První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
kokoska..toto je následek psychického šoku z toho,co vás postihlo-ženská se vymluví a vypláče...chlap to drží v sobě...jediná rada je vyhledat odbornou pomoc...sami to těžko zvládnete...znám i ten pocit otupělosti a prázdnoty...myslíš,že k němu nic necítíš...zakléží ovšem na vás..jestli to chcete udržet...držím palce
Odpovědět
Fris, děkuji...odbornou pomoc jsme vyhledali po dvou měsících, co se nám to stalo...Bohužel, necítím, ověřila jsem si, když jsem byla teď na dovolené bez něj...
Odpovědět
kokoska: víš,nejhorší je udělat ten první krok...mně to trvalo 2 roky...byla jsem rozhodnutá celou tu dobu,protože už to fakt nešlo...ale ten krok,je to nápor na psychiku,do neznáma...ale až to uděláš,pak to jde rychle...rozvod je po úmrtí druhá nejhorší situace,co se týče stresu...já byla hubená jak z koncentráku,padaly mi vlasy a praskala kůže na loktech...trvalo to roky,než jsem se dala dokupy...záleží,jak jseš silná,ale připrav se na to,že to vůbec nebude příjemný...u soudu je to šíleně ponižující vykládat na sebe ty soukromé záležitosti cizím lidem...musíš sama vědět,co chceš,ale mám pocit,že už jsi se rozhodla,že? ;-) tak pevný nervy.
Odpovědět
kokos zkus si vzpomenout na to všechno krásný, co jste spolu zažili. Sebrat poslední síly a znovu se do toho vztahu vrhnout. Každý má asi takové horší období, kdy si říká jestli to všechno má ještě smysl.. Ale to musí přejít, je blbé, že u vás už to trvá dlouhou dobu. Ale opravdu by byla škoda ten vztah zahodit. Toho chlapa sis brala, protože jsi ho vnímala jako skvělou bytost a to on určitě pořád je, jenom už si to tak neuvědomujete. Samozřejmě že pokud byste nebyli šťastní ani jeden, tak to nemá cenu. Ale třeba si to jenom myslíš, že ho nemiluješ.. Každopádně moc držím palečky.
Odpovědět
fris, trvá to už dlouho, vlastně jsme se málem rozešli už před svatbou..pak jsme se nějak vzchopili...ale jde to od desíti k pěti nebo jak se to říká...silná, no já myslím, že už docela zocelená, ale ano, počítám s tím, že to na psychiku bude nápor jako kráva...u mě to trvá už přes rok...dítě (nebo u nás spíš děti) byla snaha o urovnání a vzkříšení...ale dopadlo to tak, jak to dopadlo a asi to tak dopadnou mělo, aby tohle všechno následovalo...prosím tě, a jak to u toho soudu probíhá? žádost nebo žalobu sepíšu asi s právníkem...a co dál? vorllinka, nemyslím si to, já to tak cítím...
Odpovědět
Pokud to tak cítíš, a jako že podle toho co píšeš, už mi přijde, že jsi rozhodnutá, tak si za tím stůj. Nemá cenu aby ses celý život trápila..
Odpovědět
kokoska:právníka si vem určitě,já se sousila o alimenty bez právníka a jednali se mnou jak s dementem...rozváděla jsem se hodně dávno...takže jediná rada je fakt ten právník...tam se bude jednat i o to majetkový vyrovnání...on ti pomůže ve všem.Máš kam jít potom?
Odpovědět
vor, leží mi to v hlavě, v srdci, v žaludku...a právě o to jde, byla by to přetvářka... fris, k našim, už mi to nabízejí dlouho...mamka mi řekla, že si myslela, že už to tak dopadne před vánocema...to majetkové vyrovnání asi bude komplikované...jak dlouho veškeré to řízení vlastně trvá?
Odpovědět
ježíši,to je různý...já se rozváděla po revoluci,trvalo dva roky,než nás pozvali k prvnímu stání,protože se čekalo,až prezident jmenuje nové soudce,rozvedli nás u prvního stání...myslím ale,že záleží na tom majetkovém vyspořádání...možná by to i bylo rychlejší,kdyby jste už spolu nebydleli...fakt nechci mluvit o něčem,čemu nerozumím...poraď se s právníkem
Odpovědět
zítra budu mluvit s právníkem, ať mu mám co říct po dnešním rozhovoru s mužem...takhle na prázdno nevím, co bych mu říkala...
