Svatba červen 2012. Jak jste na tom s přípravami?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevěsty, vítám Vás v mé diskuzi, doufám, že se nás tady sejde co nejvíce a probereme tady přípravy a plány našich svateb, aby nám to co nejrychleji uteklo. Ráda se nechám inspirovat ostatními nevěstami. Jak daleko máte Vaši svatbu promyšlenou? Jak jste daleko s přípravami? Těším se na všechny nápady :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahaaa a prozrad v jakem salonku :-) ja mam favoritky v mirael :-) a pokud nesezenu stejne levneji tak ej to jasne :-)
Odpovědět
já mám v Tině, za 5.000,- ted jsem našla v tom svatebním časopise co mi daly na matrice slevu do Tiny 1.500 na šaty, tak když mi to vemou tak to bude super za 3.500,- budu velice happy :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, já se vdávám 29.6.2012 na Libeňské zámečku. Na matrice jsme byli včera, abychom si termín nechali úředně potvrdit a na ten den jsme byli už třetí.. :-S Byla jsem i objednaná do svatebního studia, zkoušela jsem si šaty. Mohu jen doporučit Maggie v Praze na Vinohradské.. Profesionální přístup, skvělé poradenství a hlavně permanentní úsměv na tváři.. Fotografku máme domluvenou, takže teď už "jen" zajistit vše ostatní.. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my jsme se byli podívat v sobotu na Choltickém zámku. Zámek jako takový ve strašném stavu , ale nádherný park kolem a moc pěkná kaple. Nicméně tam to zrušíme, protože jak muž řekl "je tam na mně moc prdelatých andělíčků". Takže jsme si navzájem vyvetovali Kunětickou horu (tu chtěl muž) a Choltice (to sem chtěla já) a hledáme dál. Při příští návštěvě rodičů mrkneme do Chlumce a ještě přemýšlím, jestli by nakonec nebylo nejideálnější to nekomplikovat a neudělat to na pardubickém zámku... :(
Odpovědět
@simonka2 Ahojky! Vůbec se neděs, já také nemám nic zařízené a ještě dlouho mít nebudu, také totiž plánujeme uvolněnější svatbu! Jen mám vybrané šaty, které bude šít maminka. Některé holky ale už zařizují. Pokud chceš nějaké konkrétní místo a nedejbože ještě konkrétní datum, je to asi nutnost!
Odpovědět
@mortuska Ahojky, vítej mezi námi! A jaké sis vybrala šaty? :-)
Odpovědět
@zmrz_lina Ahojky, určitě to bude hezké i na zámku v Pardubicích, pokud tam svatby běžně dělají, určitě jsou na to připravení a bude to super! My budeme mít svatbu v obřadní síni na radnici v Prostějově, ale celá budova je secesní, takže je to tam moc pěkné. Tím pádem to máme zjednodušené tím, že nemusíme takhle nic shánět!
Odpovědět
Profilova fotka
@orangela - ano, svatby tam dělají. Jen se mi zdají ty rytířské sály "tmavé". Jinak ale prostory jsou to pěkné. Teď ještě koukám po restauracích a dost mě překvapuje, že ve většině z nich chcou za 1 l vlastního vína cca 60 Kč korkovné... Mám dědu vinaře, přislíbil cca 20-30 l vína a platit 1500 Kč za takové výpalné se mi nelíbí. Při tom, že budeme mít na oběd cca 30 lidí a večer 50, počítaná útrata za hostinu tak 40-45 tisíc si myslím, že platit korkovné navíc už je moc.
Odpovědět
@zmrz_lina S tím korkovným je to nepříjemné, už se ani málem nevyplatí nosit si vlastní víno... Ale na druhou stranu, majitel restaurace chce prostě vydělat co nejvíc, to by chtěl každý. Zkus se s nimi o tom ještě pobavit, třeba sleví...
Odpovědět
Profilova fotka
@orangela - já myslím, že při počítané útratě by to korkovné mohli odpustit. Chápu to u malých svateb, tam by asi moc nevydělali, ale při 50 lidech už mi to přijde hodně. Navíc od nich jinak budeme mít všechno - jídlo, nealko, pití... Jen to víno bychom radši vlastní... Ale každopádně nám se to vyplatí i s tím korkovným...
Odpovědět
@zmrz_lina Tak to je jasné, pokud jste vinaři! To budete mít za hubičku.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Článek se načítá
Profilova fotka
@svatba2012tp to je fakt děs! mimochodem mme stejný termín, máme to v kostele v Brně.
