Svatba, léto 2012, Hradec Králové

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj budoucí nevěsty :) ... najde se tu někdo, kdo se bude vdávat v období červenec - září 2012 v Hradci nebo okolí a chtěl by se mnou "sdílet" přípravy a podělit se o zkušenosti ?? :) Byla bych ráda ... Zatím kromě šatů nemám vůbec nic zamluvené a skoro ani v ničem jasno :D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojda holky, jsem celkem ráda, že jsem našla tuto skupinku :-) , my se bereme taky 17.8., ve 12h pro změnu v Jiráskových sadech. Jedna z malých koplikací byla ta, že jsme si museli sami sehnat oddávajícího, ale nakonec to klaplo. Jinak plánovat jsme začali až na začátku března a všechno zatím celkem klape. Šaty mám půjčené ze salónu Renata v Jaměři a jsem s nima moc spokojená - paní má "oko", vyzkoušela jsem první šata a hned padly :-). Hostinu budeme mít formou rautu v zahradní restauraci Ulita. A dortíky nám nějaké bude péct babička a hlavní si necháme udělat v pekárně Náchod. Jinak U Jána ve Dvorech měla svatbu loni v létě kámoška a bylo to celkem fajn, i když je fakt, že nás celkem brzo vyhnali, ale jídlo a obsluha byli v pohodě.
Odpovědět
Ahoj, prosím Vás, měl jste něko letos svatební hostinu ve Zděné boudě - mám strach z organizace a jídla a zajímaly by mě Vaše názory. Nejsou na boudu moc dobré komentáře
Odpovědět
@ivipa ahoj o zděné boudě jsme taky uvažovali, byli jsme se tam v zimě optat co a jak a bylo nám řečeno, že vnitřek mít můžeme ale venku budou normálně cizí lidi což se mi teda nelíbilo, takže jsme hledali dál ;)
Odpovědět
Aha sakra, to se mi taky nelíbí, nemáte někdo typ kam v HK nacpat 100 lidí, aby byla možnost být na zahrádce i ve vnitř v případě zimy a hlavně a aby byl prostor na 50lidí na oběd :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kacsezam Jéj konečně někdo kdo má stejný den svatby. My máme tedy obřad od 10:30, ale chceme se jít pak fotit do Jiráskáčů, tak to se tam určitě potkáme. Taky by se mi líbilo tam mít svatbu, ale zaprvé bych se bála počasí a za druhé bych nevydržela půl hodiny stát na jednom místě, když by bylo velký vedro. Jinak se chci zeptat, nemáte někdo typ kam se jít fotit, když by pršelo???
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojda nevěsty. Nevíte jak je to v obřadní síni U Špuláků s hudbou? My dostali seznam, z kterého si máme vybrat, ale já mám trochu jinou představu... :-S
Odpovědět
Profilova fotka
No zahrají ti myslím jen to co je na seznamu, ale my budem mít vlastního pianistu, tak ten nám bude hrát co budem chtít my.
