Jak vycházíte s rodiči ženicha? Znají se vaši rodiče?

Zobraz úvodní příspěvek
Jakpak vycházíte s rodiči ženicha? A jak to máte s vzájemným seznámení rodičů? Znají se a plánují všichni čtyři svatbu s vámi nebo se uvidí poprvé až na svatbě?
Odpovědět
@ayenkas Samozřejmě, že si na všechno vydělal sám. Chtěla jsem jen zdůraznit ten ten rozkol mezi tím co ona říká a jak se chová.Hraje si na nóbl dámu, všechno utratí za sebe, ale co je nejhorší je, že si pak stěžuje, že nemá peníze a absolutně nevyjde.....a to má měsíčně pro sebe okolo 30.000 tisíc a když byla poprvé u nás na návštěvě, tak nechápala, jak prý můžu mít ty ručníky v koupelně dvou barev a nádobí jsme měli jako studenti z Ikea, což je prý taky děsné...no, holt koza !
Odpovědět
Profilova fotka
dávno před svatbou jsme si s jeho rodiče v ledasčem vypomáhali, chodili si k nám sbírat trnky, myslím, že je to lepší než nějaká oficiální seznamovačka při kávičce :-D
Odpovědět
Profilova fotka
S rodici vychazime oba dobre, jak ja s jeho, tak on s myma. Protoze se s nastavajicim jeste nezname ani rok, tak se zatim rodice neznaji, ale tento vikend moji rodice prijedou, aby nam pomohli s nejakyma pracema v byte, tak rovnou udelame grilovacku na zahrade jeho rodicu, aby se poznali. Protoze jsou jeho rodice rozvedeni, tak poznaji jen jeho tatku s novou manzelkou a jeho pravou mamku asi poznaji az na svatbe. Osobne si myslim, ze je lepsi je alespon trochu seznamit, nez aby pak na sebe na svatbe koukali jak cizinci a nevedeli, kdo je kdo. Verim, ze na svatbe bude tolik stresu a ruchu, ze by na to nebylo moc casu je seznamovat az tam. ;-)
Odpovědět
@yuki5 tak to já to mám obráceně. Partner se nechce ženit kvůli tomu že mě nesnáší jeho matka a děda, co se týče táty taky není nadšenej ale nekecá nám do toho jako jeho manželka. Pokud se někdy přecejenom vezmeme asi s ním jeho matka nepromluví do konce života a děda by ho snad zaživa stáhl z kůže. A přesně jak říkáš. Nejdřív to byla velká kamarádka ale po 2 letech jak když utne a to co začala vyvádět...no peklo je ještě slabí slovo. Jo a to že mě nesnáší jeho děda je taky její práce. :-(
Odpovědět
bohuzial sa nasi rodicia poznaju. :-| Keby som vedela aka sprosta bude svokra tak nasich so svokrovcami ani nezoznamim. Zoznamili sme ich kratko pred svadbou, najprv boli muzovi rodicia u nasich, potom nasi zasa u buducich svokrovcov. Do svadby sa teda videli vsehovsudy dva krat. Aj to bolo trapne vdaka svokre a jej nemiestnemu spravaniu. Jej moresy pokracovali aj na svadbe, rovnako po svadbe. To malo co sa vzajomne videli bolo o dusnej atmosfere. Nesadli si vobec. Ani nazorovo, ani hodnotovo ani pristupom k zivotu, ani vzhladovo. Mne je to luto, predstavovala som si, ze aspon raz do roka sa budu tesit slusne, spolocne zo spolocnych vnucat. Nemozne u nas. Skoda reci.
Odpovědět
@yelowangel To je děsné! Ale nebrat se kvůli tomu mi přijde líto...jak se partner staví k tomu, že tě jeho vlastní matka nesnáší? To je dost hrozné. My si s tchyní sice absolutně nerozumíme, ale to je hlavně kvůli rozdílným životním hodnotám, názorům a přístupu k věcem a celkovému životu...naštěstí to přítel bere a chápe a staví mě na první místo a vzali bysme se i kdyby se jeho máti stavěla na hlavu..je to fakt smůla, že někdy jsou ty vztahy na h....
