Svatba v roce 2011. Už plánujete?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky všem, založila jsem tuto diskuzi pro všechny, které se budou vdávat v roce 2011. My plánujeme svatbu též na rok 2011, doufám že to všechno vyjde. :-) Tak budu moc ráda, když se tato diskuse rozšíří o další nové tváře a můžeme naplno poklábosit o všem, co se svatby týká. Budu se na vás těšit.
Odpovědět
no nakonec chceme ten altan ale nebyl vypsán náš termín. A já stejně nechápu proč mimo termín musí bejt jen církevní sňatek?
Odpovědět
rouy, to je divný, to fakt nechápu. U nás když to chceš mít v jinej den, tak akorát zaplatíš 1.000,-.
Odpovědět
rouy: to taky nechápu, to mi přijde ujetý. Hodně štěstí ať vám to nakonec dopadne tak, jak si přejete :-)
Odpovědět
bella takhe to taky funguje? No já právě jako tomu moc nerozumim mě bylo prostě řečeno paní v altánu že prostě když se nevypíše termín může bejt pouze církevní sňatek ale nechápu jako proč? Protože nemaj oddávajícího? Nevíte jestli třeba oddávajíící patřící pod jnou Prahu může oddávat v jiné?
Odpovědět
rouy: ono většina věcí záleží na konkrétní matrice v daném městě. Někde musíš mít trvalý pobyt, jinak platíš, jinde je to jedno, a tak dále. Těžko říct, asi oddávající oddává jen o sobotách, ale je to divný, většinou to jde i v jiné dny.
Odpovědět
No a jak to mají městský části v Praze, tak to vůbec netuším...Ty Unitáře nechcete?
Odpovědět
Jako v květnu vypsali 2 čtvrtky řekněte mi kdo se bere ve čtvrtek?
Odpovědět
cože???
Odpovědět
Omlouvám se, ale moc jsem vás nedočítala, když jsem byla celej den ve škole - tak co jste to vybrali? Viniční altán? Nebo jakej?
Odpovědět
Jjj vibiční altán http://www.vinicni-altan.cz/1680/term... a mají vypsaný 2 čtvrtky na svaty prostě nepochopim. No tak já o těch unitářích moc nevím nevím jaké jsou ty 3 věci slib by mi nevadil ale co je to další že jo
Odpovědět
rouy: no to taky nevím, gepe se snad dostaví a pak napíše co a jak:-). V tom odkazu od ní to nebylo?
Odpovědět
NO jako něco tam bylo ale z toho člověk moc nepochoi evim no
Odpovědět
Článek se načítá
rouy, to je fakt divný, že církevní v jiný termíny jde a normální ne... matrika v tom asi prsty nemá, tam fakt většinou není problém mít za příplatek jiný dny... ale pokud vám to ten altán nedovolí, tak matrika moc nezmůže, no... ještě mě napadlo se zkusit zeptat v tom altánu, jestli by to nešlo v jiný den, pokud byste se s matrikou sami domluvili nebo nevím, no... je to pitomý! :-(
Odpovědět
rouy, mrkla jsem se na to na stránkách toho úřadu a tam je problém, že oni mají kromě oficiální radnice ještě dvě místa, mezi která rozdělují ty další termíny - Viniční altán a Pavilon v Havlíčkových sadech, no a toho 13. je obřadní den pro Pavilon... takže proto pravděpodobně nejde domluvit svatbu v altánu... osobně si myslím, že budou mít nejspíš jen dvě matrikářky, z čehož jedna bude v Pavilonu a druhá na radnici, takže by vám tam z toho úřadu neměl kdo přijít... takže být tebou, rozhodně napíšu na matriku a zeptám se tam, jestli by to nešlo nějak zařídit - a pokud ti řeknou, že ne, nejspíš ti nezbyde nic jiného, než se poohlédnout po těch unitářích... snad jsem aspoň trochu pomohla :-N
Odpovědět
ty jo terinka normálně tě obdivuju jsem chtěla zejtra na matriku volat a ty jsi takhle zvýdava ty jo díky moc :-)
Odpovědět
terinka ještě kde bylo psáno že je toho 13tyho termin v pavilonu?
