První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
vanusak - souhlasím s tebou, až podruhé! Poprvé jde do toho člověk tak nějak "po hlavě", kdybych to mohla vrátit, počkala bych si na manžela hned :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj baby, tak je rozhodnute..ziadna dalsia sanca, ziadne dalsie ublizovanie, ziadne manipulovanie...moj manzel nezacal novy vztah on iba pokracuje v tom co zacal este pocas nasho manzelstva, je to tazke ked vas milovany clovek podvedie ale ked to urobil mne urobi ta aj inej a ja by som mu nikdy neverila..viem vela odpustit ale nie neveru, to ze si ma nevazil a este on potom vsetkom ma tu drzost povedat mi ze mam uznat ze je skvely chlap, ze je to najlespie pre mna a urobila som chybu ze som ho nechcela..ako velmi musi o sebe pochybovat ked si tatko nieco musi dokazovat..?! myslim ze by sa mal aj on porozpravat s psychologom...Prisla som na to ze ked ma nechce, nech si ide, taky muz mi zato nestoji, zbabele decko, problemy sme mali ale preto ze klamal a podvadzal no to nikomu nepovie ze to posral on..muzske ego..pche..Ked ju tak velmi chce, nech je stastny, verim ze vztah budovany na nieciom nestasti dlho nevydrzi a ona ho vobec nepozna..este pride cas kedy si uvedomi co urobil a co stratil, teraz si mysli ze to uz vie..ale nevie nic..kazdemu sa raz vsetko vrati..Je to tazke, ale ja nie som handra, nejaka nula a retard ktory sa nevie rozhodnut...Clovek ktory chce "milovanym" manipulovat a ovladat ho mal by sa nad sebou velmi zamysliet..a potrebuje poriadne padnut na hubu aby sa spamatal..ale sa nespamata nikdy...muzi, teda on sa nezmeni, aj ked teraz tvrdi ze ano..nie nikdy, je si prilis isty sam sebou, ze je ten dobry, boh ktory rozhoduje o tom co je spravne a co nie..rozhodoval za mna lebo vraj moje rozhodnutia neboli spravne..Kolka to namyslenost..Vraj je on te milucky lebo sa ku mne sprava milo, dviha mi telefon, rozprava sa so mnou..ved sme este stale manzelia, veci musime riesit..neda sa to len tak..cau pa..Myslim ze nebol zrely na manzelstvo, on ho bral ako poslanie.. ;-), pripravoval ma na to ze pridu problemy ale ze ich zvladneme, prisli a on usiel...Takto sa problemy ( vymyslene problemy ) neriesia..davno bol rozhodnuty ze ma nechce, davno ma porovnaval, ja som sa nezmenila, vzdy som bola taka, vedel co si bral..a zrazu mu to vadilo lebo nasiel nieco ine..a nemal ani tu odvahu mi povedat ze ma podvadzal..no kazda zena citi ak sa nieco deje, a ja som to citila..Teraz dlho zapieral ze ci s nou spal..a nakoniec sa aj tak priznal...cas ukaze pravdu...Len by som chcela vediet co jej nakecal, aka som ja zla..ci vie o tom ze som bola tehotna a po 2 tyzdnoch od navratu z nemocnice podal ziadost o rozvod a ako dovod uviedol ze manzelko nechce s nim mat deti..O boze moj..Mala som co robit aby som sa stym vyrovnala, hrozilo ze mozno nebudem mat deticky a on mi nalozil este viac..mam pocit ze cakal uz iba na prilezitost..Sorry ze som sa tak rozpisala ale je vo mne tolko hnevu, a nechute, zachoval sa ako posledny ...bez kuska city, respektu a sam mi to povedal ze nemal ziadnu uctu voci mne ani nasmu manzelstvu ked si ju doniesol do nasho domu, ktory som mimochodom navrhla ja, vsetko spolu vyberali a ze ona nemohla chudatko spat lebo som ju strasila..zrejme by sa mala zamysliet preco?!...Zasluzia si jeden druheho, kazdemu to co mu patri..ja mam na viac ako je on, nestoji uz ani za jednu slzu aj ked viem ze to bude boliet..bolest je niekedy dobra, mnohemu nas nauci, posilni..Takze asi tolko..Prajem pekny den..A ked ma niekto problem ze tu riesim moj zivot tak nech sa zamysli nad oboma stranami, tak ako na lasku treba dvoch aj na rozchod..no niekedy sa tam primiesa niekto treti a uz niet co riesit.. ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
josefka,vanus,kacu...holky přeju vá to štěstíčko a věřím,že i my jej najdeme... cambrige.....je mi to líto...i já tady psala o svých probémech,ted jsem skoro 3 týdny po rozvodu....no je to těžké,ale vím,že za to,aby na mě někdo páchal domácí násií,mi žádná láska nestojí...jak jsi napsala,když mě nechce....člověk se snaží,ale když se snaží sám,je to o ničem..u mě šlo o něco jiného a bylo to moc těžké,ale bolí to stejně...drž se
Odpovědět
Denisko, chci se připojit ke všem tady a povzbudit tě. Čas všechny rány zahojí a já věřím, že toho právého a mnohem lepšího prince jednou najdeš. Žádná láska nestojí za to, abychom se nechaly ponižovat a týrat. Taky jsem si něčím podobným prošla a manžel mě opustil ve 4. měsíci těhotenství :-( myslela jsem, že je konec světa a že už se z toho v životě nikdy nedostanu, ale zvedla jsem se a šla jsem dál, chvílu bydlela u rodičů a po dvou letech si koupila byt...hned první den jsem se na chodbě potkala s prima sousedem :-) :-) a o dva roky nato, letos v srpnu, jsme měli svatbu :-) :-) :-) Mého synka miluje jako vlastního a já vím, že je to ten pravý, ke kterému byla cesta pořádně trnitá, ale stála za to :-) :-) Moc ti držím palečky, ať dojdeš ke stejnému štěstíčku, protože si to rozhodně zasloužíš! Opatruj se a drž se! :-)
Odpovědět
lilinka07 to je moc krásný konec, denissko chci tě taky moc povzbudit a popřát ti ať jsi co nejdříve zase šťastná a v pohodě. Taky na tebe občas myslím a říkám si, taková krásná holka si toho svého prince už musí přece najít. Moc držím palečky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
cambrige - presne tak!! Nejsi zadny hadr nebo onuce, aby s tebou mohl kdokoliv zametat. Bude to chvili bolet, ale nakonec budes za to stastna. Predvidam ti stastny zivot po boku nekoho, kdo te miluje a vazi si te .... jsi spravna baba a silna zena. Vsadim se, ze tvuj manzel bude porad tapat v te jeho tupe namyslenosti, bude nespokojeny a pravdepodobne bude podvadet vsechny sve budouci manzelky ]-(. Kdyz jsem to cetla, tak me popadal vztek ]-(. Rozhodla jsi se spravne, takovy chlap se nezmeni a ty si zaslouzis nekoho lepsiho .... chapes TY si zaslousis nekoho lepsiho!!!! On si nezaslouzi s tebou byt, nezaslouzi si, aby jsi s nim ztracela cas, ON neni pro TEBE dost dobry!!! Preju ti moc a moc stesti.
Odpovědět
Profilova fotka
lilinka:takového souseda chci taky, ;-) je to krásné,že jsi své těstíčko lásky potkala,držím vám palečky:-* kvakrbyl13:děkuji,díky bohu láska není o tom,kdo jak vypadá,na to nezáleží,ale na tom,co je uvnitř....! ;-) josefka má pravdu!!!
Odpovědět
Deniss: všimla jsem si, že máme i stejné povolání (pokud to u tebe pořád platí), přeju pevné nervy v dalším životě, soustřeď se na prcky v práci a uvidíš, časem bude líp. Taky jsem si to kdysi prožila.
