Nevěsty, které se vdávaly v srpnu 2009

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, možná je ještě brzy, ale doufám, že časem nás přibude víc, které plánujem svatbu na příští léto - konkrétně srpen....Když se přidáte, budu ráda. Můžem plánovat přípravy společně :-)
Odpovědět
kajka no právě já taky nejdřív sme se bály že bude ošklivě a pak se pekly :-D
Odpovědět
Profilova fotka
takže holky, říkejte si ať leje a budete mít ideálně :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jako lejt by nemuselo,ale 24 a pod mrakem bych brala. 29 už je moooc,ale co vydržim to nééé. :-D
Odpovědět
Hlavně, aby nebylo dusno, to je pak příšerný, počasí, jaké bylo včera, bych fakt nechtěla :-|
Odpovědět
TAKY JSEM ZVĚDAVÁ NA POČASÍ :-) Snad to bude ok :-) Ty jo, včera jsem se musela taaak vytočit. Už taky začíná být nějak nervní.
Odpovědět
sandynka: U nás se to teď zase pomalu uklidňuje.
Odpovědět
Včera byla fakt šílené vedro, šla jsem oběhnout zda vše funguje, jak má a doobjednat koláčky. Zvlášť v té pekárně bylo vedro k nevydržení :-) Taky jsme vyzvedli cukroví, je super. Takovou radost jsem měla a pak to přišlo - tchýně nám pozvala na svatbu příbuzné bez našeho vědomí. Přestože jsme jí v červenci tisíckrát říkali, že je tam nechceme, tak včera zavolala, že přijedou. Já je ani v životě neviděla. Zasedací pořádek mám hotový a naše malá restaurace je už tak narvaná k prasknutí.
Odpovědět
sandynka: Tak to bych jí asi určitě přetrhla. Nejjednodušší by bylo jim osobně zavolat a odvolat je. Vím, že to bude asi hodně velké drama, ale já bych to udělala. Minulou neděli jsem zaslechla, že tchán chce pozvat na naši svatbu matku budoucího švagra, tak to fakt nechápu. Okamžitě jsme to zatrhli. Nechápu, co by tam ještě tahle baba, kterou jsem nikdy neviděla, dělala. ]-(
Odpovědět
No já měla ámok. Jenže ona si je pozvala, aniž by se zeptala (a to jich není málo). My jí řekli, že je tam nechceme, že už máme plný počet a v restauraci řekli, že i tak to bude těsný. Ona se dušovala, jak tedy ne, když nechceme a teď tohle. Mě nepřijede ani babička (mámy máma) a budu tam koukat na lidi, co vůbec neznám? Prostě to nechápu, naštvala mě neskutečně. No já tak vyváděla, že přítel jí napsal plno sms a ona to odvolala tedy.
Odpovědět
sandynka: OK tchýně se musí vychovávat, když jí jednou ustoupíš, bude ti příště skákat po hlavě. Mě upravila bolérko ke svatebním šatům a teď se tváří, že bych jí měla být celý život vděčná a klanět se jí až k zemi :-D Včera jsem se dozvěděla od přítele, že jsem jí pomalu ani nepoděkovala. Dávala jsem si záležet na tom, abych výrazně poděkovala, ale tchýně je zřejmě hluchá nebo mě chce očerňovat jako to umí.
