne and breakfast in the room)
* Restaurant or Garden rental
* Wedding consultant and coordinator
* Printing of menus, name cards, door cards...
* Special Kempinski gift for the Wedding couple - Diamond cerfitied by apporved laboratory

Package from EUR 99 per person (in cse of minimum 20 guests booked for the ceremony celebration)
20. dub 2012 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
avano
101
Registrovala se 1. října 2009 na beremese.cz. Přidala 3016 příspěvků a 3 alba. Má 28 přátel. Region Domažlice.
fotoportrét
fotoportrét
avano
101
Registrovala se 1. října 2009 na beremese.cz. Přidala 3016 příspěvků a 3 alba. Má 28 přátel. Region Domažlice.
 @hannnahs ahoj, já se ti ségry zeptam, za kolik ho dělala, taky by mě to pro zajímavost zajímalo emoticon emoticon
20. dub 2012 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
barbora_b
76
fotoportrét
fotoportrét
barbora_b
76
 @vanulak No, tak záleží, kolik máte hostů, ta Vrtba je přece jen maličká a když tam lije, tak nacpat se do té sally terreny....a vůbec je s Vrtbou komplikace, ale to raději do IP emoticon)

Já nemyslím, že by byl v Arii problém s živou hudbou, ale je pravda, že dávají přednost DJ, protože chtějí mít hudbu raději v bočním vyklizeném salonku, aby to nerušilo ostatní hotelové hosty. No a do toho salonku by se těžko narvala kapela a ještě hosti na tanec.
My máme DJ, ale bude v tom hlavním prostoru, salonek jsem chtěla nechat nevyklizený, protože se mi moc líbí emoticon Ale budeme končit v 11.00, a myslím si, že po 12.00 hudbu nepovolují, max v tom salonku a potichu.

Já taky chtěla swing kapelu a na poslední chvíli jsem se rozmyslela...usoudila jsem, že většina lidí se bude víc bavit na oldies, pop apod. emoticon Každopádně ta kapela byla moc dobrá, ráda dám tip, kdybys chtěla.

Kolik chcete hostů?
20. dub 2012 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vanulak
13
fotoportrét
fotoportrét
vanulak
13
 @barbora_b: Co se týče hostů, já to zatím počítala jen zhruba, ale pod 60 to nepůjde. Budu ráda za tip na kapelu, ale my jsme zatím opravdu teprve ve fázi před přípravami, dělali bychom to až příští rok. Já jsem jenom o svatbách nic nevěděla, tak to tady projíždím, jaké jsou možnosti. Budeme mít část hostů z UK a chtěla jsem, aby bylo vše na jednom místě, proto řeším ty hotely.

Dívala jsem se ti na meníčko, je super, taky bych si to takhle dovedla představit emoticon

Chápu pro a proti kapela vs DJ: u mě to pořád vyhrává kapela, říkala jsem si, že to možná nestrhne všechny, ale zase to bude takové charakteristické (že si třeba lidé budou potom říkat:"to byla ta svatba, kde hrál swing" emoticon ) a máme mezi hosty hodně hudebních fanoušků a myslím, že by to ocenili.
20. dub 2012 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
barbora_b
76
fotoportrét
fotoportrét
barbora_b
76
 @vanulak Tak je fakt, že pro svatbu na jednom místě je to jak dělané, proto jsme to taky brali emoticon Moc hezké jsou i Ledeburky, ty jsou dobré i pro větší počet hostů. Ještě z těch hotelů je super Mandarin Oriental, moc krásný interiér, skvěle vaří, pro svatby mají velký, dost hezký sál. A svatba - obřad - se dá udělat i venku, mají zahradu. Nebo hotel Augustine, ten se mi líbí ještě krapet více emoticon Kempinski mě úplně neoslovil.

Ještě mě napadá, že teda super luxus je zámeček Mcely, omrkla si ten?