Odpovědět
cambrige.... to v kosiciach taki "muzi" cinu rastu....nie je nahodou ten tvoj rodina s mojim exmanzelom??? akoby som citala svoje slova, ked citam tu tvoju zlost a hnev.... a pokojne si "ulav" ..pomaha to...a vsetok hnev raz prejde....je to vobec mozne, aby sa tvoj pribeh tak strasne podobal na moj???? normalne sa mi to zda neuveritelne.... |-|
Odpovědět
Profilova fotka
janino, jak se mas? je vsechno tak jak ma byt ????
Odpovědět
Profilova fotka
kacu:učitelka? :-p bože nikdo kdo tím neprošel nepochopí,viď?ví,lale,chápe asi ,ale necítí to stejně....
Odpovědět
deniss: přesně tak :-N :-N :-N
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
kac:ch jo,bych tyhle zkušenost ráda vypusila,tedy ráda vůbec neměla.-(
Odpovědět
Profilova fotka
to janino: zrejme muzov v kosiciach robia cez kopirak ;-) , dnes som sa dozvedela ze mozem dakovat bohu za moju intuiciu a vzoprela som sa manzelovi inak by ma dohnal na psychiatriu a ten vztah co ma trva uz skoro rok a nie je to po prvy krat co ma podvadza, ze nema chrbtovu kost a nema uctu k nikomu ani neciti lasku iba sebe samemu, nie je to typ verneho muza a nikdy nebude, nikdy nebude mat normalny vztah a ta s ktorou je ho chce kvoli prachom ale aj jej urobi to iste co mne..Skvele vyhliadky..hehe..Neviete si predstavit aka som na seba hrda, uvedomila som si svoju cenu, neurobila som nic zle, v poslednej dobe bol ku mne velmi kruty a hadzal vsektu svoju spinu na mna aby sa zbavil toho zleho co urobil, on si nevazi zeny, pri mne vyrastol, chcel aby som sedela doma a on chodil sam vsade lebo sa za mna hanbil...No tiez som sa dozvedela ze vsetko sa mu vrati, nie hned ale ten cas pride..Takze babenky, ktore ste nestastne, viem ze to boli ale bozia prozretelnost vam dala silu oddist od vasich uzasnych chlapov, ktory vam ublizovali ci fyzicky alebo psychicky, vazte si same seba uz len pre tu silu ktoru v sebe mate, nasi chlapi nevydrzia samy ani minutky, lebo neviedia zit so svojim svedomim..Verte ze vsetko zle je na nieco dobre a kazdemu sa vsetko zle vrati..Hlavu hore..:-)...Mojmu drahemu som napisala ze ho uz nechcem a den na to prisiel s tym ze ma chce spat..a ja som povedala: Nie..viete aky super pocit to bol?..Ze bol predtym pevne rozhodnuty, no dala som mu chrobaka do hlavy, prisiel ( aj ked to bolo iba na oko ), chcel a ja som ponizila jeho ego este viac..Netesim ma to preto ze som mu ublizila ale preto ze ja sama ho uz nechcem, viem ze som dobra a pride niekto kto to oceni..A to iste plati aj pre Vas..Vsetky sme skvele, silne baby.. :-D
Odpovědět
cambrige, super ako to cele zvladas...mne to trvalo velmi, velmi dlho, no tiez som potom bola na seba hrda... ale mas vo vsetkom pravdu, co pises, vrati sa mu to, ale az vtedy, ked ti to uz bude jedno a budes mat pekny zivot s niekym inym...
Odpovědět
Profilova fotka
camridg,obdivuju tě a jen tak dáljsi šikovná holka,přeju ti hodně štěstíčka,já ten rozvod mám už za sebou a jak vidím,co dělá i ted,začínám si konečně říkat,poprvvé,dobře jsi udělala...vím,že mám na někoho lepšíh,ojá sama se chovala hezky,udělala bych pro něj a udělala jsem pro něj a jeho rodinu úplně všechno...nechtěl,měl svou jistotu a týral a vyhrožoval..ted nemá nic,hraje si na hrdinu...bohužel a mě snad čeká štěstí..hrdá na to nejsem,že je mi tolik,kolik je a po rozvodu,ale vím,že ne vlastní vinou....
