Svatba červen 2012. Jak jste na tom s přípravami?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevěsty, vítám Vás v mé diskuzi, doufám, že se nás tady sejde co nejvíce a probereme tady přípravy a plány našich svateb, aby nám to co nejrychleji uteklo. Ráda se nechám inspirovat ostatními nevěstami. Jak daleko máte Vaši svatbu promyšlenou? Jak jste daleko s přípravami? Těším se na všechny nápady :-)
Odpovědět
@jessy88 Hmmm, 80 lidí je opravdu nášup, to si ani nedokážu představit! Pro mě by to byla noční můra! Ale každý podle svého gusta, samozřejmě. A kde tu svatbu budete mít, když vás bude tolik? To už je snad na nějakou sokolovnu, nebo nějaký hotel s velikou restaurací, co?
Odpovědět
@katkavfr Tak to vám ten rozpočet vychází hodně dobře na to, že vás bude také hodně. Jen mě trošku zarazilo, že to budou platit rodiče tvého přítele. Je to samosřejmě vaše věc, ale já si myslím, že dneska už je to přežitek a pokud snoubenci pracují a mají již společnou domácnost, připadá mi trochu sprosté, nechat si svatbu od rodičů zaplatit. Ale každý se na to dívá jinak. A jaké budeš mít šaty?
Odpovědět
Profilova fotka
@orangela saty uz mam vybrane a nechavam si je sit na miru protoze me vyjdou skoro nastejno jako pujcovane:-) a proc prezitek vzhledem k tomu kolik bude pritelove rodiny tak mi to prijde normalni a rodice to sami nabidli protoze platili svatbu i jejich dceri tak chcou i synovi :-) jinak ja teda nepracuju mam malou dcerku takze si "uzivam" domactnosti:-)
Odpovědět
@katkavfr Přežitek proto, že dříve se lidé brali, sotva dokončili školu a neměli prostředky na to, aby si svatbu mohli zaplatit. V dnešní době se lidé běžně berou až po několika letech soužití, když mají své příjmy. A když jsou schopni financovat si vlastní domácnost, jsou schopni financovat si i svatbu a v takovém případě by mi přišlo přímo sprosté přijmout peníze od rodičů na svatbu. Myslím si, že ti se o své děti starali už dost dlouho. A počet hostů na svatbě na tom pro mě nic nemění. Toť jen tak na vysvětlenou, nehodlám tě přesvědčovat, ty se na to díváš jinak a já to respektuju. :-) A na kolik tě vyjde to šití u švadleny? A jaký typ šatů? Jsem zvědavá, co? :-)
Odpovědět
@orangela @katkavfr Omlouvám se, že Vám vstupuju do konverzace, ale líbí se mi, co říká orangela. My si svatbu taky platíme sami, protože by mi hanba fackovala, kdybych to měla chtít od rodičů. Přítelovi rodiče jsou rozvedení a nevzali bychom si od nich ani korunu už jen proto, že to teď maminka díky bývalému nemá lehké a moji rodiče nám nabízeli, že nám zaplatí hostinu pro rodinu, ale to jsme také odmítly, že si to zaplatíme sami i kdybychom měli vykrást banku :D tak prý dostaneme nějaké korunky místo svatebního daru. Proti tomu už neříkám nic, to je jejich věc, ale prostě aby nám vysloveně něco platili na svatbě bychom s přítelem nedovolili. Do současnosti se o nás starali víc než dost a my jim to chcem trochu vrátit :)
Odpovědět
Profilova fotka
Mně také příjde hloupé si od rodičů nechat platit svatbu, když už máme vlastní byt a jsme spolu 8 let. Naopak my rodiče zveme na dovolenou (do Řecka), kde se chcem vzít a tím jim právě i poděkovat za to jak nás vychovali a jak se o nás postarali. (přítel má jen maminku a já jen taťku, takže to rozhodně neměli jako rodičové jednoduchý). Svatbu v Čechách pro cca 50 lidí budem taky platit sami. Proto už taky šetříme... a kdybych na svatbu neměla, tak se prostě nebudem brát. Ale tak taky počítáme, že se nám něco vrátí na darech, ale to bychom chtěli pak použít na svatební cestu.