Tak jako oboje má co do sebe...já prostě vím, že chci řádně zapařit, budeme mít víc jak půlku lidí okolo 23-24, tak z toho uděláme doufám pořádnej mejdan, na večer bych ráda, aby nám udělali i pizzy a hranolky, prostě nějakou tu junk food...už se těším bude to zábava emoticon)

Jaký je zatím tvůj předběžný plán, co se týče svatby?emoticon
20. dub 2012 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vanulak
13
fotoportrét
fotoportrét
vanulak
13
 @barbora_b Do Mandarinu máme v plánu zajít na večeři, ještě jsem tam nikdy nebyla. Augustin neznám (ale omrknu). emoticon Mně se třeba líbí moc Hotel Paris, tam by se ale obřad musel udělat asi jinde. S Hotelem Kempinski se s tebou shoduji, nevzal mě moc ten interiér, ale zase jsem si říkala, že je to dobrá jistota, dá se udělat všechno v jednom, je to tam prostorné (ani za to ubytování nechtějí na pětihvězdu přemrštěné peníze) a asi ani ta kapela by nebyla problém.

Já jsem zámky úplně zavrhla, nejsem totiž moc romantická emoticon a myslím, že svatba na zámku úplně není můj styl. Jsem už totiž starší, bude mi 33 a nechci se stylizovat do princezny. Chtěla bych spíš: Klasická elegance potká Hollywood 30. let emoticon, kde jinde než v pražské barokní zahradě.emoticon Navíc jsem se do Vrtby chodila učit a mám to tam ráda.

Moje velmi předčasná představa emoticon je: Sraz na obřad kolem 15:30 a welcome drink. V 16:00 obřad. Od 16:30 koktejl, kolem 18 hodiny začátek recepce (t.j. čtyřchodové menu) od 20. hodiny do půlnoci kapela. Případně od půlnoci afterparty s DJ či počítačem v salonku. (to už by bylo jen pro tvrdé jádro)emoticon
20. dub 2012 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
barbora_b
76
fotoportrét
fotoportrét
barbora_b
76
 @vanulak Augustine si prohlédni, to by se ti mohlo mooc líbit. Mně se také líbil Hotel Paris, vedle je Kings Court, nebo jak se ten hotel jmenuje, a ten nabízí fakt krásný sál na vdavky, tak jej omrkni. Ty hotely spolu myslím sousedí. Případně mít svatbu v některém sálu Obecního domu, ale to je asi dost pálka za obřad emoticon

Ony ty Mcely jsou celkem elegantní, hodněkrát jsem tam viděla nevěsty ve stylu dvacátých let, tak se mi to trochu spojuje emoticon Já mám moc ráda retro a hlavně období přelomu 50/60tých let, tak to také trochu stylizujeme do tohoto období, jazz a swing nám budou hrát spíše na obřad.

Kdybyste se rozhodli pro Arii, tak si pohlídej pak včas obřady do Vrtby, je to hodně oblíbené místo a myslím, že od října začínají rezervace na další rok....rychle se vyberou zvláště ty odpolední termíny.I když to nebudete chtít mít od matriky (my nemáme), stejně se musíte zařídit podle ní, má bohužel přednost emoticon

Jinak program máme hodně podobný, jen my začneme maličko dřív a skončíme v 11.00, chceme pak hned odjet někam relaxovat emoticon
20. dub 2012 ve 23:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vanulak
13
fotoportrét
fotoportrét
vanulak
13
 @barbora_b Ten Augustine vypadá podle fotek moc hezky, zajdu se tam podívat. Kdyby se to dělalo v tom Hotelu Paris přemýšlela jsem udělat obřad v Klementinu. Procházkou je to fakt kousek a ta místnost je božíemoticonJenže já si pořád myslím, že bude hezky a ono může pršetemoticon

