Svatba červen 2012. Jak jste na tom s přípravami?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevěsty, vítám Vás v mé diskuzi, doufám, že se nás tady sejde co nejvíce a probereme tady přípravy a plány našich svateb, aby nám to co nejrychleji uteklo. Ráda se nechám inspirovat ostatními nevěstami. Jak daleko máte Vaši svatbu promyšlenou? Jak jste daleko s přípravami? Těším se na všechny nápady :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, jaké máte přibližně kalkulace na jídlo a pití? Nabídky, co mám, se pohybují kolem 9000,- za oběd pro 30 lidí (předkrm, polévka, hlavní jídlo, přípitek) a cca 17000,- za raut pro 50 lidí... tj. cca 25-26 tisíc za jídlo... Zdá se Vám to ok? A kolik máme počítat, že se přibližně vypije? Stačí rozpočet 10000,-? S tím, že mi je jasné, že někdo vypije víc, někdo míň, aspoň přibližně? Nebo radši počítat s 15000,-? Obě restaurace nabízí samoobslužný nealko bar, kde nebudou účtovat lahvičky (např. lahvičky cappy, mattonky a tak), ale načatou flašku... Nebo myslíte, že je lepší jet na dvou/třídecky?
Odpovědět
@zmrz_lina Tak to si myslím, že je OK. My ještě ani restauraci vybranou nemáme, protože v jedné, která se nám líbila nám pro 35lidí udělali jen na jídlo kalkulaci 65tisíc! Takže fakt nevíme..
Odpovědět
@zmrz_lina tak já myslím, že za ten raut to není špatná cena, nás vyjde celodenní raut včetně polévky a sektu na 25tisíc cca a to máme 38lidí, takže cena zas tak šílená asi není. Pokud to vyjde, tak a´t vám ten raut spočítají píše na jednu osobu:) Pokud to bude víc jak 900kč , je to hodně
Odpovědět
@krizecek Můžu se zeptat, co přesně myslíš tím celodenním rautem? Co v něm budete mít? A mám to chápat tak, že tedy nebudete mít tradiční oběd = předkrm, polévka, hl. chod?
Odpovědět
@zmrz_lina Mně se těch 10 000 Kč na pití pro 50 lidí zdá i málo... Ale záleží, jak velcí jste pijani a jestli budete platit i tvrdý alkohol, nebo jen pivo, víno a nealko?
Odpovědět
@orangela ano, chápeš to dobře:) Budeme mít nejprve přípitek, pak polévku- hovězí vývar s nudlemi a pak raut, hl. jídlo ani předkrm nebude, jelikož hodně lidí u nás nejí svíčkovou a takovéto jídla a navíc v létě nikdo tak moc nemá hlad:) Pokud chceš poslat na ukázku raut, zašlu do IP
Odpovědět
@krejci1510 Jj, vím co myslíš. Záleží, jak budou vypadat šaty - aby to nebylo přeplácané. Pokud jsou šaty jednoduché, myslím, že může být i kytka i tento závoj.
Odpovědět
@orangela ukázka rautu, blbě jsem to v příspěvku napsala: sýrový bar (variace českých a zahraničních sýrů s doplňky – olivy, ovoce, ořechy) salátový bar (různé druhy zeleniny, zálivky a dochucovací prostředky) grilované medajlonky z vepřové panenky marinované kuřecí špízky s angl. slaninou a paprikou výběr mini řízečků grilovaná zelenina na olivovém oleji s bylinkami uzený losos pečené brambůrky s restovanou cibulkou variace domácích uzenin hov. guláš „Highland“ - bio valašské frgály doplňky ( hořčice, křen, kečup, ster. okurky, kozí rohy, chléb, pečivo, a.t.d…) čokoládová fontána s ovocem raut bude po celý den, postupně jej budou doplňovat, takže každý si může dát, co chce
Odpovědět
@krizecek To bys byla moc hodná, protože uvažuji o něčem podobném. U nás zase kdekdo kdeco nejí, takže najít jakékoli společné jídlo je téměř nemyslitelné! Akorát my nechceme ani tu polévku, to zase nemusím já :-)Tak kdyžtak pošli, budu ráda!
