Nevěsty, které se vdávaly v říjnu 2010

Zobraz úvodní příspěvek
ahojte neviem ci som dobre pozerala,ale nevidela som tuto temu.u nas na mojasvadba sme ju uz vytvorili. tu na beremese je rok 2010 vseobecne:)) tak skusme: kolko je nas tu,ktore sa budeme vydavat na jesen 2010?
Odpovědět
Profilova fotka
souhlasím s ifoun:o) Ona se dá udělat super svatba za 50 tisíc a nebo taky trapná za 200. A nebo přesně naopak. Kolik kdo investuje do svatby záleží na tom, kolik je ochoten zaplatit za svatbu, co je schopen sám dodat a jestli má ochotné a solventní rodiče:o)) Já jsem spíš myslela tak, že moc nechápu lidi, co žijou z výplaty do výplaty, nemaj pomalu ani na chleba a udělaj si svatbu za sto tisíc, takže se totálně vydaj z peněž. Nebo případně lidi, kteří si na svatbu půjčují statisícový částky. Možná jsem zhýčkaná okolnostma a tím, že nedostatkem netrpím (ale jen svou vlastní zásluhou, bohatého sponozora nemám:o))), ale na svatbu nebo dovolenou bych si nikdy peníze nepůjčila. Rozdhoně ne nějaký horentní sumy. Když prostě nemám na luxus, tak si ho holt dopřávat nemůžu.
Odpovědět
Profilova fotka
civet: tak tak...já jsem asi háklivá na obecné odsuzování - svatba za pade je trapná, páč za tak málo peněz se nedá dobrá udělat. Svatba za dvěstě je trapná, protože je to škoda peněz... Každý podle svých možností, vkusu a představ, halvně ať jsou všechny vydařené :)
Odpovědět
:-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, vy tedy řešite téma:) ale myslím, že to není tak jednoduchý. Já si třeba umím představit, že půl roku plánuješ svatbu a pak jeden třeba přijde o práci. To pak chápu že si radši na svatbu půjčí, než aby ji zas rušili. Jinak my rozpočet máme, ráda bych se do něj vešla, ale uvidime. Rezerva je, ale nijak závratná, současně přítel ještě přestavuje dům. Takže uvidime, jak to všechno dopadne.
Odpovědět
ahoj holky, myslíte si, že je pozdě měsíc před svatbou rozesílat oznámení? Všude píší, že ideální je 2 měsíce před termínem svatby, ale nám to nějak nevychází a bude to cca měsíc před termínem... všichni to stejně už dávno vědí, termín si poznačili :-) jak jste na tom vy?
Odpovědět
Profilova fotka
Ja poslala zvaným v pátek, dnes mi všichni píšou, že dorazilo... Nezvaným budu posílat tak dva týdny předem...možná jen týden :-p
Odpovědět
u nas Ti co jsou zvani to vi a rozesilat budem tak 3 tydny predem...ani je driv mit nebudem ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Zvaní věděli dlouho dopředu, že svatba bude a jsou na ní zváni, oznámení rozdáváme a rozesíláme teď (začali jsme 6 týdnů před svatbou). Nezvaným pošlu oznámení asi tak týden až dva před svatbou.
Odpovědět
Profilova fotka
Ještě s tou cenou svatby - my jsme měli rozpočet 50 tis pro počet hostů 40 rodina a 40 přátelé na večer. Teď jsme na 85 tis pro celkový počet asi 120 lidí a nemyslím si, že naše svatba bude o ničem ;) Jenom nemusím mít šaty za 12 000, botky mám z druhé ruky, jídlo bude klasika, ženich si oblek půjčí než koupí, šperky budou decentní, květiny jen ty nejnutnější, dekoraci dělám celou sama včetně dárků pro hosty... na druhou stranu hodně investujeme do dobré kapely a programu na večer, protože dobrou svatbu dělá hlavně to, jestli se lidi baví a ne to, jestli se nevěsta celá třpytí a na oběd lidi dostanou tři předkrmy. Máme hypotéku na barák a na svatbu jsme dostali část financí od rodičů, druhou část snad dostaneme zpátky na svatebních darech (radši dostaneme penízky, které použijeme buď na opravu domu anebo právě na financování svatby, než novou skvělou super úžasnou žehličku). Já osobně bych víc než 100 tis za svatbu nedala (ale to jen díky tomu, že vím, že většina věcí se dá obejít nebo pořídit hodně levně). Dneska jsem ale konečně vymyslela jmenovky, uuuuuf... a u nás padaly odpoledne takové kroupy, že ještě teď jsou okapy plné bílých kopek, vypadá to jako sníh!
