První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
K té Consti: no máte pravdu, že posel špatných zpráv bývá často popravován, ale co když se její kamarádka dozví, že Consti to věděla a přesto, že se o tom bavily, jí to neřekla, to by asi bylo horší. :-S Našvat se sice na Consti může, ale po čase by jí mělo dojít, kdo stál víc na její straně.
Odpovědět
loony: pravda...Consti je v těžké situaci a vlastně i když to řekne či neřekne, tak mlže být ta špatná.. A vysazení prášků je těžký kalibr ]-(
Odpovědět
Ja som mala opacny problem.Moj manzel chcel aby som otehotnela,bez toho,ze som o tom vedela ja.Mali sme a mame krizu a myslel si,ze sa to dietatom vyriesi.Myslim si,ze aj to je podraz na zenu,ked nie ste dohodnuty a on to jednoducho ,,urobi,,.
Odpovědět
Kkatka: myslím, že ve vašem případě je to očividné - když ti manžel "udělá" dítě, staneš se na něm závislá a bude tě mit v hrsti (on to bude pravděpodobně podávat jinak - jako obrázek dokonalé rodiny, ale realita bude jiná). Dítětem se krize nikdy nevyřeší, bude to jen horší. Být tebou, tak bych si zrovna v téhle situaci dala pozor a zařídila si antikoncepci tak, abys neotěhotněla. Pokud vážně uvažuješ o rozchodu, s dítětem to šlo hůř a jenom bys prodloužila to nepříjemné období rozcházení. A taky - chtěla bys toho člověka za otce svého dítěte? Dítě je definitivní pouto mezi dvěma lidmi, i když se rozejdete, pořád by byl díky dítěti přítomen v tvém životě (což se může v realitě ukázat jako problém.)
Odpovědět
většinou také ty holky co jsou podváděné mají již nějaké podezření, chlapa omlouvají a omlouvají a když jim to někdo řekne tak ho omlouvají dál a na kamarádku zanevřou. Těžko radit, ale ona už řekla že jí to poví. A myslím, že je to dobře. Za pravdou je třeba si stát. Jo nebo taky z té kamošky udělá krávu ten manžel, že....ona to doma poslouchá a hned se na kamarádku zanevře lehčeji!
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, ja jsem pro to říct - sama bych to chtěla vědět. Sice mozna na par mesicu (mozna i let) prijdeme o kamosku, budeme ta nejhorší potvora, ale věřím, že jednou nám poděkuje...
Odpovědět
Stará moudrost, někdy připisovaná Sokratovi: Všechno, co chce člověk říci, by měl přesít třemi síty, stále jemnějšími a jemnějšími... 1. Je to, co chci říci pravda, nebo lež? Je-li to lež, tak to neřeknu. Je-li to pravda, přesiju ji dalším sítem. 2. Je to, co chci říci důležité, nebo nedůležité? Když to není důležité, neřeknu to, i kdyby to byla pravda. Je-li to důležité, přesiju to dalším sítem. 3. Je to, co chci říci dobré, nebo ne? Je-li to špatné, neřeknu to. Takže to, co chci říci, řeknu jen v tom případě, je-li to pravda, je to důležité a je to dobré. Když se naučíme tato síta uplatňovat, většinou MLČÍME.
Odpovědět
Bod č. 3 - Nejde o to, jestli je samotná informace dobrá nebo špatná, ale jestli ji člověku sděluje s tím, že pomůže ku prospěchu věci ;-)
Odpovědět
kkatka78: A jsi těhotná?.... :-N
Odpovědět
bola som v zivote v situacii, ked mi niekto parkrat povedal pravdu o mojom vztahu/nevztahu...sprvu som ju nechcela pocut ale ked som sa sama uistila o tom, ze je to vsetko pravda, tak som si v duchu vravela :"Ved oni mi to cely cas vraveli" ale mohla byt aj ina varianta...nikto by mi nic nevravel a ja by som aj tak pravdu zistila a mozno neskor by som zistila, ze moje okolie to vedelo cely cas...inak by som sa na nich divala 8-(
Odpovědět
No, to sice říkám s chladnou hlavou, ale vím o čem mluvím...v mém případě, by mi opravdu mnohem víc vadilo, kdyby to věděla a neřekla mi to, než kdyby mi to řekla...jako dělat ze sebe vola, když to ví všichni kolem - to snad né...uznávám, že záleží na vztahu mezi náma - ale pokud by to byla opravdu kamarádka, tak to tak prostě je...pokud mám samozřejmě dojem, že můj manžel "by to nikdy neudělal", tak budu naštvaná především na kamarádku...pokud ho nemám, zjistím co a jak a případně její názor vyvrátím...nebyla bych na ní naštvaná, pokud to nemyslí zle, spíš bych pochybovala - jestli se nespletla apod....jinak souhlas s danuscha...
