První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
kaataa22: To, co dělal tvůj manžel mi normální nepřijde. A já osobně bych to asi jen těžko zkousla. Takže gratuluji k rozhodnutí nedělat kompromisy ;-)
Odpovědět
No neviem dievcata ale suhlasim s kataskubankova ;-) lebo zivot nie je len kracanie ruzovou zahradou a pridu aj chvile tazke ktore bude treba vyriesit - aj rozbitim modemu :-) a urcite by som sa nezdvihla a neodisla od manzela (CHYBA a velka), ale riesila by som to ..... aj ked viem ze je to tazke.
Odpovědět
ahoj, koukam ze se tu resi vselico, ale dokazete nekdo poradit jak se zada o rozvod?
Odpovědět
napis marte urbankove do IP, ta zadala o rozvod ted nekdy, podavala papiry, psala to tady, urcite poradi ;-)
Odpovědět
dekuju uz jsem napsala, spatne se v tom orientuju v nejhorsim pravnik
Odpovědět
Je to prosté, pokud je manželství bezdětné, podává se návrh na rozvod manželství (tedy úplně správně se to jmenuje žaloba o rozvod manželství) na místně příslušný soud, pokud oba manželé s rozvodem souhlasí (tedy jeden se připojí k návrhu toho druhého) tak sepíší dohody o rozdělení společného jmění manželů a dohodu o bydlení po rozvodu, nalepí kolek 1000 Kč a podají na soud. Soud nebude zkoumat příčiny rozvodu. Musí se splnit několik podmínek. Pokud se nedohodnou, pak dohody nepředkládají.. soud se v tom bude hrabat kdo proč apod. POkud jsou v manželství děti, pak musí rozvodovému stání předcházet svěření dětí do péče, až po pravomocném rozsudku o tomto se přistoupí k rozvodu. Kdybys potřebovala podrobnosti, napiš do vzkazů nebo sem.. Jinak vzorů, jak sepsat rozvod, je na netu hafo, pokud jde o ten první rozvod podle §24a tak je to velice jednoduché!
Odpovědět
Kaataa22: Mam to chapat, ze teda odchazis a rusis svatbu? V tom pripade ti moc drzim palce, aby jsi byla silna a mela jsi hlavne podporu v kamaradech a rodine-to je to nejdulezitejsi, co te ted podrzi nad vodou. Dej potom vedet, jake byly reakce a jak to zvladas. Pevne nervy a hodne stesti! ;-)
Odpovědět
Jinak ráda poradím ve věcech rozvodu každé, ale rozcházet se kvůli mailům s lehkou ženou mi přijde nerozvážné, unáhlené.. ale svým způsobem chápu. Jen si uvědomme, že v životě budeme řešit zapeklitější problémy než nějaké virtuální rande :-) Co se týká domácího násilí, pak je to jednoznačné, vzít nohy na ramena a utéct i za cenu ztrát na majetku apod.
Odpovědět
kaataa22....ja by keby som zistila ze moj manzel...MOJ manzel si dopisuje s inou ...no koniec...tak by som odisla od neho ze ani smrad by po mne neostall...a to uplne vazne myslim...mozno si tu divcata myslite mnohe opak, mozno so mnou nebudete suhlasit a poviete si, ze kde je nejake schodne riesenie problemov a pod?...ake riesenie???prosim Vas...ved keby nebolo jeho blbych napadov pisat kurvam a vobec inym zenam tak by ziadne problemy neboli....viete co su problemy?...kde budeme byvat, budeme mat deti teraz alebo o tri roky?... vezmem to lepsie platene miesto aj ked budem mat menej casu.....to su problemy a dilemy o ktorych mozme v manzelstve diskutovat od rana do vecera a od vecera do rana...a nie to, ze ci to milovany manzelicek myslel vazne...a to nie s jednou zenskou ale s niekolkymi....to co ma byt ???halo!!! si predstavte, ze jeho byvala vie, ze on je zenaty a teraz mu odpisuje na jeho mail a v duchu sa smeje, ze aku ma ten chlap hlupu manzelku, ked si take nieco moze dovolit..... damy prosim Vas...majte hrdost.....urobte nieco pre seba a nedajte sa nachytat na vyhovorky a ospravedlnenia od chlapa ked sa take nieco stane....ved taky chlap si zenu nevazi ani natolko aby tie maily schoval tak aby ich nenasla... kaataa22....silno ti drzim palceky aby si spoznala niekoho, kto si ta bude vazit v celom tvpjom zivote, nielen po svadbe alebo pred nou....
