Vysoká škola, svatba, učení. Jak vše zvládnout?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky. Tak mám zase perfektní depku ze školy, neudělala jsem zkoušku..jasně, chápu, že se to stává, ale se svatbou atd.to na mě vše dolehlo..navíc jsem se na to učila a dopadla jsem tak, jako ti, kteří se na to ani nepodívali. Cchi se teda zeptat vás, vysokoškolaček, jak jste s vysokou školou bojovaly vy??Já jsem ve 4.ročníku a čím dál tím hůř se mi učí a cokoliv dělá, připadá mi, že na nás kladou stále větší nároky atd. 8-(
Odpovědět
verunkaaa: tak s manželem to mám doma podobně, je taky vyučený, a větu o tom, že si dodělá maturitu jsem jeden čas taky slýchávala, ale byla tam podmínka - když dodělám VOŠku - tu jsem docela hravě zvládla, ale jeho maturita stále v nedohlednu, teď už o ní ani nemluví...a že by mi teda doma nějak zvlášť pomáhal s domácností, to neee, to vážně nehrozí :-N :-D :-D
Odpovědět
MP má taky jenom výuční list a o maturitě nechtěl nikdy ani slyšet, a když mu ji připoměnu, akorát se naštve...ale myslím, že ho to někdy mrzí, že ji nemá, ale teď už se mu nechce dodělávat... a myslím, že s domácností mi jednou bude pomáhat, je tak naštěstí zvyklý z domu
Odpovědět
Profilova fotka
No on je takovej ten lenoch ... já teda studuju výhradně proto, že vím, že jsou místa s vš lépe placená. Na druhou stranu mě dost štve, že on neumí ani dodržet to, co slíbil. Kdyby aspoň chtěl pracovat v tom, v čem se vyučil. Ale to je práce rukama a to mu taky nevoní |-| 8-(
Odpovědět
Veru a čím se vyučil a co teď dělá?
Odpovědět
Profilova fotka
catry-energie dosla loni, letos jedu na dluh :-p Kdybych sebou svihla, tak muzu jit ke statnicim o pul roku drive-tedy v lednu, ale to nedavam. Budu rada kdyz letos vse stihnu a dam statnice za 3... Nj, jednicky a dvojka jako u Bc. to uz nebudou :-N Snad to dodelam-zmenila jsme oproti lonsku praci a je to doooost narocne. A pritel? Nj, to je milacek. Opravdu se snazi mi pomahat. Loni pomahal i s jednou semestralkou, ale vic nemuze-jsou to odborne veci :-D Snazi se, abych mela k uceni klid a pohodu-obcas podstrci i nejakou tu cokoladku :-D Jo jo-vim proc si jej beru x-) x-) x-)
Odpovědět
ahojky, musím se pochlubit, první korespondenční úkol mám schválenej, dneska začínám dělat na druhém, šíleném, tak jsem zvědavá...no a v pátek a v sobotu mě čeká škola, se mi teda vůbec nechce... :-N :-|
Odpovědět
Profilova fotka
catry : nástrojař a dělá prodavače v sony ( elektro ) :-D Jinak za tři dny zápočet, myslíte si, že jsem se na to snad koukla ? :-D Ale dneska .. slibuju .. ! :-N Jinak vzhledem k tomu jak je ta plzeňská kauza, tak moji školu nařkli taky, takže jestli se to nevysvětlí, tak přestoupim jinam. Nechci, aby si pak někdo myslel, že titul jsem získala zadarmo 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
Verco, tak to je pekne na prd. :-| No, ja mam cca za 3 tydny pekne hnusnou zkousku a vuuuubec se mi do toho nechce... A do konce tydne si musim vybrat tema na diplomku :-S :-p
Odpovědět
Profilova fotka
A máte nějaké možnosti nebo je to libovolné téma lucy ? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Bud si pockam na temata, ktera budou vypsana skolou a nebo si zvolim sama tema, ktere musi byt z oboru co studuji a musi mi byti schvaleno.
