Vysoká škola, svatba, učení. Jak vše zvládnout?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky. Tak mám zase perfektní depku ze školy, neudělala jsem zkoušku..jasně, chápu, že se to stává, ale se svatbou atd.to na mě vše dolehlo..navíc jsem se na to učila a dopadla jsem tak, jako ti, kteří se na to ani nepodívali. Cchi se teda zeptat vás, vysokoškolaček, jak jste s vysokou školou bojovaly vy??Já jsem ve 4.ročníku a čím dál tím hůř se mi učí a cokoliv dělá, připadá mi, že na nás kladou stále větší nároky atd. 8-(
Odpovědět
Ahoj holky, tak já už mám teda mirko za sebou - ale výsledek... zatím neznám a myslím, že pro velkou oblibu tohoto předmětu, si to dám ještě jednou :-N No, zatím se stresovat nebudu, zítra se začínám učiti na právo, to snad bude ok, tak když tak pak ještě jednou spláchnu to mikro ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak ja hlasim hotovo. Takze uz mam volno. Jupiiiiiiiiiiii 8-) Jinak vsem drzim palecky. :)
Odpovědět
dálkové je asi hodně těžké že....no zkusím to.. a co vlastně holky studujete za obory? vím o nějaké ekonomice..a.le dál???
Odpovědět
Profilova fotka
ritush : zavist a gratulace :) ivetulka : já marketing a taky dálkově :-)
Odpovědět
Profilova fotka
verunkaaa: diky :-) ivetulka: já studuju ekonomiku prezencne. Po bakalarovi jsem premyslela, ze magisterske si dam dalkove, pak z toho seslo ... clovek u toho asi musi mit celkem pevnou vuli, aby se donutil sednout si k uceni a tak ... v podstate nemam o tom ani predstavu, ale kdyby mela nejakou dobrou praci nebo az se vdam a studium mi bude na "obtiz", tak si to na dalkove mozna hodim ...
Odpovědět
ahoj,tak mam za sebou dalsi zkousku - pracovni pravo za 1... Uz mi zbyva "jen" sociologie,bojim bojim...
Odpovědět
dalsi dve zkousky za mnou. kdyby vsechno slo tak hladce jako nemcina a dane, to by byla parada 8-) tak jeste pravo, finance a makro :-S
Odpovědět
ivetulka: ja management cest. ruchu. taky dalove :-p
Odpovědět
Ahoj holky, tak mikro mááám, sice teda za tři (ostuda =-) ), ale hlavně, že to mám z krku :-D Teď už jen spláchnout středčení právo a mám klid. Alespoň o tomto zkouškovém.
Odpovědět
Profilova fotka
veru : já do na sociologii zitra a docela mam nervy =-) ali: vždyť je to úplně jedno za kolik to je, hlavně že je to za tebou ! :-)
Odpovědět
Veru já vím, ale jednička je vždcky lepčí:) Jinak tedy dneska poslední zouška a teda z tu jedničku, tak jsem se potěšila na závěr :-) A jak se daří ostatním?
Odpovědět
Tak hlásím, že mám socku za 2 a ukončenej třetí semestr x-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
No .. já jinak budu dělat z mikra, makra pak státnice .. ]-( Tak jsme zvědavá jak si to za pár let dám =-)
Odpovědět
Ahoj holky, tak nám to tady nějak zamrzlo. Jak válčíte se školou? My máme tenhle semestr jednu seminárku za druhou, kantoři se fakt asi zbláznili. Jinak jsme tady v Ově teď měli pár dnů moc hezky, tak se škola hned snáší o něco líp, než když je venku nasněženo.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, přidávám se k vám... musím do nejlépe tohohle týdne dodělat bakalářku a už teď nemůžu... jsem hotová a nevím už co tam mám psát.. prý je to normální fáze... :-) jak vy??
Odpovědět
sakra.. tak brzo musíš mít bakalářku? Ještě že my na diplomku máme do půlky května :) Univerzita Pardubice je na nás hodná v tomhle. Stejně si to nikdo nebude číst, čtou hlavně úvod a závěr, to co je mezi tím, jsou pro ně stránky textu, kterými oni se zabývat nebudou. Sami učitelé nám potvrdili, že málokdo z nich tu práci čte. Jediní kdo si ji přečtou, jsou vedoucí a oponent, ostatní spíše jen nahlédnou
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Hezký večer přeji všem, omlouvám se, že vstupuji do rozjeté diskuse, ale mám dotaz, pokud kterákoli z Vás bude umět poradit, budu jedině ráda. Studuji VŠ, vím, že si budu další akademický rok podávat přihlášku jinam. Je správná moje úvaha, že mohu počkat až do doby, kdy mi škola sama oznámí ukončení mého studia? Kamarádka mi tvrdí, že je jedno, zda ukončím studium svou žádostí ihned, nebo jestli mi škola ukončí studium až pi kontrole studia na konci zimního semestru, tak či tak se mi započte doba studia jako celý rok? Má pravdu? Nerada bych tedy čekala, až mi bude studium ukončeno ze strany školy, započte se mi rok studia(i když do školy ani nenastoupím)a přitom by se mi započetl např. jen týden studia, kdybych studium ukončila třebas hned zítra. Jak je to prosím se započítáním doby studia?