Odpovědět
Ono je to i s tím únosem nevěsty. Řekli jsme i napsali, že si ho nepřejeme a byla o tom diskuse, jak hrom. Že jen na půl hodiny by to šlo, až musel přítel zařvat, že jsme snad řekli jasně, že si to nepřejeme vůbec. Nějak jako mám pocit, že to není naše svatba. Nikdo asi nehce, aby byla podle našich představ, ale podle jejich představ. Přesně jsem si říkala, že jsem taková klidná, nic neřeknu. Ale tohle už je na mě mooooc. A asi ani nechtějí pochopit, co mi na tom vadí, nakonec z toho udělají, že nechci dát příbuzným najíst. sasina: díky, že si mám s kým o tom promluvit :-)
Odpovědět
sandynka: Já jsem měla teď 14 dní u nás tchýni s tchánem. Tchýně si asi naplánovala, že nás před svatbou rozeštve. Řekla mi, ať to se svatební kytkou nepřeháním, že mi stejně zvadne, ať si raději vyberu jiné kytky, třeba gerbery, že v krematoriu dělají pěkné kytky, že matkám stačí jen jeden květ a takové děsné další krávoviny. A s přítelem pořád řešili jeho rozlučku. Nemůžou překousnout, že si pozve kamarády do svého domu, jeho otec by si nejraději vzal židli a sedl si doprostřed a hlídal je celou dobu. Pořád do mě vandroval, a´t mu to rozmluvím a jestli tam budu taky a jaký udělají nepořádek. Děs. Taky jsem ráda, že si o tom můžu pokecat, do svatby mám co dělat, abych se po jejich 14-denní rekreaci u nás uklidnila.
Odpovědět
Článek se načítá
tak to je taky pěkně "vostrý". To se ti vůbec nedivím, ještě, že máš alespoň těch 14 dní, snad to bude stačit! Já jsem teď zvědavá jaká bude atmosféra :-| Ale když nedokážou pochopit, že svatba je to naše a že to mi si tam vybíráme hosty, tak co s tím můžu dělat ....
Odpovědět
Sasina, sandynka: tak tohle vam teda vubec nezavidim, je to hrozny. Do hostu kecaji vsude, bylo to tak i u nas. A jeste prohlasovaly, ze do toho co bude k jifdlu pritel nema co kecat - ale uniklo jim asi, ze si to platime sami a napul. Nastesti jsme je aspon z vetsi casti obesli a udelali si to po svym. Sasina: jestli myslela to kvetinarstvi hned u krematoria Motol, tak tam fakt delaji krasny kytky, videla jsem jich odtamtud nekolik.
Odpovědět
cuketacek: kdyby se ale nejdřív zeptala ... moje máma tam chtěla nej kamarádku a zeptala se, ne že ji nejdřív pozvala a pak nám to oznámila (navíc, když jde o větší počet lidi a jejich rodina je i tak dost v převaze).
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, no já jsem po včerejšku taky totálně vytočená...jako přešla jsem takové blbosti, jakože skorotchýně udělala hrozný problém z toho, že obřad nakonec nebude v 11, ale ve 12 (chudáci hosti budou mít totiž hlad), její reakce na oznámení - hmm, aha...dobré....to mě taky nemůže rozhodit....že by tam byli lidi, které jsem viděla dvakrát v životě, to by mi taky zas tak nevadilo (nakonec tam nebudou - prý je ráda, že je nakonec nepozvala)...ale když jsme dopředu oznámili, že se drahý bude ženit v uniformě, tak to nemohla ustát, to jste měly slyšet ty řeči kolem toho, a včera byla za mojí máti domlouvat nějaké detaily a mamka mi pak volala, tak jsem se dozvěděla, že prý když se drahý fakt bude ženit v uniformě, tak to ona teda na svatbu nejde ]-( ]-( Já jsem se tak rozčilila, navíc když si k tomu přidáte ty předchozí "drobnosti" a to vlastně ještě není všechno...když objednávala koláčky, tak se ptala - a vy kde budete objednávat? Jako proč by se měly objednávat koláčky nadvakrát, to mě přijde trapné teda, tak jsem ji poprosila, ať objedná i pro nás, že to půjde půl na půl....no a včera mamce řekla, že koláčků je objednáno za 10.000!! :-o To už mi přijde trochu moc...ale když se máti ptali, kolik bude chtít výslužek a mamina řekla, že 20, tak na ni prý hleděli jak na blázna (asi jako že tak moc, nevím...) To, že máti měla mít na starost krabičky na výslužky a měla je už objednané, ale skorotcháni jí řekli, že už to zařizují, na to už tak nějak kašlu... Jo a ještě taková perlička - my jsme s drahým chtěli, že by on pro mě před obřadem přijel jen se svědkem, a po cestě na obřad by se k nám připojila kolona jeho rodiny...no tak to prý teda né, kolona musí jet už od domu nevěsty a to oni teda pojedou k nám i s ženichem, že by to bylo blbé,to se přece nedělá, aby rodiče nejeli...takže přes 20 lidí pojede od nich k nám asi 5km, budou čekat před barákem, než si mě drahý s rodičema vyzvedne, pak nastoupíme do aut a pojedeme do kostela - stejnou trasou zpátky odkud oni přijeli :-D Ale to mi taky nějak nevadí, to už jen tak pro zasmání :-)
Odpovědět
Á koukám, že taky zábavička :-) My máme koláčky asi 3 500. Za 10 tisíc to musí být teda kopa :-D Já nesnáším ty řeči, tak na svatbu nepůjdu, beru to jako vydírání a pokud to řekne někdo, kdo je rodič, měl by se stydět, zvlášť pokud je to kvůli hlouposti. Nejít na svatbu kvůli uniformě. Je to svatba syna, tak ať se žení v em chce, je to jeho věc, nee?
