Svatba na Vysočině. Která se tu taky vdáváte?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj nevěstinky, tak která pak se bude taky vdávat na Vysočině? Pokecáme o tom? ;-)
Odpovědět
Dobrý den dámy, poradíte mi některá s pěkným prostředím pro svatební hostinu (příp. i s obřadem)? Plánuji to cca na srpen pro cca 65 hostů. Nejlépe okolí Žďáru, ale bude autobus, tak se dojede i dále (třeba i Jihlava, Velmez apod.). Libí se mi takové selské prostředí, nebo zámecké, nejlépe někde trochu mimo civilizaci. Potřeboval bych něco v rovnováze mezi kvalitou a cenou. Však mi rozumíte. :-) Předem mnohé díky.
Odpovědět
@vrac ahojky, hledala jsem něco takového. Svatbu budu mít ve Žďáře nad Sázavou- našla jsem něco v Chotěboři, ale nevím už přesně, jak se to jmenuje. Tak to snad najdeš-je to pěkné venkovské stavení. Rantířov- je tam nová restaurace- takový ten styl, ale bude to pěkně drahý.
Odpovědět
JJ, díky za info. Asi myslíš toto www.hotelvivaldi.cz Už jsem tam psal a čekám na nabídku. Mimochodem jsem zjistil, že plánovat svatbu cca 1/2 roku dopředu je nemožné. Většina víkendů je již všude obsazená. Obeslal jsem 11 zařízení z okolí, kde realizují svatební hostinu (a které se mi taky trochu zamlouvají) a min. v polovině mají celý srpen obsazený. :-| Hledám stále. :-)
Odpovědět
@vrac já jsem to řešila rok do předu a byla jsem taky v háji. Odkud přesně jsi,můžu ti celkem poradit. O prázdninách je to asi dost narvaný. Napadl mě penzion- Daňkovice, penzion Klokočí- Kadov, Maršovská rychta v Novém městě. Pokud nechceš přímo restauraci nebo penzion, tak bych měla i jiný nápad- pronajmout si přímo chatu a zařídit si catering- Penzion Klokočí catering dělá.
Odpovědět
@handulilinka Jsem 15km od Žďáru směr Velmez. Díky za info, to Klokočí se mi celkem líbí. Nevím ale zda je vhodné pro 65 osob, večer na to ještě mrknu a kdyžtak tam písnu. Pro mě trochu z ruky, ale co už. Nemáš zkušenost s penzion Jámy?
Odpovědět
nemám. ale kdybys měl vážný zájem, tak se ti pozeptám, máma tam dodává pivo. to klokočí bude určitě malé, ale poked by ti to nevadilo, tak mají i zahradu, mohli byste to mít rozdělený. ani mě moc nenapadá dle velikosti-možná polnička, tam je taky nšco. nebo si pronajměte sokolovnu ve žďáře a vezměte catering. chcete přímo restauraci, neuvažovali jste o pronájmu chaty? penzion zubří? ty maršovice by taky velikostně šli
Odpovědět
@handulilinka ahojky, v těch Jamách mají volno, byl jsem tam v úterý osobně. Je to za supr prachy, ale je to uprostřed obce, tak nevím. Ženit se budu doufám jednou za život :-) , tak to nechci úplně odrbat. Zase na druhou stranu v Jamách je poloviční cena co v Telči na zámku. Někdo říká, udělejte to jenom pro ty nejbližší, někdo zase je to jednou za život, tak to neposer. Fakt nevím jak se rozhodnout. Na to Klokočí napíšu zítra, prcek mi tu mlátí s pokličkama, tak se mu jdu věnovat. Venku by mi to nevadilo, ale záleží zda vyjde počasí, pokud bude pršet, tak to venku nepůjde, a kdo ví jak bude za půl roku?
Odpovědět
Profilova fotka
@vrac Krásně,protože v srpnu se vdávám taky :-D
Odpovědět
@klarka26 :-) Pokud to dokážeš zařídit, tak budu rád.
Odpovědět
Zdravim vas. Taky budeme mit svatbu v srpnu a taky stale vybirame misto na svatebni hostinu. Clovek ma nejakou predstavu, ale podle ni neco sehnat, neni na Vysocine zas az tak jednoduche :-( Kdybyste mel nekdo typ na stylovou restauraci v klidnem prostredi vcetne venkovniho posezeni a v okoli Havlickuv Brod/Humpolec/Pelhrimov/Jihlava, tak urcite pisnete. Ma nekdo zkusenosti s Penzionem Rytirsko u Jihlavy ci Motel Farma u Pelhrimova? A do tretice jeste jedna otazka - doporuceni na vyrobu svatebniho dortu? DIKY MOC!
