Vysoká škola, svatba, učení. Jak vše zvládnout?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky. Tak mám zase perfektní depku ze školy, neudělala jsem zkoušku..jasně, chápu, že se to stává, ale se svatbou atd.to na mě vše dolehlo..navíc jsem se na to učila a dopadla jsem tak, jako ti, kteří se na to ani nepodívali. Cchi se teda zeptat vás, vysokoškolaček, jak jste s vysokou školou bojovaly vy??Já jsem ve 4.ročníku a čím dál tím hůř se mi učí a cokoliv dělá, připadá mi, že na nás kladou stále větší nároky atd. 8-(
Odpovědět
auri chápu tě, já byla úplně stejná. Taky mi nešlo o známky, ale moje postižení perfekcionismu kříženého s pesimismem se projevovalo, takže nakonec VŠ skoro s červeným diplomem, ale před každou zk jsem byla přesvědčená, že to neudělám, neudělám, neudělám, vystreslá,nikam jsem nechodila, pořád zavřená doma, nedokázala jsem myslet na nic jiného než na tu zk. Přítel chudáček si vytrpěl, brečela jsem, nadávala, doma s našima se hádala. Zpětně jsem na sebe naštvaná, že jsem tu školu tak žrala, nejsem šprtka, co chce být nej a lepší než ostatní, ale jsem taková poctivka - i když jsem opisovala, když to šlo. Kdyby mě někdy vyhodili ze zkoušky, byla bych vyřízená. Na něco jako svatba jsem na VŠ fakt nepomyslela :-D
Odpovědět
tak tu mame opet zkouskove :-p ... holky mate nekdy pocit ze co se do vas snazi nahustit za predmety je vicemene na nic? ja mam takovou nechut do uceni hruza a des :-| v techhle situacich zavidim vsem pracujicim :-D
Odpovědět
kata:konecne si zacal nekdo stezovat :-D jsem si rikala, ze tu prece nemuzu fnukat :-D u nekterych predmetu pocit jejich naproste zbytecnosti mam, ted se zrovna jeden takovej "ucim"...
Odpovědět
no to sem rada ze nejsem sama :-D ja bych se ucit mela ale ta lenost a nechut je silnejsi takze celej den delam neco jinyho (vsak to urcite znaji vsechny ze :)) ... nejhorsi je ze i kdyz je to neco pro praxi teoreticky zajimavy tak je to stejne podano zpusobem kterej neni vubec zajimavej a stejne z toho vim prdlajz pak se to pracne za 2,3 dny nasrotim a za dalsi den po zkousce je zase krasne cisto a vymeteno :-D proste na me skola jaksi nezanechava nasledky...jo mozna jeden jo protoze pri kazdym zkouskovym naberu nejaky kila protoze furt neco jim tak sem cim dal sirsi :-p
Odpovědět
ja se zacla ucit vcera a to mam v pondeli dve zkousky, budiz ti to utechou ;-) no me skola strasne bavi, takze veci, ktery vim, ze budou aspon trosku uzitecny do praxe se rada ucim a uzivam si to..bohuzel mam i dost predmetu, ktery jsou fakt ma houby ]-(
Odpovědět
no tak to gratuluju protoze se neda rict ze me by skola nejak bavila ale rekla sem si ze to nejak musim doklepat a hura pracovat uz se fatk tesim pryc :-) moje nechut k uceni se zvysuje kazdym semestrem :-D teda nejdriv sem byla vystresovana jako abych ty zkousky dala atd.a tedka sem jaksi bez motivace a je mi to jaksi jedno a pak si samozrejme nadavam ze sem to nestihla a ze to neumim je to zacarovanej kruh :-N
Odpovědět
ja myslim, ze az budes jenom pracovat, tak na skolu budes jeste rada vzpominat :-D
Odpovědět
no mozna jo ale kdyz se tak bavim s holkama z okoli tak se zadna po skole netruchli i kdyz ma treba prace nad hlavu :-N no uvidime ... uz toho mam proste nejak plny zuby 8-(
Odpovědět
ono ma oboje svoje vyhody a nevyhody :-) ja si nedokazu predstavit, ze bych mela chodit do prace 5 dni v tydnu od osmi do pul paty :-D to je na me moc :-D
Odpovědět
no jo ale zase mas pak doma svatej klidek :) pres leto kdyz sem chodila do prace tak sice jen na 6 hodin ale vubec me to nedelalo problem.. no a jak ubiha dnesni den tak sem zase nic neudelala jen sedim u netu :-p :-D
Odpovědět
no jsou prace, kdy mas opravdy klid, kdyz z prace odejdes a pak mas prace, kdy nemas klid nikdy :-) ja si dneska uz pripravila prezentaci seminarky (soucast zkousky) tak jsem na sebe nalezity pysna :-D
Odpovědět
Profilova fotka
butt:já si taky neumím představit chodit do práce 5dní v týdnu přesně jak jsi psala ty,jsem docela ráda,že se mi to zatím netýká a doufám,že ještě chvíli nebude.
