První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
Brumdi: Souhlasím s tvým teoretickým názorem až teda na to, že agresoři jdou poznat na první pohled - to je právě blbost. Nejklasičtější případ je úspěšný sympaťák, co doma ženu řeže a okolí ho miluje a nikdy by tomu neuvěřilo.... Praxe ale bohužel ukazuje, že nakonec je to všechno jinak. Moje nejlepší přítelkyně a svědkyně v jedné osobě pracuje jako soc. pracovnice a je to mnohem složitější než se zdá a než lidi, co to neprožili dokážou pochopit... :-( Neměla bych ty koule jako ty, shrnout to do pár jasných striktních tvrdých vět. Je to smutná a složitá problematika a patří k odborníkům do ordinace a ne na pavlač a jediný, co v praxi může člověk udělat, je donutit tu ženu k odchodu a návštěvě psychologa... nebo aspoň k návštěvě dobrého psychologa, který na ní zapracuje, aby pak odešla sama...
Odpovědět
Kokos a už jsi rozhodnutá?
Odpovědět
vor, ano... |-|
Odpovědět
brum: to ze sa zena moze bat od chlapa odist prave preto, lebo je agresivny abolji, ze pokial odide ublizi jeje a pripadne jej deto, alebo proste nema kam ist ta nenapadlo????
Odpovědět
kokos budu držet palečky a věř že zas bude líp ;-)
Odpovědět
vor, děkuju...spíš doufám, než věřím...myslím, že dost zásadní bude dnešní rozhovor a já mám jednu "blbou" vlastnost..pamatuju si rozhovory do jediného slova...
Odpovědět
Třeba, když manžel uvidí, že to opravdu myslíš vážně, tak manželství bude chtít zachránit. Sice nevím jak ve vašem případě, ale třeba.. Je to těžký kokos.. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, jsem ráda, že to cítíte jako já, už jsem se lekla, že jsem nějaká divná. To, co tady napsala zazulka a allegria - to jsou přesně moje slova, líp bych to napsat nedokázala. Kokoska - drž se a líp bude!!!!!! x-)
Odpovědět
Profilova fotka
kokoska, drzim palce, podle toho, co pises, rozhodnuta jses, a jde jen o to udelat ten prvni krok, pak jiz to pujde lepe. zivot je moc kratky na to, abychom ho cast trávili v pretvarce. kazdy mame narok na to byt stastni. a cim drive bude rozvod za tebou, tim drive pak bude moc zase vysvitnout slunicko a prijit neco pekneho. moc drzim palce, at seberes sve sily !!!
Odpovědět
Profilova fotka
zazu - jako nic proti ale já se vyjadřuju k tématum jako každý jiný na brms - o tom snad diskuze jsou nebo ne =-) :-N a jestli Tě názory dusim tak to promin, dovolila jsem si něco říct - zas mě můžete ušlapat :-D jinak co se týče mě nikdy neříkám nikdy - nejsem z těch co tvrdí že jim se to nikdy stát nemůže (zazu nevim kdes to vyčetla :-N ) - jen prostě ze svých zkušeností dělám vše proto, aby se to nestalo a když se to stane. tak sem prostě udělala něco špatně a mnohokrát se mi to potvrdilo ;-) - ono málo lidí si umí přiznat svou vlastní chybu, že - přiznat si že sem se prostě spletla :-N allegria - s tim že je to vidět na první pohled sem myslela spíš z situace tý ženy která s dotyčnym žije - tam se to totiž prostě poznat dřív nebo později musí, jelikož nikdo se nedokáže přetvařovat věčně - o tom že okolí se to jeví jinak naprosto souhlasím víc to nebudu komentovat, nebaví mě neustále se s někym dohadovat, když výsledek je o ničem
Odpovědět
vecernice, děkuju...moc...
Odpovědět
Profilova fotka
vecernice - napsala jsi to moc hezky! A jak říká moje babička, něco zlého je pro něco dobré, akorát se to dycky ukáže až po delší době. Ale ukáže! Je to pravda, život je moc krátký na to, aby se člověk trápil! A je pravda, že nejtěžší je ten první krok, pak už to jde všechno ráz na ráz! A kokoska má dobré, že za ní stojí její rodiče! To je největší opora, jaká může být ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
a je dobre, ze ma kam jit, to ten krok taky usnadni. a verim, ze je tezke, si priznat, ze neco skoncilo, a i si priznat, ze jsme sveho partnera asi nepoznali. ale zas se clovek musi "utesovat" tim, ze konec je vlastne pocatek neceho noveho a urcite lepsiho ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
vecernice - přesně! Já mám teď toho nejúžasnějšího chlapa pod sluncem x-)
Odpovědět
Profilova fotka
to je zajímavý, já taky :-D ale naštěstí mě přetím rozvod nepotkal, ale ani rozchody nejsou snadné .... ale pokud člověk nemiluje a ten druhý na něj nedejbože vztáhl ruku, tak není moc nad čím váhat ....