Odpovědět
@lennii přítel se k tomu staví dost blbě. Měl s matkou silný vztah - prostě se na něj upnula už když byl v peřince - a mě prostě přijde že by nebyla nadšená z žádný holky že ho prostě chce sama pro sebe. Jenže od tý doby co začala vyvádět se jim ten vztah nějak pokazil. Takže pokud můžu soudit tak se mnou oficiálně být nechce aby neměl doma ještě větší peklo a odstěhovat se nemůže jinak by proti němu poštvala půl rodiny. Prostě by se měla jít léčit zvlášť když jí její vlastní sestra říká ať to nechá na nás a nemotá se do toho. Jenže teď na mě nejspíš svaluje i to že ten ten jejich vztah jakkoliv byl silný je prostě pryč za čož si ale může sama. Není to pro něj jednoduchý - buď bude se mnou ale rodina mu to nikdy neodpustí, nebo se rozejdem a rodina bude v klidu. Vlastně nemá kam uhnout. Nezávidim mu to ale kdyby mě tohle udělala moje máma tak ji pošlu do háje.
Odpovědět
@yelowangel Asi by si měl v prvé řadě popovídat se svojí matkou a ostastníma. A také mi nepříjde normální že by se s Tebou rozešel aby jeho máti byla v poho. Můj otec toho mého taky moc nemusí. ale tak nějak se oba snáší. Můj otec je prudas a vznětlivý a chlap je zase zcela nekonfliktní. Ale nikdy mi nikdo do ničeho nekafral
Odpovědět
@akinomkaka mě taky ne to by si naši nedovolili ale u nich je jiná morálka
Odpovědět
@yelowangel máme úplně stejný scénář jak se dívám.. tchýně taky první víc jak 2 roky v klidu, já přítelovi říkala že cítím že mě nemá ráda, on říkal že si toho nevšiml... dokonce jsme spolu i byly nakupovat a tak.. pak jsem si dovolila říct něco švagrové, protože její chování fakt nebylo normální, což jí řeklo dalších x lidí z rodiny, tchýně se najednou zasekla, začla mě pomlouvat po celé rodině a vrchol všeho byl když se Kuba přestěhoval k nám... zařekli jsme se že přerušíme vztahy, jelikož oni mají celou rodinu rozhádanou a akorát nás zatahovali do svých nevyřešených vztahů... tchánovci mají 3 děti, bohužel né všechny milují stejnou měrou, nejstarší dceru upřednostňují dost viditelným způsobem (tak přece jen , má děti že :-| ) no a zbývající dvě prostě mají smůlu... takže se nestýkáme, nám se žije dobře, jestli jim chybíme nás nezajímá, ví kde bydlíme a kdyby chtěli, kdykoli můžou přijet..to že my budeme mít jednou také rodinu a oni o to přijdou je pouze a jen jejich mínus , né naše..někdy to vážně není lehké!
