První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
cambrige, podla toho, co opisujes presne taketo stavy som mala aj ja a myslim si, ze je to len dosledok vsetkych tych stresov, ktore si prezila a este stale mozno aj nevedome prezivas. ono to prejde, vypusti tych ludi z hlavy, co najskor a rychlejsie to preboli.... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
cam:psychika i já to lměa,nervy v ....opravdu,já byl u psychologa:-( jak píše jahodka,vidišjá i ona jsme tím taky prošly,zhubla jsem,byla úplně mimo,díky nervům a stresu :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Mate pravdu..ked si nieco take nepripustim tak sa nic take nestane, ale verim ze niekedy vas vie ovplyvnit negativna energia ktoru vysielaju ludia..Bude lepsie, teda uz mi je lepsie no aj tak stale na neho myslim ale skor uz iba v tom ze ako sa takto mohol zachovat, zatvorim oci a vidim jeho tvar..zrejme je to velmi cerstve.. ;-( Len keby sa ten cas tak nevliekol..xixi
Odpovědět
Profilova fotka
cam..tak to asi m být..já taky sedím v tramvaji a říkám si,to není možné,já byla vdaná už nejsem,,,to je mi jen tolik kolik je...jak mohl být takový....asi to tak být musí..
Odpovědět
Profilova fotka
denni..a ak sa smiem opytat, kolko mas rokov?..Ja mam 27 a mam pocit ze som strasne stara.. :-D
Odpovědět
dievcata, ja som za neho cerstvo vydata, snazim sa uz nemysliet na to, co spravil, je tomu uz 9 mesiacov, co sme znova spolu a stastni. no, sama priznavam, ze ma to niekedy prepadne, tie pocity su tak strasne zive, stale to mam v pamäti. bola som o 7 kg lahsia a o 7 rokov starsia. presla som si peklom, padom az na dno, co vsak niekedy nie je na skodu. pochopila som a naucila vela veci, stanovila nove zivotne priority. no nikdy som neprestala verit v dobro ludi, kaslite na tych, co vam kradnu pozitivnu energiu. pozrite sa na mna, pred rokom som bola tam, kde vy a dnes som stastne vydata. preto nechapem, ako tu niektore divevcata planuju svadby vyse roka dopredu, ked za rok sa vam moze zivot obratit uplne naruby. citim z vas, ze ste spravne dievcata a urcite je niekde niekto, kto caka na to, aby vas spravil statne. viem, ze by ste to chceli hned, no cas je neuprosny, vlecie sa v tychto chvilach hrozne pomaly. tak ho vyuzite na malickosti, ktore ste si s muzom nemohli dopriat. este vam bude luto, ze ste nestihli splnit si vsetky dievcenske sny, ked budete zase mat niekoho pri sebe :-)
Odpovědět
Profilova fotka
cam ja 25 a půl a připadám si stejně :-D jahdka...moc hezké, a moc štěstí ti přeju!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Myslite ze ak muz podvedie zenu tak je to aj jej chyba?..ja som mala podozrenie ale pravdu som sa dozvedela az teraz a aj to ze to nie je po prvy krat..a netusim cim som ho k tomu dohnala pretoze pocas chodenia sa na nic nestazoval a problemy zacali asi 6 mesiacov po svadbe a tie som pripisovala tomu ze sme spolu predtym nebyvali..a nakoniec vyslo najavo jeho klamstvo..Bola som na vine ja?.. :-(
Odpovědět
cam, to nech ta ani nahodou nenapadne, takto uvazovat!!!! vinna??!!!!! a zo co prosim ta?! za si mu bola dobrou manzelkou?! ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