Odpovědět
@orangela máš to výše:) Nám to takhle sestavila přímo restaurace
Odpovědět
@krizecek Hm, tak to zní krásně! A celodenní je tedy nějak od oběda až do doby, než skončíte?
Odpovědět
@orangela přesně tak, je to po celou dobu té akce, paní provozní přímo řekla, že jakmile uvidí, že něco dochází, není problém dodělat, na to jsou v rozpočtu rezervy
Odpovědět
Článek se načítá
@krizecek Tak to jsi mě potěšila :-) Doufám, že se mi podaří sehnat něco podobného. Teď aspoň vím, čím mám kdyžtak argumentovat :-) Díky! My bychom chtěli obdobně jen raut s kdečím, navíc ne na celý den, ale jen na pozdní oběd a večer, také pro 40 lidí, tak doufám, že bychom se mohli dostat na částku kolem 15 - 18 000 Kč, jelikož tam třeba určitě nebudeme mít fontánku. A odkud jsi a kde to budete mít? Že bych se inspirovala? :-)
Odpovědět
T @orangela tak to myslím,že se do částky vejdete, Nám tenhle raut sestavili a rovnou připsali, pokud něco nechceme či nám něco chybí, a´t dáme vědět. Polévku chceme hlavně kvůli dětem, které na svatbě budou a jelikož nesnášíme játrové knedlíčky tak byla naše volba tahle polévka. Jsem z Moravskoslezského kraje, kousek od Frenštátu a hostinu budeme mít v Kunčičích pod Ondřejníkem, je tam obrovský rekreační areál, majitelé si tam pěstují i své bio hovězí maso atd.
Odpovědět
@krizecek Jasně, někdo má polévku rád, nebo ji prostě chce. My bychom to chtěli mít více neformální, takže by se nám tam polévka nějak ani nehodila :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@orangela - Hodláme neomezeně hradit pivo, víno (budeme mít vlastní, ale budeme hradit korkovné 60 Kč/litr) a nealko. Tvrdé nebude v nabídce vůbec, bude možné si jej dát pouze s námi :-) Jednak bychom to už asi neutáhli finančně a také i naši kamarádi sami řekli, že to je rozumné a že s tím i počítali (že to tak bylo na většině svateb, kterých se zúčastnili). Právě nemám vůbec představu, kolik by to mohlo celkem být... @krizecek - čistě za jídlo to vychází pro ty, co budou celý den (tj. jak slavnostní oběd s přípitkem, tak večerní kalba s rautem) na cca 640 Kč za jídlo, pro ty, co budou na rautu tak cca 340 Kč...
Odpovědět
@zmrz_lina Tak pokud k tomu budete přistupovat takhle, tak vám to asi stačit bude.
Odpovědět
Profilova fotka
@zmrz_lina myslim ze hostina je za super cenu. Levneji bys to asi nesehnala. A co se tyce piti, radeji pocitejte s temi 15000, vzdycky je lepsi, kdyz ti neco zustane, nez kdyz musis doplacet.
Odpovědět
Profilova fotka
@orangela - díky ;) @vanda_hk - jo, to si říkám taky, radši počítat s větší částkou, než pak být nepříjemně překvapená. Akorát přítele z té celkové částky, která se svatby týče, omývá :-D Tak ho nechci moc děsit :) Teď ještě vybíráme mezi 2 restauracema s podobnou cenovou relací, snad už to tento týden dořešíme...
Odpovědět
Profilova fotka
no ber to takhle, zalezi co chcete jako svatebni dary, my nepotrebujeme zadne sklenicky, televizy, nadobi apod veci, radeji budeme kdyz nam lidi prispeji nejakou korunku, takze se cast penez alespon vrati.
Odpovědět
Profilova fotka
@vanda_hk - Jako u Vás. Jsme spolu 7 let (v prosinci), žijeme spolu 6 let, takže jako svatební dary bychom raději také peníze. Nevím, co by nám do zařízené domácnosti kupovali :-) Nehledě na to, že si věci domů stejně nejradši vybereme sami.