Odpovědět
to bude rozumný
Odpovědět
Profilova fotka
kokosko: at uz to dopadne jakkoliv, tak ti muzu ze srdce doporucit k precteni knihu jeronyma klimese partneri a rozchody. o rozchodech - jejich prubehu - je jenom prvni cast te knihy, zbytek pojednava o ruznych mechanismech, ktere k nim vedou. clovek ziska nadhled. kolikrat ten nadhled cloveku muze pomoct, aby zkusil zhodnotit, kde je problem a pokusil se s nim nejak vyporadat. treba u vas jeste neni tak pozde.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
kokoska - zkus to co psala vorlinka - já nevim ale příde mi že vše je to jen tim co Vás postihlo - tim potratem (přijít o dítě je sakra zápřah na psychiku a na vztah) a myslim si že kdybyste si oba svzpoměli proč ste se brali, proč jste spolu - tak to zas může fungovat, ale chce to chtít a musíte chtít oba jinak to co píšeš sex 2 krát za měsíc a to že se ti nestýská je po určitý době normální, my sme spolu 10 let a taky když odjel na tejden na služebku tak se mi nestejskalo a jemu taky ne - prostě sme si od sebe odpočinuli a zas bylo fajn, pak sme byli rádi že se zas vydíme prostě nemyslim na něj každou minutu, kolikrát jsem ráda že vypadne z baráku :-D ale přesto ho miluju a vim že k sobě patříme a i když je u nás někdy Itálie a hádáme se kvůli blbostem - tak tohle tam prostě je. zkus se mrknout na Váš vztah jestli tam aspon ten nějakej základ je a jestli oba i přes překážky chcete - no a jestli ne, tak je rozvod nejlepším řešením a pak si zajdi za právníkem - to my tady sotva vyřešíme at´ se rozhodneš jakkoli jsem si jista že to zvládneš, jelikož my ženy jsme silné a to zvlášt´ když jde do tuhého ;-) tak přeju hodně štěstí a pevné nervy
Odpovědět
kokos a manželovi jsi o rozvodu už říkala nebo naznačovala?
Odpovědět
brumdi - přivezl mě z letiště a dvě hodiny v kuse jsme se hádali, začlo to už v autě...jeho vůbec nemrzí, že jsme o děti přišli, on je prý stejně nechtěl...prý jen kvůli mně..to mi jednou řekl.. vor - ano, několikrát jsem mu řekla, že jestli mi dál hodlá přepočítávat peníze v peněžence a kontrolovat účty a chovat se ke mě jak ke kamarádovi, tak to dospěje k rozvodu...včera jsem mu řekla, že to chci ukončit a byl trošku agresivní...
Odpovědět
Profilova fotka
p.s. k tomu mám ho ráda tak nějak jinak, tak takhle já toho svýho taky jsem ráda ve společnosti přátel a jsem i ráda sama doma, jsem ráda i s nim a s našim malym atd... u mě je to láska a u Tebe? + co se týče po tom potratu že šel do práce a nemusel takhle náhodou a že by mu to bylo jhedno - nemyslim - jen prostě chlapi tohle nedávají tak najevo jako my ženský, oni se s tim vyrovnávají jinak a jelikož jsou od mala vychováváni k tomu aby byly tvrdý chlapi a nebrečeli - tak pak nám může občas připadat že je jim všechno jedno - věř mi neni i když Ti budou tvrdit opak :-) mimochodem už si mu to řekla?
Odpovědět
Profilova fotka
kokos - ale v hádce řeknou lidi spoustu zlých věcí které tak nejsou, nemáš hledět na slova ale na činy, jak se k Tobě chová jinak, zda seš u něj na prvnim místě a to poznáš :-) - jé mě ten můj taky kolikrát v hádce řek že neměl do tý hospody lézt a že to si teda vybral ženskou na hovno a já nevim co a já mu to vrátila i s úrokama typu že je arogantní blbec atpod..... a přesto vim že tohle nemyslel vážně a já taky ne :-) - my se někdy hádali i celý odpoledne v kuse nejen 2 hodiny :-D Né ale vážně všechno má svý meze jako přepočítávat ti drobný v peněžence je trošku už moc, otázka je zda tohle stačí na rozvod (u mě by nebylo jelikož bych mu to začala dělat taky :-D) No vidim že už seš rozhodnutá, tak v tom případě přeju at´to máš co nejdřív za sebou.