Odpovědět
Profilova fotka
Zienky hlasim sa k vam.... my mame termin na 30.6.2012 ale zatial este nic moc neriesime.... teda polovicka neriesi... zatial len ja :-)
Odpovědět
Tak u nás se bere za tradiční, že svatbu platí rodiče nevěsty - táta mě předá muži, který se o mě bude starat a na to předání mě vybavuje. Nevím, co je na tradicích špatnýho. Myslím, že by to tátu uráželo a mrzelo, kdyby jedinou dceru nemohl provdat on sám. Chápu samozřejmě vlastní financování a je to osobní věc, každý je na tom finančně jinak, ale rozhodně mi tradiční věci nepřijdou sprostý nebo věc za kterou bych se měla stydět. Taky budeme jednou šetřit a platit svatbu našich dcer. A jinak máme veliký rodiny, takže budeme mít 80-100 lidí, protože jenom rodiny z obou stran bez tetiček z 15 kolena čítají každá kolem 20 členů, máme oba hodně sourozenců.
Odpovědět
ahoj holky.. tak ja jsem tady nova.. taky planujeme svatbu na 30.6. 2012 ale jeste jsme nejak nezacali pripravovat a nakupovat. Jeste me nepopadla ta pripravovaci nalada :) doufam ze uz to prijde kazdy den. Spis nevim, kde zacit. ??? ;-) a co vy?? jak jste na tom?
Odpovědět
My si tedy taky budeme financovat svatbu sami ;-) když jsem to tátovi řekla, trochu se ho to dotkolo.....je pyšný, že vdává dceru ;-) ale naši jsou rozvedený a přítelovo rodiče jsou zas v důchodu a já bych nerada aby to skončilo nějakým předháněním se, kdo co platil.........je mi jasný, že to všichni budou řešit formou finančního svatebního daru, ale to už je jejich věc....
Odpovědět
No tak u nás je to půl na půl s tím placením, vdávám se 16.6. vše kolem svatby si platíme samy jen hostinu chtějí zaplatit naší rodiče-půl moji a půl od přítele. Nemám k tomu nějaké předsudky, že je to trapné. Chtějí to tak, na jednu stranu určitě by jsme to zvládli zaplatit samy, ale na druhou stranu je od nich pěkné, že nám s tím pomůžou, kdyby na to neměly peníze nebo nechtěly, tak by nám to nenabídly. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@orangela no tak je to nazor kazdeho a rodice od pritele sou na tom financne hodne dobre a tradice je tradice zeni sveho syna a tim to pro ne konci :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@colibra presne s tebou souhlasima mame to uplne stejne :-) vscehno si platime sami jen hostinu budou platit oni :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@orangela :-) tak já si to představit umím, vždycky jsem byla na velkých svatbach..a to jsem si napsala do seznamu jen ty nejbližší, které proste pozvat musíme. A ono to rychle skáče, jelikož jsou většina čtyřčlenne rodiny, nebo páry. Budeme to mít v kostele a pak hostina je v Kurdějově v hotelu,je tam velka restaurace a pri pěkném počasí se dá sedět i venku, vpohode se vleze 200 lidi :-) Jinak jak se tady řeší ty peníze, myslim že by bylo spravedlivé, kdyby oba tatinci platili na pul, ale pochybuji že od našich neco dostanu, takze spíš počítáme s tím že si vse zaplatíme sami.
Odpovědět
Profilova fotka
my si paltíme úplně všechno sami, aspoň nám do toh nebude nikdo kecat! Ale kde na to všechno vezmem...no uvidíme:-D
Odpovědět
holky zkuste fotografku Petu Bártovou :)) z ústí a teplic pettyphoto.cz
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my jsme na tom tak, že máme termín, zablokované místo na daný termín a fotografku. O víkendu se jedeme na zámek do Choltic podívat a podle toho se rozhodneme, zda Choltice nebo Chlumec. A včera jsem poslala maily do květinářství v Pardubicích kvůli předběžné kalkulaci na kytku podle fotky... první mi napsali, že to není kytka ale koule (zajímavé, že jsem ji našla na webu jako svatební kytici) a že tak 1500-2000, čekám ještě i na zbytek až se ozvou... A udělala jsem předběžnou rezervaci termínu na upečení dortů apod., bližší domluva prý stačí v lednu.