Odpovědět
Profilova fotka
vecernice - to není možný :-D kokoska - takže držíme ti tady všichni palce a posíláme hodně sil, ať to dneska s mužem vyřešíte v klidu!
Odpovědět
nemohla jsem reagovat,u nás je bouřka-vypadla síť...holky,přečtěte si to ještě jednou...brumdinka píše to stejný,co my...s tím rozdílem,že o tom násilí mluví sama za sebe....ona je silná žena a toto by nedopustila ;-) ;-) ,vypořádala by se s tím raz dva,tak prosím,vynechte emoce a vnímejte,co vám sděluje :-)
Odpovědět
hollky, jste zlatíčka, moc děkuju, že jste se mnou...
Odpovědět
kokoska:hlavně napiš,jak to dopadlo :-) :-) :-)
Odpovědět
fris, jestli to přežiju, tak zítra napíšu... dneska už pojedu...stavím se na poště a možná u našich..nebo rovnou pojedu do jámy lvové, ať to mám za sebou |-|
Odpovědět
Profilova fotka
kokoska - co bys to nepřežila.... A držím palce!!!
Odpovědět
Profilova fotka
drz se!
Odpovědět
Dobré ránko, holky... Tak jsem včera přijela "domů", uvařili jsme si kafe a domluvili se...Vše proběhlo víceméně bez emocí, jen já to samozřejmě ořvala...manžel mi řekl, že si to všechno nechtěl připustit, ale že ví, že je to jediné východisko...Pomohl mi sbalit, co se vlezlo do auta, dali jsme si vínko, přespala jsem tam a dnes už jsem u našich...budu dnes volat právníkovi a zajedu pozastavit úvěr, než prodáme byt... Tak první krok máme za sebou...
Odpovědět
kokos je dobře, že jste se domluvili jako dospělí lidé.. Nějaký náznak toho, že byste to třeba ještě zkusili neproběhl?
Odpovědět
kokoska:tak to jsem ráda,že to proběhlo v klidu,teďka ty právní záležitosti,neboj,pokuď je snaha se domluvit,tak by to mělo proběhnout rychle,potom zační myslet trochu na sebe,relaxuj a rozmazluj se...vždycky je to pro tělo stres...i když se to nemusí zdát.Budu na tebe myslet,ozývej se,abys v tom nebyla sama. ;-) ;-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj kokoska, tak jsem ráda, že jste se nějak dohodli, a že i muž k tomu přistoupil rozumně. jak píše frisbee, rozmazluj se a pusť se do všeho, co si někdy chtěla zkusit. doufám, že i všchny právní věci se vyřídí rychle, aby co nejdřív mohla přijít "ozdravná" fáze pro tělo i dušičku.
Odpovědět
Profilova fotka
kokoska - to je moc dobře, že jste se domluvili v klidu!!! Tak - a můžeš začít nový život ;-) Drž se!
Odpovědět
Dámy dovolím si Vám do toho vstoupit a přidat svůj příspěvek. Četla jsem zde některé příspěvky a neubránila jsem se úsměvu :-) byla jsem také ta která hlásala, jednou na mne šáhne a jde z domu, nu a trvalo mi skoro čtyři roky než jsem se k tomu odhodlala. Je velmi těžké si přiznat, že právě Vám to nevyšlo, stale člověk hledá kde se stala chyba a jak by se to ještě dalo a nedalo. Dnes již moc dobře vím, že to byl pouze promrhaný čas. Ale také pravdou je, že kdyby se tohle nestalo asi bych nikdy nepotkala tak super chlapa kterého teď mám. Jsme spolu čtyři roky a jsem spokojená. Není každý den posvícení :-D ale poučila jsem se a spoustě chyb teď předcházím. Kokosko držím Ti palec :-) Rozvod je těžká a složitá cesta, plná urážek, nepochopení, pomluv a polopravd, ale jde to to překonat a pak co nás nezabije ......... :-D
Odpovědět
vespr, děkuji...přesně jak píšeš, je těžké si přiznat pravdu.... tak v pondělí jedeme k právničce, bude to prý na jedno stání...tak snad to klapne všechno tak jak má...
Odpovědět
tedy už se můžu představit...tak tohle je jedna a tatáž osoba... ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?