Odpovědět
Profilova fotka
Asi to znie divne ze pisem co vsetko som sa dnes dozvedela a asi sa mnohe pytate odkial to mam..je to od niekoho kto mi uz raz poradil a nielen mne..a ze niektore veci aj ked su nevysvetlitelne a su medzi nebom a zemou, tazko sa chapu no zial ovplyvnuju nas zivot, proste kazdy ma svoj osud dopredu urceny a niektorymi rozhodnutiami ho mozeme vsak zvratit alebo pozmenit k lepsiemu.. 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
správný postoj máš!!!!!:-)
Odpovědět
Profilova fotka
Denisska..teraz som si pozrela tvoj album zo svadby..bola si nadherna a myslim ze zivot ti este privedie do cesty niekoho kto si ta bude vazit, milovat a chranit tak ako je to spravne, pretoze aj teraz si urcite krasna a mozno je v tvojom okoli niekto kto ta tajne miluje ale bal sa prejavit lebo si bola zadana..Vezmi si ze aj ked ti manzelstvo nevyslo, tvoja svadba musela byt krasna a v tej dobe si bola stastna tak ako vsetky nevesty a vydavala si sa s vedomim ze je to navzdy..Zivot prinasa rozne prekvapenia, ci zle alebo dobre, no mozno vdaka nim si silnejsia ako predtym..Ja aj ked moj manzel je ( ani neviem najst vyraz..xixi )..mala som nadhernu svadbu, bola stastna a vsetci sa super bavili..Stalo to za to..:-)..Uz len ten pocit byt princeznou na jeden den.. ;-)
Odpovědět
ahojte. tak sa k vam pridavam, som tu sice pod inym nickom, nechcem aby ma tu niekto znamy alebo z rodiny objavil... medzi nami to vrelo uz dlho, s prestavkami viac ako pol roka, ale v posl. debe sa to nedalo vydrzat, hadky, take tie velke, vazne, sme mali pravidelne kazdy tyzden. ja som bola ta co sa to snazila vzdy nejak riesit. no dnes mi manzel povedal, s kludom anglicana, ze on uz nemoze dalej a ze ma opusta, ze uz nevie ci ma este lubi. a pritom laska nikdy nebola proble, vzdy sme sa lubili ako kone, len tie caste hadky, proste sme do seba narazali ako do muru bez vychodiska. najprv som sa totalne zosypala a ked som to po nejakej dobe odplakala a predychala, povedala som mu kludne ze ok, tak koniec, podme riesit prakticke veci. tak sa zlakol ze prvy krat sa stalo ze sa to nepokusam riesit. som taka zmatena...lubim ho, a viem ze aj on mna, ale ked my sa tak velmi hadame ze sa to neda vydrzat a oboch nas to prsychicky nici. teraz mi cely den vola a pise ze to tak nemyslel, ale ja uz po dneskajsku neviem co naozaj chcem. ako to mam zistit? ako ste to vedeli vy, ze uz dalej to nema cenu? je to take tazke...