Odpovědět
Profilova fotka
my máme obřad (zamluven kněz) i místo, hostinu i ubytování, vše v jednom místě, na ranči :-), jsem nadšená a už se nemůžu dočkat,
Odpovědět
Profilova fotka
akorát pořád nevim co an tu hlavu mojí :-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@svatba2012tp aha, ono by stačilo, kdyby byl jeden z vás pokřtěný a pak byste jen chodili na tzv. manželskou přípravu to jsou hovory s knězem ale všude je to jiné a kdeže to teda budete mít na radnici nebo na zámku?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak my už máme termín, místo, místo hostiny a rautu, hudební skupinu a ode dneška i fotografku. Takže tím bych měla všechny věci, se kterými jsem si chtěla pospíšit, aby mi je někdo nevyfoukl, zamluvené. Sice jsem původně chtěla fotografku Ladu Baladovou, ta už měla obsazeno, ale nakonec máme Lenku Seničovou, která dělá nádherné fotky, jediné mínus, že je z Prahy a musíme platit ještě dopravu do Chomutova a zpět. No co, je to jednou za život a vím, že ty fotky budou stát za to...pokud se jí podaří z nás něco vymáčknout teda :)
Odpovědět
@leni_tom Páni! Tak to už chybí snad jen šaty! :-) Štěstí přeje připraveným, jen já stále otálím! :-) A kde to budete mít?
Odpovědět
Profilova fotka
Jojo už jen šaty, na ty jdu až v prosinci, těším se a zároveň bojím, že si nebudu moct vybrat. Jsem Blíženec, rozdvojená osobnost, a mám problém jen se rozhodnout, jestli chci zmrzlinu vanilkovou nebo čokoládovou. Máme to na Červeném Hrádku u Jirkova, okres Chomutov.
Odpovědět
@leni_tom A máš už nějakou představu, jaký typ šatů by se ti líbil?
Odpovědět
Profilova fotka
@orangela Moc nemám, teda vím, že nebudou ala mořská panna, na to mám moc velký zadek a boky ]-( Takže korzet takový ten lehce prodloužený na boky (rozhodně ne srdíčkový výstřih), asi ne taková ta obrovsky široká sukně, klidně nějaké ozdobné ramínko, nějaké ne úplně tuctové. Líbil by se mi nějaký extra detail na šatech. No jsem na to zvědavá. CO ty?
Odpovědět
Určitě si najdeš něco, co ti bude sedět i přes větší zadek. Jednou jsem zde viděla fotky ze svatby nějaké slečny (teď už paní), co měla také širší boky, ale naopak na ně chtěla upozornit, protože její nastávající si na ten její zadek potrpěl, a měla na šatech takové červené knoflíčky, které na ten zmiňovaný zadek upozorňovaly, a byla jsem až překvapená, jak moc jí to slušelo, jen už nevím, kdo to byl (že by ses mrkla). Jinak já budu mít šatičky šité, vybrala jsem si krásné empírové s krajkou a černou mašlí. Jednoduché, ale krásné. :-)
Odpovědět
@orangela byla to dunkahe;) a nevím, čemu říkáš širší boky. Naopak, podle mě měla hezkou a štíhlou postavu, tipuji velikost max. 38 a moc jí to slušelo.
Odpovědět
@demian Já si taky myslím, že jí to slušelo a o velikosti to není. Vzhledem ke zbytku těla mi přišlo, že má širší boky a i ona sama to tak prezentovala. Nemyslela jsem to nějak hanlivě, naopak! Chtěla jsem tím říct, že není nutné ten zadek vždycky schovávat. Viz tedy album dunkahe.
Odpovědět
@orangela v tom případě se omlouvám, špatně jsem Tě pochopila. Mě jen přijde, že tady některé nevěsty zbytečně šílí a soutěží o to, která bude v šatech vychrtlejší, viz diskuse o dietách. Nechápu, proč chtějí za každou cenu potlačit ženské tvary a vypadat jako pubertální kluk.
Odpovědět
Profilova fotka
@demian@orangela Vím, kterou myslíte, šaty jí seděly perfektně. Pamatuju si i, že tam psala, že schválně nechala zvýraznit zadek, ikdyž mi přišlo, že je štíhlá x-) Já bych se v tom asi necítila, navíc chci v šatech vydržet a v takových úzkých skoro po kolena se hůř blbne na parketu. Krajka se mi na šatech taky moc líbí a hrozně se mi líbí ty dlouhý závoje s krajkou na krajích - mantila se myslím jmenujou. Já zatím plánuju jít bez závoje, spíš brož nebo kytku do vlasů.
Odpovědět
@demian V pořádku, hlavně, že jsme si to vysvětlily. K těm dietám - asi každá máme pocit, že bychom mohly být hubenější a tím snad i krásnější? Ale na druhou stranu honba za ideální figurou udělá z řady původně prima holek nesnesitelné nány, se kterýma se nedá ani bavit, jelikož nemluví o ničem jiném než o dietě! A to se fakt nedá!
Odpovědět
@leni_tom Já chci v těch šatech taky vydržet pokud možno až do konce, takže žádné kruhy do spodnic a korzety bez ramínek pro mě nepřipadají v úvahu hlavně z praktických důvodů! O závoji pořád přemýšlím, ale asi by to k těm mým šatům už bylo moc, takže to možná skončí "jen" kytkou do vlasů a nebo ničím, jelikož už budu mít ve vlasech stuhu (pokud teda bude držet) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
taky jsem premyslela, jestli budu mit i zavoj, kdyz chci kytku, aby to nebylo moc preplacane. Ale kdyz uz, tak bych chtela ten zavoj, co se pridela pod vlasy, takze by byl od krku dolu (teda nevim, jestli sjem to popsala srozumitelne)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?