Odpovědět
kataskubankova, ona sa rozvádza aj preto, lebo vyznával dva mesiace po svadbe lásku bývalej priateľke. To už podľa mňa nie je virtuálne rande s ľahkou ženou.
Odpovědět
odijst je to najjednoduchsie ako sa zbavit problemov...8-( aj mne kamaratky radili ked som este chodila s MM, typu rozijd sa s nim vobec sa k tebe nehodi... robi to a hento... aj som dala na ich rady ale nahovno.... chvala Bohu ja som uz pod cepcom a oni stale hladuju pana Bozskeho...
Odpovědět
Profilova fotka
Dopisování s lehkou virtuální ženou bych mu dala dost sežrat, ale asi bych mu to odpustila. Ovšem, to s tou bejvalkou bych nezkousla, to je něco jiného. ]-(
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Tak dneska jsem řešila anulaci sňatku tak uvidím jak dopadnu.... Jinak holky já jsem teď strašně šťastná, když jsem psala o našem vztahu a manželství na advokáta na církevní soud tak jsem se tomu smála, jaký mám vlastně štěstí a vše vím :-D Jinak mám nabídku odjet do Ameriky na stálo, tak uvidím.... Život teprve začíná a když si Vás chlap neváží nedělejte mu vola.
Odpovědět
marta...suhlasim...velmi drzim prsty ;-) a ak pojdes do tej Ameriky, urcite daj vediet ako sa ti tam dari... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
luca83 - Ano odcházím... Stavěli jsme si krásny domeček, koupily úžasného psa.. A manžela pořád miluju.. Zahodit tyhle věci je strašné... Těšila se na život s ním! Nevím jak to zvládnu... ;-(
Odpovědět
kaataa...musis byt silna a urcite to nebude lahke...ale zvladnes to ....neboooj
Odpovědět
Profilova fotka
A já se dnes dozvěděla, že mou kamarádku podvádí její přítel. Ona měla nějaké podezření, ale já to teď vím najisto. Ona s ním navíc chce založit co nejdříve rodinu, pronajali si spolu byt...Sice asi ztratím kamarádku, ale řeknu jí to |-| :-N .
Odpovědět
consti: Myslim, ze by Ti pak mohla vynadat vice, kdyby meli dite...Ted to je lepsi...Jsi ho nacapala? To je des co se deje :-p
Odpovědět
Včera som jedným dychom prečítala knihu Evy Urbaníkovej -Stalo sa mi všetko- o nevere manžela /autorku naozaj opustil manžel keď mala dve deti, z toho mladšie dieťa bolo 2-ročné, opustil ju kvôli mladučkej študentke/ a bolo to drsné čítanie. Odporúčam. Poučné a so skvelými postrehmi a reálnym popisom citových stavov podvádzanej ženy.
Odpovědět
katko: já bych nevěru neodpustila ani za nic, to už jsem tu psala mockrát, ale ty maily s bejvalkou nemusely nic znamenat, chlapi si občas takhle hrajou, prostě koukaj do výlohy, nic si ale nekoupí ;-) v tomhle případě bych šanci dala
Odpovědět
azafata: Ale vyznávat lásku? To je moc ]-( Neřeknu pokec nebo tak...I kdyby to byla hra, tak pro druhého celkem bolestivá. Mu by se asi taky nelíbilo, kdyby jeho manželka dva měsíce po svatbě psala bývalému jak ho miluje ]-(
Odpovědět
no, já vím, bych ho za to zabila, jen říkám, že si dovedu představit, že to nemyslel tak, jak to napsal, prostě si jen hrál, potřeboval se třeba ujistit o věcech, co já vím........... pokud s ní neš........., tak bych mu šanci dala, ať se ukáže
Odpovědět
Profilova fotka
tak v tomto případě souhlas a azafatou, opravdu přídou mnohem horší a horší problémy a co budete dělat potom? a odpustit se dá i nevěra, otázka je jak vše probíhá, zda je to jednorázově nebo milenka atd.. atpod....