Odpovědět
Profilova fotka
lucy, tak to je fajn :) a už máš něakou představu ? Jina, už jsem se konečně do toho pustila, vydrželo mi to hodinu =-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Veru, predstav mam nekolik. Ted premyslim, o cem jsem schopna napsat cca 60 stranek odborne vypadajiciho textu... :-p Nj, uceni. Take uz bych mela zacit.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
lucy : tak já si mám rozmyslet téma na seminárku .., jako příklad uvedli ,, diskriminace ". Tak uvidíme, ale má to být na 10 A4 z obou stran, zatim jsem tak obsáhlou práci nepsala, ale psaní mi jde, takže si asi vyberu problematiku homosexuality :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Veru, tak to je pohoda. Takovych praci jsme psali za ten rok nekolik... ;-)
Odpovědět
Ahoj můžu se přidat?právě smolím bakalářku, studuju Bc.Sociální a kulturní antropologii v Plzni,a navíc dálkově celou dobu,a je to teda na palici.Domů z práce chodím kolem půl 7 většinou,a pak hned sednout a učit..hrůza.obdivuju ty,co už to máte hotové.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Taky se přidávám, tuto otázku (název tématu) si poslední dobou pokládám dost často :-p Minulý rok jsem přežila cvičení na hrazdě a myslela jsem si, že pak už zvládnu vše, ale letos míto TV máme VV a musím spachtit 25 výkresů na úrovni nejméně Moneta :-p Taky vám ty požadavky přijdou přemrštěný???
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Allie: Neboj, Monet proti tobě bude nakonec ještě žabař ;-) Já mám Mgr. už rok za sebou, tak jsem si chvíli odfrkla, pak jsem se vrhla na studium znakového jazyka, teď týden před Vánocema budu končit, tak se pomalu poohlížím po dalším studiu (nevim, jestli otevřou pokračovací studium té znakovky, tak koukám jinde)...
Odpovědět
Ahoj, neporadil by mi někdo jak vyzrát nad profesorama? Čeká mě první zkouškové období na Metropolitní univerzitě a mám z toho obavy:-)
Odpovědět
Profilova fotka
enzilla: Nad každým profesorem se dá vyzrát jinak, na každého platí něco jiného, takže těžko radit... Jedno ale je myslím společné u všech = mít alespoň nějaké znalosti potřebné k vykonání zkoušky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
poterda - ahoj, znám - je to záhul co - taky sem dělala Bc. dálkově při práci a pak při mateřský a ted´sem se od září zas vrhla na mgr., problém je že mám tak pitomou práci, že prostě sem z ní tak utahaná, že sem ráda že sedim natož abych se učila + k tomu ještě musim obskočit domácnost a ty mý dva kluky (syna a manžela) a prostě na školu mi nezbývá čas, což mě pěkně s... :-p - bych potřebovala jít znova na mateřskou, abych to přežila :-D :-D
Odpovědět
ahojte holky, jak to tu tak procitam (misto velkyho uklidu, ktery jsem mela v planu :) tak jsme na tom obdobne. ja delala vosku, pak jsme byli s pritelem rok v Anglii, kam mi kamoska napsala, ze zjisila, ze se da dodelat Bc. za rok, popr. rok a pul dalkove. tak jsem po navratu pri praci dodelala Bc. a kdyz jsem pri statinicich zjistila, ze to mam vsechno za jedna, tak jsem v euforii nadsene rozhlasila, jak od rijna pujdu jeste na Ing., ze spousta jinych lidi dela taky skolu pri praci, tak ze to dam taky... no mezitim jsem taky zmenila praci, ktera me sice bavi mnohem vic nez ta puvodni v hotelu, ale jsem tam od nevidim do nevidim, navic mam posl. dobou pocit, ze mam spavou nemoc a kdyz vecer prijdu, tak akorat padnu. Zatim to obnaselo akorat obetovat tri patecni odpol a soboty a nikdo nic nechtel, ale zkouskovy se blizi a uz se to pomalu s tema seminarkama rozjizdi :-S tak jsem si vcera aspon z knihovny misto knizek na cteni po cestach do prace, prinesla ucebnice :-) ale jak do ty svy hlavy naleju makro, to fakt nevim. pze kdyby to bylo cinsky, tak je to pro me totez ]-( sice jsme puvodni plany prehodnotili na poradi ze nejdriv dodelam skolu, splatime auto, predelame byt a pak teprv svatba a mimino, ale posl. dobou si rikam, ze bych to poradi nejradsi prehodila a sla na materskou hned a pri trose stesti na hodne nebrecici mimino mela cas se ucit a tu skolu dodelat :-) jsem se nejak rozjela, tak ja jdu aspon umyt to nadobi. tak se mejte. Lucka