Odpovědět
Profilova fotka
@mtc Taky jsem se pousmála, když jsem viděla napsané stejné datum :-). Měli bychom být přímo v tom altánu, takže v případě vedra tam bude stín (tedy aspoň doufám :-) ) a když bude pršet budeme pod střechou a svatebčani budou případě vybavení deštníky:-), ale pravda je ta, že to že by nemělo být hezky si ani nepřipouštím :-). Mokrá varianta focení mě bohužel nenapadá :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@kacsezam Taky doufám,že bude hezky :-) Tak to se tam určitě uvidíme, protože do 11 máme obřad a pak se chcem přemístit do Jiráskáčů a tam se budem asi hodinu fotit......No tím pídem nám padá varianta focení v altánku, když nám ho zaberete :-) Jinak mě taky nenapadá kde jinde se fotit než venku. Tak se budu modlit za hezký počasí
Odpovědět
Profilova fotka
@mtc tak to nás možná zrovna uvidíte přijíždět :-) . Jinak mám pocit, že v Jiráskáčích to ten den bude jedna velká svatební promenáda, protože když si nás paní zapisovala na matrice nahečmala nás do posledního možného času, takže myslím, že v Jiráskáčích bude hotové svatbení pozdvižení :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Aha a kdy jste tam byli? My tam byli 23.2. a řekla nám,že pokud nechcem svatbu v 9 ráno, tak jediný termín je 10:30. Ale je taky pravda,že když jsem chtěla Svatého Jána, tak mi řekli,že už tam svatbu mají a do týdne mi volali, že se jim to uvolnilo. Tak to možná někdo zrušil. No a nám když řekla,že nás bude oddávat Ivan Vodochodský, tak se nám podlomili kolena, ale známý říkal,že prý mluví pěkně, tak uvidíme....Hlavně aby nám příbuzní neudělali nějaký trapas typu, že si půjdou pro autogram :-) Nebo moje babička pro recep :-D Tak to jestli se uvidíme, tak já už budu vdaná paní a ty s k tomu budeš teprve chystat :-)
Odpovědět
@kacsezam Můžu se zeptat na kolik tě vyšlo v Renátě půjčovné (taky se tam chystá) Případně přidej fotečky, jsem na šatičky zvědavá :) A kolik chtějí za dort v Náchodě? Plánujeme totiž svatbu taky na Náchodsku. Děkuju
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@derinka7 Myslím, že tam je to nějak kolem 6 tisíc,ale zíleží jaký šaty...ale dejte si pozor..kamarádka měla odtamtud šaty a měla jen klasicky umazaný spodek jak je courala po zemi a musela připlácet za umazání
Odpovědět
Profilova fotka
Milé nevěsty i vdané paní, po dlouhé době se zase pouštím do příprav a tak se s vámi podělím o to co máme či chystáme :) .. Konečně jsme domluvili místo konání svatební hostiny i večerní párty, vše již od rána se bude odehrávat v Penzionu nad oborou, kde jsme nakonec vyjednali docela rozumnou cenu, tak je to přijatelné. Jsem za to moc ráda, protože ze všech pohledů to tam bude dokonalé. Teď akorát vybíráme jídlo a pití, které nám zajistí cateringová firma, nejradši bych tam měla všechno, ale je pravda, že po zkušenosti, kterou jsem získala minulý týden na jedné svatbě pro 60 lidí ( my budeme mít 40) není toho potřeba mnoho, když se bude točit kejtička, už stačí jen pár dobrot. Takže tak s hostinou. Prstýnky už máme doma, na oznámení začíná pracovat a kytičky a výzdobu tabule mám již také vybranou. Ještě trochu váhám se šatama, které jsem měla vybrané, možná se ještě podívám po jiných. Kadeřnici už mám také a účes vybraný :-D . Akorát ještě s kosmetičkou váhám, poradíte mi nějakou v HK ??? a jak nevěsty pokračujete s přípravami vy ?? :) Mějte se krásně, pa ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kacsezam beru se hodinu po tobě ve 13 hodin v Jiráskových sadech :)
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak holky, taky nás oddává Vodochodský a jsem z toho vyřízená . MTC díky, docerla jsi mě uklidnila
Odpovědět
Profilova fotka
@nevesta_klarka No my s přítelem dostali záchvat smíchu,když jsme to zjistili, ale prý je fakt normální. Jen se trochu děsím,ab moje babička neudělal nějaký trapas, že si půjde pro autogram či něco podobnýho,ale snad ne :-D Člověk si pak aspoň vždycky když ho uvidí v TV vzpomene na svou svatbu
Odpovědět
Profilova fotka
Krásný den Hradečandy :)) Ráda bych Vám touto cestou nabídla restauraci pension VIGVAM.Nejsme přímo z Hradce Králové ,ale po 30 min. jízdy autem jste u nás :)) Ve Vigvamu není problém téměř ničeho.Obřad,hostina i ubytování.Máme opravdu velké kapacitní možnosti cca do 300 lidí :) Rádi uspořádáme malou rodinnou svatbu či velkolepou hostinu.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojda je tu 13.7. at vím s kým se budu míjet :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@derinka7 Ahojda, tak šatky budu mít tyto: http://www.pujcovna-renata.cz/svatebn... a budou mě stát 4900,- a paní byla celkem v pohodě, dokonce nám i radila, jak vyprat šaty polité od vína, než jí je půjdeme vracet, tak myslím, že by s ošoupanýma šatama od země neměl být problém, i když těžko říct, jaká bude realita.....a dortíky z náchodské pekárny by měli být max. za 1000,- (třípatrový svatební je od 800 - 1000,- - tuším).