Odpovědět
Profilova fotka
U nas je to takove zvlastni. Rodice pritele nam nastesti moc do niceho nekecaji, jen tchyne je obcas chytra, jak radio. Kdyz jsem si kupovali psa, tak jsme zjistili, ze jediny, kdo zvladne mit psa, je ona (takovy zmetky nevychovany jste nikdy nevideli), kdyz jsem si brali hypoteku na byt, prvni, co nam rekla, bylo, zej e zvedava, kdo koho bude vyplacet, az se rozejdeme. proste nam vylozene fandi... O syna se absolutne nestara, letos mu ani nepoprala k svatku. Jednou za mesic mu posle sms "ahoj dite, zijes?", coz mi prijde fakt ubohy. Kdyz se u nas byla poprve podivat na byt, tak si napred pul hodiny hrala se stenetem a pak milostive zvedla zadek, aby se podivala, kvuli cemu se jeji syn zadluzil na 25let. Jsou s tchanem rozvedeny(velky vekovy rozdil), ale vychazi spolu. takze ona ted hleda ztraceny mladi a skace padakem, ridi letadlo, ma umely vlasy, nehty a dela ze sebe fiflenu (fakt to pusobi obcas az trapne v jejim veku). Tchan je uzasnej, to je ten starsi sarmantni pan, co mi prinese kytku na mdz a podobne. Jelikoz ma oproti nam dost penez, tak nam ted dal nejakypenizky na dovcu na vymenu na Eura, tak ho tchyne hned servala, proc nam to dava, ze jim nikdo taky nic nedal. Nevim no, jako clovek neni az tak spatna, ale proste je uplne jina, nez na jaky lidi jsem v rodine zvykla. U nas jsou vsichni takovy srdecny, pritele prijali jako vlastnho syna. Jeste me dostavalo, ze kdyz jela se svym pritelem na dovolenou, musel se pritel sebrat a bydlet tyden u ni, aby se staral o ty jeji nevycvalany psy. Ja tam spat nesmela, protoze jsem "cizi". Kdyz jsme spolu chodili pul roku, tak bych to asi i pochopila, ale v moment, kdy mame svuj byt, psa a jsme v podstate nova rodina, tak prece nemuze cekat, ze kdyz ona piskne, tak se od nas Honza na tyden odstehuje...(bydli na uplne opacnym konci Prahy) Kdyz jsme spolu jeste nechodili, tak si odjela na dovolenou v dobu, kdy byl pritel na cely tyden na skoleni v Karlovych Varech. Takze jedil rano a vecer Praha - Karlovy Vary a zpet, aby ty psy vyvencil... Proste tu pani nepobiram... aspon, ze mi do niceho moc nekeca:-):-) jen mit deti ted je podle ni fakt blbost:-) asi mam pockat do 40:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@rozzaarka @krizecek Nad tím zůstává rozum stát... Místo, aby byli rodiče rádi, že si jejich synové našli takové partnerky se kterými jsou spokojení a šťastní, tak dělají všechno možné, aby život svým dětem znepříjemnili :-( . Často to bývá naopak hodní tchánovci mají potvoru snachu a pak jsou tací, co si tu hodnou a příjemnou ani nezaslouží. Vím, že s ními naštěsti žádná z nás nežije, ale i tak to je člověku líto, nejen kvůli partnerovi... :-(
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@balalin jsem rada, ze nejsem jedina, komu to prijde divny... Je mi skoro lito, ze Honza jede radsi k nasim, nez abychom udelali seslost s jeho rodici. s tatou chodi sem tam na pivo, ale ta mama je proste nekde jinde... jako jo, dostala jsem k narozkam poukazku na vyjizdku na koni, protoze vi, ze jsem driv jezdila, coz me fakt potesilo, ale v tom zbytku se to tak nejak ztrati... aspon, ze je Honzik flegmous a to moc neresi. vzdycky, kdyz zacnu bublat, tak se na me usmeje a rekne: "to je proste moje mati":-):-) Ale obecne jak rikas - je mi to lito.