Odpovědět
brumdi - na co? na to jak se mnou třásl v těhotenství? jak mě vyhazoval za jízdy z auta? jak se mnou před dvěma měsíci hodil na postel od skříně a řval na mě, že jsem kráva blbá? protože jsem mu řekla, že mi nezáleží na penězích... ano, jsem rozhodnutá, protože už to nemá další cestu...
Odpovědět
brum :-) :-) :-) konečne!já tady sama na všecky témy nestačím :-D :-D :-D kokoska: je fakt,že my do doho nevidíme a z toho,co píšeš vidí,že jseš rozhodnutá,spíš sis to chtěla ještě potvrdit...přečti si,co ti napsala brum,jestli v sobě opravdu z toho nic necítíš,tak jednej,nám nezbývá než ti držet palec,aby jste se rozešli civilizovaně a obešlo se to bez násílí...jedno,jestli fyzickýho nebo psychickýho ;-)
Odpovědět
fris, děkuji:)
Odpovědět
Profilova fotka
kokoska - ale tohle si předtim nepsala :-N jen prostě nechápu jak to že předtim teda takovýhle ty chlapi nebyli (a že se jich tu v diskuzích objevuje spousta) - dle mýho názoru byli jen Vy jste to nechtěli vidět |-| anebo předtim ještě bylo spousta věcí, prostě špatně se mi věří tomu že je k Vám někdo agresivní jen proto, že mu v klidu něco řeknete - já teda nevim, ale člověk je většinou agresivní až ve chvíli kdy mu dojde trpělivost - tedy někdo nebo něco ho tak děsně vytáčí a cíleně jej provokuje že to už prostě nevydrží |-| No každopádně přeju pevný nervy a at´ to zmákneš. Já se ted´loučím, musím taky něco dělat, ne jen sed+ět u Pc :-D
Odpovědět
Chlap, ktery se neumi ke sve zene chovat, si ji nezaslouzi, co s tebou ma co trast a hazet te na postel, to by si ke mne muj manzel nikdy nedovolil. To se mu to trese a hazi na postel s fyzicky slabsi osobou...
Odpovědět
brum, nepsala, já vím, nechtěla jsem...ale jsou to asi pádnější důvody...tohle držím v sobě...
Odpovědět
Profilova fotka
Nedá mi to nereagovat - to, co píše brum, s tím v žádném případě nesouhlasím a jsem až rozlobená! A tím pádem souhlasím s kamikadze - žádný chlap nemá právo ženu uhodit! A to, že je agresivní, to je v něm. A né, že ho někdo vyprovokuje. Ke konci ho totiž vyprovokuje i jenom to, jak se na něj podíváš. Vím, o čem mluvím! Takže kokoska, pokud máš kam jít, jakože jsi tady psala, že jo, tak neváhej a odejdi! Čeká na tebe lepší chlap a hlavně hodnější. Já taky žila s psychopatem! A doporučuju, pokud mu řekneš, že se s ním rozcházíš a žádáš o rozvod, měj někoho poblíž, kdo by tě dokázal ochránit. Já osobně jsem se zavřela v koupelně, ale je lepší, pokud máš někoho poblíž - třeba dole na ulici a pokud z domu nevyjdeš do určité doby, aby pro tebe došel. Vím, čeho je takovýhle agresor schopný. Kokoska - drž se!