Odpovědět
Profilova fotka
@orangela my taky nebudeme delat tradicni hostinu. Rovnou bude raut, ktery si budeme delat sami s pomoci znamych. Ale bude to spis grilovacka a raut. Taky budeme pect kyty, chteli jsme prase, ale bylo nam receno, ze pulka prasete jsou kosti, hlava atd a to se pak vyhodi, ale na kytach platis a mas hlavne maso. A piti budeme brat od pana, ktery pak nauctuje jen vypite a nacate veci a zbytek si vezme zpatky. Akorat pivo si budeme shanet sami, ale protoze pro jeden pivovar delam a mam jako bonusy pivenky, tak uvidim, cast asi v pohode poplatim pivenkama.
Odpovědět
Profilova fotka
@orangela tak si představ, že už mám šaty..byla to rychlá akce :) .V pátek jsem měla špatný den, tak jsem jen tak zavolala do svateb.studia nad námi-Andělské svatební studium, měli čas, tak jsem přišla..zkouším šaty a nic moc, pak uvidím jedny a říkám si ze srandy, že vypadají jako záclona :D .. bílé,krajkové s růžičkou v pasu.Tak jsme jen tak vyzkoušely, ještě jsem je neměla ani zapnuté a už jsem věděla,že to budou ony....a byly :D .Takže už mám šaty, ale podrž se..nejdřív paní, že je už budou vyřazovat, tak že cena koupě 7 900kč,tak říkám jo nějak to dáme...asi za 3 dny telefon, kdy se mě z toho salonu jen zeptali, že po mě hned před tím přišla paní a ztropila tam "hysterickou"scénu, že chce jen ty moje šaty a oni, že jsem si je už koupila atd....Tak mi nabídly, že když je ještě jednou pujčím v únoru, tak že mi je zlevní o 3000 kč, tak jsem na to řekla potom,že ano..že budu hodná a že i nám se to pak hodí(penízky na víc) :)) .Tak mám velikou radost...Takže první věc co už mám :)).Akorát nesmím přibrat ani zhubnout :-D .
Odpovědět
Profilova fotka
ja si uz take saty koupila, i kdyz svatba bude az v cervnu. Nedalo mi to a musela jsem porad brouzdat po netu, misto, abych se venovala praci :D Nasla sjem jedny na aukru, ale byla v nich vyfocena jen modelka, a znate to, tyhle saty vetsinou ve skutecnosti tak krasne nevypadaji. No ale Vlasta, ktera je prodavala, mela v popisu, ze je z prahy, tak rikam, proc to nezkusit. Tak jsem ji psala, jenze uz davno bydli v Jihlave, ale mela cestu do phy, saty privezla i se spodnici a me padly jako ulite. A protoze jsme si sedly, dala mi je nakonec jeste levnejsi. takze jsem na tom take celkem usetrila. Akorat ted holky nesmime koukat po jinych, znate to :D :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky budoucí nevěsty my s přítelem plánujeme svatbu na 16.6 2012. Zatím koukám na netu a hledám inspirace. Naštěstí mám kolem sebe kamarádky které mají nápadů spousta což určitě uvítám :-) . Jinak s plánováním bych chtěla začít během listopadu. Strašně se těším až si půjdu zkoušet svatební šaty :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@zmrz_lina no my take tak. Ted budeme mit seste vyroci, a akorat jsme si zrekonstruovali byt, takze penize se hodi vzdycky a presne, radeji to nez, aby ti nekdo koupil neco, co se ti nebude libit. preci jen kazdy mame jiny vkus no ne?
Odpovědět
Profilova fotka
@vanda_hk tak to je bezvadné!!taky super koupě...jsem zvědavá, jestli se nám taky podaří tak dobře prodat naše svatební šaty, pokud si je nenecháme :D ....No jo, to jsou příjemné náhody...a na šaty už raději nikam nekoukám :))) .
Odpovědět
Profilova fotka
holky, já vám tak závidím, že ž máte šaty nebo se těšíte na jejich zkoušení! Já se na svatební šaty moc ráda koukám, ale ze zkoušení mám husinu už teď :-( Nerada si zkouším jakékoliv oblečení.
Odpovědět
@simonka2 Ty brďo! Tak to je opravdu příjemná náhoda! A nechceš nám ukázat alespoň nějakou fotku, ať se můžeme radovat s tebou? :-)
Odpovědět
@vanda_hk Tak to máš také super, hlavně, že sis je mohla vyzkoušet a nekupovala jsi zajíce v pytli!
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?