Odpovědět
@yelowangel hm, bud rada, ze vies na com si este pred svadbou. Mas sancu si vsetko dobre premysliet. Ak uz teraz tvoja svokra voci tebe prechovava neznasanlivost, ver, ze vam to neskor otravi cele manzelstvo. Najma pokial muz nebude schopny poslat matku s prehladom tam kam patri. Co vacsina muzov bohuzial nie je. Oni nevedia celit konfliktom a co sa tyka ich matiek, nie su schopni objektivneho vyhodnotenia situacie. A trpi tym zasadne manzelka. Ty budes nestastna, teba budu zranovat slova svokry a nasledne Ta bude zranovat fakt, ze sa Ta tvoj muz nevie dostatocne zastat. On bude nestastny, Ty budes nestastna. Postupne vas vztah zacne chladnut cim viac bude narastat tvoja zatrpknutost a pocit nespravodlivosti. Si pripravena na toto? A to nemate este deti, teda predpokladam, ze nie. Ak budu, bude ovela tazsie riesit konflikty s nadhladom tak, aby ich to nezasahovalo. Viem o com hovorim. Moja stara matka takto neznasala moju mamu, nikdy ju neprijala do rodiny, zasadne ju urazala a ponizovala. Trpela tym cela nasa rodina, cele roky. Otec nebol schopny s matkou utat kontakty, nezastal sa cele roky mojej mamy. Su sice spolu, ich vztah to ustal, ale dostal riadne rany. A myslim, ze ma to poznacilo. Neustale hadky, mama plakala ticho v kupelni, otec v napati, najma ak sme mali ist na navstevu k starej mame. No neprijemne dusno. Aj mamu to velmi poznacilo. Zmenila sa velmi. Nervy ma znicene riadne. Dnes uz otec vie, ze robil velku chybu, so svojou mamou sa sice kontaktuje, ale uz jej vie riadne vycistiti zaludok. Ale cas spat nevrati. A vsetko mohlo byt uplne inak. :-| Vdaka tomuto ja uz neznesiem ani len naznak neadekvatneho spravania, o to viac ma preto ranila moja svokra ked sa zo zaciatku zachovala velmi sprosto voci mojej mame a tym padom aj mne. Pokazili sa vztahy, ja suc poucena z detstva som to riesila pomerne okamzite a moja svokra uz vie, ze akonahle prepiskne, tak to odo mna zlizne. Ale hadali sme sa s muzom kvoli nej a pokazilo nam to inak dokonale manzelstvo. Len pre nu sme sa hadali a nemuselo to byt. Ani moj muz nie je schopny postavit sa matke. ]-( No jeho matka a moja stara matka sa nastastie nedaju zrovnavat v tom ako ublizovali. Ak by vykazovali podobne sklony tak ma uz v tomto manzelstve davno neni. U teba je jedna vyhoda, vies aka buduca svokra je uz teraz. Dobre si zvaz ci chces takto trpiet a uzierat si zdravie kvoli niekomu kto sa nevie vpratat do koze. Ver mi, nestoji to za to. Potrebujes sa v zivote trapit? Trapit sa bude aj tvoj muz, lebo sa ocitne medzi dvoma mlynskymi kamenmi. Matka na neho bude vyvijat tlak, Ty od neho budes cakat podporu. Toto vasmu vztahu velmi neprospeje. Skus sa s nim este poriadne na tuto temu porozpravat, preber s nim aj to ci vobec bude niekedy schopny stat za tebou alebo len bude ustupovat mame a necha Ta trapit sa samu? Toto su dost zasadne veci a pokial on chce, aby ste boli spolu a chce aby ste fungovali harmonicky, bude musiet zmenit postoj a teraz, nie az po rokoch, kedy vase manzelstvo moze byt uz znacne narusene. Drzim palce.
Odpovědět
Profilova fotka
@yelowangel to je celkem sila:-( to ti fakt nezavidim. Sice mi ta moje leze silne krkem, ale u nas je to spis problem hodnot a pristupu. Proti tomu, co mas ty, je to prochazka ruzovym sadem... jak dlouho jste s pritelem spolu? mozna bych nekdy snedla kilo cokolady a na tvrdku si jak s ni, tak s dedou promluvila, o co tady vlastne jde... kdy to neresi pritel, mela bys ty, protoze jinak nikdy nebudes stastna. i kdyz naprosto chapu, ze jit do neceho takovyho neni vubec lehky a pripomina to sebevrazednou misi... bojim se, ze jestli to nechas tak, jak to je, casem se jeden z vas vytoci tolik, ze to skoncite..