No ja len ze su aj take nazory ze aj na neveru musia byt dvaja...aj ked ja som sa snazila este zachranit nase manzelstvo a robila som vsetko co sa dalo aby som mu dokazovala ze ho lubim ked som citila ze sa nieco deje, prosila ho aby mi to povedal a stale len zapieral..Nevravim vsak ze ja som bez chyby.. |-|
Odpovědět
Profilova fotka
A este ma napadlo, zmenila ste si niektora po rozvode meno na svoje povodne?..ja nad tym uvazujem ale ked si predstavim tie vybavovacky okolo mam normalne krce v bruchu.. :-|
Odpovědět
ako si sama napislala cam, nebolo to po prvykrat, takze ja by som skor povedala, ze tvoj manzel je typ zaletnika, a to ani tak neznamena, ze by mu doma cosi extremne chybalo, alebo ze si ty spravila nejaku chybu...je to v nom, mozno si potrebuje nieco dokazovat, mozno to bude pocitom menejcennosi...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
cam..není to tvá vina,neví co chce,kdyby byl problém,měl ti to říct ne,a ne se uboze snižovat k nevěře:-(vždyt přece když máš rád,jsi upřímný,ne???cam..i já jsem se snažila ho zahránit a to i po násilí..proč..na to musí bý dva a mají si sebe vzájemně vážit.... j mám stále stejné...spíš přemýšlým co udělat se zásnubní a snubním prstýnkem..věci ze svatby mám schované:-( mnimálně OP budeš měnit,já nechci měnt i řidičák a pas....a i kvůli práce,takže změním jen OP s bydlištěm a stavem...
Odpovědět
cambrige, u nas tiez padlo, ze ja som si za to mohla. to ma vzdy dorazilo. lenze ono to nie je take jednoznacne. mne najviac vadilo, ze ked bol nespokojny, preco to neriesil so mnou, ale hned si nasiel milenku. to by si zase musela poznat pohlad aj z tej druhej strany. mne tvrdil, ze vraj sa so mnou uz nedalo (pritom ma on nervoval, lebo uz mal hlavu niekde inde), no a potom este aj ta pipka, co si s nou zacal, bola slobodna a pripravena ho uhnat. aspon tak to povedal. jasne, keby nechcel tak to neurobi, no vraj mu vypisovala, vyvolavala a u nas len hadky, tak ho zlomila. a potom to uz poznas...nova baba, nove objavy, novy sex, proste vsetko nove je ine ako to stare a stereotypne. dnes by som neveru odhalila ovela skor, vtedy by ma to ani nenapadlo.... nepripustaj si to, neobvinuj sa, mozno ste len prisli na koniec vasej cesty a je lepsie vydat sa na novu a lepsiu pre teba, hm? jedno dievca tu ma krasne motto: vsetkou bolestou a utrpenim si predplacame na nieco velmi krasne... a tak to aj je....
Odpovědět
Profilova fotka
ani...souhlasím,já to nechápu,poníží tebe,alei sám sebe...on měl všechno,jen si chtěl užívat protože takový asi jee....
Odpovědět
Profilova fotka
jo,tak to padne asi všude...i já mohla za jeho psychické týrání a facky.... jahodka,máš pravdu..
Odpovědět
Profilova fotka
Asi ano..ked raz niekto chce a je jedno ci zena alebo muz tak podvedie a pritom mozete spat vo vedlajsej izbe..Niektorym veciam sa asi neda zabranit a az cas ukaze ze ta bolest bola potrebna aby sme ich lepsie chapali..Jedna mila osobka ma ako motto toto: Usmievaj sa, lebo nikdy nevies kto sa zamiluje to tvojho usmevu"..a vraj usmev je najlepsia terapia aj ked sa nam asi nechce velmi usmievat ale radsej takto ako sa trapit..ved mame iba jeden zivot a ziadnu moznost reparatu.. :-)
Odpovědět
denis: sledovala jsem tvuj pribeh, ale nevedela jsem, ze tam doslo i k fyzickemu nasili =-) potom uz vazne nebylo co resit :-|
Odpovědět
Profilova fotka
cam...přesně,tohle moto znám,je úžasně pravdivé...stejně jako..láska chodí kolem tebe,jen otevři oči a dívej se...
