Svatba dne 13.08.2011. Chystáte někdo také svatbu?

Zobraz úvodní příspěvek
Chystáte někdo svatbu v tento den?
Odpovědět
Profilova fotka
@jihajiha Aha, já myslela, že jste to měli už teď... Já právě co jde, tak měním hned... na pojistky mi stačí oddací list, tak co jde, tak měním teď...
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila no a to ani po tobě dodatečně nebudou chtít občanku? Já právě když pojedu do Třebíče na VZP, tak už tam pak nechci jet zbytečně znova, že po mě budou chtít občanku. No ten týden to ještě vydrží. Ale pro řidičák si jedu už zítra, tak po 10 letech budu měnit řidičák, to mě budu mrzet :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@jihajiha No, nebudou... Na spoustu věcí občanku vůbec nepotřebuješ, protože si číslo neevidují. Stačí jim jen oddací list a současná občanka se změnovým lístkem. A zatím ji po mně ani nikdo nechtěl, všude jim stačil jen ten oddák. Já ani nevím, kdy si mám ten řidičák vyzvedávat, ale myslím, že až za týden... A hned bych si i vyřídila přepis auta... Jak už je to podaný na novou občanku, tak už to paní snad najde i v registru obyvatel změněné a bude to moct přepsat... No, je to stejně lítání a dopisování, to je hrozný... Ani mi nepřipadá, že bych toho tolik absolvovala po první svatbě...
Odpovědět
Profilova fotka
tak občanka se mi už holky dělá, trvá jim to tři neděle, no ale jinak dobrý, zatim mi vše jde dělat i na tu starou, nikde se nad tim nepozastavují a na poště si ani nevšimli, že ji mám ustřiženou :-) na plynařích a tak, kde všechno přepisuju ani občanku nechtějí, stačí kopie oddacího listu, tak za pár dní, už to bude vše oficiální. ještě mi teda chybí předělat cedulku na zvoncích a na schránce :-) a taky dodělat svatební album. dneska jsem si na fotky koupila speciální lepidlo, tak uvidím, jak to bude držet :-) a co vy? jak se máte? jak to jde po svatbě? vše ok? já mám dneska manžela na rybách, tak si užívám volna a to je měsíc od svatby, takové minivýročí :-)
Odpovědět
Profilova fotka
něco pro pobavení :-) Pravda o tom, proč s muži zůstáváme. A já si vzpomněla, že vlastně vím. V dávných dobách, když jsem pracovala jako recepční v penzionu, nám jednoho dne pokojská, paní Ljudmila, původním povoláním vysokoškolská učitelka, zvěstovala, že její dítě si přeje zvířátko. Konkrétně křečka. Ksuša přijela z Ukrajiny celkem nedávno, posledních 5 let ji vychovávala babička, až teď si ji rodiče mohlí vzít do Čech. Paní Ljudmila chtěla znovunalezené dcerce dopřát, co jen šlo, ale křečka? Křeček je hlodavec, malý, chlupatý, skoro jako myš a myší se Ljudmila štítí. Nakonec se z lásky k dítěti překonala a z jedné směny vyrazila směrem ke zverimexu. Časem probleskly v pracovních pauzách zprávy, že křeček (v Ljudmilině výslovnosti „krjéček“) není tak špatný. Že pěkně kouká, hezky žere trávu a vlastně je celkem roztomilý. Že ho asi paní Ljudmila nebude zkoušet omylem zašlápnout nebo skřípnout do sedačky, jak plánovala původně. Křeččí téma se většinou rychle vyčerpalo a pozornost se přenesla na rodinu, konkrétně na muže. A paní Ljudmila se při zmínce, že její muž změnil práci, mimochodem zadumala, k čemu ho vlastně má. Oba mají dvě práce, potkávají se mezi dveřmi, směny se jim kříží. Pokud jsou oba doma, většinou jeden z nich spí. Muž mnoho neuklidí, neuvaří, na úřadech nic nevyřídí… Jako příznivec jednoduchých řešení jsem se jí zeptala, proč si tedy muže ještě nechává. Paní Ljudmila zamyšleně vyfoukla cigaretový dým, pousmála se a měkkým ruským přízvukem pronesla: „To zvýkněš, Ítka. Kák na krjéčeka.“
Odpovědět
Profilova fotka
Tak už mám konečne album holky :))) Fotky zatím jen čtyři, ale už to snad nebude tak dlouho trvati :)
Odpovědět
Profilova fotka
@trckin ahojky máš to moc krásné :-) četla jsem, že kytku máš z polikliniky Lípa z té na Hůrce? bydlím poblíž, taky tam chodím :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Díky :) Jo jo té na Hůrce. Měla jsem to neblíž a navíc se svatbami mají zkušenosti, takže nebylo co řešit :)
Odpovědět
Profilova fotka
@gejbinka Tak já bych měla mít příští týden hotový řidičák, ale asi to vyzvednu hned až s tou občankou, ten týden už mě nezabije... Jinak my po svatbě docela dobrý, teď řešíme domeček a tak, navíc mám čerstvého inženýra, mě čeká zase studium a spousta práce v práci i doma, všichni se mě pořád ptají na fotky a fotograf nereaguje, tak nevím :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila k inženýrovi velká gratulace :-) a domeček v pohodě dořešte. A s tim fotografem, to není možné, že nereaguje? A už ho máte placeného?? To je vážně divný
Odpovědět
Profilova fotka
@gejbinka Dostal zaplacenou zálohu... Tvrdil, že má dodací termín 1 měsíc, minulý týden sliboval, že už finišuje, že do týdne to bude mít hotové, teď už 3 dny nekomunikuje na facebooku, neodpovídá na SMSky, nezvedá telefony... Asi si uděláme výlet k němu do ateliéru... Zítra si nechám od kluků schválit ten můj návrh a pak pošlu na cenovou nabídku a domluvím se s projektantem, za jak dlouho a za kolik by to udělal... Tak uvidíme...