Odpovědět
@rozzaarka s přítelem jsme spolu skoro 5 let. Taky jsem si s ní chtěla promluvit ale přítel to nedovolí. Začne s tím že mu chci dělat naschvály a problémy v rodině atd atd a ve výsledku nestojí za to o tom ani začínat. Taky na téma co vlastně bude dál a jak to hodlá řešit se nechce bavit. Jeho dopověď: Nekaž to zas.Ale máš pravdu v tom že se jeden z nás se časem vytočí a vím skoro na 100% že to budu já protože mě už nebaví neřešit to a nechávat to ať se to samo vyřeší. Nevyřeší! A až se naštvu sednu na autobus a pojedu si popovídat s přítelovou maminkou. Zapoměla jsem se na začátku zmínit že se mě povedlo jednou s ní mluvit přes telefon ale ona prostě neposlouchá a mele si furt to svoje. Ale mě to pak už bude jedno.Já ji v tu chvíli polouchat donutím.Takže to dopadne tak že se kvuli jeho rodině rozejdem, já pak udělám scénu u něj doma, on si to bude muset vyžrat a dojde seřvat mě. Vydím to v růžových barvách ale nějak přestávám doufat ve šťastnej konec protože on se svojí rodiny nikdy nevzdá a mě se nechce odejít se sklopenýma ušima.
Odpovědět
@jabadaba Jo to jsem ráda že vím co je zač aspoň už mě u ní nic nepřekvapí. A vím že pokud spolu zůstanem dopadne to přesně jak říkáš.Jenže já už na tento vztah už přestávám mít nervy.Uvidíme co bude dál.
Odpovědět
Profilova fotka
@yelowangel to je fakt strasny... v tom pripade zbyva asi jedine. dat mu nuz na krk a rict, ze to proste budete muset vyresit, protoze uz na to nemas. tohle je psychicky tyrani a to neni snesitelny dlouho. to, ze to neumi vyresit je jedna vec, ne kazdy je na to staveny, ale ze to vyresit nechce, to je celkem mazec. A presne jak pises - jestli se to resit nezacne, stejne se rozejdete, ale to jemu zjevne nedochazi. Jestli ti stoji za to o nej bojovat, tak mu to rekni. Proste ho nakrm a pak privaz k zidli, dej mu roubik a donut ho, at te posloucha a vysvetli mu to:-) ted to trochu zlehcuju:-) ale cim dyl budes cekat, tim to bude horsi, protoze ty budes vic vytocena a budes mit min sily to resit...
Odpovědět
@rozzaarka myslím že potřebnou sílu jsem už ztratila. Po 2 letech a 4 měsících...
Odpovědět
Profilova fotka
Tak se přidávám do diskuze...škoda že téma "nejpříšernější tchýně" bylo bloklý. Ještě jí sice za nejpříšernější tchýni na světě nepovažuju, ale vzhledem k tomu, že mě během posledních 2 měsíců dvakrát hodně zklamala a přitom i vytočila si myslím, že k tomu za chvíli dojde. Naše story: s Romanovou mamkou se znám něco málo přes 2 roky. Je rozvedená, takže bydleli jen spolu. Nejdřív jsem tam začala chodit na návštěvy a v červenci 2010 jsem se tam přestěhovala. Vše ok, platila jsem nájem, ona chodila do práce na směny, takže jsme se celý týden neviděly, o víkendech jsme byli někde v čudu, takže to taky ne. V prosinci 2010 jsme se odstěhovali a šli bydlet sami do podnájmu, vše bylo ok, idylka, k tchýni jsme jezdili každou neděli na oběd. Na začátku r. 2012 jsme uvažovali o hypošce, ale prostě z finančních důvodů jsme se nakonec rozhodli přestěhovat zpět k ní a zrekonstruovat její byt. V květnu chtěla tchýně změnit zaměstnání, ale nevyšlo to a nakonec