Odpovědět
Ahojky. My máme svatbu 2.6.2012. Počítáme se 120 lidičkama, začíná mě to trochu znepokojovat,ale přítel chce velkou svatbu. Máme to tak, že svatbu platí rodiče na půl a my si samozřejmě taky něco zaplatíme, výzdobu, šaty atd. Myslím, že takhle je to úplně nejlepší kompromis. Když se naši dověděli o svatbě, taťka automaticky řekl, že šetří a že nám dá tolik a tolik peněz, prostě automatika a moc si toho s přítelem ceníme.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky...my máme svtabu 22.6.2012 a jak vás tady vidím, tak koukám, že toho nemáme vůbec nic zařízeno :( .Zatím máme jen místo-hotel Čertousy..pro šaty se zatím nedokáži rozhodnout, všichni říkaj, že mi sluší korzetové, ale já se v nich necítím, se snoubencem jsem se dohodli na takové uvolněnější verzi svatby, takže mě se nejvíce líbí svatební šaty do antického stylu....ale v saloně jsem jak střevo, nevím, co dřív :) .Doufám, že v tom nejsem takhle sama...naštěstí už máme dohodlé pečení svatbeních koláčků, dortíků a svatbeního dortu....To je zatím asi vše.Ted přemýšlím o kytce.
Odpovědět
Profilova fotka
@katkavfr ja mam 16.06.2012 :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@krejci1510 ja taky v 10:00 na zamecku v havirove:-)
Odpovědět
@katkavfr se na tom zámečku pěkně vystřídáme :-) já mám 16.6.2012 ve 12:15 :-) @krejci1510 v kolik to máš ty?
Odpovědět
Profilova fotka
@colibra no skoro.. mezi nama by mel byt jeste jeden obrad :-) a to by mela byt kocka z petrvaldu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@colibra a co vscehno uz mas zarizene a vyrizene?? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@katkavfr @colibra My jeste cas nemame, protoze jeste nemame dohodnutou matriku, ale pro me by bylo asi najlepsi poledne, kdyby to slo. Matrika mi psala, ze staci po novem roce, ale zkusim se tam stavit koncem rijna, protoze svatba bude na Vysocine, zijeme a pracujeme v Praze a ja jsem ted pracovne az do Vanoc v zahranici a letam domu jen obcas na vikendy. Ale koncem rijna budu mit prodlouzeny vikend domu, tak to zkusim :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@krejci1510 tak to ja jak sem volala asi pred dvema mesici tak mi matrikarka rekla ze ten den ktery chcoi sou volne jen posledni dva terminy :-) takze sme jeste ten den ficeli zaplatit poplatek a aspon to mame jiste :-)
Odpovědět
@katkavfr tak já tam byla někdy v srpnu, paní si mě zapsala s tím že mám poplatek přijít zaplatit v listopadu, takže doufám, že to platí a ten čas mi drží. No co mám, mám hostinu ve Fridrichu, fotografa, svatební kytku a kytky pro maminky, šaty, DJ, nehtařku mám pořád takže to neřeším, kosmetička je moje svedkyně tak to taky neřeším, kadeřnici mám domluvenou, dorty peče teta a ted jsem si domluvila koláče, takže si myslím že všechno. nějakou tu dekoraci si dělám doma sama :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jee takze taky mas vetsinu :-) ty mas uz i saty?? :-O
Odpovědět
Profilova fotka
@colibra jee takze taky mas vetsinu :-) ty mas uz i saty?? :-O
Odpovědět
@katkavfr no já si budu půjčovat, v Havířově, tak jsem je chtěla mít už zamluvené kdyby náhodou at mi je nikdo nevyfoukne :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?