Odpovědět
Profilova fotka
foogy - jako sorry ale přečti si to znova, nikde sem nepsala že má chlap právo ženu uhodit !!!!! - jenom že mi přijde divný že na to najednou všechny přicházíte až po svatbě (to ste to dřív neviděli nebo nechtěli vidět, protože lidi se moc nemění) a že všeobecně člověk reaguje agresivně většinou když mu dojde trpělivost nebo je soustavně provokován - tj.je tim myšleno normální člověk nikoli psychopat, ale vzhledem k tomu že dle statistik rozvodovosti je každé druhé nebo čtvrté (ted´nevim přesně) manželství rozvedené, tak asi sotva bude polovina populace psychopati a agresoři :-N - vpodstatě lidé jsou zvířata i když si to nechcete připustit a v některých siotuacích se tak chovají - ono je to jako u psů, když budeš psa tahat za ocas, tak Tě taky kousne, nebo když šlápneš na hada, tak Tě taky uštkne - nic víc nic mín nebo my chceš tvrdit že domácí mazlíček je apriori agresivní - asi sotva, že - takže laskavě zas má slova jak je tady na foru občas zvykem nepřevracej, ano - děkuji :-)
Odpovědět
Profilova fotka
brumdinka - to jsou totiž ti učebnicoví agresoři a psychopati, kteří se do svatby drží a po svatbě to začne, víš... A pak jsou někteří, u kterých se to objevuje pomalu a postupně už během chození, ale ženská si říká, že se svatbou změní a dává mu šanci. Já měla štěstí v neštěstí, pač jsem se psychicky zhroutila a šla se léčit a během té doby mi to docvaklo a taky mě moc a moc podrželi naši. On se začal projevovat po tom, co jsem se k němu nastěhovala a než jsem si ho vzala, takže díky bohu. A s těmi rozvody - já tady nehodnotím všechny rozvody, ale řeším tady situaci kokosky.
Odpovědět
Profilova fotka
brumdinka - a nechci se tady s nikým hádat, od toho tady nejsem ;-) Jen vím, jaké to je žít s psychopatem nebo s tyrenem. Je to strašný! A dřív jsem nechápala ženské, které žijí s tyrany dlouhodobě několik let, ale po své vlastní zkušenosti to chápu. Ale to už je do jiného tématu a né sem.
Odpovědět
Profilova fotka
foogy - jo možná jsou takový co se do svatby drží, ale tak možná dva tři roky, ale sotva to někdo vydrží třeba 10 let a ti klasický agresoři a tyrani jdou poznat na první pohled jinak nezlobte se na mě, ale dle mého názoru se k nám lidi chovají tak jak my sami jim dovolíme - pokud jim dovolíte po Vás šlapat, tak to velmi rádi udělají a je jedno zda je to Váš partner, vaše matka, otec, vaše děti nebo kdokoli jiný - tedy není to o ničem jiném než jak si sami sebe vážíme - já tedy ženy které žijí s tyrany nechápu, ale zřejmě jim to z nějakého důvodu vyhovuje - také jsou takové co se bojí být sami tak proto se klidně nechaj bít a tolerujou neustálé manželovo nevěry - bohužel také znám a příde mi že zřejmě mají radi sadomasochismus :-N víc to je zbytečné rozebírat, stejně to nevyřešíme a asi se ani neshodneme - holt každej kope vždycky především sám za sebe :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Brumdi, nezlob se na mě, nechci s Tebou rozvíjet nějakou dalekosáhlou diskuzi, napíšu jen jeden příspěvek a jdu odtud. Tvůj druhý odstavec je blábol, je vidět, že s tímhle nemáš zkušenost, mám z Tebe dojem, že se vyjadřuješ ke všemu aniž bys se trochu zamyslela. Nechci Tě urazit, neznám Tě, ale Tvoje názory a střety jsou na tomto fóru už pověstné. Nebudu se tady rozepisovat o soukromých věcech, ale někdy pochopíš věci až když je zažiješ a člověku se stane, že se dostane do situace, o kterých do té doby tvrdil, že nikdy... Mohla bys někdy nechat lidi maličko dýchat a ne hned každého s odlišným názorem zadusit těmi svými. Není to vždy příjemné a víš sama, že nejsem jediná, kdo Ti to tady říká. I když si o sobě většina lidí myslí, že právě ten jejich názor je ten pravý a nejlepší, věz, že ty Tvoje dost často nejsou. Nesoudím Tě, jen by ses nemusela vyjadřovat ke všem a ke všemu...
Odpovědět
Holky, nechci, aby jste se kvůli mě dohadovali, to ne...každá máme svůj názor, já jsem se přišla nasbírat nějaké snad zkušenosti, názory...to co se ve mně odehrává je spleť pocitů a nelehká...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?