Odpovědět
Kamirka,nie nie som.Lebo som samozrejme hned vedela,co urobil.Zasla som do lekarne na tabletku ,,po rane,,alebo neviem ako to volaju na SK a CR. Kopa mas urcite pravdu.Ja som toho isteho nazoru,ze by to bolo este tazsie a on to tak chcel a chce,lebo mi stale rozprava o detoch a pod.Vie,ze deti milujem.No neviem si predstavit (zial,uz nie) mat ich s nim.Chce si ma priputat,tak isto ho stve,ze nie som financne na nom zavisla.Nikdy som na ziadnom muzovi nebola...(mozno na otcovi,ked som bola mladsia ;-) )
Odpovědět
Článek se načítá
kkatka: A jak spolu ted vycházíte? Když víš, že to chtěl udělat, on ví, že sis vzala tabletku. To je ěnjaké čudné ne?
Odpovědět
Ja som mala kamosku,kt.chodila tiez s takym volom a bozkaval sa na verejnosti s inymi,hlavne,ked tam nebola.Povedala som jej to,velmi opatrne...Overila si to,zistila,ze to je pravda a po case sa po 8 rokoch rozisli.Sme kamosky dodnes,cele roky...On sa na mna ani nepozrel a viac sa sa so mnou nebavil.Ja som o to nestala a vobec mi to nevadilo. Ja by som to prijala.Samozrejme by som patrala,kde je pravda,ale na kamosku by som sa urcite nehnevala.Nastvalo by ma,keby to vedela a nepovedala mi to.
Odpovědět
Co je cudne?Nepovedala som mu,ze som si vzala tabletku.Tak ako mi on nepovedal,ze mi chce urobit dieta.Jednoducho mi to v tej situacii a v tom co sme prezivali a prezivame pripadalo uplne nevhodne a sebecke a okrem toho.Nie je to riesenie....tu ide uz o ,,treti zivot,,Nie len o nas dvoch a nas problem. Mrzelo ma to,ze som to urobila,ale nikdy som to neolutovala,lebo si neviem predstavit,ze by som do tejto ,,situacie,, ostala v tom.Pre mna uplne nemyslitelne a okrem toho sa ,,po tom,, manzel totalne prejavil...
Odpovědět
Profilova fotka
kkatka - ach jo, co tě má mrzet, že sis nenechala udělat dítě, ale no tak. V tý situaci v jaký ste by bylo chudák. A dítě nikdy problémy nevyřeší. Dítě má přijít do rodiny, když jej oba chcete a jste na to se o něj starat připraveni, jinak ani náhodou, pak to totiž končí tak že ženská zůstane s dítětem sama, nebo v horším prřípadě dítě tim že je vlastně "nechtěné" od malička trpí anebo jsou dětí plný děcáky |-| a ty to nejdřív vyřeš něqjak smysluplně, bud se opba srovnáte nebo se rozved´a začni znova, hodně štěstí
Odpovědět
Presne tak Brudi ako pises. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky moc vám děkuji za názory. Psychicky se připravuji na to, že můžu o tu kamarádku přijít, ale stejně jí to řeknu. Taky se bojím reakce jejího přítele, aby se třeba nepřestal stýkat s mým manželem a nebo mu neřekl, že jsem třeba kráva :-N 8-) . Ale myslím, že je lepší jí to říct teď, než v situaci kdy s ním bude čekat/mít dítě atd. Ona mi jasně řekla, že dítě chce, ale taky, že kdyby jí měl podvádět, tak to se s ním rozejde. A že mu už nevěří (našla už dřív nějaké sms). Prostě podvědomě jí je jasné, že ten vztah asi nemá perspektivu, ale potřebuje něco, co ji nakopne to ukončit |-| . Mrzí mě to, ale asi bych se s ní nedokázala o něm bavit a přitom bych věděla, že on ji podvedl...Na to nemám žaludek a nedokážu se přetvařovat. 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
A samozřejmě jí to řeknu nějak jemně, že prostě to vypadá tak, že ji podvedl tehdy a tehdy s tou a tou a povím jí, jak to vím atd. Ale zároveň jí řeknu, ať nedělá unáhlené závěry a ať si s ním o tom zkusí promluvit, že jsem ho samozřejmě u toho nechytila. Povalilo se to vlastně tak, že jeho dobrý kamarád to řekl před naší společnou známou (prostě si to neuvědmil). No a já jsem věděla, že před tou podváděnou kamarádkou nemám říkat, že byl její přítel v Liberci nebo kde. o mi řekl už dřív manžel. Ale naivně jsem si jen myslela, že ona neví, že tam byl a že měl třeba jet někam s ní a vymluvil se na něco jiného a tak. Jenže po tomto prořeknutí kamaráda bylo jasné, že se jí o tom nemělo říkat z toho důvodu, že tam byl s nějakou holkou. Největší gól byl ten, když jsem se zeptala mého muže, jestli ví, že ten kamarád tu mou kamarádku podvedl. Místo aby řekl něco v tom smyslu, že neví a co se stalo atd., tak se hned zeptal, od koho to vím. Takže ti chlapi prostě drží spolu a kryjou se 8-) :-p
Odpovědět
Jo jo Consti, tenhle vtip je prostě přesnej: Jaký je rozdíl mezi ženským a mužským přátelstvím? Když žena nepřijde v noci domů, dorazí až ráno a řekne manželovi,že strávila noc u kamarádky,vezme manžel telefon a obvolá deset nejlepších manželčiných kamarádek. Žádná o tom nic neví..... Nepřijde-li na noc domů muž a ráno po svém návratu tvrdí manželce,že strávil noc u kamaráda, manželka obvolá deset nejlepších manželových přátel. Osm z nich potvrdí, že byl v noci u nich... Dva tvrdí, že tam ještě je.... Já tedy nevím, jestli bych to kamarádce řekla, pokud už by byla ve stabilním vztahu, a jednalo by se evidentně o malý úlet, tak asi ne. Ale když ta tvoje kamarádka má tušení a přímo ti řekla, že to chce vědět, aby mohla ze vztahu ještě včas vycouvat, tak si myslím, že uděláš dobře, když jí to řekneš.
