První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
helisek: tak tfuj,tfuj...a optimizmus :-) :-) :-)
Odpovědět
fris: :-D :-D takový úsměv mám, ale to přejde....těším se, až to bude za mnou a já fakt budu moct začít znovu...dát si ten relax...
Odpovědět
heli - drzim palce, at to dobre dopadne a at udrzite emoce na uzde a dokazete se rozejit jako pratele...
Odpovědět
kami, byla bych moc ráda...zatím manžel se tak taky zatím tváří...pokud ho neovlivní do pondělí jeho matka...
Odpovědět
Profilova fotka
vespr - to jsem před tím říkala taky, jednou by mi řekl, že jsem tlustá, jednou by mi jednu praštil, tak ho kopnu do.... Haha.. vespr - a je to fakt, dycky je něco zlého k něčemu dobré, taky mám teď toho nejbáječnějšího chlapa x-) heli - tak v pondělí držím palečky! A tfuj tfuj tfuj do nového života!
Odpovědět
foogy, děkuju, jsi zlatko x-)
Odpovědět
Heli, je super, že jste se v klidu domluvili. Moc ti držím palce, ať už je jen líp ;-)
Odpovědět
kokoska/helisek: Moc držím palce, po tom, co jsi tu psala, myslim, že jsi se rozhodla správně. Kdyby šlo "jen" o nějaké ochladnutí vztahu, trauma z toho, že jste přišli o mimčo, tak by se to třeba dalo ještě nějak spravit. Ale jestli je ještě ke všemu agresivní, omezuje tě, navíc se tak projevoval už před tou ztrátou, to už je fakt řešení jediný - jít pryč, dokud to jde. Tohle se bohužel nijak spravit nedá, naopak, nejspíš by bylo čím dál tím hůř. Přeju hodně síly a nervů, asi to nebude nic příjemnýho, ale určitě jsi rozumná a silná ženská, když ses dokázala takhle odhodlat k činu, to určitě zvládneš ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
fris - dík, jinak ano snažím se tomu předcházet ale zas tak jistá si nejsem že bych ho hned vyrazila :-D :-D :-D kokoska - víš příde mi že vzhledem k tomu co si psala jak je agresivní a já nevim co, jste se až moc klidně domluvili a to mi přijde divný - promin prostě vidim v tom, že ten vztah ještě neni úplně ztracenej a je to spíš trauma a ochlazení z toho co se Vám stalo - no možná bych s tim rozvodem nespěchala a mohlo by Vám pomoct to odloučení, že ted´púrostě budeš u rodičů a sama za sebe a pak to zkusit znovu a jinak, ale to musíš vědět ty - pokud už ho nemiluješ tak se na to vykašli :-) ;-) vecernice - souhlas ano pokud člověk už nemiluje a ten druhý by na něj nedejbože vztáhnul ruku tak je jednoduchý odejít - ale co když miluje ?
Odpovědět
Neda mi nereagovat.Brumdinka ako ja ostavam zarazena, je naozaj vidno ze si nieco podobne nepreziĺa a o tvojich nazoroch v dalsich 325874 temach pomlcim.. moja mama uz 25 rokov "nespecha s rozvodom"a vysledok???ja som odmalicka vyrastala v strese, len preto ze mama to udrzovala a myslela si, ze ked je tento tyzden dobre, tak bude dobre aj dalsi mesiac, potom agresor sa prejavil chvilu bol stres a potom zase dobre .... Helisek: Robis najlepsiu vec v zivote,oni sa vedia pretvarovat ze vela bab to zmetie u pomyslia si ze vsak on je znova taky akym bol prvy rok chodenia...avsak je to len pretvarka..Ver mi ze ked odneho odides vcas, robis to aj pre svoje deti v buducnosti, ze nebudu nevyrastat s clovekom pri ktorom sa budu bat nieco povedat, ktore neuvidia ako sa ich mama trapi..vela stastia
Odpovědět
buba...ja som prežila s matkou a jej manželom to,čo popisuješ,a poznačilo mi to celý život a pociťujem to aj teraz vo svojich 45 rokoch...takže viem,o čom píšeš a súhlasím s tebou...vždycky iba tí dvaja konkrétni ľudia vedia,čo medzi nimi je a či to chcú alebo nechcú udržať...my nie sme oprávnené nikomu radiť k rozhodnutiu..väčšina ľudí,čo sem píše je stejne viacmenej rozhodnutá a chce si to svoje rozhodnutie v sebe ešte nejako potvdiť ;-) ...akurát ma zaráža ten postoj k príspevkom brumdinky...poctivo som si od nej všetko prečítala a je pre mňa velice zvláštne,že aj keď od slova do slova zopakuje vaše názory,útočíte na ňu...jej nick je jak červené plátno pre býka...v tomto konkrétnom prípade zase...píše,že pokiaĺ je tam ešte vzťah,treba sa pokúsiť na ňom zapracovať-pokiaľ ho však kokoska už nemiluje,tak sa má na to vykašlať....takže absolútne nechápem ten výpad proti brumdinke...toto čo ona sme kokoske napísali všetky 8-) ...každá máme svoju formu vyjadrovania,ale naozaj treba premýšľať,čo sa nám konkrétna ososba snaží sdeliť....myslím si,že tieto diskusie sú tu na to,aby sme sa podržali,a nie na to,aby sme sa hádali....s názorom nemusím súhlasiť,ale každý ho má právo vysloviť :-) :-) :-)
