Spolunevěsty z Brna a okolí. Jste tady?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj spolunevesty, sice je fajn cist prispevky venovany urcitymu obdobi, ale asi jeste uzitecnejsi, co se dobrych rad ci varovani tyce, je diskuse z urcite oblasti a tak, pokud jste z Brna a sirsiho ci uzsiho okoli, budu rada, kdyz se ozvete. Jsem v Brne pristehovalec, tak je mi opravdu kazda rada draha . Ja ma svatbu 23.7. ve Slavkove v zameckym parku a z tech svatebnich zalezitosti mame vybrany prstynky, 20.5. budou hotovy, mam zamluveny saty a pristi tyden nam dojdou oznameni . Jinak nic moc zarizenyho nemame, ale v sobotu se chystam na veletrh do Semilassa, tak uvidim, jestli neco neporidim tam.A jak jste na tom vy?
Odpovědět
Profilova fotka
Jo to známe, ženský se nikdy nechtěj vdávat, dokud je ten jejich skutečně nepožádá...Myslím tím, že pro veřejnost se nechtějí vdát, jinak v soukromí si myslím o tom sní každá. No ne????? Hihihihihi
Odpovědět
No s tím datem je to u nás těžký - chtěli bychom 25.4., ježe matrika brno střed prý nezapíše termín dřív jak 3 měsíce před svatbou - takže je to děs, protože je to šibeniční termín a to už přitom dávno musí mít člověk zamluvenou hospodu a vše ostatní - tak snad to datum nějak vyjde.
Odpovědět
Charlie - ona se vyjádřila, že ten její by se ženil, ale ona nechce, jí to vyhovuje bydlet s kamarádama na privátě, studovat ještě pár let, atd... Zuhur - 3 měsíce ředem je teda děs. a kde byste to chtěli? Na Nové radnici?
Odpovědět
Profilova fotka
Zuhur tak to je dost zvláštní, my si datum zapsali s matrikou už na podzim, nebyl problém... 3 měsíce mi přijde dost málo, i když taky se to dá, že...Ale já bych z toho byla na mrtvici :-) Blani - aha, tak to je asi výjimka, já se spíš setkala s opakem :-D
Odpovědět
Blani - chtěli bychom Letohrádek Mitrovských - jenže ten pod ně taky spadá - zkusím tam ještě zavolat, ale prý jsou to fakt jen tři měsíce. Vemte si, ale jak je to nereálný - spusta věcí se zařídit dá, ale s tou hospodou je to nejhorší :-(
Odpovědět
jojo, hospoda, kapela, fotograf.... Ten Letohrádek, to je ten u BVV?
Odpovědět
holky, na svatbu v kostele taky potřebuju něco řešit s matrikou? Co se týče termínu? Musí mi ho nějak povolit nebo něco?
Odpovědět
Profilova fotka
Ha, tak to taky nevím kde by to mohlo být, ale jestli u BVV tak asi tuším
Odpovědět
Profilova fotka
Nat - si myslím že asi jo, aby vás pak nevěst nebylo několik na jeden termín...
Odpovědět
charlie: ale svatba bude v kostele a bude nás oddávat farář a toho jsem se ptala a termín prý stačí zamluvit začátkem roku (zamluvíme na podzim, z důvodů x a y budeme nechávat dělat oznamka asi už v listopadu, takže bych potřebovala mít minimálně místo a čas obřadu na 100%) :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Jasný, ať nedopadnete jak my, když jsme měsíc před svatbou měnili hospodu a už měli adresu hostiny na pozvánkách :-D Jsem pak trnula aby nás nikdo nehledal v tý původní hospodě.