Odpovědět
Článek se načítá
princeznicka:presne a i proto si uzivam skoly, pze vim, ze uz nikdy se nebudu takto flakat jako ted.pze i kdyz ted chodim pracovat tak jeden, dva dny v tydnu a i kdyz k tomu prictu skolu tak to je porad min, nez me jednou ceka :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jj,já si to užívám taky a doufám,že to ještě bude,pokud dám tu zkoušku,co mě čeká ve středu,ale naštěstí mám ještě jeden pokus v záloze,kdyby náhodou...
Odpovědět
princeznicka:neboj das to ;-) a kdyztak existujou ruzny zadosti o vyjimky a podobne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
joo?a myslis jako ze by mi to dali,kdyz je to povinny?nastesti to vypisujou i pristi semestr,tak by mi snad dovolili si to zapsat tam,kdyby to nahodou nevyslo.uz driv mi psali ze studijniho ze bud to ted ukoncim a nebo si pak dam vyjimku ze zapisu do semestru
Odpovědět
no ja tomu moc nerozumim, takze netusim :-(
Odpovědět
Profilova fotka
no prostě kdyby ten predmět byl vypsanej az za rok,tak mam smulu,kdyz to nedam,ale jelikoz je i na jare,tak by mi mozna mohli povolit si ho zapsat tam
Odpovědět
budu drzet palce ;-)
Odpovědět
Ahoj holky:-D Tak se k vám přidávám:-D Jani neboj, to určitě dobře dopadne, musíš myslet na to co chceš, ne na to, čeho se bojíš a ono to vyjde, uvidíš:-)
Odpovědět
Halooooooooooooooo hoky nestuduje tady náhodou někdo Vysokou školu báňskou , obor: ekonomika???? Potřebovala bych bližší info, o studijních plánech nebo tak něco.... Má pobočku v Mostě , tak mě napdalo jestli tady nějaká nevěstinka co by mi poradila...děkuju paa ;-)
Odpovědět
calistto ségra tam studovala marketing...
Odpovědět
Aha , děkuju ono to nejni pro mne...je to pro mého skoro manžu víš.... Chtěla jsem vědět jaké to tam je , jaký jsou profové :-N
Odpovědět
Ptala jsem se ségry a říkala, že to tam není nejhorší, že celkem v pohodě (jak co), ale že když se učíš a nekašleš na to, tak že se to v klidu dá:-) A učitelé jak kdo, někdo super a jiní toho prý chtěli zbytečně moc, asi jako všude jinde:-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahjote holky,tak se hlásím,že jsem se v pátek zachránila a tu hnusnou zkoušku jsem udělala,takže státnicuju v červnu,jupííí!!!
Odpovědět
princeznicka2411:sikulka :-D
Odpovědět
co vim ode me ze stredni, tak se na banskou do ostravy(i kdyz ne na ekonomku, ale na stavebni)hlasili jen ti, kdo nemeli stesti u prijimacek jinam a to jen, aby tam na rok zapadli a nemuseli do prace. stavebni fakulta tam nema vubec dobrou povest... ale u te ekonomky nevim... my mame ted v prvnim semestru vic predmetu, ktery jsou naprd. spis mi to pripada, ze jim jde o to, aby se lidi z gymplu rozkoukali pri prechodu z vseobecnych predmetu najednou na konkretni zamereni a abychom se my nechytali a meli tak po prvnim semestru proridle rady (samozrejme, ze se z odbornych skol nechytame, coz mi pripada nespravedlivy, protoze osnovy zvyhodnuji spis lidi z gymplu-proc by vysoka nemela byt i pro ty ostatni). tim jsem se nechtela dotknout vas, co jste studovaly gympl. ale pochopte me zaujeti...
Odpovědět
jo a jani(prince), dodatecne gratuluju ke zkousce. v noci me to vzbudilo a byslela jsem ze budu vrazdit, ale pak mi to udelalo radost a vztek byl pryc... jsi sikulka!
Odpovědět
aurinko - no ale třeba ségra studovala na Báňské marketing a říkala,že výhodu zase měli lidi z ekonomek, gympláci se nechytali...to je asi na každé škole jinak. A moje kamarádka vzdala VŠE (taky gymplačka) a dodělává si státnice na jiné škole, protože VŠE nezvládala...
Odpovědět
ja prave studuju tu stavebni a v prvnim semestru mame matiku a fyziku, coz je podle me docela zbytecny. a tak se my z tech odbornych moc nechytame, protoze fyziku jsme meli 2roky a matiku 4 roky, ale jen 2-3hodiny tydne... pritel maturoval z ekonomiky na obchodce (mel to povinne, i kdyz mel zamereni na programovani na pc) a ted dostal za c ze zkousky. proc se musime na vysoky drtit vsechno na zpamet? akorat nas nuti vsechno opsat z tahaku, jinak ten predmet nejde ani udelat, kdyz neni pisemka napsana v definicich. grrrrh to nenavidim!!!!
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?