Odpovědět
Brumdinka připojuji se k buba 23. Kdo zažil ví o co jde. Význam slov jako úcta, respekt a nárok na vlastní názor se zde úplně vytratí. A ne úcta k manželce jako takové, ale k lidské bytosti, k člověku. To je to co nás odlišuje od zvířat!! Pak najednou po letech zjistíš, že nejsi nic, jen stín který přežívá v něčím obraze, troska, která si neváží sama sebe a také je s ní tak zacházeno. To je cesta do pekel. Někdo se z toho probudí někdo ne. Hrdost a úcta k sobě samému je jediná deviza kterou bychom si NIKDY neměli nechat vzít.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Cau Brum, kašli na urážky, nedej se, chodíme sem přece diskutovat a to, že některé z děvčat se sem opravdu jdou odreaovat a vybouřit, jsme zažily už tolikrát... Nebudu moralizovat, na to tady nejsem, jen taky nebudu z těch, co pomlčí, když se jim něco nelíbí! No a co k tobě, Hell, |-| psala jsem ti IP, ale ještě mě tak napadlo k tomu navíc - víš, ono to teď vyzní možná blbě a necitlivě, ale i s těma vašima "hrdličkama" to tak asi prostě mělo být... Ten "Někdo" je prostě chytřejší a dopředu věděl, že by to asi nebylo správné a že bys s nima třeba stejně brzy zůstala sama, že bys nebyla šťastná ani ty, ani děti a že byste nebyly ve výsledku ta správná rodina a že by ten táta nebyl tím správným... apod. Proto ti dává prostor vyřešit to a přijde čas, kdy ten správný a pravý - jak partner, tak táta - se objeví. Možná dnes se to zdá kruté, ale časem to může vypadat úplně jinak... Držím pěsti, pa.
Odpovědět
Profilova fotka
P.S. Aby to nevypadalo, že schvaluju násilí! To v žádném případě! Na mě by chlap sáhnul jednou a končí! Pokud na jedné nebo druhé straně zmizí úcta k druhému, je to cesta do nikam... A pokud vymizí láska, něco se zlomí a nemyslím si, že je vhodné snažit se vztah slepovat, ta prasklina bude tak moc velká, že lepidlo se časem zase brzo vydrolí...
Odpovědět
vanusák:máš pravdu...já vydržela dva roky psycha,pak jsem zbalila dítě,kytičku,kabelečku a šla.... ;-)
Odpovědět
ahoj kočandy, včera jsem se přestěhovala k našim...byla jsem dnes mrknout na malý byteček, který bych mohla mít v pronájmu...na dobu neurčitou, což by bylo fajn a za supr cenu...tady sice můžu být jak dlouho chci, ale za chvíli si polezem na nervy, to už tady bylo... vanusak - už jsem ti hodila odpověď, děkuju...moc děkkuju...víš, já na osud věřím, víc než na cokoliv jiného a proto si právě tak říkám, že všechno, co se děje, tak se děje pro něco..že to tak má být a bude...a já i kdybych se na hlavu postavila, tak to nezměním. brum - těžko se soudí vztah, když do něj nevidíš, to chápu...proto chápu to, co píšeš...ano, domluvili jsme se, a domluvili jsme se taky poprvé v životě. já ale čekám ještě bouřku a ne malou, čekám, že to ještě všechno přijde, protože dobře vím, jak na mě umřel řvát a nechce se mi věřit, že jsme se domluvili...na druhou stranu v to doufám, že všechno půjde dobře...protože M. mi řekl, že to cítí stejně, jen si to nechtěl připustit a ví, že nám takhle bude líp...je to komplikované, kdybych sem chtěla napsat vše, co se mezi náma odehrálo za posledního 2,5 roku, tak mi určitě nestačí kapacita beremese... byla jsem dnes u babičky a můžu si tam nechat psa:) teda za podmínky, že se zkamárádí s jejich psem.. začínám mít vítr z té právničky v pondělí a z tchýně, až si tam pojedu pro zbytek věcí...