Odpovědět
No to by mě asi kleplo... :-N
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Neboj nekleplo, my to taky zmákli :-D :-D :-D
Odpovědět
Letohrádek je u výstaviště. Jinak jsem teď začala prolízat stránky matriky a právě jsem zjistila, že musíme zajisti dopravu oddávajícímu - ne, že by mi to přišlo úplně divný, ale doteď mě to vůbec nenapadlo :-N Ale v těch jejich papírech aby se čert vyznal - zatím tápu v tom co všechno jim musím na tu matriku donést, za vyplněný listiny a dotazníky - no jdu číst dál ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Zuhur - cože???? Ják jako zajistit dopravu oddávajícímu? To slyším poprvé a divný mi to teda přijde.... :-N
Odpovědět
zuhur má pravdu.Chtěli sme přímo ve středu města svatbu a oni nám řekli,že musíme příjít tři měsíce před našim datumem a my s ejim snažili vysvětlit,že ale je to podzě,protože v únoru musím mít na červenec nejpozději šaty zamluvené,jak mi řekli v salonu,protože nemám 38 velikost že a ona mi ženská řekla,.. ale slečno u nás se stojí fronty! já sem myslela,že jí jednu natankuju ! A to ještě oni ani nevědí,jeslti budou mít radnicu v provozu a nebo ju budou mít pronahatou, tí pádem oddávají někd ev nějakým prej malým salónku někde. Takže na radnicu opravdu nedoporučuji ani kdyby ste datum věděli,protože by s etaky mohlo stát,že vám měsíc předem zavolají,že to pronajali a to ještě chtějí 1000kč ! my sme to měli v řečkovicích,ženský matrikářky k nezaplacení! miliónový,usměvavý ,vstřícní, dokonce i 2x volali na mobil bez problémů, nechtěli ani korunu a přitom nidke u ncih trv. bydliště nemáme! a dokonce nám tam udělli i OP! a to tam trvko nemáme !a neplatili sme téže ani kačku. Zuhur..sme si krásně užili s matrikou v brně středu a když si vzpomenu na ty pipiny ,jak byli nepříjemný,jak se snáma skoro ani nebavyli! boha jeho na vyliskání málo. chárlí.. echt promiň,že jsem zmrvila přezdívku a chybělo mi tam c chicht
Odpovědět
no chárlí,když sme nepochodili na středu ,tak sme zkusili,že by sme šly na lo´d ..obřad na lodi.. v září nám řekli,že musíme po novém roce,ale po novém roce už měli vše o 40% dražší! a to ještě mají udělaný tak... že týden je na matrice a týden a lodi jako oddávající a když někdo chce na lodi, musí si ho tam dopravit!
Odpovědět
Charlie - jojo, dívala jsem se na dokumenty, které budeme muset vyplnit. Jeden z nich je - uzavření manželství mimo stanovenou obřadní místnost a podepisuješ tam, že zajistíš oddávajícímu odvoz na místo a pak z něj.
Odpovědět
zuhur,ale letohrádek nepatřípod střed nebojo? to má přece svýho starostu a když se domluvíš přímo stím starostem,tak by neměl bejt problém.. vzpomínám si,že kamoška nám říkala,jelikož se zná stím,co byl v brně jé je teď politikem ,myslím,že to byl Bém? nebo nějak tak ,já je vážně neznám.. a ona s esním zná a že by nám domluvila,aby nás oddal.. a na středu nám řekla,že tím ádem to můžeem mít kde chceme,ale že i tak zaplatíme litr a že mi za co? když budeme mít svýho oddávajícícho? on anám to nedokázala ani vysvětlit!
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to jo dámy, když je to místo mimo obřadní místnosti, tak to beru, že toho oddávajícího musíš zajistit nebo zaplatit mu benzín, když se dopraví sám :-D Jsem si totiž myslela, že u BVV se dá oddávat normálně, no ale teď mě to došlo, že to není obřadní místo, jsem už asi přepracovaná. Hahaha Brni - neva, že jsi mi zapomněla na c, jsem to pochopila :-D
Odpovědět
Já jsem na jednustránku ráda,že je to za náma, na druhou,bych udělala něco i jinak a na třetí stránku bych si to zvopákla :-D :-D
Odpovědět
chárlí a Blani,na kolik vás svatby vyšli? a holky, jaký máte rozpočty vy? natrix,Peťka a zuhur atd... ?
Odpovědět
No ještě, že my jsme nemuseli oddávajícímu zajistit odvoz...by si třeba mohl říct, že chce dojet kočárem až na druhé hradní nádvoří, co? :-D :-D :-D Na tom našem papíru o uzavření mimo oddací místnost naštěstí nic o odvozu neměli. Ty papíry k vyplnění, s tím jsem taky bojovali :-D No aspoňa mají statistici co zpracovávat :-D
Odpovědět
jdu z amanželem k telce ahoj holky a pěkný víkend a dobrou noc ,-) ( pak vyfotím betku v plínkách,aby ste s eměli čmeu zasmát ;-) )
Odpovědět
Profilova fotka
Já si teda nevybavuju nějaký složitý papírování, to byla vcelku rychlá záležitost. Možná to má každá část Brna jinak ;-) Brni - tak s rozpočtem teda nevim nevim, ale hostina vyšla na 50 tis. (jenom oběd, raut, bez pití), pití jsme kupovali přes sestřenici co má hospodu (nealko a pivo), takže v závěru si myslím to bylo levný, tvrdý pití jsme koupili v Makru - útrata cca 5 tis, myslím, víno 3 tis., pak šaty 7 tis., kytky 3 tis., účes + líčení - do 1tis., fotograf 8 tis., kamera 7 tis., cadillac 500(kamarád), cukroví 10 tis., dj 500 (kamarád) no a co dál???? Už nevím... Takové ty položky za košili ženicha, boty, spodní prádlo atd. to už jsou celkem položky asi za 6tis.