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila tak to bych si za ním teda ten výlet udělala a asi bych vubec nebyla milá. Tak ať to dobře dopadne, doufám, že z něj ty fotky dostaneš
Odpovědět
Článek se načítá
@vera_vila obrovská gratulace! já budu mít teď poslední rok bakaláře a za rok se hlásím na doktorské studium na svůj původní obor..tak snad mě vezmou..
Odpovědět
Fotečky už máme doma, teďka jen vymýšlíme kam si je necháme pověsit. Nemusíme zařizovat věci na svatbu tak jsem začali předělávat ložnici a snad nám do konce roku firma navrhne a dá dohromady předsíň. A máme prvního společného manželského koníčka :-D Včera nám začaly kurzy salsy :) Je krásné být manželkou!
Odpovědět
@rainfairy tak salsu závidím :) manžela jsem vytáhla na taneční na jaře, jelikož on tančit umí a já nechtěla být na svatbě za blba a chtěla jsem pokračovat, ale donutit ho tam chodit je nad moje síly :) jinak fotky i video máme, nejsou ale takové, z jakých bych byla nadšená, ale jsou hezké a pár hodin u pc to spraví :) ale to se nejdřív musím naučit, jak na úpravy.. a dnes jsme si byli pro občanky :)
Odpovědět
Profilova fotka
@danaruj @rainfairy Tak já se snad fotek dočkám dnes večer, prozatím jen v digitální podobě, ale budou, hurááááááááá... Tak hned v pátek pořádáme malou oslavičku toho mého inženýra s prohlížením našich svatebních foteček, tak to bude snad fajn večer... A dneska ještě hezčí, jesli je fakt dostaneme :-) Už se hrozně těším...
Odpovědět
Profilova fotka
My fotečky máme, ale zatím jen výběr v elektronické podobě, zítra je dostaneme komplet včetně těch co jsme chtěli dát do papírové podoby...následně pořešíme fotoknihu a případný dotisk fotek, z fotek jsme nadšení, strašně se nám líbí ;-) Video snad bude taky v dohledné době, kameramanka říkala, že dodání videa trvá cca měsíc, tak snad se taky už dočkáme :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak hurá, fotečky už taky máme... Pár jsem jich dala do alba...
Odpovědět
Taky jsem nějaké nastrkala do alba...Jina k manželství je fakt krásná "věc". Myslím, že nás to ještě víc stmelilo a občas si připadáme jek zamilovaní puberťáci :D
Odpovědět
Profilova fotka
@rainfairy hezké fotečky.... Já si včera procházela komplet ty naše a opět mi přišlo líto, že ten den tak utekl :-( Ale už je to spíš taková ta hezká nostalgie...teď nám psala kameramanka, že máme hotové video, teď už jen najít čas a zajet si pro něj, se tak těším :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Taky jsem něco málo přidala a hlavně komplet foto už je na cestě, tak se fakt těším :))) @rainfairy U nás je to podobně - jako dvě hrdličky ;)
Odpovědět
Profilova fotka
tak já si tak projíždím ty alba a říkám si, co a jak jsme ještě mohli nafotit :-)) a klidně bych si to dala znova :-) jinak už mi konečně splaskl prst, tak mužu v klidu nosit prstýnek bez toho, aby mi prst modral a bolel. a dávám vám sem něco na zasmání, dneska mi to přišlo a dost mě to pobavilo :-) Nový farář byl před svým prvním kázáním tak nervózní, že skoro ani nemohl mluvit. I zeptal se přítomného biskupa, co má dělat, aby se uvolnil. Ten mu poradil: "Kápněte si do vody trochu vodky. Uvidíte, že po pár hltech budete trochu klidnější". Farář poslechl a skutečně. Cítil se tak dobře, že by dokázal mluvit i ve vichřici. Po bohoslužbě se vrátil do sakristie, kde našel lístek od arcibiskupa: Vážený Otče, příště si nalijte vodku do vody, ne vodu do vodky. Připojuji pár poznámek, aby se neopakovalo to, co jsem viděl na dnešní mši. Na okraj kalicha není nutné dávat kolečko citrónu. Ty kabinky v boční lodi jsou zpovědnice, ne toalety. Snažte se neopírat o obraz Panny Marie a už vůbec ji nemusíte objímat a líbat. Máme 10 přikázání, ne 12. Apoštolů bylo 12, ne 7, a žádný z nich nebyl trpaslík. Našeho Pána, Ježíše Krista, a Jeho Apoštoly nenazýváme JC & His Boys. Svatému Kříži neříkáme Velký Téčko. David porazil Goliáše prakem a