Kolik budete mít vy hostů? A pojedete po svatbě někam na afterparty, nebo se s manželem vypaříte?
21. dub 2012 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vanulak
13
fotoportrét
fotoportrét
vanulak
13
 Holky, jak řešíte šaty pro družičky, necháváte je šít a platíte je vy? Jaký je v tomto úzus?
21. dub 2012 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
niky10
5
Registrovala se 4. ledna 2012 na beremese.cz. Přidala 261 příspěvků. Má 7 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
niky10
5
Registrovala se 4. ledna 2012 na beremese.cz. Přidala 261 příspěvků. Má 7 přátel.
 @vanulak ahoj, ja synovcovi (5 let-bude nam drzet prstynky) kupuji oblek,ale 2 druzicky (12 a 14 let partnerovi sestrenice) budou mit nejake normalni letni saty(co maji treba doma)
21. dub 2012 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
barbora_b
76
fotoportrét
fotoportrét
barbora_b
76
 @vanulak Heleď, kdybys chtěla secesi, tak mám pro tebe čerstvé tipy emoticon Takže hotel Palais, potom hotel Imperial a nakonec Alcron (ten je bomba) Klementinum je taky hezké...myslíš knihovnu nebo tu kapli tam?emoticon

My plánujeme 40 lidí včetně nás, ale dva lidé nejspíš kvůli vážným problémům nepřijdou, tak to bude o trochu méně. Ale my máme vážně mikrorodiny emoticon Přítel nemá strejdy, tety, sestřenice, nic takového. Já ano, ale půlka z nich fetuje a absolutně se s nikým nestýká. Takže to je taková ta nejbližší rodina a zbytek naši přátelé emoticon

No, my zatím plánujeme, že bychom odjeli v těch jedenáct pryč, do našeho rodného města, kde jsme se poznali, a pro bližší rodinu a nějaké kamarády, kteří budou moci, ještě uspořádáme nějakou grilovačku, opékání prasátka a tak emoticon Myslím tím jakože až druhý den, ve svatební den budeme rádi, když ještě stihneme svatební noc emoticonÚplně jakože afterparty neplánujeme, my asi budeme hodně utahaní, takže si myslím, že v těch jednáct už bychom nikam nechtěli jít, a vy?

Jo jinak šaty pro družičky šijeme u Sartor Bohemia a platím je já emoticon Ale normálně by si je asi měly platit družičky, jenže ty moje jsou studentky, takže to tak nešlo
21. dub 2012 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kaidra
Registrovala se 15. listopadu 2011 na beremese.cz. Přidala 51 příspěvků. Má 3 přátele. Region Opava.
fotoportrét
fotoportrét
kaidra
Registrovala se 15. listopadu 2011 na beremese.cz. Přidala 51 příspěvků. Má 3 přátele. Region Opava.
 @kaarina to bych byla ráda, protože mě to zajíma, jak to bude vypadat a hlavně jestli je to opravdu praktické nebo ne.
21. dub 2012 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vanulak
13
fotoportrét
fotoportrét
vanulak
13
 @barbora_b já nevím, jestli v té knihovně oddávají, co jsem se dívala, tak mi přišlo, že tam se jenom mladí emoticon poté fotí.
Já ty místa znám: do Imprerialu chodím na pracovní schůzky (do té kavárny), v Alcronu (ten je nejvíc) jsem byla loni na grand restaurant festivalu, Palaise znám jen z obrázků. On není špatný ani Savoy.
Já se ale bojím, že na Alcrone bychom neměli rozpočet, ale dalas mi do hlavy brouka. Já jsem se sem původně přihlásila kvůli tomu, že přítel se chtěl ženit a já nikdy nebyla úplně vdávadlo a nechtělo se mi do toho. Ale v tom Alcronu - to bych se snad i na tu svatbu začala těšit - to je prostě můj šálek kávy. emoticon