Odpovědět
Profilova fotka
Brni - tak dobrou :-) Taky pomalu vypnu notas, už mě z toho čumění do monitoru bolí vočadla :-D
Odpovědět
No náš planovaný rozpočet je hodně malý 30 000Kč, ale budeme to muset trochu zvednout - každopádně bude to malá svatba. Každý kdo nás zná ví, že nebudeme moc při penězích, ale i tak doufám, že si to užijem. Navíc něco nám dají naši a pravděpodobně i rodiče přítele, takže nakonec by to mohlo vyjít :-) ¨ Taky přeju dobrou noc - jdu dodělat zmrzlinu (ze mě se fakt stává žena v domácnoti :-D už si hraju i s domácí zmrzlinou :-D :-D :-D ) a půjdu k televizce.
Odpovědět
Brni - my napřed měli rozpočet 50 lidí = 50.000 tisís, ale nakonec to bylo jinak :-D matrika 1600,- pronájem hradu - 6000,- příplatek za vlastní hudbu 1000,- šaty nevěsta - 3000,- (z bazaru než jsem zhubla), 9000,- ušití, 500,- na převlečení závoj, spodní prádlo, bižu 2000,- (spodní prádlo jsem si pořídila troje, však to využiju i jindy, i bižu bylo víc,....)noční košilka 150,- boty na obřad 120,-, na přezutí 150,- oznámka 140,-, "vstupenky" -150,-, poštovné a obálky 500,- ]-( ženich - košile 500,-, vestička a kravata 1800,-, boty 2100,-, oblek 6700,- rozlučky se svobodou (cca 32 lidí) - 6000,- pohoštění ráno před obřadem - 2000,- kadeřnice 300,- kosmetičky (vystřídala jsem 2) - 650,- bižu maminka, bělení zubů, solárko - 1150,- fotograf, kameraman + vyvolaná fota + DVD, VHS - 5400,- výzdoba aut - 300,- vývazky a jmenovky - 300,- 4 kytky a 2 korsáže 1400,- DJ - 3000,- ubytování 20 hostů - 2720,- (v dvoulůžkových pokojích s koupelnou :) svatební noviny - 650,- kniha hostů, fotoalba (i pro rodiče a prarodiče), vyvolání fotek pro ně - cca 3000,- výzdoba sálu, domu,...- 1300,- prstýnky 9500,- marcipánový 2 patrový dort + 28 druhů cukroví - cca 2500,- večerní raut pro 40 lidí - 5500,- pronájem zámeckého sálu, platy zaměstnanců, bečka piva, 38 obědů, přípitek + veškeré pití (alko i nealko)+ pochutiny (brambůrky, atd.)+ "špuntovné" za domácí víno - 13.000,- (to nás docela dostalo) 3x svatební noc pro nás 2 - 9000,- Suma sumárum 98.000,- ( s tím, že by to stálo a pár tisícovek míň, ale třeba v tom sále se nechlo "díško" 1000,- DJ 500,-, hotel 1000,-, vše jsem zaokrouhlovali při placení). A vše se vyrábělo doma, na tom se taky ušetřilo, třeba to cukroví či oznámka byla za hubičku ;-) A zatím máme zpět 5200,- (prodány moje "velké" šaty, ženichovy boty a vestička, vývazky, balónky, ozdoba nevěst.auta,.... Kdyby se ještě prodaly ty moje šaty a oblek. A ještě se chystám dát do bazaru oblek vč. visačky, manža si ho koupil před 3 lety, že do něj zhubne....a nezhubl.
Odpovědět
Profilova fotka
jo prstýnky jsem zapoměla - 15tis :-) svatební cesta 34tis :-) Celkově bych tipla, že to celý vyšlo tak na 100tis - 130tis. ;-)
Odpovědět
chárlí ty bláho tys dala za raut a jídlo ez pití 50tis.? jo já myslela,že mi napíšete jen koncové částky a ne rozpisy :-D ale pěkný chichcihi já se strašně omlouvám,ale nemohu napsat tady částku,protože by to viděli naši známý a tchýně se snaží zjistit kolik sme za to dali, řekla aby nám přidali ,a my to nechceme ,ale vidím,že je to tak stejný svámi dvěma ;-) na něčem sme ušetřili a na něčem sme prodělali :-D ale dobrý je to,že máme sumu na papíře napsanou jak vod bati :-D :-D a byli sme ztoho docela všoku.... zuhur,prosím tě 30tis. jen? to sme dali 15tis. jen za oblečení i teda s botama pro mě a pro ženicha 7600šaty,3100oblek,800manžel boty +600košila+200 nové krásné spoďáry chicht apro mě 140+450 samodržky+120sem měla koupený na přezutí takové ty silonové ťapky+599+299boty s podpatkama a na přezutí+500bižu+250 podvazek toto je jen oblečení hrozný! Jako sem ráda,že sme měli takovou velkou svatbu,ale pořád bych šla radši na úřad jen tak v týdnu a pak radši ty peníze za oblečení a pod. dala za útratu jídla a pití s kamarádama a rodinou.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?