Odpovědět
@vrac: Jeste zkus Lisensky Dvur (www.lisensky-dvur.cz), je to u Zdaru, je to novy a moc pekny. Kdybychom to nemeli od mista obradu tak daleko :-| , udelame to tam!
Odpovědět
@adma Lisensky dvur je fakt pekny, dik za info o tom jsem vůbec nevěděl. Zkusím tam napsat o nějáký návrh ceny pro 65 osob a dám vědět jak to vyšlo. Kolem Rytířska jsem jezdil asi 5 roků do práce. Prostředí celkem OK. Vím že to tam stále upravují. Uvnitř takové selské prostředí (mě se líbí). Mají tam uzavřený dvorek s krbem. Je to celkem slušný. Jednou jsem tam byl na obědě a dobrý. Nic podrobnějšího nevím.
Odpovědět
Článek se načítá
@vrac to jo, my to nechcem velký- jen sourozenci a rodiče a i tak je to 30 lidí a 60 tisíc. Tak napiš, jak jste se rozhodli
Odpovědět
@adma Ohledně dortu- cukrárna u Janovských v NOvém Městě, ale já si udu asi kupovat ve žďáře,jen nevím ještě u koho
Odpovědět
@vrac @vrac ještě mrkni na www.firmy.cz tam pod restauracema určitě něco najdeš i já tak hledala
Odpovědět
@handulilinka Máme několik favoritů a to penzion Klokočí, hospodářský dvůr Bohuslavice, Lisensky dvur a pak nejlevnější variantu penzion Jámy. Fakt ještě nevíme, Musím to ještě omrknout a domluvit se na podrobnostech, pak se rozhodneme. Rozdíl je ve všem od ceny po prostředí a služby. Je to těžký.
Odpovědět
@vrac můžu jen poradit, zajít si tam nenápadně na večeři a určitě budete mít jasno
Odpovědět
Profilova fotka
Potřebovala bych poradit,sháním kosmetičku,případně i kadeřnici z okolí Velké Bíteše nebo Vel.Meziříčí. Ségra mi sice sehnala nějakou z Brna,ale tý se musí zaplatit i cesta :-S takže bych radši nějakou z okolí,díky ;-)
Odpovědět
O Lišenském dvoře jsme také uvažovali. Je překrásný. Jen to jednání s paní majitelkou nás nakonec odradilo. Byla s ní hrozná domluva. Nejdřív se tvářila, že nebude nic problém. Nakonec na nás pořád tlačila, ať pošleme rychle zálohu 10 tis. Kč, že hodlá v letošním roce zvýšit ceny. A když prý pošleme zálohu, tak nám ceny zachová původní. Jen podotýkám, že jsme to ještě neviděli live a už po nás chtěla peníze. Když jsme se snažili alespoň z paní majitelky dostat nějaké info (kolem hostiny a večerního rautu), když už chtěla poslat na účet zálohu, tak byla velice neochotná. Pomalu nám naznačila, že otravujeme. Jednou jsme jí zavolali. Ona zrovna měla jinou práci, tak nám řekla, ať zavoláme za hodinu. Ok. Tak jsme to respektovali a ozvali se za hodinu. To na nás byla protivná, že dělá účetnictví a nemá na nás čas. Dá se tedy shrnout, že prostředí hezké, stavba překrásná, ale paní majitelka by se měla nad sebou zamyslet a zapracovat na PR . Taky nakonec zaslaná cenová kalkulace byla mnohonásobně vyšší, než původní nástřel paní majitelky, který nám řekla po telefonu.
Odpovědět
@bounty2012 V Lišeňském dvoře jsem se byl podívat a musím potvrdit, že prostředí je opravdu krásné. O záloze jsem se také dozvěděl při prvním telefonátu. Na druhou stranu musím, říct že alespoň vím na čem jsem. To mi nevadí. Předběžná kalkulace proběhla na místě a na podrobnou momentálně čekám. Tak uvidím.
Odpovědět
Nemáte dámy další zkušenosti s Líšeňský dvorem, Penzionem klokočí, Skalským dvorem, příp. Talským mlýnem ve Žďáře? Kde ano a kde rozhodně ne? Díky za jakékoliv poznatky.
