První rozvod. Zažila jste to už některá?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky holčiny na super webu Beremese.cz i na Slovensku :-) Mnohé z Vás už mají po svatbě a je to tak, že celou polovinu (50 % !!!) z Vás čeká během příštích několika málo let "první rozvodové řízení". Je to docela kruté, ale je to bohužel realita. Ano, každá druhá z nás tady na Beremese.cz to zažije. Taková je neúprosná statistika. Jste holky už duševně připraveny na tuto budoucí eventualitu ? A Vy, které jste to už zažily, podělte se s ostatními o zkušenosti, jak první rozvodové kroky probíhají... P.S. Předem se omlouvám za trochu "drastické téma", ale nemůžeme před tím zavírat oči, že ? Radka (cicuvicka) 8-)
Odpovědět
no tak sa nerozvadzaj ale od neho normalne odid. aj to je moznost. ja ta nechapem ani nikdy nepochopim tak sorry
Odpovědět
Profilova fotka
Jenže jak se nerozvedu nebudu pak moci žít s někým jiným, co kdybych se chtěla ještě jednou vdát? Zkouším to vyřešit po dobrým a přesvědčit ho aby se začal chovat jinak. Neříkala jsem ani jsem nechtěla abys mě chápala, to ty ses zapomjila do mýho problému sama a nemuselas ;-)
Odpovědět
suzamen - vis co bych ti doporucila? ne hnedka se rozvadet ale zkusit se proste odstehovat napr. k vasim at si to chlapec urovna a at se srovna...treba to pomuze takovej razantni krok :-)
Odpovědět
Profilova fotka
nene zelinka, odejit od nekoho je tezke, i kdyz je ten clovek s prominutim hajzl a ublizuje ti .... clovek tak nejak nemuze pochopit, ze se ten clovek chova takhle blbe, rika si, ze to neni preci mozne, ze kdyz si s nim promluvim a vysvetlim mu, co se mi nelibi, tak se zmeni ..... pak clovek premila svoje pro a proti a zvazuje, co je lepsi a jednou vyhrava tohle a pak zase tamto ..... neni to jednoduche a suzi je teprve na zacatku. Suz - moc never, ze se zmeni :-(. Byt tebou, do stavby se ted moc nehrnu a mozna by nebyl spatny napad odstehovat se na par tydnu k rodicum - videla bys, jak nato reaguje a treba by to i mohlo pomoct, aby si uvedomil, co v tobe ma.
Odpovědět
Profilova fotka
kata: to nevím taky už jsem nad tím přemýšlela ale vím jak by to dopadlo, přijel by večer k našim udělal tam scénu vzal mi malou a jel pryč. Ale asi to udělám že se zbalím a na pár dní k nim odjedu abych si všechno urovnala.
Odpovědět
Profilova fotka
Suzamen, ahojda. Tvoje situace je opravdu smutná a těžká. Na druhou stranu musím říct, že mě přijde, že Ty tady ani tak nehledáš radu, ale potřebuješ se jen vypovídat. I mě chvilkama přijde, že Ty od manžela odejít ani nechceš, jen si potřebuješ ulevit. Hodně sem píšeš, co všechno je špatně, co Ti nevyhovuje, ale když Ti prakticky všechny holky radí, abys od manžela odešla, tak začneš používat argumenty, že je to těžké, že nechceš brát dítěti tátu (což je ve Vaší situaci úplný nesmysl) a že ho máš ráda a on tě vždycky umluví... A co je to za větu "Já si musím sakra rozmyslet jestli se rozvést nebo ne, nemíním pak za něj platit dluhy když on na to nebude mít." ...Dluhy za něj budeš platit hlavně když s ním zůstaneš, protože Váš majetek je společný a bydlíte spolu, takže ve chvíli, kdy přijde exekuce, jde všechno i na Tebe...
Odpovědět
Profilova fotka
milada2: plně s tebou sohlasím!!!
Odpovědět
Profilova fotka
suzame: měla by jsi dát na rady holek a na pár dný se odstěhoat teprve pak zjistíš jestli o vás stojí ... pokud si pro vás přijede tak s ním nejezdi hned na poprvé... měj svou čest a důstojnost. Nemůžeš sebou nechat vláčet. Jakmile si na to zvykne tak to bude jen a jen horší!!! věř mi!!!! musíš si dupnout a stát si za svým rozhodnutímaby věděl že to není jenom plácání do vody...