Odpovědět
Profilova fotka
mirca- nezbývá mi, nže souhlasit napsala si to moc hezky. ;-)
Odpovědět
myslite si o mne co chcete, ale aj tak mam stale nazor, ze vacsina rychlo sa rozpadajucich manzelstvie kratko po sobasi, su manzelstva neuvazene, zbrkle, uzavrete bez rozumu a dostatocneho poznania partnera. Opakujem VACSINA, nie vsetky ;-) Tym nechcem povedat, ze sa musite poznat 100 rokov, aby bola idealna doba na manzelstvo... partneri sa mozu spoznat aj po mesiaci, ak su uprimni, milujuci a hlavne ziadni uchylaci, s pretvarkou na kazdodennom poriadku.... Clovek sa moze zmenit... ale len v tom smere, ze odhali svoje skryte "vlohy" k nasiliu, ziarlivosti, zaletnicku, alkoholu a pod. zalezitostiam, ale urcite sa nezmeni po svadbe od podlahy.... Takze mi nehovorte, ze ste si pred sobasom s nejakym z podobnych vyrastkov nevsimli ani malilililinkaty naznak niecoho.... vsimli, len ste to nechceli vidiet, popr. tajne verili, ze to nie je az take zle, ze sa to manzelstvom zmeni, ked bude v "chomute".... co z toho vyplyva? Ak natrafim na kretene, ktoreho si napriek hoci len minimalnym signalom, ze je to kreten vezmem, tak potom.... to dopadne tak, ako to tu dopada.... Este raz opakujem.... VACSINA, nie vsetky....
Odpovědět
Profilova fotka
slniekova: naprosto souhlasím a obdiuvuji žes to dokázala přímo napsat, tak a ted´se do nás všechny pustěj ;-)
Odpovědět
no musíme si totiž říkat, že se to už bude jen zhoršovat. Mamka moje mi říká, že to co je před svatbou je to nejkrásnější.
Odpovědět
slnieckova: no, i já s tebou souhlasím, to je ale ovšem teď na nic, tohle říkat, že jo, když se ti lidi do těch problémů už dostali teď se tady řeší, co s tím, když už se to stalo
Odpovědět
...a co ak sa niekto po svabde zmeni k lepsiemu?...ze ked bol mlady a nerozvany tak vystrajal a ked sa ozenil tak dospel...to nie je mozne? brumdinka...neboj...nikto sa do nikoho nebude pustat...ved to je predsa forum a tu si kazdy moze pisat svoj nazro bez toho aby sa musel hambit alebo prisposobovat ho niekomu inemu na tomto fore...takze klidek... urcite ma slnieckova v niecom pravdu...clovek v manzelstve moze odhalit skryte vlohy...ale moze to byt aj opacnym smerom nie?? i ked je to riziko pustat sa do manzelstva, kde budeme dufat, ze sa ten clovek zmeni k lepsiemu... ale bvezmime si iny pripad...slnieckova pise, ze pred manzelstvom (v stadiu chodenia) si mozno vela veci nevsimem...alebo si nahovarame, ze to nie je tak zle...ale na druhej strane najdeme niekedy niekho, pri kom nebudeme zatvarat jeno ocko? najdeme "pana dokonaleho"?...existuje taky? mozno niekedy treba brat cloveka aj s jeho chybami.... ale to uz sme sa zasa zamotali...lebo co ak tie chyby vyustia do nasilnikej povahy, agresie a pod....a to je zasa diskusia na niekolko hodin.... ;-)
Odpovědět
danuschka to je samozrejme, ze nikto nie je dokonaly o tom manzelstvo je... o kompromisoch a o schopnosti prijimat partnera takeho aky je, teda aj s chybickami... ale ;-) nemala som na mysli chyby typu: chrape, nevie pomoct v domacnosti... ved vie nieco ine.... mala som na mysli chyby ako su ziarlivost, alkoholizmus, nasilnictvo... ale to som tu uz menovala :-) pekny zvysok dna babuchy uvazujuce nad nesmrtelnostou chrusta :-) pa
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?