Odpovědět
Gecko - myslim si, ze cim driv studium ukoncis sama, tim lip. Nevim, jestli se to pocita presne na dny nebo se kazdy zapocaty semestr bere jako celek, ale kazdopadne to pak ma vliv na to, kdy zacnes platit skolne na dalsi skole, protoze pokud studujes na statni VS, tak uz sis tady vycerpala nejakou dobu z toho bezplatneho studia. A je skoda platit neco zbytecne navic ;-) Jenom pokud ti je do 26 let, tak nezapomen, ze za tebe stat prestava platit zdravotni pojisteni, takze bud nastoupit nekam do pracovniho procesu a nebo si ho zacit platit sama.
Odpovědět
Profilova fotka
gecko, a zapsala si se už do zimního semestru, nebo si na zápisu teď v září vůbec nebyla? si myslim, že pokud zapsaná nejsi, tak na studijním to právě zjistí a tím okamžikem (i zpětně) už nebudeš student. a můžeš tam mít prodlevu až rok (do zápisu na jiné VŠ) a pak by se mohlo stát, co píše Zirafka, že nebudeš mít placené zdravotní, případně můžeš ušetřit školné, nebo naopak ;-) .
Odpovědět
Profilova fotka
Trochu to s tím započítáváním studia nechápu, resp. o co tu běží. Na státní škole se roky studia nesčítají. Abych to vysvětlila... Pokud studuješ na nějaké škole bc. obor (uvádím bc. protože rovnou 5-leté mgr. je už jen výjimečně), tak pokud ho nedostuduješ a nemáš titul, tak je to na jiné škole, kam přestoupíš úplně jedno, kolik let jsi na té původní škole byla. Žádné roky se nepočítají. Na té druhé škole máš znovu nárok studovat 3 + 1 rok. Pokud ale studuješ druhou školu po ukončení té první a titul máš, tak musíš pouze hradit ak. poplatek za semestr. Všude je to cca do 3.000 Kč. Toto platí i pokud studuješ dvě školy současně, tj. za jednu platíš zmíněnou částku. Pokud ti ale bylo 26 let, musíš si tak jako tak každý měsíc hradit soc. a zdravotní. Hradíš jej i když studia přerušíš a 26 ti není. Jestli jsem mimo téma, tak se omlouvám :-D
Odpovědět
započítává se ti vše, i když to nedostuduješ...takže, když budeš někde chodit na bakalářský obor třeba dva roky a pak půjdeš jinam, tak už se ti ty dva roky odečetli od těch čtyrech (3 + 1), co máš "zdarma". Takže kdyby jsi na nové škole toho Bc. vystudovala za tři roky, tak už ten poslední ročník si budeš muset platit...za semestr to mají veřejné školy pak cca podoně jak soukromý... 15 - 20 tis./ semestr.... ale pak až půjdeš na magisterský obor, tak zase tři roky (2 + 1) nic neplatíš..až pak :-)
Odpovědět
Taky si myslím, že to je jak píše duschan... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já tedy nevím, dělám dalšího bc. a platím jen ten poplatek, plus soc. zdrav.
Odpovědět
jaja.mixi: A ty už teda jeden titul bc. máš nebo ne? :-) Jsem nějaká zmatená :-D
Odpovědět
ahoj holky, je tu nějak mrtvo :-N to už žádná z vás nestuduje? já si na dnešek vzala dovču, a konečně se vrhám na bakalářku, tak jsem zvědavá, kolik toho vyplodím 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
On je rozdíl mezi studiem dalším a delším. Ale je to přesně tak jak psal duschan. Pokud někde někdo nedodělá, tak se mu ty odstudované roky odečítají od případného dalšího studia (ve stejném stupni - tj. nedodělaný bc. od nového bc. studia).. Jinak já taky studuju, do 15. listopadu mám odevzdat bakalářku - ajajaj :( Mám zatím asi jen 1/3 a hromadu materiálů na zbytek :D
Odpovědět
Já BP odevzdávám až v březnu, takže mám ještě fůru času a podle toho to taky vypadá...pořád mám na práci něco jinýho :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Gecko, bacha na to, ze nektere skoly te muzou vest jako studenta cely rok a ne jen jeden semestr. A pokud bys ted studium ukoncila, musis se prihlasit na pracak kvuli zdravotnimu pojsiteni nebo si ho platit sama. Pokud teda nekde nebudes pracovat na plny. A je to, jak rika Dusan, pokud jsi ted na bakalari a hlasis se na jineho, tak se ti bude scitat prvni nedostudovany bc a ten nove zapocaty, takze pak pravdepodobne v poslendim rocniku nebo dvou budes platit. A i kdyz studium ukoncis v prvnich tydnech noveho semestru, bude se ti semestr pravdepodobne pocitat cely, protoze se to bere podle zapocateho semestru, ne po dnech. Zalezi na druhu VS, manzel delal zaverecne statnice ne matfyzu na podzim a ten rok by uz mel platit, ale protoze to byl asi treti den noveho semestru, tak mu to vypocitali za ty tri dny a odpustili. Naopak PedF UK te necha zaplatit cely semestr, i kdyz tam cely semestr nechodis a jen cekas na statnice na konci semestru. A jednotlive poplatky jsou take ruzne na ruznych skolach, treba na medicine je to mnohem drazsi nez na humanitnich. Ale zase na medicine mzues dvakrat opakovat cely rocni "v cene".
Odpovědět
Profilova fotka
janinek: to není pravda, na medicíně je pravidlo 6+1, tedy jen jeden rok "v ceně" ;-) Minimálně tedy na lékařských fakultách UK.
Odpovědět
Ahoj, studentky-spolubojovnice. Spolužačka byla na zápisu do navazujícího studia s náma, ale jen kvůli statusu studenta, nezapsala si jediný předmět a hned nastoupila do práce. A byla studentem po celé dva roky mgr. studia. Dobré, ne? 8-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?