Odpovědět
Profilova fotka
Teraz som niekde citala ze muz opusta manzelku pre milenku aj vtedy ak maju dlhodobu krizu ktoru nikto neriesi...boze ake kraviny, asi by som mala prestat citat tie hluposti..My sme krizu nemali, hlavne ked sme manzelia len 2 roky...Joj, kolko hnevu je vo mne a najhorsie je to vecer, zatvorim oci a je tam..Uz chcem byt rozvedena, proste definitivny koniec..Budem si musiet ako rodinny stav uvadzat rozvedena? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
jo,přestań,muži jsou prostě zvláštní řekněme:-)no myslím,že u vás na slovensku to v OP není,ne?u nás bohužel ano:-( :-( :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Uz mi bolo dobre,ale obcas mam pocit ze som to pokaslala, ze som mohla urobit viac alebo ze som to nevidela..proste vycitky..vsetky tieto veci viem od tejto soboty a asi je toho na mna strasne vela..nevladzem.. :-( ..potrebujem objat a pocut ze vsetko bude dobre, alebo mi postaci len to objatie.. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
co víc,já sama za sebe vím,že jsem udělala,víc,než bylo možné a než jsem vůbec měla dělat,především když chyboval on...co kamarádka,běž si popovídat,já to moc dlouho držela jen v sobě o to to bylo horší....povídej s s ní...nebo apson tady i beremko,i pomohlo aspon se usvdčit v tom,že já normální jsem...
Odpovědět
deniska a cambrige ,dievcence drzte sa, trosku som tu citala co pisete a musim povedat ze vas velmi obdivujem ako to vsetko zvladate, ja by som sa zosypala byt vo vasej situacii. mate moj hlboky obdiv, hlavu hore,na kazdeho z nas caka prava laska ;-)
Odpovědět
denisska... nemam kam ist, nemam ani prostriedky nato... podnajom neutiahnem... som 10rokov vo vztahu, z toho 7 vydata, vsetko co som kedysi mala rada, dnes neexistuje, zazila som si aj viac ako rok nevery, ostala som len preto, ze som nevedela najst vychodisko a v tom case som bola len rok vydata a este velmi zamilovana, dnes neriesim milenky ale nepochopenie, psychicky teror, zabudla som, ze aj ja som clovek a mam svoje pocity... zijem so sebcom, ktory nevidi nic, ani moje trapenie, ani svoje chyby, kazda kriza konci mojou potupou a tazkym svedomim, ze ja neviem s nim vyjst, ze neviem tolerovat to co chce len on, ze vsetko to zle co sa deje je len a len moja chyba... toto mi vtlka do hlavy a neviem ci tomu uz aj neverim.. ved on je u okolia uzasny, kamaratsky, ochotny, spolocensky... nikto by mi neuveril
Odpovědět
terra neviem si predstavit co prezivas, je to tazke, samozrejme ze ty za jeho kompexy nemozes, vybyja si svoju nedostatocnost...skus ho ty poobvinovat z toho vsetkeho co on ta obvinuje,neviem,mne to raz zabralo, ide o to avy si uvedomil ze ake je to neprijemne...prepac nechcem sa ti do toho miesat len ta chcem trosku povzbudit. a k rodicom nemozes ist? mate aj deti? ak nechces tak mi nemusis odpovedat.