My máme zase velkou rodinu, takže tam to potom naskáče. S tou afterparty právě nevím, mně by se líbilo, kdyby se mohla udělat v místě hostiny. Vaše varianta taky není špatná. Možná bychom mohli pak udělat jako svatební mejdan pro kámoše nějaký bar s DJ třeba další den nebo klidně týden po. To se uvidí.
22. dub 2012 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
barbora_b
76
fotoportrét
fotoportrét
barbora_b
76
 @vanulak to věřím, že by se ti Alcron moooc líbil...mně také. ale na to bychom neměli .-) Ale brala bych ho nebo Mcely, ty nejvíc emoticon

A tou afterparty právě myslíš něco až druhej den po svatbě nebo ještě po hostině?
22. dub 2012 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kaidra
fotoportrét
fotoportrét
kaidra
 Ahojky holky, potřebovala bych poradit. Koupila jsem si střevíčky na svatbu, ale mají umělý podpatek. Dnes jsem zjistila, že strašně kloužou po parketách emoticon . Nemáte nějaký nápad, jak tento problém odstranit? Jestli jsou nějaké gumové návleky na podpadky či co? Moc děkuji za veškeré informace.
27. dub 2012 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stastnanevesta
107
Registrovala se 30. června 2010 na beremese.cz. Přidala 4596 příspěvků a 1 album. Má 373 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
stastnanevesta
107
Registrovala se 30. června 2010 na beremese.cz. Přidala 4596 příspěvků a 1 album. Má 373 přátel. Region Brno.
 Holky, já už mám taky objednané kytky, v neděli máme ochutnávku menu a v pondělí zaplatíme zálohu v cukrárně a začátkem května v květinářství a je to emoticon
27. dub 2012 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lencza1210 (28 r.)
31
Registrovala se 4. února 2012 na beremese.cz. Přidala 10 příspěvků a 1 album. Má 68 přátel. Zlín, Region Zlín.
  • Svatba byla 22. září 2012
    ZOO Zlín a Zámek Lešná, Region Zlín
fotoportrét
fotoportrét
lencza1210 (28 r.)
31
Registrovala se 4. února 2012 na beremese.cz. Přidala 10 příspěvků a 1 album. Má 68 přátel. Zlín, Region Zlín.
  • Svatba byla 22. září 2012
    ZOO Zlín a Zámek Lešná, Region Zlín
 @kaidra No oni, se prý dělají takové gumové návleky - bratr závodně tančil a sháněl to pro svoji partnerku, ale jen na ten podpatek a nebo zkusit zajít s nimi k obuvníkovi a poprosit o to, aby podrazil podpatek ;)
27. dub 2012 v 09:20  •  Svatba byla v září 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lennii (33 r.)
17
Registrovala se 11. března 2011 na beremese.cz. Přidala 440 příspěvků. Má 28 přátel. Region Brno.
  • Svatba byla 20. října 2012
    Valtice, Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
lennii (33 r.)
17
Registrovala se 11. března 2011 na beremese.cz. Přidala 440 příspěvků. Má 28 přátel. Region Brno.
  • Svatba byla 20. října 2012
    Valtice, Region Břeclav
 @kaidra JJ, zašla bych k obuvníkovi. Měla jsem kdysi podobný problém a jen mi vyměnil podpatek za gumový a bylo to.. emoticon
27. dub 2012 v 09:44  •  Svatba byla v říjnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hannnahs
88
fotoportrét
fotoportrét
hannnahs
88
 @kaidra v obuvnictví / opravně ti určitě vymění podpatek za gumový, to není nejmenší problém emoticon a drahé to taky není.
27. dub 2012 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kaidra
fotoportrét
fotoportrét
kaidra
 Moc Vám děkuji emoticon
1. kvě 2012 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vanulak
13
fotoportrét
fotoportrét
vanulak
13
 @barbora_b jsou dvě varianty: budˇpozvu jen rodinu a nejbližší přátele (to je bohužel pořád těch 60) a potom udělám mejdan v baru pro kámoše jiný den v baru, nebo pozvu i kamarády na svatbu, ale to už budou byli někde přes 100 lidí a to je fakt moc.
2. kvě 2012 v 01:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
barbora_b
76
fotoportrét
fotoportrét
barbora_b
76
 @vanulak No, stovka lidí mi přijde vážně moc...kor kdybys to chtěla mít v té Vrtbě a Arii emoticon Ale záleží, jaké si povahy, my jsme spíše introverti a i 20 lidí by nám stačilo emoticon