Odpovědět
Suzamen, on tě přes dcerku nejspíš jen vydírá. Už to vidím, jak si při svém stylu života doveze domů vaši malou a bude se o ni starat...stejně skončí u tchýně, ta se nejspíš taky nebude chtít starat... Jinde píšeš, že s ní neoslavil ani její narozeniny. To je tedy táta. :-p Čtu tvoje příspěvky v různých tématech, tam zmíníš to, jinde ono a výsledek je katastrofa, on tě utrápí. A pokud on nespadne pořádně na hubu, tak se stejně nezmění, i když budete bydlet ve svým. Prosím tě, jdi od něj. Lepší hroznej konec než hrůza bez konce. ;-) Jo, narozeniny se neslavěj žádný nebo jen tvoje a dcerky?
Odpovědět
Loony: to je dobrej dotaz.. vsadim se, ze na tchyniny narozeniny nezapomene urcite a slavej se ve velkym stylu.... ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
suz, nemám sílu všechno dočítat, ale to je vlastně domácí násilí, i když "jen ů psychické. a holky mají pravdu co se týče malé...určitě všechno vnímá (můj syn to vnímal ve 2 týdnech!), žádnej soudce mu tu střídavou péči neschválí, kord když k němu malá nechce a hlavně teď má věk, že jí nebudeš muset nic vysvětlovat, jestli budeš čekat ještě rok, tak se tomu nevyhneš. a děti si zvykaj rychlejš než bys čekala já už bych neváhala, někde jinde ti utíká štěstí
Odpovědět
Profilova fotka
Jo já se potřebuju hlavně vypovídat protože tu nemám nikoho komu bych se mohla svěřit. Tahle diskuze je vedená aby si člověk popovídal a ulevil si a je jen na ostatních jestli ho vyslechnou nebo i poradí. Já ráda vyslechnu rady od ostatních ale bude jen na mě jak se k tomu postavím a jak to vyřeším. My společného ani nic nemáme, jen ložnici co nám koupily naši jinak je buď vše jeho nebo starých. Před rokem jsme tu exekuci měli, přišly na jeho sestru která měla dluh skoro půl mililonu a šli po baráku a bohužel i po našich věcí takže pokud by na něj nekdy přišli bylo by na něm aby si to vyřešil s rodičema ale já vím že on by to tak daleko nenechal zajít. Asi se zbalím a na pár dní odjedu už jsem nad tím přemýšlela, aspoň uvidím jaks e zachová.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
loony: jiný narozeniny se slaví, např. tchyně když mela 50 tak to bylo v sále asi 60 lidí. Já už na ně taky kašlu, taky jsem posledně tchyni nic nedala i když se blbě dívala mohla mi políbit zadek, jak ona ke mě tak já k ní. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
suzane: myslím že to je nejlepší co budeš moc v této situaci udělat.... vím jak ti je... zažila jsem něco podobného a vím že nejtežší je vyndat první tiko ze skříně a dát ho do tašky... pak už to jde samo... ale to balení je nejhorší ale až odjedeš a budeš doma-u rodičů tak se ti strašně uleví....
Odpovědět
Suz: Dobrý, že jsi jí nic nedala, když se narozeniny neslaví, tak se neslaví. :-p Ale tohle je fakt psychické týrání a ponižování, co ti ten tvůj provádí. Odejdi, ne na pár dnů, ale na pár týdnů nebo lépe měsíců, ideálně navždy. Dej se u vašich psychicky dohromady, musíš to vidět trochu z odstupu a získat nějaké sebevědomí.
Odpovědět
Profilova fotka
Zkusím to, dneska si o tom promluvíme zjistím jak na tom je jestli má alespoň snahu a zítra pojedu k našim.
Odpovědět
Slibuješ? ;-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Slibuju
Odpovědět
Profilova fotka
suzu: řekla jsi mu někdy že se chceš odstěhovat nebo že uvažuješ o rozvodu a pokud ano jak na to reagoval?
