Vysoká škola, svatba, učení. Jak vše zvládnout?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky. Tak mám zase perfektní depku ze školy, neudělala jsem zkoušku..jasně, chápu, že se to stává, ale se svatbou atd.to na mě vše dolehlo..navíc jsem se na to učila a dopadla jsem tak, jako ti, kteří se na to ani nepodívali. Cchi se teda zeptat vás, vysokoškolaček, jak jste s vysokou školou bojovaly vy??Já jsem ve 4.ročníku a čím dál tím hůř se mi učí a cokoliv dělá, připadá mi, že na nás kladou stále větší nároky atd. 8-(
Odpovědět
1
105
106
lotosek: tak tohle by u nas asi neproslo, do druhyho roku uz musis mit splneny urcity pocet zkousek. Jinak potvrzuji to co ostatni, pocita se na statnich skolach 3+1 rok na Bc. a 2+1 na magistra. Studuju dalkove a mam hodne spoluzaku z ruznych statnich skol, kde nedostudovali a vsichni si ted museli od urcityho roku Bc. doplacet. Jinak ted se nutim do toho abych zacala neco delat a nedari se mi to. Mam rozdelany dve seminarky a diplomku a mela bych aspon ty seminarky uz nejak dokoncit. Byt uz je uklizeny, navareno na tyden dopredu a ono se mi porad taaaak nechce :-D . Bud je dneska blbej den nebo jsem jenom lina.
Odpovědět
U nás to právě prochází, protože kontrola je až na konci druhého roku před státnicemi. 8-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Holky, myslíte, že je dobré dělat státnice dvacet dní po svatbě? Bojím se, že se mi tím ta svatba trochu pokazí a z učení budu unavená... U nás bohužel není moc zvykem dělat státnice v červnu - resp není to možné. A do dubna nemám šanci vše za ls dodělat (leda že by učitelé byli vstřícní a nečekali s mým vyzkoušením na zkouškový)
Odpovědět
já už mám bakalářské státnice za sebou a musím říct, že magisterské studium je ještě větší horor. Vůbec nestíhám všemožné výzkumy a projekty a ještě na týden jezdit pořád pryč, nic si nemoct koupit, protože jsem věčně bez peněz :-( Nejradši bych to vzdala, ale kam jít pracovat, když v našem okrese je skoro 15% nezaměstnanost a miláček tady má dům a práci, takže se nemůžeme ani přestěhovat. Nebaví mě vysoká, stejně půjdu dělat max. tak prodavačku do hypermarketu.
Odpovědět
Taky mi nekdo kdysi rikal, ze posledni dva roky jsou v pohode, ze uz se jenom venujes tomu co te bavi. Nikdo me ale neupozornil na to, ze nebudu stihat nejenom skolu, ale taky vsechno kolem. Magistr je opravdu o dost narocnejsi nez bakalar. Je tam hodne projektu a do toho jeste diplomka. Ted uz mam pred sebou jenom posledni tri zkousky a statnice a vedet tenkrat co me ceka, tak do toho nejdu. Absolutni ztrata soukromeho zivota.... jenom prace a skola a to porad dokola. Doufam jenom, ze mi ten titul k necemu bude :-D .
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak já teď finišuju medicínu, už jenom nějakých 8 týdnů, ale zdá se to ještě jako 8 let... Ten šestej rok je už fakt k zbláznění; každej den už doslova fyzicky bolí ]-( Do toho ještě pracuju na částečný úvazek na fakultě, učím prváky, zrovna mají anatomické pitvy, ty jsou odpoledne, takže nestíhám vůbec nic, natož se učit na státnice; prakticky žiju ve škole - letos mi to fakt byl čert dlužen... už bych konečně chtěla mít nějaké jiné starosti, než ve které studovně se nejlíp učí a který energeťák nejlíp udržuje při životě 8-( Ještě že nemusíme psát diplomku, to už by si mě na té psychiatrii asi fakt nechali jako stálého zákazníka (zítra tam jdu na zk. :-D).. No nic, to jsem si postěžovala; hned se mi ulevilo :-D
Odpovědět
Me se strasne ulevilo, kdyz jsem odevzdala diplomku. Tahle uleva ale trvala jenom do doby nez jsem zjistila, ze se blizi termin prvni zk. meho posledniho semestru. Ted uz je zkouskovy v plnym proudu a ja se jenom utesuju, ze je to poslednich 7 tydnu uceni a potom uz jenom sama pozitiva a socialni jistoty :-D . Jinak taky pracuju, ale na plnej uvazek. Stiha se to tezko, ale pred statnicema mam slibeno 14 dni dovoleny.
Odpovědět
Profilova fotka
@amet tak to držím palečky, aby se všechno povedlo :-) My teda už zkouškové nemáme; zk. máme od čtvrťáku rozložené po celém roku, státnice pak v šesťáku taky - díky bohu, to by mě fakt kleplo, dělat to všechno v jeden den, když je jedna v rozsahu cca tří maturit, ale zase žádný klid na učení; furt jak ti pitomci běháme po špitále, kde na nás asistenti z vysoka víte co a nic nás nenaučej... No, ty největší hrůzy, ze kterých se lítá jak na běžícím páse, mám za sebou, ale i tak ty dny odstříhávám jak metr ;-) Už aby to bylo za náma :-) Jinak, kde pracuješ? Plný úvazek a státnice, fakt klobouk dolů ;-)
Odpovědět
pracovat dneska ve zdravotnictvi asi taky neni zadny med, neumim si predstavit, ze bych zvladla vystudovat zdravku. Jaky mas zamereni? Jinak ja pracuju v jedny vetsi firme jako programator analytik a studuju informatiku.