kamenem, není pravda, že by ho dojebal. Jidáše neoznačujeme za z*urveného zmr*a. Otec, Syn a Duch Svatý nejsou Fotr, Junior a Strašidlo. Svěcená voda je na požehnání, nikoliv na osvěžení zátylku. Nikdy se nemodlete v sedě na schodech před oltářem. Hostie nejsou chipsy, tedy je nepřikusujeme k vínu, ale rozdáme věřícím. Věřící vhazují příspěvky do pokladničky dobrovolně, nápis: "Vaše spropitné - můj plat" je tedy na pokladničce zcela zbytečný. Hříšníci půjdou do pekla, ne do p*dele. Při otčenáši je možno zvedat ruce k nebesům, ale ne se kývat do vlny. Vaši iniciativu, aby si všichni přítomní zatancovali, hodnotím kladně, ale dělat vláček po celém kostele nemusíte. Na konci modlitby říkáme Amen a ne Šlus a z kazatelny se chodí po schodech. Nejezdí se po zábradlí! DŮLEŽITÉ: Ten, co seděl v koutě u oltáře a o kterém jste tvrdil, že to je buzík v sukni a transvestita bez mejkapu, to jsem byl já. Doufám, že do příští neděle tyto nedostatky napravíte. Jinak, na první kázání to bylo celkem dobré.
Odpovědět
Profilova fotka
@gejbinka Taky bych si to klidně zopakovala už jen kvůly všem lidem a skvělé zábavě :-D
Odpovědět
Profilova fotka
taky bych si to hned zopákla... Ale tak focení si snad "zopakujeme", i když už ne ve svatebním... Chystáme se udělat si u našeho fotografa pár rodinných podzimních fotek, tak doufám, že to bude stejně super, jako naše svatební focení... Navíc za 14 dní jdeme na svatbu kamarádce a kamarádovi, tak se vrátíme na místo činu do Jaroměřic a večer jsme pozvaní na hostinu, tak to bude taky moc fajn... Teda, pokud nám rodiče pohlídají Toma... Ale snad jo, už jsme je upozornili :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila o rodinném podzimním focení jsem taky přemýšlela. A nebo třeba na výročí, vrátit se na místo činu a udělat zas pár profi fotek. jdete na svatbu? paráda :-) mě se zasnoubily právě dvě kamarádky, tak myslím, že příští rok to vypukne a moc se na to těším, že budu host a budu si jen užívat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@gejbinka No, tak na výročí se tam taky nejspíš vrátíme, ale teď jsme na focení nestihli focení se synem, tak si to chci vynahradit a miluju krásný, slunečný a barevný podzim... Jj, jdeme se podívat na obřad a potom od pěti hodin na hostinu, tak se taky moc těším a jsem zvědavá, jaké to budou mít... A na dlouhou dobu to taky asi bude poslední svatba, které se jako host zúčastním...
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila taky mám ráda podzim :-) když je listí pěkně barevné a není ještě uplná zima :-)) a užijte si svatbu :-))
Odpovědět
Profilova fotka
@gejbinka Děkuji... Snad si ju užijeme... a na to focení se těším, doufám, že to vyjde a vybereme nějaký krásný podzimní den.
Odpovědět
Profilova fotka
@vera_vila svatbu si užijte, já bych šla taky hned!!! @gejbinka já jsem taky hned přemýšlela, který fotky jsem mohli udělat tak a který jinak, no ale pozdě, už se to nikdy nedá napravit, až je mi to líto :-| Jinak já už mám oběhnutý s novou očankou VZP, pojišťovny, banky, ale úplně jsem zapomněla na techničák, to mi vypadlo, že bych to měla taky změnit. Myslím, že toho ještě bude víc. Ale co se mi stalo. Někde jsem se podepisovala - prvně tiskace a pak psace, no tak tiskace jsem napsala D... a psace jsem začla psát K... no to bude asi běh na dlouhou trať. POřád ten podpis nejde automaticky, musím přemýšlet, co napsat. Tohle bych přála chlapům x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jihajiha s těma fotkama to máme fakt stejně, ale to je asi tím, že pořád jsem tady na beremku a pořád koukám do jiných alb a říkám si, co by, jak by, kdyby :-) jinak já už si oběhla i banku, všechno, tak jsem ráda, že jsem to zvládla, i když ten podpisový vzor v bance teda nic moc :-) na mě koukali, jsem to psala, jak prvňáček, taky to vubec nemám ještě zažitý :-) bude s tím ještě boj :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?