Odpovědět
Profilova fotka
heli - kokoska seš ty jestli sem dobře pochopila :-N jinak ano přesně tak těžko se soudí vztah když do něj nevidíš, jsem ráda žes mě pochopila jak sem to myslela - to je tady na stránkách vzácné - většinou mě hned všechny uklovou =-) :-D :-D :-D jinak taky věřím na osud a co se má stát to se stane, něco abysme se z toho poučili a šli dál, jen někdy to ten život tak zatočí, vid´ :-| no každopádně přeju hodně štěstí a pevný nervy (asi je budeš ještě potřebovat)
Odpovědět
ahoj holky, je to takové smutné téma na stránkách beremese, ale i to k tomu patří. mně se chystájí rozvést rodiče, už spolu nebydlí. tak mě v té souvislosti napadlo, zkusila jste některá dočasné odloučení? mám pocit, že někdy by to mohlo i pomoct, že si ti dva uvědomí, jestli si chybí a jestli jsou ochotni pro ten vztah něco udělat a uvědomí si, že to chtějí vážně zkusit a být spolu. myslím, že za zkoušku by to stálo. jsou případy, kdy člověk pak všeho lituje a narazí na někoho daleko horšího. taky by mě zajímalo, zda jste spolu před svatbou žili, jestli je to aspoň malá záruka, že se trošku víc poznáte??? díky, ráda se něco dozvím.
Odpovědět
brumdi, někdy jsem natvrdlá, ale co se týče lidí a názorů, tak to jsem většinou někda až moc chápavá...ale razím heslo, že co člověk, to názor a je dobré znát jich co nejvíc...z každého se dá vzít ponaučení.. ahoj lennus, tak nám dočasné odloučení nepomohlo, přestože jsme ho zkoušeli několikrát...vraceli jsme se k sobě spíš s z nutnosti...my žili spolu dva roky před svatbou tam, kde po svatbě...a myslím, že už jsem to psala..u nás to bylo na rozchod dva měsíce před svatbou, ale tehdy jsme si namluvili, že je to předsvatební stres a on nebyl...u nás se ty problémy nakupily a nikdo vcelku nechápe, že neodcházím kvůli někomu jinému, ale protože si nerozumíme...
Odpovědět
helisek:možná nevěděl,jak s tebou o rozchodu mluvit,tak se to snažil naznačit nervozitou a agresí,abys začla sama.No ale je to na palicu,prosím tě,hlavně ať se vám do toho tchýně nemontuje....viz diskuze o tchýních :-p :-p :-p .Už máš za sebou ten první a nejodvážnější krok-je to jako vykročit do prázdna,dál už to pojede samo...jsi dospělá ženská,máš svůj život a svoje rozhodnutí...hodně štěstí ti přeju :-)
Odpovědět
fris, tak ta se do nás montuje už dlouho...někdy je to fakt na bednu. ale mamka tady ráno byla a ptá se, jestli sem spala...tak říkám, že sem usnula asi v deset a probrala se ve třičtvrtě na osm, ani jednou mezitím....to se mi nespalo za poslední dva měsíce...to sem spávala tak dvě hodinky...někdy vůbec...
Odpovědět
helisek: no je možný,že má na situaci taky svůj podíl.Právničky se neboj a tchýni neposlouchej,nejsi její děcko :-) ,to je jen mezi váma s manželem...a piš,ať Tě můžeme podržet ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Heli, dneska na Tebe moc myslím a držím pěstičky!!!!