Odpovědět
@vrac Taky by mi nevadilo zaplatit zálohu. Měla bych jistotu, že mám místo rezervované. Jen se nám nezdál nátlak paní majitelky a její náladovost. Chtěli jsme se s ní dohodnout nejprve na osobní prohlídce. Na netu to vypadá skvěle, ale existuje to v této podobě i v reálu? Nejsem moc naivní a důvěřivá. Ráda se přesvědčím na vlastní oči a osobně proberu své dotazy s majitelem, příp. provozním ředitelem. Obhlédnu vystupování personálu, čistotu hotelu, možnosti parkování apod. Fotky dokážou krásně mystifikovat :-). Také jsme se byli s partnerem podívat v jednom hotelu, kde na netu bylo vše krásně nafocené (byli jsme nadšeni) a v reálu to bylo něco jiného - samozřejmě horšího (byli jsme zklamáni). A abych posílala 10 tis. Kč někam, kde jsem to ještě neviděla, tak to není podle mého solidní jednání. Tak jsme nakonec ztratili o Lišenský dvůr zájem. Jen podotýkám, že to bylo zapříčiněno jednáním paní majitelky, nikoliv místem. Věřím, že je tak kouzelný jako na fotkách. Ještě uvádím, že oslovujeme jinak pouze 4* hotely a nikde jsem se s tímto přístupem nesetkala. Naopak se všichni snaží vyjít vstříc a ochotně poskytnou jakkékoliv informace. Teď už se rozhodujeme mezi 2 favority :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Pěkný den, přáli jsme si svatbu na zámku v Třešti, ale vzhledem k tomu, že jsme si vybrali datum 24.6.2012 a tento den je neděle, byl problém sehnat oddávající. Nakonec jsme se domluvili, že obřad bude klasicky v obřadní síni jihlavské radnice a pak přejedeme na hostinu do Třeště. Jsme rádi, že nám v neděli vůbec někdo vyjde vstříc a splní nám tak naše přání :-) Ale hledáme někoho šikovného, kdo by nám dělal společnost na hostině. Neznáte nějakou dobrou kapelu, či zpěváka/zpěvačku, kteří by zahráli a zazpívali téměř cokoliv a nestáli majlant? Předem děkuji za tipy, Martina ;-)
Odpovědět
@vrac Mám 2 tipy na hostinu. Slyšela jsem o penzionu U Lyžaře (kousek od Jihlavy) a Penzionu Starý Dvůr (blízko Žďáru n. S., zde údajně výborně vaří). Jen nevím, zda se ještě chytneš. Srpen je opravdu hodně poptávaný měsíc a tak je třeba plánovat a rezervovat hodně dopředu. Každopádně to zkus.
Odpovědět
@vrac skalský dvůr je fajn, pocházím kousek odtamtude,ale bohužel nemám poznatky ze svatby,ale jinak vřele doporučuji.
Odpovědět
@mae2la určitě znám, mám prověřeného hudebníka- hraje sám na klávesy, stojí 2500- bereme ho na každou oslavu, ale nevím, zda si účtuje jízdu. napiš mi na mail a pošlu ti číslo. ha.beneska@seznam.cz
Odpovědět
ohledně ochoty- dneska jsem byla vybrat dort ve Žďáře a můžu říct, že v první cukrárně nám řekli, že v létě nepečou dorty a o moji objednávku nemají moc zájem, v druhé mi dali nabídku pouze z katalogu(už jsem zoufala)naštěstí ve třetí cukrárně jsme se domluvili na všem- a to jsem byla dost náročná. Je pravda, že člověk si zařizuje svatbu jednou či dvakrát za život a chce si to užít,pak narazíš na pár hnusných lidí a jsi pěkně ze všeho otrávený. Naštěstí jsem sehnala dort, pak jsem byla v květinářství, kde byla paní úžasná a třešnička na dortu- paní v půjčovně svatebních šatů- skákala kolem mě 2 hodin, pořád byla milá, ochotná a příjemná, takže jsem dnes strávila nádherný den, kdy jsem spoustu věcí zařídila a ještě mám úsměv ve tváři
Odpovědět
Profilova fotka
@handulilinka co by pekli v takovém horku!! dej si radši zmrzlinu ;-)
Odpovědět
@bounty2012 Máš asi pravdu s LD. Kalkulace byla slíbená na 9.3. a stále nic. Asi se nebudu ani připomínat. Prostředí je tam opravdu krásné. Ostatní hodnotit nebudu. Byla to příliš krátká návštěva na to abych dělal závěry. Koho musím vyzdvihnout je penzion Klokočí. Solidní jednání majitelů (manželů), vše na profi úrovni oproti všem ostatním co jsem poptával. I s cenou mi pan majitel vyšel vstříc. Jen mi přijde 65 osob a 6 muzikantů příliš mnoho na velikost místnosti. V případě menšího počtu svatebčanů bych nic jiného nehledal. Vypadá to že to bude na skaláku, ale ještě se rozhlížím.
Odpovědět
@bounty2012 Ok, díky za možné varianty. Rád bych to někde mimo komunikaci, což Starý dvůr nesplňuje. Lyžaře neznám. Možná tam mrknu. Díky.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?