Odpovědět
Profilova fotka
irsiii,já tím žiju ,že jsem odešla už přes 7 měsíců,není to jednoduché a neebylo,jinak to trvalo asi 10 měsíců,,to je dlouho,navšívilajsem bílý kruh bezpečí....potřebovala jsem pomoc,na tom nebylo nic jednoduchého,,zažila jsemmoc a cam to taky trápí....a čeká rozvod,já mám po něm a není to lehké.. terra,i mě manžel psychicky týral,tady jsou některé věci po zadu psané...chodila jsem tady a je tady pár věcí,které mi manžel dělal...ani u mě nešlo o nevěru,ale psychické a fyzické týrání,vyhrožování,naschvály....takže vím,o čem mluvíš...až moc dobře.i já jsem věřla,že je chyb ve mě,takymi to říkal a vlastně si to trošku možná myslím ještě ted...a jehorodna si myslí,že já jsem odešl protže jsem se nim nudila,když on je tak skvělý....klidně si to tady najdi,,najdeš jen zlomek toho,co bylo
Odpovědět
Profilova fotka
terra...viem presne ako sa citis, mnou manzel tiez pekne manipulovat, dupal po mojom svedomi aby som mala komplexi a nikam nechodila..ale taky bol iba pri mne, ked sa zatvorili dvere a pred kamaratmi a mojou rodinou sa tvaril ako dokonaly manzel a ja som neverila vlastnym ociam, ze kto je ten clovek..Este mne sa cudovali ze preco sa stazujem ved mam uzasneho manzela..Proste pretvarka, klam..dost dlho som to znasala, problemy zacali pol roka po svadbe, kedy som si vsimala veci ktore mi nesedeli a on prestal byt taky opatrny pri zakryvani svojich uletov, no pravda vysla najavo az ked som sa odstahovala, vtedy sa uz nemusel s nou skryvat, predstavil je rodicom, nasim priatelom, vzal do spolocnej postele..Strasne som sa bala co bude so mnou ked oddidem, nechcela som sa vratit k rodicom, aj z hanby za vlastne zlyhanie..No pozbierala som vsetky sily co mi ostali, zavolala rodicom, vysvetlila ako sa veci maju a prijali ma bez vyhrad..Vzchop sa, nie si zla, to prave on ma problemy so sebavedomim ked toto robi, ty s nim predsa zijes a vies aky je, a aj ked si vsetci hovoria ze si cvok, ver tomu co citis, nenechaj zo sebou zametat, chce to odvahu urobit spravne aj ked bolestive rozhodnutie..ja tiez navstevujem psychologa, co mi velmi pomaha, pretoze to ako sa choval ma dohnalo az k zufalemu cinu a dakujem bohu ze neboli az take silne a skoncili vyvraciane v zachode..Len ty vies, co je pre teba najlespie, neries jeho, rodinu len to ci stojis o takeho muza a zivot ( ak sa to da nazvat zivotom )..Verim,ze dospejes k spravnemu rozhodnutiu, tak ako my vsetky a pride cas ked si povies: nic lepsie som nemohla urobit...Ja mozno casom podakujem tej druhej ze mi otvorila oci a zbavila ma ho 8-) ..ale skor nie..uz mi to bude jedno..Hlavu hore..
Odpovědět
Profilova fotka
irsi..dakujem..ver ze niekedy nemam velmi daleko od zosypania..moj psycholog mi povedal ze musim byt silnejsia ako som si myslela ked som toto prezila..niektore veci, tie hrozne slova padali posledny pol rok, a tie udalosti ( nova priatelka,nevera, pokus o zachranu, jeho nerozhodnost a ine )..to som sa dozvedela tento tyzden...no u neho ma uz nic neprekvapi, ja uz cakam cokolvek a tym vsetkym mi len ukazal pravu tvar a tak trosku mi pomohol odlubit sa..myslim na neho, vidim jeho tvar ked zavriem oci, no necitim uz lasku, len hnev, sok a krutim hlavou, ze toto snad ani nie je mozne od cloveka ktoremu som chcela dat cely zivot, tolko neucty..boze, kolko kretenov chodi po tomto svete je az neuveritelne..normalne zacinam pochybovat ze existuju verni muzi.. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
cam..přesně jsi to napsala...nen nad přetvářku,jaký je úžasný a ty hroznáž,že si toho nevážíš atd atd atd...držte se,já má tu největší část za sebou a je mi líp,dnes přišel právničce rozsudek,takže po 3 týdnech,po rozvodu...oficiálně rozvedená...loni ,v tuto dobu by mě to nenapadlo..:-(
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?