Odpovědět
Profilova fotka
loony jo to je přesné ;-) . Jinak ona má podezření a navíc si myslím, že u jejího přítele nejde jen o jeden malý úlet. Ten to má prostě v povaze :-N |-| .
Odpovědět
Profilova fotka
consti: tak pokud to je tak jak píšeš, tak bych jí to řekla |-|
Odpovědět
Profilova fotka
consti: V této situaci, jakou popisuješ, bych to kamarádce řekla.
Odpovědět
Consti: aj ja by som jej to povedala. Aj za cenu, že možno prídem o kamošku. Radšej šťastnú bývalú kamošku ako v manželstve nešťastnú súčasnú kamošku...
Odpovědět
consti, jak už psaly některé holky, určitě bych jí to řekla. radši bych na nějakou dobu přišla o kamarádku (asi bych jí to nevyčítala, je to přirozená obrana - to není pravda, ty lžeš, to by přece neudělal), než abych pak musela žít s tím, že jsem to věděla, ale přetvařovala se. nehledě na to, že s ním chce dítě. třeba ti to nikdy neodpustí, třeba to nikdy neuzná, žes měla pravdu, ale spíš to za nějakou dobu uzná. a i kdyby ne - ty máš svědomí čistý, tys nebyla ta, kdo někoho podváděl. a myslim, že dobrý kamarádky by si tohle měly říkat. protože je to právě o tý upřímnosti.
Odpovědět
Ahojte baby, ja som sa vydavala 20.8.2005 po 9 mesiacoch sme sa rozišli pretože som zistila ze môj "milý" manžel spával s vydatou ženskou uz rok pred našou svadbou (neviem načo sa zenil). Myslela som si ze sa uz nikdy nevydám a teraz mám 4 mesacneho synceka a svadbu pred sebou. Svadbu s muzom, ktorý ma lubi hoci mám po pôrode dobrý 10kg navyše, proste citim ze ma ma naozaj rád takú aká som. Okrem toho mi velmi pomáha s malinkým a je to muz ktorého lubim aj ja... Môj prvý manzel bol majster slovenska v kulturistika a bol velmi pekný, ale stastie mi to neprinieslo. Môj sucanstný parner je štíhly :-) a ani z daleka nie je taký playboy, ale lubime sa a to je najdôlezitejsie.
Odpovědět
Profilova fotka
sisi: ahoj, no asi si myslel že to zkoulí stejně jako ta jeho milenka, by mě zajímalo, co n a to její manžel :-p jinak zas a znova - promin ale tys to opravdu neviděla z toho jak se chová :-( prostě přesně takový typy jak popisuješ, mistr světa, frajírek na entou by mně osobně nikdy ani nezaujali, nikdy bych z takovym ani nechodila, natož si ho vzala :-p
Odpovědět
Profilova fotka
ps sisi. - jinak jsem moc ráda že už jsi spokojená a aby tentokrát to bylo to pravé, ale to myslím víš ;-)
Odpovědět
brumdinka: máš uplnu pravdu nevidela... Nevera je niečo čo by som neurobila, pretože to nie je pre mna prirodzené a preto to aj u druhých beriem /resp. brala som / ako samozrejmosť... ale som veľmi rada, že sa mi to stalo, pretože som sa z toho naozaj dosť poučila a aj hodnoty sa mi dosť zmenili. Možno som potrebovala facku od života, aby som pochopila že pekná miska je síce pekné ale nikdy ma nezasýti... A vies co je zvlástne, uz ubehlo dosť vela casu od vtedy a minule som tu ženu stretla a este ona sa vysmievala mne! Ze vraj aka som chudera a ako som dopadla... Paradoxom je ze ked som sa rozisla s muzom, on sa rozisiel s nou a nasiel si niekoho uplne iného. a ona spáva s kadekým nadalej Niektorí ľudia sa nikdy nezmenia.
Odpovědět
Profilova fotka
sis. máš pravdu, někteří lidé se nezmění, jen mne zaráží co na to ten její manžel, to jí to jako toleruje :-S
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?