skončila na pracáku. Bydlíme na malým městě, práce není, ona má jen základku a asi 31 let praxe jako dělník všude možně. Navíc má nemocný karpální klouby, takže další omezení. My jsme se na konci května přestěhovali k ní, platíme jí nájem a splácím rekonstrukci. Ona je od té doby doma a akorát si stěžuje, že nemá peníze. Já už jí víc dávat nehodlám, kdybysme šli do hypošky neměla by ani ten nájem od nás. Doufám taky, že jí to donutí rychlejc si najít práci. Má to s financema dost blbý, na ten byt totiž bude ještě 20 let splácet hypotéku a ještě má nějakou zbylou půjčku co brali k dofinancování hypošky. Od května vše bylo víceméně ok...tak jako jsou věci, který bych ráda měla jinak...třeba že strašně plýtvá jídlem a nebo bordel v kuchyni. Ale nějak nemám čas to řešit, začala jsem novou brigádu při současným povolání, plánujeme svatbu, máme zahradu kde je strašně moc práce (je to na kšeft) a teď jsem v 10. týdnu těhotenství. Máme 2 kocoury, na který si musela zvyknout, když jsme se přestěhovali. No a jednoho dne jsme se vrátili z práce a ten menší nikde. Hledali jsme ho dva dny. Utekl jí, když za ní přišla návštěva. Ok, může se stát. Ovšem co mě (i přítele) dostalo bylo, že neprojevila nejmenší lítost nad tím, že jí proklouzl, natož aby s prominutím zvedla prdel a šla s náma ho hledat. Nic. Sednout zpátky k PC na chat nebo na FB nebo čumět na film nebo co to u toho počítače celý dny dělá. Kocour se po 26ti hodinách našel u sousedů o dvě patra pod náma, rošťák se tam nějakým záhadným způsobem procpal a celej den tam bydlel, aniž by si ho všimli. Dobrý no. Tenkrát jsem řekla, že moje děti hlídat nebude, když neohlídá kocoura. Od tý doby zase víceméně ok. Akorát jednou dělala scény a nemluvila s náma, to když jí došly peníze. Nakonec přijel její bratr, ostentativně přivezl jídlo (mj. i brambory, kterých máme ze zahrady plný sklep) a dal jí nějaký peníze, a to pak byla zase ok. Vyšilovala tenkrát, že na svatbu nepůjde, že nemá co na sebe. Na svatbu jsem jí nakonec domluvila ušití šatů u mojí mamky, dámský krejčový. Šije šaty i mě a ženichovi, i sobě, tak souhlasila, že to tchýni zadarmo ušije. Látku jsem vybrala s tchýní přes net, objednala, zaplatila, máma dokoupila podšívku a další kravinky a šaty ušila. Moje máma ráda pracuje na poslední chvíli, takže všechno šije až tenhle týden, vč. mých svatebních šatů. Každopádně šaty pro tchýni (dlouhou sukni a tílko, jak chtěla sama tchýně) včera došila a přivezla mi je, abych je předala. Tchýně se do nich oblíkla a pak řekla, že se v nich necejtí, že se jí nelíběj, nevezme si je a pak nás dorazila tím, že na svatbu vůbec nepůjde, protože než by dělala romanovi ostudu, to radši vůbec nepůjde. No snažili jsme se jí to rozmluvit, ale absolutně ignorovala naše argumenty. Pak už jsme to nechali, nebudu se rozčilovat, fakt nechci potratit kvůli jejím debilním názorům! No každopádně si to u mě pohnojila pořádně. A to tak, že hned příští týden začnem vymýšlet jak to udělat, abysme zas bydleli odděleně. Uf, to jsem se zas rozohnila...Co si o tom všem myslíte? Je tu nějaká nevěsta co taky bydlí s tchýní?