Odpovědět
Profilova fotka
@mtc No, my tam byli na začátku dubna a byl to docela mazec, s paní jsem se dohadovala týden předem po telefonu a slíbila mi 17. 8. ve 14h s tím, že si musím sehnat oddávajícího. Když jsme tam přišli za týden, o ničem nevěděla, byl to mazec, přiznávám, že jsem jí tam na místě málem zabila.....ale přítel zareagoval potově a dle všeho, co nám paní povídala, tak se zeptal, když jí kouknul do programu na 17.8., jestli by to nešlo v Jiráskáčích teda ve 12h a ona, že jo.....fakt to byla síla, ženská byla na zabití.....upřimně moc nechápu lidi, co tu píšou, že paní na matrice v HK je skvělá (prý tam je jen jedná jediná)....ale nakonec vše dobře dopadlo....a oddávajícího jsme měli mít Vodochodského, ale nakonec máme O. Vlasáka, tak jsem taky zvědavá:o).
Odpovědět
Profilova fotka
@kacsezam jak řešíte výzdobu altánu? Máte obřad v altánku?
Odpovědět
@lusyene Dobrý den, mohu se zeptat jakou Vám pro těch 40lidí udělali cenu za svatební večerní raut? Díky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kacsezam No to věřím, že to nebylo nic příjemného. My tam zas musíme jít kvůli tomu, že budem mít vlastního varhaníka. Nevím k čemu jim musíme podepisovat takový blbiny. Stejně tam bude ten jejich na předchozí svatbu a na tu po nás. Tak prostě by si dal jen na půl hoďky pauzu a víme, že nám nedovolí hrát na jejich piáno. Tak nechápu proč prostě nemůže náš pianista přijít se svím piánem a hrát.....zas problém...Ale jinak se k nám chovali docela mile.
Odpovědět
Profilova fotka
@ivipa Dobrý den, přesnou kalkulaci ještě nemáme, neboť jsme ještě neodeslali objednávku na konkrétní jídlo, ale říkali nám ať počítáme cca 1000 kč na osobu.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj nevěsty .. řešíme právě koláčky :) Jak dopředu je objednáváte, jaké asi množství a odkud ?? :) díky za pomoc
Odpovědět
Profilova fotka
Dostala jsem několik typu.....ale jak ve Stěžerách, tak v Újezdě u Černilova mají stejné ceny....Mají 350 kč na kilo a zhruba je tam 140-150 koláčků......My to budem mít přes známou.....ale jinak se pří dává 21 koláčků do košíčku, tak asi záleží pro kolik to chceš mít lidí...My budem zhruba objednávat 10kg a koláčky budem rozvážet už začátkem července, protože pak už nemáme čas a taky aby s tím lidi počítali a pohli si zařídit volno, když to máme v pátek
Odpovědět
Profilova fotka
@mtc děkuji za info :)
Odpovědět
Profilova fotka
@nevesta_klarka No, výzdobu v altánu vlastně neřeším, protože mám pocit, že ani není moc možnost - před námi i po nás má být svatba, takže na to udělat si tam něco vlastního asi nebude čas. Paní na matrice říkala, že altán vyzdoben bude - viděla jsem nějaké fotky a na zábradlí by měli být zavěšeny truhlíky s kytkama a snad i nějaké stuhy nebo tak nějak.
Odpovědět
Profilova fotka
@mtc Tak to mě překvapuje, že s tím mají takový problém, mi totiž přemýšlíme v těch Jiráskáčích o vlastním houslistovi a ona říkala, že jí to je jedno, ať si hudbu zařídíme, jak chceme.......možná je to tam volnější než na radnici, těžko říct.....a nebo nás nějaké problémy teprve čekají =-) :-) , ale doufám, že ne ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?