Odpovědět
Profilova fotka
Vite, co je bezva? Kdyz poctive po nocich tu diplomku napisete, svazete, odevzdate v terminu - a za tyden vam mimochodem mezi dverma sekretarka rekne, ze vedouci diplomky poslal den pote doporuceny dopis, ze odvolava svoje predchozi doporuceni a DP k obhajobe nedoporucuje. Taky jsem byla takova pecliva, hroutici se... A jeste dnes po peti letech si tak strasne libuju v praci, ktera trva pouze od pondeli do patku!!!
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Mně všichni říkají, jak si mám vážit, že ještě studuji a že mám prázdniny. Mně je už teď špatně a to jsem neviděla ani sylaby předmětů, vím jenom z doslechu, že zas bude všechna studijní literatura v AJ, každý týden test z této literatury a samozřejmě plno seminárek a referátů během semestru. Zabere to kupu času přes týden. Pak jdete na úřad a za okýnkem se rozvaluje vaše spolužačka ze základky, která byla a je děsně blbá, ale rodiče ji po známosti dohodli místo ve státní správě, kde by měl správně sedět vysokoškolák a vaši kamarádi, co vysokou mají, v našem okrese o práci nezavadí. Takže tak asi s vysokou školou....
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, také studuji. Bylo vážně šílené vázat veškeré přípravy na to, kdy nejsou zkoušky, kdy není blocus apod a hned po delibéé do ČR připravit maximum věci v minimum času. Teď bych nejradši nechala tisknout fotky a lepila je do svatebního alba, posílat děkovné karty a užívat si to, že jsme svoji :-) ale jelikož v Belgii je jiný systém, tak máme právě další zkouškové období a se zkouškama hýbat nemůžeme, prostě jen dostaneme seznam. Dostavíš se - uděláš/neuděláš. Nedostavíš se - nemáš šanci zkusit znovu. Tak sedím a snažím se učit :-D Přeji vám hodně štěstí a pevné nervy!!!
Odpovědět
Článek se načítá
Ahoj, asi budu tak trochu výstřední, ale studuju teprve druhák na bc stupni, hodlám dostudovat magistra adlám se příští rok vdát! :-) Tak hledám všude možně povzbuzení a nejenom kecy o tom, že to nemůžeme zvládnout oba studovat a u toho se vzít :-) Má někdo podobnout zkušenost?
Odpovědět
Profilova fotka
@ersilka Jéjej, zvládnout se dá všechno! Já dělám státnice týden po svatbě a dá se to. A po finanční stránce - jestli to plánujete na příští rok, tak si ty výdaje alespoň rozvrhnete na delší dobu, a pak se to dá taky v klidu zvládnout. Neboj se toho.
Odpovědět
@ersilka Ahoj, neboj, dá se to! ;-) Ale: 1) Strašně záleží, co studuješ. 2) Záleží, jak to máte s nastávajícím manželem domluveno ohledně financí, atd. Zda manžel ještě studuje, nebo už pracuje, kolik vydělá a jak to máte s byldením. Z osobní zkušenosti můžu říct, že zvládnout jde opravdu vše, pokud nebudete bydlet namačkaní někde u rodičů - to NIKDY nedělá dobrotu. My měli sami pro sebe patro u tchyně a málem šlo všechno do kytek :-p. Teď už jsme sami a pohoda a diplom leží v šuplíku :-) x-)
Odpovědět
Ahoj. Díky za povzbuzení. Jsme bývalí spolužáci, takže teď oba studujeme druhák a oba jsme dost cílevědomí na to, abysme skončili jenom s bakalářem. Takže nás čekají ještě čtyři roky studia. On informatiky, já psychologie, takže žádná flákárna. Ale snad se dá zvládnout opravdu vše ;-)
Odpovědět
@ersilka A kdo vás bude živit?
Odpovědět
No, mně rodiče budou stále dávat pár tisíc měsíčně na školu a bydlení, přítel se i teď živí z velké části sám a pak bude muset úplně. Právě proto si říkáme, že to až taková změna nebude - já budu dostávat to co doteď, než dokončím školu, a on nedostává skoro nic ani teď...
Odpovědět
@ersilka Já bych asi po svatbě na rodičích nechtěla být závislá..My jsme měli svatbu loni-tehdá ještě přítel tou dobou už pracoval a já letos končím bakaláře. A svatbou se z nás stala samostatná "jednotka" bez jakékoliv finanční podpory :-) Ale jestli to rodičům ani vám nebude vadit, tak není co řešit ;-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Profilova fotka
@ersilka dá se to,přítel dodělává Ph.D a já Bc, chci ak na magistra, učím jazyky,pronajímám byt po babičce,,takže mám peníze z toho a přítel pracuje v oboru elektriky,tak to jde :-) každý nějak začíná :-) jsem ráda,že nejsem finančně závislá na rodičích a navíc po svatbě,to bych fakt nechtěla
Odpovědět
Já bych se tedy při studiu navdávala, myslím tedy v takovém tom věku plus mínus 20-25, přijde mi, že při studiu si má člověk užívat studium, kamarády a vše co k tomu patří a ne mít manželské povinnosti. ;-) Myslím, že není kam spěchat a každé věkové období má svoje stadium a čas. A nesmím opomenout ani to, že při studiu člověk obvykle nemá tolik peněz a svatba přeci něco stojí. Do toho starosti se svatbou a se školou, moc mi to nejde dohromady. Mám za sebou studium i svatbu, tak mluvím z vlastních zkušeností a při zkouškách, státnicích a psaní diplomky jsem opravdu na nic jiného neměla ani pomyšlení a naopak pak při plánování svatby jsem si to aspoň užila a mohla se tomu věnovat naplno. Ale toť jen můj názor, každý ať si samozřejmě dělá, co chce. :-D
Odpovědět
1
105
106
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?