Odpovědět
Profilova fotka
@sarkar Tak já nevím, ale jestli má hypo a ztratila práci, má jen základku a ještě nemocný klouby, tak celkem chápou, že bude psychicky hodně v pr.....Jen tak mimochodem, jako její dítě má tvůj přítel povinnost se o ni z hlediska výživy postarat (nejen morální, ale i právní), takže i kdybyste šli do "hypošky", tak jí s bratrem bude muset ten nájem platit nebo si ji nějak vzít k sobě...a že je to hodně o penězích, to mě celkem napadá, když čtu třebas větu "hodně plýtvá jídlem" apod. Celkem ale chápu, že tě naštvala s těma šatama, když jste jí je zaplatili, má je zadarmo....možná je jí fakt líto, že je nesoběstačná a musí se o ní starat děti, tak se celkově stydí a nechce "dělat ostudu". Já bych to s ní asi neřešila, chvilku to nechala vyhnít a pak řekla něco jako "tak co si dáte na svatbě za jídlo?". Prostě jakoby se nic nestalo... Jinak ale neznám žádný pár z okolí, kterýmu by společný bydlení s rodiči jednoho vyšlo. A to jsem dva z těch párů varovala předem. Né....od začátku strašné řeči, jak oni to zvládnou, tchýně/tchán jsou super, že jsou normální lidi a dohodnou se....a za půl roku jsme je pomáhali stěhovat.
Odpovědět
Profilova fotka
@barbora_b Jo to já tomu taky rozumím, nechtěla bych být v její situaci, na druhou stranu si myslím, že jí být doma docela vyhovuje. Já mám vyšší školu, práci jsem hledala v Praze a rozeslala jsema si 200 CV, než mě někam vzali. Ona se šla ptát asi do 5 zaměstnání, což mi přijde žalostně málo. Právě z toho důvodu, že vím, že bysme se o ní s přítelem měli postarat, jsem se k ní chtěla přestěhovat. Nám s přítelem to teda dost finančně pomohlo, můžeme si vytvořit pěknou rezervu na mimčo. Kdyby ona neztratila práci tak to má taky super. Ale odmítám už z principu sponzorovat někoho, kdo si toho neváží. Hlavně co se týče snahy najít tu práci nebo právě to s tím jídlem, to mě fakt deptá. Nesnáším, že uvaří a pak zbytek nechá ležet přes noc na sporáku, ani to není schopná šoupnout do lednice. Nebo přivezeme zeleninu ze zahrady a ona místo aby jí zpracovala, vytáhne z mrazáku maso (který koupím já). Když jsme bydleli sami tak jsme nikdy nic moc nevyhazovali, vše se zpracovalo nebo zmrazilo. Za jídlo jsme nedávali moc peněz a to kupujeme jen opravdu kvalitní výrobky, narodíl od ní, je to klasická komunistická generace - párky jsou tím lepší čím jsou levnější atd. Tu svatbu zatím nechávám být, uvidím, jak to dopadne. Každopádně si to budu pamatovat. Nám taky dost lidí říkalo, že s ní do bytu jít nemáme, ale ono to v tu chvíli bylo fakt to nejlepší řešení pro obě strany a všichni jsme věděli, že to bude na chvíli. Akorát jsem původně myslela, že to bude tak na 2-3 roky, ale takhle to vypadá , že to bude jen těch pár měsíců od května do tý doby, než to vymyslíme. Taky jsem nečekala, že se mi podaří otěhotnět hned jak se začneme pokoušet :-D Díky moc za názor, moc si toho vážím ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sarkar no jo, jenže živit ji budete muset, i kdybys s tím nesouhlasila....hele já si popravdě myslím, že tu práci asi nesežene. Jako jeslti má ZŠ, nemocný klouby a asi není taky nejmladší, tak jako fakt nevím. Navíc dneska je krize, i lidi s VŠ mají problémy něco najít...asi brzy stejně půjde do důchodu, ne?