Odpovědět
http://www.unitaria.cz/praha/Svatby/u... co je na tom k nepochopeni? proste je to vse o tom, ze jak si to jednotlive matriky udelaji, tak to maji. Bud mas znamy, nebo penize, anebo smolika proste co se tyce civilni svatby.
Odpovědět
nemusi to byt jen unitari, muze to byt kdokoliv koho si rouy vybere, nikoho ji nenutim.
Odpovědět
gepe: no jasně, ale zdá se mi to jako dobrý řešení:-). Jinak si ale myslím, že by na tu jednu hodinu do toho altánu mohli. Fakt bych jim napsala, domluvit se dá leccos. Třeba zrovna v tu hodinu ani na radnici nebude žádná svatba, tak by mohla bejt jedna v altánu.
Odpovědět
no k nepochopebni je to ze nevim co jsou 3 veci na terých trvají
Odpovědět
Jinak my jsme asi vybrali prsteny: http://www.beremese.cz/album/view.php... x-) Láska na první pohled... x-)
Odpovědět
bella, pokud nemas na matrice znamou, ci Te nebude oddavat primo osoba ktera muze vykonavat civilni snatek, tak smula.. teda to nepocitam jeste vstricne pani na matrikach - ktere by dobrovolne oddavaly i mimo jimi stanovene terminy. jo a pro nas je to dobry reseni, uz jsme i premysleli jak postavit obrad - to mu totiz musim jeste poslat a taky mi posle nejaky podklady na cteni pokud bychom chteli treba Shakespeara, Fulghuma, aj. :-) vlastne jediny co musime tak dat slib a to staci, ze chci vstoupit do manzelstvi - to je ale i u civilnich snatku :-D
Odpovědět
rouy - dat si slib, jako ze vstupujes do manzelstvi proste to je u civilniho, dalsi vec, ze ma skladbu obradu tak, ze se rekne ano, nebo ze si ho beres proto ze ho milujes ci co, a dalsi to je ze musis podepsat papir :)
Odpovědět
resp. ty povinne veci dane zakonem o uzavreni manzelstvi
Odpovědět
bella, ale ty jsou skvostny! libi se mi prave taky jednoduchost :-)
Odpovědět
rouy, coz je ta formalni stranka obradu, to je take u civilniho, akorat ze matrikarka ti tam poradne nic nerekne, kolikrat si nemuzete ani vy nic rict, nemuzete zapojit do obradu zadny jiny lidi, nebo deti pokud je mate ci psi, nemuzete si tam treba sami sobe rict nejaky slib, nemuzete si tam treba snist ja nevim treba chleba se soli jako symbol toho ze v bohatstvi i chudobe budete stale pri sobe a ja nevim co si proste clovek jeste vymysli :-)
Odpovědět
gepe: fakt se mi to líbí, i to čtení. Navíc někdy prostě není jiný řešení, tak aspoň že člověk může sehnat oddávajícího a nemusí být závislej na tom, co si matrika vymyslí.
Odpovědět
bella me taky prave :-) ja chci taky udelat to, ze spolu zapalime jednu svicku, a pak si pripali kazdy jednu a tu oba predame svym rodicum kazdy na znameni toho ze sice zaciname novou etapu zivota a i rodinu, ale ze jako budeme stale jejich detmi =-) drahy se na to dival vselijak kdyz jsem mu to sdelila, ale proti nebyl :-D prijde mi to takovy mily a asi to bude i hodne sentimentalni hlavne pro rodice :-N ale co, je to jen jedna mala cast z obradu, jeste ho musim cely prokoumat :-)
Odpovědět
rouy, je to na stránkách úřadu Prahy 2, v sekci matriční obor (nebo tak něco) - mají tam vypsané ty termíny pro altán i pro ten Pavilon... ale myslím, že by bylo nejlepší tam zavolat a zeptat se, jestli by to přece jen nešlo, i když to moc valně nevidím, no :-( bello, prstýnky jsou moc hezký :-) on nechtěl, abys měla ty brilianty kolem?
Odpovědět
asi sem za exota.. =-) mj. me briliantiky kolem dokola prijdou docela neprakticky...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?