Odpovědět
ninka, velmi podobnu situaciu prezivam aj ja...len ja este v nestastnom manzelstve stale zijem... neviem najst riesenie.... mam za sebou strasny den... hadky, obvinovanie, ponizovanie, a ja neviem ako dalej
Odpovědět
terrakotta, presne viem ako sa citis, my spolu tiez stale sme. chvilami sa citim ze sa mi srdce rozbilo na milion kuskov a uz nemam snad ani viac slz a inokedy zase mam pocit ze to sa predsa nemoze diat nam, toto vsetko. potom pred tym zatvaram oci a snazim sa samej sebe nahovorit ze to bude ok. ale sama najlepsie viem ze je takze, ak nie nemozne ludi zmenit. ale stale mam problem to akceptovat. pytam sa samej seba ci ma vyznam takto sa trapit...my este k tomu mame spolocnu hypoteku a aj spolocne podnikanie... o to je to vsetko horsie, vobec si neviem predstavit ako to budeme riesit
Odpovědět
tak hypotekou a inymi dlhmi sme viazany aj my... to je dalsia brzda... tych zalezitosti co treba riesit je velmi vela... prenasleduje ma strach, sklamanie, beznadej
Odpovědět
Profilova fotka
denis - jsem moc ráda, že tě tu zase vidím,, že ses ozvala a že je to už snad dobrý - přiznám se, když jsem tě tu delší dobu neviděla, že jsem měla po tom co si tu psala jak se k Tobě manžel choval o Tebe opravdu strach - je dobře, že ses ho konečně zbavila a už máš rozvod za sebou a neboj zas bude líp; a i když to tak nevypadá, tak na světě běhaj i hodný a férový chlapi, tak se usměj ;-) jinak holky nezahazujte svou hrdost, žádnej chlap nestojí za slzy a za to aby si z Vás dělal hadr na podlahu ]-( jtakže i všem ostatnim holkám držim palečky, hlavu vzhůru ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
cam...svatba byla nádherná,vím,že jsem si ji udělaa jak jsem chtěla,ten zbytek bohužl,jak říkáš už ne....-( nina tak to bylo i u nás,chvílemi,...nečekal že já to udělám a byl z toho v šoku:-(taky se snažil,ale jak vidělže nic,vyhrožoval..teda snažil ...volal....no to není snaha a pozor na ten nick,i já to tady tak měla a smazali mi ho:-(nepochopili důvod,proč nechci,aby si to četli známí nebo nedej bože tchýně či on.... terra,nina,je o těžké i pro mě bylo a ještě je,jsem rozvedená od 3. září...3 týdny,ale vím,že tam bych se utrápila a jestli bych taky vůbc přežila tohle,tak jako ještě větší troska.....takový život není život...je o jejich rozhodnutí.... brum:děkuju,i já jsem upřímně ráda,protože i ted otravuje a tím je jedině usvědčuje,že to bylo správně,já byla i na výklad karet...všude mi řekli,že je psychopat....důležitá byla návšětva toho bílého kruhu bezpečí,pohovor s pscholožkou...vím,že to bylo to nejsprávnější a sama mi řekla,měl by se léčit,je psyhicky nemocný ,dejte si pozor na svůj život...nemýlila se ty jeho výlevy a výpady...jsem ráda že je relativní konec...
Odpovědět
deni...bude dobře,neboj...
Odpovědět
Profilova fotka
snad jo:-)
Odpovědět
chcem ukoncit jedno manzelstvo, ktore mi zobralo vsetko, ale co dalej? nemam za sebou oporu, nie je kam ist...
Odpovědět
Profilova fotka
tera...podnájem?aspon na chvíli...jak dlouho jste manželé a děti máte?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj baby, mozno trosku odbocim od temy, ale vzhladom na to cim vsetkym sme si presli a poniektore su svojimi manzelmi nenavidene, verite ze by Vas mohol niekto prekliat ( ludovo sa tomu hovori "porobenie")..Ja sa citim v poslednej dobe velmi divne, budim s v noci v ronaku hodinu, neviem sa nanic sustredit, mam zaludocne problemy, bolest hlavu, boli ma cele telo, nemam chut do jedla a aj ked nieco vypijem velmi dlho to v sebe neudrzim, trasie sa mi zaludok a mam pocit akokeby som mala na pleciach nejake tazke zavazie..Bolo mi odporucane aby som sa umyvala v byline "cistec" ktora je proti urieknutiu..vraj niekto mi prial aby som nikdy nebola stastna a prial mi vsetko zle..Co myslite kto asi? ]-( ..verite niecomu takemu..?..ja uz verim vsetkemu, nic ma uz neprekvapi.. :-o
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?