Odpovědět
cuketacek: Jde o to, že švagrová si v tom krematoriu nechala vázat kytku a já už z toho důvodu ji tam uvázat nechci. Krom toho je to taktika jeho matky, aby měl důvod přespat u ní a jet s nimi společně k nám. To právě přítel nechce, protože by ho určitě cestou vytočili. Pojede raději sólo sám svým autem k nám a pak na obřad pojede s řidičem. Už vidím, jak by ho zase jeho rodiče poučovali a otravovali s debiními poznámkami ráno před svatbou. Domluvili jsme se, že ráno k nám přijede jen v kraťasech a v tričku, pomůže mamce a ostatním s výzdobou aut, pak hodí sprchu, vezme si oblek, vyzvedne mě u tety, kde se budu oblékat a všichni vyrazíme :-)
Odpovědět
luciena: Taky to nemáš lehký ]-( S těma koláčkama je to drsný a s tím cestováním k nevěstě od nevěsty, to mi připomíná Slunce, seno.., jak se posunovali k národnímu výboru :-D Některý pakárny od budoucích příbuzných mě dostávají. To tchán pořád prožívá rozlučku mého přítele. Prý, abych zamkla ložnici, všechny pokoje, schovala nářadí atd., atd. Tak jsem se vážně podívala na svého nastávajícího a řekla: Neměla bych převlíknout letiště, až přijdou ty holky, aby mě nepomluvily a kolik bude těch striptérek? Nemám koupit ještě víno? Bude to stačit a na nočním stolku jsem ti připravila ochranu. :-D :-D Tchán čuměl a blbej, on mi to vážně žral :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
sandynka: to mi udělala tchýně taky, pozvala příbuzný ze Slovenska,který jsem v životě neviděla a přítel asi dvakrát když byl dítě. Navíc to jsou alkáči, jsou sociální, žijou z dávek. Takový bezdomovci,ale s barákem na spadnutí. Udělala jsem doma hroznou scénu,pak jsem rezignovala a modlila se aby nepřijeli. Naštěstí nepřijednou,oddůvodnili to tím, že mají existenční problémy a kdyby jsme jim tu cestu jako zaplatili+ nocleh+ peníze na dar,tak jako jó. Už jsme se s nima víc nebavili. Ona mi to tchýně stejnak udělala naschvál, protože z mý strany nás je víc a to ona nemůže překousnout. Jsem šťastná, že nepřijedou,všechno by nám vychlastali a možná by proběhla i nějaká scéna kvůli majetkům s tchýní. Jsou to její bráchové a ségry. Dalších 10 žije v Chebu,taky nepřijedou. Je zajímavý, že se vůbec nezajímala, kde budou spát až přijedou, to jsme jim jako měli platit ještě hotel ne?? ]-( Se zbláznila :-S 8-(
Odpovědět
sandynka: My máme objednané cukroví asi tak za těch 3.500, ale ještě budu něco přidělávat, vypadá to, že s tím cukrovím začnu teď o víkendu a koláčky upeču 3 dny před svatbou. Hodím to do sklepa, nic se s nimi nestane :-)
Odpovědět
Profilova fotka
sas: dobře si tchána pozlobila :-D
Odpovědět
sas: teda dobře si mu to nandala..jen tak dál;-) :-D luciena: teda to máte doma fakt hustý...asi bych je všechny uškrtila a udělala svatbu ve 4....to je neskutečný co někteří rodiče dokážou udělat, říct...a to si říkají rodiče...hnus fakt hnus
Odpovědět
Profilova fotka