Odpovědět
Profilova fotka
my to s oznámením máme podobně, budeme posílat nejdřív příští týden, protože pořád ještě žádný nemáme, většina zvaných ale o svatbě už ví, takže s tím si zas takové starosti nedělám, a popravdě ani nevím komu nepozvanému ještě oznámko poslat, žádné vzdálené příbuzné nemám, kamarádi jsou většinou zvaní a spolužáci apod. vyřeší asi email a facebook. Komu posíláte oznámka vy? K rozpočtu, my jsme předběžně na 100 000 jako hranici a vypadá to zatím, že to bude míň, tak doufám, máme přibližně 45 hostů z toho 5 dětí na hostině a večer přibyde jen asi 5,6 lidí maximálně. Svatbu si platíme celou sami, takže si říkám, že to ještě jde. Od rodičů spíš dostaneme peněžní dary ke svatbě, ale na to nechci spoléhat ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
veve: tady jde vidět, jak je svět rozmanitý a každý preferuje něco jiného. Já toužila po skvěle padnoucích šatech, takže jsou prostě dražší (ale na Prahu asi nic závratného), jsme oba dost vybíraví v jídle i pití, takže to bude razantně nejvyšší položka (nemáme tři předkrmy, nemáme ani jeden, všechno je raut, ale takový, abych se v tom nerýpala vidličkou a neříkala, že to nejím - stupňuje se to mým dost výrazným omezením toho, co vůbec smím jíst kvůli dietě :( ), na druhou stranu nebude žádná dekorace krom květin na stole a balonků (a ty jsem hledala dlouho, aby to nebyla pálka), nebudou žádné dárečky, výslužky, stoly prohýbající se pod kopou laskonek a trubiček. Boty mám koupené takové, abych je pak s radostí nosila i po svatbě. No, myslím, že každý pošetříme tam, kde to jde a kde nám to nebude líto ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
A ještě jsem včera v noci domluvila šperky na míru:o) Zatím mám objednaný naušnice a ozdobu do vlasů (až sundám závoj, aby tam nebyl jen drdol bez odzob). Co myslíte, má cenu řešit něco na krk, nebo ho mám nechat holý (pro ty, kdo si nepamatujou moje šaty - budu mít takový ty lehce spadlý ramínka). Já jsem pro to, nechat krk volný a i ta holčina, která bude vyrábět bižu, mi doporučila nechat prázdný krk (v případě že budu mít výčes, což budu).
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahoj Holky, Koukám, že se diskuze zvrtla zase někam jinam ;-) Ale kytičky jsou pěkný :-D Já jsem dnes zaplatila ubytování a dala jsem zatím za svatbu pro 60 lidí 66.000,-Kč. Počítám, že se vyhoupnu na 90.000,- Lilie jsou opravdu hodně aromatické. Hlavně ti může nenadále rozkvést a jeden květ bude větší, než celá kytka. Líbí se mi v kytkách ostrožka. Já si nechám udělat kytku na ruku, protože budeme ještě držet při slibu velkou, tlustou svíci a kříž. Katolická církev zapomněla na svatební kytky :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
civet: já mám šaty za krk a na krku mít asi nic nebudu. Mám ale na sobě přes šaty štólu a na tu jsem si koupila brož, kterou budu mít v podstatě uprostřed prsou. Asi bych si na krk nic nedávala. Řešila jsem, co s vlasy, sundám zavoj a co pod něj.Chtěla jsem hřebínek, ale pořád usuzuji, že nechám vlasy bez ničeho a budu jednoduchá nevěsta. Čelenku mám koupenou, ale není to ono.