Odpovědět
Profilova fotka
@barbora_b No zas tak brzo ne, je jí 46! A navíc má hypotéku na 20 let ještě! No určitě v týhle fázi (kdy si ještě práci najít může, za 10 let to teprve bude něco) jí v tom spíš necháme vymáchat. Oba jsme toho názoru že jaký si to uděláš, takový to máš a nic není v tomhle světě zadarmo. Neuděláme z ní bezdomovce, ale sponzorovat jí taky nebudeme. Kdyby nebyla blbá tak dál pracuje tam, kde pracovala do února - tam měla min. 17 tis měsíčně vč. nájmu od nás a ještě má zrekonstruovanej celej byt (ten tu rekonstrukci už nezbytně nutně potřeboval, vypadalo, že se rozbije karma, dokonce v únoru neměla jeden víkend teplou vodu). Se 17ti by krásně vyžila a mohla si naspořit na předčasný splacení aspoň tý jedný splátky a naše fin. poradkyně jí chtěla vyjednat refinanc hypošky s daleko lepším úrokem (protože si blběna odsouhlasila úrok 6%!!!). Teď je na 9ti, za 3 měsíce už bude mít jen ten náš nájem. Poplatky hypo + splátka + nájem (do bytovýho fondu) jí vycházejí na 9tis. Něco za jídlo, léky, drogerie...Já vím že je v pr*, ale fakt mě vytáčí, že pořád jen dřepí doma u PC, rozčiluje se, že nestíháme mýt nádobí (když já mám práci v Pze + brigádu a přítel práci, zahradu na kšeft a ještě 2x týdně brigádu i když jen po hodině) a pak když jí zaplatíme hadry na svatbu tak řekne, že je nechce. Tomu se říká nevděk a ten tak nějak odmítám tolerovat.
Odpovědět
Profilova fotka
@sarkar no to je drsný, jestli jí vadí, že nemyjete nádobí..by ho měla mýt ona! Oni lidi hodně často jsou už unavení z těch neúspěšných pokusů při hledání práce, takt o někdy vzdají....tak nezkusit se jí někde zeptat? Třebas v supermarketu na pokladní?
Odpovědět
Profilova fotka
@barbora_b Jo to jsem jí dohodila, v Penny...šla tam a pak se vrátila s tím, že nechce mít hmotnou zodpovědnost za peníze, protože neumí počítat. Jo a její ségra jí sehnala práci v nějaký kantýně, akorát by musela dojíždět a z 8tis co by tam dostala by min. tisícovku projezdila, takže to se jí taky nechce. teď si zkouší vyběhat invalidní důchod kvůli těm kloubům, ale nějak si nejsem jistá, jestli je to nejlepší nápad. Pak nesežene práci už vůbec.
Odpovědět
Profilova fotka
@sarkar no tak lepší jako vrabec v hrsti než holub na střeše, bych jí aspoň do tý kantýny nějak dotlačila.....když dělá na kase, tak jí přece kasa sama spočítá, kolik má vrátit.....dělaj to normálně i o dvacet let starší ženské, jasně, že zpočátku asi máš nějaký ztráty, než se zajedeš, ale pak je to pohoda
Odpovědět
Profilova fotka
@barbora_b No jo, s ní je to těžký. Proto jí do toho po svatbě hodíme aby jí konečně došlo, že jinak na tom bude dost blbě. Takhle jí to podle mě moc nedochází, má nás za zádama, platíme nájem, občas nakoupíme jídlo nebo maso, pohoda. Když by bydlela sama a nebyla s náma v kontaktu každej den, tak by možná přestala mít pocit, že má nad sebou padák co jí chytí. A o to hlavně mi jde. Nejsem bezcitnej člověk, ale nenechám se využívat, ne teď, když budeme mít mimčo. Taky si nedovedu představit, že bysme spolu byly celý dny doma, až budu na mateřský. To by mi jeblo už po dvou dnech.
Odpovědět
Profilova fotka
@sarkar to si nemyslím, že jí to nedochází...on když člověk hledá práci, tak se někdy opravdu jakoby zakuklí do sebe, už rezignuje na cokoliv....určitě má strach a obavy
Odpovědět
Profilova fotka
@barbora_b Strach a obavy chápu, ale prostě mi přijde, že jí nedochází, že je fakt v průseru a čím dýl je bez práce tím hůř. Některým lidem věci dojdou až když stojej před tím nejhorším.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?