Odpovědět
suz ja somto myslela tak ze tebe je tazko nejako pomahat aj keby clovek chcel ked ty neprijmes ziadnu alternativu co ti tu clovek navrhne. potozpravat sa-nie rozvod-nie odist od neho -nie ostat s nim a trpiet-nie co ty vlastne ches? najprv si uvedom co vlastne chces!!! myslis si ze ked sa tu vyrozpravas ze tym vyriesis nejaky problem? no ok ved za takych 5-6 rokov sa tu vystrieda dost bab a urcite si vzdy najdes nejaku co ta vypocuje a polutuje. Ale NIC sa tym nevyriesi ;-)
Odpovědět
Drzim palce! Priprav se na to, ze z toho nebude nadseny...
Odpovědět
Profilova fotka
Jo před vánocema jsem mu řekla že se chci rozvést, prvně to nebral ale pak jsme si promluvily on se tvářil nešťastně a řekl že vše vyřeší. Měsíc byl klid celkem ale zase to začalo znovu.
Odpovědět
Profilova fotka
NO A NEVYŘEŠIL NIC....!!!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
zel: Ne ne já jsem řekla že sním chci mluvit a vyřešit to ale že z jeho strany je to težký že on nemá zájem. Rozvod ano ale až nebude jiné řešení a já tu ještě řešení vidím. Odejdu na nějaký čas ať se to uklidní a samozřejmě že pokud to půjde takhle dál že s ním nezůstanu. Já vím co chci rovnoprávnost ve vztahu a v tom je asi problém že on chce mít navrch. Jeho bývalky si od něj nechali vždycky všechno líbit a jemu se nelíbí že já taková nejsem.
Odpovědět
Profilova fotka
SUZU: a jak dlouho jste spolu?
Odpovědět
zelinka tak zas nemůžeš to tak radikálně vše řešit, vše má svůj vývoj a hlavně třeba to jednou příjde a suzamen bude silná a odejde. Ted asi ještě není ten správný čas, jednou by si to mohla vyčítat. Jestli ho doma nevychovávali v péči a mazlení, pak to nedokáže ani předávat dál. Ani dceři ani manželce. Zas teda bych nic neplatila za nákupy a tak, to má platit chlap. Ty si taky musíš něco šetřit pro sebe. A když bude něco namítat tak mu řekni at jde na mateřskou on a že ty půjdeš vydělávat.
Odpovědět
Tak se ho zeptej, jestli si jeste pamatuje, proc si Te vzal a ceho si na Tobe vazi... a rekni mu, kvuli cemu sis ho vzala Ty a kvuli cemu si ho uz nevazis... chlapovi musi dojit, ze to myslis vazne, protoze kdyz mu jednou reknes, ze odejdes a neodejdes, tak mu to uz priste prijde jako normalni obrana z Tvoji strany a uz ani nebude cekat, ze bys nekam chodila.
Odpovědět
obávám se že odchod tu nic neřeší. dočasný odchod. Protože čekat na to, jestli mu po tobě bude smutno není řešení. Mu může být smutno, řekne ti že ho to mrzí, ale činny žádné. Pokud chceš něco řešit tak to řeš jen kvůli sobě samé a dítěti. Ne abys ho vytrestala apod. to je velmi krátkozraké
Odpovědět
Profilova fotka
To už tu bylo to mi navrhl on že by šel na mateřsko a já makat ale to bysme na to byli ještě hůř než jsme teď. A naví on by vrznul malou tchyni a jel by s traktorem na pole nebo se dělat svou práci a já nenechám tchyní vychovávat svý dítě, vidím jak dopadla neteř skoro pořád se o ni stará tchyně její matka je v práci a je to rozmazlenej nevychovanej spratek, jinak to říct nemůžu. Manžel to taky neměl moc lehký, co vím z vyprávění od švagrové prý na ně věčně ječela, nutila je učit že nemohli ani ven, prý když čekala manžela tak se ho snažila potratit protože ani neví kdo je jeho tata,ona je celkově strašně vzteklá ženská ale na druhou stranu je to její miláček což nechápu. Prvně se ho chtěla zbavit a pak si ho rozmazlila. Všechno je tu nějaký divný.
Odpovědět
Ja myslim, ze k tomu rozvodu clovek musi dospet a ziskat nadhled nad celou situaci, a o to jde... ne o to, ze bude Suzi cekat az se objevi manza ufnukany u dveri. Aspon doufam.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?