Odpovědět
holky, co pisete na pozvanku na vecer? nejak mam okno... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
civet: tak když to tobě přijde oka a i ta slečna to doporučila, tak bych to nechala bez ozdoby na krku... ozdoba ve vlasech to dožene ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
makyska: k šatům za krk se mi ani nic na krk nelíbí, to ti schvaluju rozhodnutí nemít nic na krku:o) Já se u sebe asi taky přikloním k tomuhle řešení.. Čelenku ve vlasech mít budeš nebo ne? Pokud by sis dávala čelenku, tak bych do vlasů už nic nedávala, pokud čelenku mít nebudeš, tak do vyčesaných vlasů nějakej hřeben dej. Mě účes úplně bez ozdob přijde takovej chudej (jakože na svatbu). katka.k.: na pozvánku na hostinu jsme napsali "XY a XX vás srdečně zvou ke svatebnímu stolu" a pod to adresu resturace a na pozvánku na večer jsme napsli "XY a YY vás srdečně zvou na raut od 18 hodin" a opět adresa restaurace. Místo XY je křestní jméno ženicha a místo XX je moje křestní jméno. + jsme teda k oznámení a pozvánce přikládali ještě průvodní dopis ohledně organizace celé svatby, kde se má kdo sejít, kde a kdy bude hostina / raut, jak je to s ubytováním a kde máme wishlist. HOlky, já včera před polednem obejdnala to prádlo z eshopu a dneska v devět volá pošťák, že to tu mám:o) Blesková akce. Prádlo sedí (i když by mohly být větší košíčky u košilky, ale u takhle jednoúčelovýho prádla je to jedno:o)).
Odpovědět
Profilova fotka
ifoun: Ta slečna mi jen napsala, že jestli budu mít výčes, tak by nechala jen naušnice a ozdobu do vlasů, ale žádný další podrobnosti neví - třeba jak vypadám a jaký budu mít šaty:o) Já jsem právě na vážkách, sama za sebe bych nechala krk volný, svědkyně mě v tom podporuje. Mamka a kolegyně z práce zase přemlouvají, ať na krku něco mám, jinak to bude takový holý.. Já jsem pár nevěst bez ozdoby krku viděla a líbí se mi to.
Odpovědět
Profilova fotka
katka: my jsme poslali svatební oznámení s programem svatebního dne. Rozesílali jsme vše emailem a do emailu jsme napsali, že zveme buď ke svatebnímu stolu nebo jen na všečerní raut s přáteli. Samotné oznámení svědek se švagrovou roznesou až s koláčkama. Ale jinak to stejné, co civet. civet: já mám šaty ve francouzském stylu a zvažovala jsem něco takového na hlavu, tzn.síťka, nějaký boban. Ale zůstala jsem u závoje. Sluší mi hodně vyčesané vlasy a drdoly a asi si tu čelenku dám. Ale pod závojem to nechám holé. Včera jsem si taky objednala prádlo-bílo modré. Snad mi košíčky budou. Protože nejdřív jdou prsa....pak já :-D Jenže můj nastávající manžel na tohle není. Je přírodní typ, tzn.všechno dolů ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky ptala se Vás vaše viážistka nebo koho budete mít, co budete mít na sobě a doplňky? /Po mně chtěla poslat foto šatů, naušnic, čelenky, barva kytky, typ kytky, až mě to překvapilo.V pátek mám zkoušku líčení a účesu. Tak napíšu, zda doporučí něco na krk nebo holý krk. Některé maminky by na nás navlékly kde co. Radši jednodušší, než přeplácaná.
Odpovědět
Profilova fotka
Mně se kosmetička ptala, jakou barvu a typ kytky budu mít (aby se mi prý líčení netlouklo s barvama kytky), ukazovala jsem jí šaty a ptala se i na to, jestli budu mít výčes.