Odpovědět
Profilova fotka
luci, nevadí že ses rozjela, já jdu za chvíli uklízet a vařit :-D jinak sem na tom stejně, na tu ing. to budu dělat v lepším případě 3 roky :-D, máš dobrý že si aspon můžeš vzít učení do práce, to já nemám šanci - lítám tam jak idiot sotva se utrhnu na půl hodiny na svačinu a ještě za min.peníze - prostě musim co nejdřív jinam :-|
Odpovědět
do prace ne, jenom na tu cestu nez tam dojedu. v praci se taky nezastavim. nastesti jsme ted prijali brigadnici, ktera by mi mela cast ubrat a novou fakturantku, takze uz snad nebudu muset zachranovat kolegyni a fakturovat s ni, kdyz nestiha a budu mit cas na svoji praci. navic delam za Prahou a stravim na ceste hod - hod,pul podle toho jak to zrovna jede nebo spis nejede... ridicak sice mam, ale od autoskoly jsem nejezdila a mam nevim proc hruzu z rizeni a zacnu hrozne zmatkovat, jakmile za ten volant sednu a priblizim se ke krizovatce nebo okolo me projede vetsi auto. bych potrebovala silnici sama pro sebe :) (hl. bydlime na okraji a kdyz bych jela zadem, tak jsem v praci nejdyl za 40min a usetrila bych pulku casu, no ale to bych nesmela byt ja,ze) v prostorach jsme v pronajmu, stavime vl. sidlo, ale to bude jeste o dalsich 5km dal, takze se asi budu muset zacit psychicky pripravovat na kondicni jizdy v autoskole, ale az po zkouskovym :-D
Odpovědět
nebo zmenit praci a nebo jit na tu materskou ;-) ale to asi jen tak nevyjde. navic pritel by chtel vyhledove zpatky do Varu. na materskou by to sice bylo fajn, ale co potom ve Varech za praci, to teda nevim. leda si poridit tiskarnu na penize 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
poterda22: Neboj, taky to budeš mít brzy hotové ;-) Já při práci dálkově studovala jak Bc., tak Mgr., byl to mnohdy záhul, ale dalo se to ;-) Ale je fakt, že nás začínalo hrozně moc a končilo nás opravdu mááááálinko... Člověk musí mít pevnou vůli a motivaci ;-)
Odpovědět
No holky, už aby to bylo.Já mám naštěstí práci docela v pohodě,někdy je tam dost času na třeba nějaké to pročítání poznámek,jindy nárazově cvokhaus..ale psaní bakalářky je pro mě děs.navíc jsem si vybrala dost náročný téma,já trubka - píšu o Jazzu v ČSR,a ono sám o sobě je to těžkej styl hudby,málo zoufale málo materiálů k tomu..no dneska se prokousávám a něco píšu. Naštěstí můj přítel je v pohodě,když vidí,jak jsem ze všeho vyplivlá,tak se postará o všechno,takže aspon tak. Nunacek - nás začínalo asi 60, a končilo loni možná 10,pár nás to protáhlo na letošní rok,takže dohromady asi 15lidí. Chtěla jsem jít pak dál na magistra,ale nevím,spíš přemýšlím o nějakém odjezdu do ciziny.
Odpovědět
Profilova fotka
poterda22: Já jsem v práci nemohla do školy dělat nic, spíš jsem ještě hodně věcí do práce musela dělat doma. Učila jsem se pouze po večerech, po nocích. O fungování domácnosti se dělíme na půl s manžílkem od začátku, takže jsme se dělili jak za dob studia, tak i když jsem nestudovala. No vybrat si správné téma bakalářky, diplomky, apod. je základem úspěchu. Já jsem si naštěstí vybrala témata, která mě bavila a věděla jsem, co tam psát, kde hledat, takže to bylo v pohodě, naopak jsem měla problém s tim, že jsem to pořád měla moc dlouhé a musela jsem zkracovat. Teď si vymýšlím téma na rigo práci a myslim,že už mám jasno, pouze dolaďuju název :-D
Odpovědět
Tak jsem se dnes konečně dokopala po týdnu k učení...co vy, jak jste na tom?? :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?