Holky a kolik budete mít lidí, vy co máte cukroví za 3500,-? Nebo kolik to vychází na krabici cukroví? Jako mně to fakt přijde moc, za 10.000,- ikdyž máme lidí skoro 60... Já jsem řekla máti, ať se poohlédne ještě po nějaké cukrářce a zeptá se, za kolik by to udělala a když to bude míň, tak ať si to opravdu objedná jen pro sebe teda...ach jo, tyto věci mi úplně kazí náladu... A s tou uniformou - to je děs...všichni byli nadšení, když jsme řekli, že to bude v uniformě, moje máti si dokonce nechala ušít kostým takový khaki zelený, aby ladila a teď tohle...Já vám řeknu, že už na tu uniformu nemám ani chuť, při představě, co by se dělo ráno u ženicha, až by se oblékal :-( Ale tak on mi říkal, že kdyžtak vezme uniformu sebou a převleče si ji na focení ;-) Akorát to všechno nějak nechápu, nikdy jsem si na skorotchyni nemohla stěžovat, hodná ženská, obětavá, se vším pomohla (jako někdy až moc, ale to jí nemůžu vyčítat, myslela to dobře)....tak nechápu, kde se v ní berou takové nápady, jako že už se na tu svatbu ani netěší a v případě uniformy tam radši ani nepůjde :-( Chápu, že jsou z dědiny největší, že má strach z pomluv, ale spíš mám pocit, že my musíme mít to, co "se dělá" a co měli ostatní...Já jsem z toho úplně nešťastná...
Odpovědět
Profilova fotka
luciena: my výslužky do krabiček dávat nebudeme, přítel si to nepřeje. Prý stačí, že dostanou najíst a napít na hostině, že nevidí důvod jim dávat domů ještě na dva dny aby měli k snídani :-o Nechala jsem to být,musím mu taky něco nechat,když všechno jede jinak podle mýho plánu. Už mi to je jedno,na jednu stránku je to pravda. Pochopila jsem, že se to dává jako poděkování za to že přišli,ale zase proč děkovat. Přijdou z vlastní vůle,nikdo je nenutí. No to je jedno. Koláčků jsme měli přes 1000 kusů. Rozdali jsme něco společně s oznámkama, v jednom košíčku bylo asi 33ks a košíčků bylo 15. Takže se rozdalo 495 koláčků, něco jsme snědli a zbytek je k našim, až přijedou svatebčani před obřadem a něco bude na svatební tabuli. :-)
Odpovědět
luciena: my budeme na hostnu objednávat cca 5kg cukroví a vyjde to na cca 2000,- a lidí budeme mít na oběd 22 a večer 50 - 60... a jako ono se toho cukroví tolik nejí...
Odpovědět
sas: to je fakt sranda s tím tchánem, chtěla bych ho vidět :-D tay: no tak já je taky neznám a přítel je moc v životě ani sám neviděl a scénu jsem udělala taky pěknou ]-( prý to nakonec odvolala, tak doufám, že opravdu, jinak jim řeknu já, ať se nezlobí, že my jsme je ale nepozvali. Ani nemají pozvánku, tak jak chtěli přijet? luc: my máme koláčky za 3500 (850 ks), cukroví 5 kg za 1250, pak objednaný dort (3 patra a jahodové srdce) a minidortíky cca za 500 a lidí bude 30 na hostinu, pak cca 50 večer. Ale jsetli jsou jen koláčky za 10 000? Tak bude asi dost, ale zase se to sní a rozdá do výslužek nee? ;-)
Odpovědět
no holky vám co máte ted o víekdnu se to blíží že jo :-D
Odpovědět
dost nezadržitelně ano :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
san to uteče jako voda a pak budeš jen vzpomínat na hezký chvilky my ted čekáme na fotky od profíka a dvd od přítelova švagra ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?