Odpovědět
napadlo nás to stejně :-) :-) :-) :
Odpovědět
Profilova fotka
ráda bych jen dodala pro ty (naštěstí jich tu není moc), kteří nechápou, proč ženy s takovou zkušeností pořád zůstavají a neodhodlají se k odchodu. proč se nebrání a snáší jen další další týrání a urážky. no možná jen nemají kam jít a nemají NIKOHO VŮBEC NIKOHO kdo by jim v jejich stituaci pomohl. Ono totiž i když předložíte přímý důkaz - modřiny, rozbité věci, tak to třeba ani jejich vlastní rodině nestačí. často se stává, že muži takové ženy zcela izolují i od přátel a hlídají je na každém kroku. a když nemáte rodinu ani přátele a nemáte, kde po odchodu přespat, nemáte peníze a víte, že by si vás stejně "našel" tak si ten odchod pořádně rozmyslíte. a opustit vše, co máte a začít úplně nový život to vyžaduje hodně sil a hodně odhodlání. a těch sil týraným ženám mnoho nezbývá. když jim někdo celé dny opakuje, že jsou k ničemu a že nikdo jiný by je stejně nechtěl, tak tomu nakonec uvěří. já všechny ženy, které tohle dokázaly, upřímně a hluboce obdivuji. ještě jeden vzkaz pro všechny, které z jakéhokoliv důvodu uvažují na odchodem či rozvodem: pokud máte o svém manželství sebemenší pochybnost, tak neváhejte a udělejte to. odejděte. život je příliš krátký na to, než abyste ho trávily s člověkem, kterého nemilujete, ale třeba i milujete, ale prostě s ním žít nemůžete. rozvod není konec života. právě naopak. ;-)
Odpovědět
Brumdinka, niekde si tu písala 25.júna, že ľudia sa k človeku správajú tak ako im to dovolí. Nie je to pravda - jeden extrémny príklad za všetky> obete teroristických únosov lietadiel nikomu nedovolili, aby ich otrieskali o dvojičky a predsa sa im to stalo.
Odpovědět
Medria díky :-) lépe to napsat snad ani nešlo a hlavně vystihla jsi to tak jak to je :-)
Odpovědět
Profilova fotka
helisek: tak doufám, že vše probíhá co možná v pohodě. hodně sil!
Odpovědět
Profilova fotka
ja myslim, ze od sebe musite byt minimalne pul roku nez vas rozvedou, neni to tak? Pak by helisek mel cas na rozmyslenou, jak tady nekdo radil .... ale myslim, ze v tom to uz neni. heli, drzim palce, rozvod neni prijemna udalost, ale uvidis, ze bude lepe. Jinak se priznam, ze tentokrat asi vyjimecne chapu, co chtela Brumdinka rict (bohuzel to zase vyjadrila svym osobitym stylem, kterym pourazaela pulku beremka :-D) Myslim si, ze chtela rict, ze by se ji nestalo, ze by se dostala do situace, kdy by ji muz tyral. Ze by poznala vcas, ze to neni ono a vycouvala by. To je trochu neco jineho nez od takoveho chlapa odejit - to verim, ze muze byt peklo (jak popisuje medria) a strasne tezke. Ja jsem si jista, ze me by se take nestalo, ze bych si vzala chlapa, kterej je hrubej a ma nasilnicke sklony - vetsinou se tohle projevuje uz pred svatbou - treba jenom tim, ze ten chlap rika holce, co si ma vzit na sebe, nebo ji tvrdi, jak chce byt jenom s ni a tim padem ji kontroluje kam jde .... me vzdycky stacilo, kdyz mi chlap/kluk v legraci rekl, ze jsem pitoma a byl konec .... pokud jsem i jenom naznakove citila, ze chce mit chlap navrh, tak jsem do toho vztahu nesla. Nevim, jak to mam vysvetlit, ale vzdycky jsem poznala, kdyz neco nebylo tak jak ma byt, takze verim, ze jsou holky, ktere pro to maji vetsi cit a poznaji to a nedostanou se do takove situace. Mozna je to pro to, ze jsem silnej realista a nikdy v zivote neovladala laska muj rozum .... pro me bylo tezky udelat neco z lasky, kdyz mi rozum rikal, ze je to spatne. Mozna, kdo je romantik, je v nevyhode. To co snasela moje kamaradka od kluka, ktereho slepe milovala pro me bylo vzdycky naprosto nepochopitelny, ale ona to nevidela, on ji tak moc pritahoval, ze mu odpustila vse .... ted jsou rozvedeni, ale stalo ji to spousty nervu. Tak snad chapete co jsme chtela rict. Nemyslim si, ze to ze se to nektere stane je jeji vina, proste kazdy jsme jiny a nekdo to vycitime, nekdo ne ..... kazdopadne, vsechny mate muj hluboky obdiv za tu silu odejit.
Odpovědět
Josefko, myslim, ze pul roku je jen pro manzelstvi, ktere trva mene nez rok, ne?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?