Odpovědět
Profilova fotka
civet: Mám šaty ze stejného salónu-koukala jsem ti do alba. Který tip máš? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem zase řešila, jestli na krk něco honosnějšího slavnostního anebo spíš decent... nakonec to vyhrál jednoduchý přívěšek na slabém řetízku ve stylu náušnic a čelenky. Teda zatím, objednávám až po výplatě :D
Odpovědět
samikry: ahojky holky, nějak jsem zaspala, tak se pod dlouhé době ozývám. k těm liliím - ano, jsou velice aromatické, ale jejich největší problém je, že špiní pylem oblečení - tudíž zkušené floristky oddělávají ty pylové váčky a lilie tudíž téměř nevoní :-) tak to budu mít já. A s tím kvetením: mám fotku ze samých lilií a taky necchi, aby se mi během svatby roplácly, zůstanou mi polorozkvetlé, pokud nají kornout či omezení v prostoru z jiných květin, tak se zkrátka nemají kam rozvinout. :-) civet: ke šperkům taky váhám, mám jen perličky na vlasci, ale všimla jsem si, že teď hodně frčí prázdný výstřih, prostě uvidíme s mamčou ráno, jaká bude nálada a jak se v tom budu cítit. :-) a prádelko mám taky doma, jsem z něho nadšená, ale mám trochu obavy ho fotit a dávat jej do alba :-D nnell: botky máš opravdu nádherné, i vývazky, ostatní věcičky, ta barva prostě nemá chybu, což? :-) civet: ten účes ti strašně sluší :-) a ten závoj je prostě bomba!!! budeš nádherná nevěsta, kočko!!! :-) nemám slov
Odpovědět
Profilova fotka
maithai: děkuju za pochvalu:o) Já už se po sobotě docela dost těším, až ze mě bude vážně nevěsta, ten závoj na účesu tomu dodal grády a mám pocit, že přesně takhle to má být.o))) Prádlo na svatební noc sem ani dávat nebudu (a rozhodně ne focený na mě, protože jisté fotky bych na net prostě nevystavila:o))
Odpovědět
civet: no na sobě už rozhodně ne!! :-D budem si ho prostě hen představovat
Odpovědět
Profilova fotka
Ufuf, začíná se kupit organizování, mám naceněný dort, za chvilku vyrážíme ke krejčímu kvůli vestě atd., zatím jen na obhlídku, tak jsem zvědavá, co se dozvíme... Jo a mámepotvrzený odvoz taxíkama, to sjem ráda, že nemusím řešit nic alternativního.
Odpovědět
Profilova fotka
ifoun: nám už se konečně začli ozývat první pozvaní, že přijímaj a přijedou.. někteří stále mlčí jako ryby:o) Pak dej vědět, co ta vesta.. maithai: No mě to jen napadlo, jak jsi říkala, že nevíš, jestli sem dávat fotku, tak jsem si říkala, jestli to chceš fotit na sobě (některé slečny sem běžně dávají fotky spodního prádla a mají ho na sobě:o)))
Odpovědět
icvet: ne proboha!!! :-) holky, potřebovala bych nějaký obchůdek ve stylu svatba-dekor nebo něco, který má sídlo v praze a dá se tam zajít osobně a věci navybírat. chybí mi docela dost drobností, nechce se mi to objednávat po troše na netu, ale potřebuji to dokoupit celkem akutně... díky za radu .-)
Odpovědět
Profilova fotka
maithai: však já tě jen zkouším, co vydržíš:o) místo svatby-dekor, co mojeparty ? Já nevím, co všechno potřebuješ, ale krámek maj kousek od strašnické, já si tam objednávala ty bublifuky, už je mám připravené k odběru, musím tam někdy zaskočit. Maj tam takový ty drobnosti - různý stuhy, mašličky, létající přání, ubrousky, bublifuky, sáčky na mandle a rýži a tak... Zásobení jsou tak nějak proměnlivě. když se zaregistruješ, sleví ti 5% z každého netového nákupu.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?