A jací jsou to přátelé, když nejsou blízcí? My zvažujeme, koho pozvat koho ne...tak zvu všechny lidi, které označuju za přátele, ale nikoho, o kom říkám, že to je "známý"emoticon)
2. kvě 2012 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vanulak
13
fotoportrét
fotoportrét
vanulak
13
 @barbora_b Kdyby byla ta stovka, tak bychom to určitě nemohli udělat v Arii, to už jsme přehodnotili, to by bylo zu viel.emoticon (i těch 60 lidí je na hraně). My máme právě takovou partu a pozvali bychom prostě všechny, a to těch 40 lidí udělá. Mně se docela líbí myšlenka, že svatba prostě bude pro rodinu (to je 60 lidí). A potom bychom v nějakém baru udělali afterparty (klidně o týden později) pro kamarády. To je zatím ve hvězdách, musíme si s partnerem ujasnit, jak to pojmout.
2. kvě 2012 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
barbora_b
76
fotoportrét
fotoportrét
barbora_b
76
 @vanulak To máte velkou rodinu emoticon A tedy momentálně tě svatba láká nejvíc kde?emoticon

My zveme prarodiče, rodiče, sourozence a kámoše s partnery a pak strejdy a tety...bratrance nakonec ne, většina...no...se nedá jaksi pozvat a ten zbyteček by urazil strejdy, že některé děti mohlyx a jiné ne
2. kvě 2012 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vanulak
13
fotoportrét
fotoportrét
vanulak
13
 @barbora_b My máme ale opravdu velkou rodinu (táta je ze čtyř sourozenců)emoticon. My už prarodiče nemáme, ale zveme sourozence, rodiče, strýce, tety, sestřenice a bratrance s partnery a jejich dětmi + několik rodinných přátel a po sečtení se mi skutečně objeví číslo 60.emoticon V tomto jsou zahrnuti i dva přátelé, které znám už od dětství, se svými partnery.

Vymyslela jsem i levnější alternativu: obřad Staroměstská radnice, oslava na Letenském zámečku, ubytování v nějakém hotelu na Letné. Tak uvidíme, jak to nakonec koncipujeme.

Proč se bratranci nedají pozvat?
3. kvě 2012 ve 02:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
barbora_b
76
fotoportrét
fotoportrét
barbora_b
76
 @vanulak Co zkusit Liběchov? Cenově příznivější, styl art deco, líbilo by se ti to emoticon

No, část fetuje, část zase žije jinak zvláštně....pak zbývají dva puberťáci, kteří o svatby zájem nemají, takže si spíše pozveme víc vlastních přátel emoticon
3. kvě 2012 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vanulak
13
fotoportrét
fotoportrét
vanulak
13
 @barbora_b Já o ní vím, je to tam parádní. Klidně bych se tam nastěhovala emoticon
Zatím se ale nechceme vzdát svatby přímo v Praze.
A potom, to ubytování je jen pro 35 lidí. Zbytek by musel být v nějakém jiném hotelu, co mi přijde blbé.

Tak to chápu. Mně taky svatby nezajímaly, když jsem byla náctiletá. emoticon
3. kvě 2012 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
barbora_b
76
fotoportrét
fotoportrét
barbora_b
76
 @vanulak a nechceš to řešit pronájmem prostor a cateringem? Kolikrát zajímavý prostor vypaád lépe než restaurace a catering tě určitě vyjde levněji než třebas Aria apod.
3. kvě 2012 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš