Učitelky, vychovatelky, asistentky, pojďme si popovídat

Zobraz úvodní příspěvek
Už brzo nám to zase začne...Co si tady popovídat, vyměnit dobré i špatné zkušenosti a nápady, týkajácí se tého profese, nebo si jen ulevit dušičce? Co si budem povídat, ono to učitelování a vychovávání není vždycky medík...
Odpovědět
Profilova fotka
Včera jsem dělala vajíčkovou pomazánku.. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já mám v plánu na víkend tuňákovou pomazánku.
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.novinky.cz/krimi/168475-se... To je 15 km od nás, tak doufám, že ho brzy najdou!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojda! Jaký jste měly den? Já zas děs běs, musela jsem se rozčilovat..Ke všemu spoustu připomínek, nevůle a drzosti :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Já měla super den :-) Sice jsem dneska byla ve třídě sama, bez vychovatelky (jela na přijímačky na vysokou), ale děti zlobily jen chvíli ráno, tak jsem je "rozsadila" jinak než jsou zyvklé a do konce vyučování byly jak zlatíčka :-) Udělali jsme spoustu práce a bylo nám fajn :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak nevim, jestli jsem to sem psala, ale jestli vše dobře dopadne, tak v prosinci ze mě bude čtyřnásobná teta. Švagr čekají druhé dítě...
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to velká gratulace, tetičko :-) Já suprových dní v práci zažívám málo, speciální školství je o nervy..A nejsem jediná, která se zlobí, je zhnusená..nejvíc mě sráží na kolena ta bezmoc..děcka si mohou dovolit snad vše a my můžeme jen psát, psát a psát, to k ničemu není... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Díky díky, ale my se s tímto švagrem moc nevídáme (s manželem si moc nerozuměj), prakticky jen na "povinných" rodinných sešlostech. S druhým švagrem se vídáme víc, ale ten už má děti velké (15 a 11 let). Máš pravdu, speciální školství je o nervy, ale u nás ve škole jen někdy ;-) Ale my to máme jiné v tom, že nemáme v podstatě děti z rodin, ale z ústavu...
Odpovědět
Profilova fotka
Dneska jsem dočetla knížku Děti jsou hosté, kteří hledají cestu, Jiřina Prekopová, Christel Schweizerová, Portál. Mohu vřele doporučit ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já teď bohužel nemám moc času číst.. :-( Ale až bude volno, tak to určitě doženu..
Odpovědět
AHOJ, já dneska zjistila že jsem v p.....V pátek se chystám na VŠ a měla jsem naplánované v 8 ráno odevzat výkresy a od půl 10 test z NJ, jenže jsem zjistila že ve stejnou dobu testu se budo udělovat zápočty z dramatické výchovy a poté se odchází na gymnastiku, tudíž se všichni z půl 10 přehlásili na test v 8h. Takže co teď? Pán na výtvarku tam už prý nebude. Zatím jsem se přehlásila k většině třídy na test na 8h ale co s tou VV nevím. To jsou ták zbytečný nervy :-( Vůbec nevim, jak to vyřešit...
Odpovědět
Ahoj holky, tak jsme dneska poprvé byla na těhotenském cvičení a je to fakt super protažení a hlavně pokec, vede to přímo vrchní z porodnice, takže dává i rady. Půjdu tam i na předporodní kurzy...:-) Nunacek: jsme malé město, takže knihovna nic moc, ale tak si mě nalákala tou první knížkou (Útěk z afrického pekla), že jsem si ji dnes objednala. :-) Allie: tak to je taky dobrý, u nás se tohle taky stávalo a pak to byla lítačka, ale nakonecv všechno dobře dopadlo.. no uvidíš, jak se to dá vyřešit.
Odpovědět
Článek se načítá
přehlásila jsem se zpět na půl 10 a spolužačka slíbila, že mi s indexem oběhá co bude moct, tak uvidíme...
Odpovědět
Profilova fotka
Allie: Tak to je fakt zapeklitá situace. Jedině tu VV zkusit nějak přesunout na jiný den.
Odpovědět
Profilova fotka
Allie, určitě to dobře dopadne (už se opakuju) :-) Zítra ve 3h si na mě vzpomeťe, budu dělat ZK ze sociální politiky..Snad to dobře dopadne.. :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Renat: Fakt? Tak doufám, že nebudeš litovat, že jsi si ji objednala, ale mě se moc líbila ;-) Je fajn, že se ti těhu cvičení líbilo ;-) Bude na kurz chodit i "tatínek"?
Odpovědět
Profilova fotka
Allie: Neboj, to bude snad v pohodě ;-) Marki: Tak na zítra tfuj, tfuj, tfuj ;-) Ať se zadaří.
Odpovědět
Profilova fotka
Renat: Jinak k té knížce Útěk z afrického pekla vyšel i druhý díl, mám ho od sousedky slíbený, že až ho bude mít, že mi ho půjčí stejně jako ten první :-)
Odpovědět
Markitka: budu držet palce:-) Nunacek: fakt jo?? a nevíš, jak se jmenuje - ten druhý díl? jinak ten kuz je do 4 lekcí - první a poslední je jen pro maminky a ty dvě prostřední i pro tatínky, prý půjde, přestože k porodu se nechystá :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Renat: To nevim, jak se jmenuje :-N A k porodu ho nechceš ty nebo nechce on?
Odpovědět
Nunacek: mě by to bylo jedno, ale manžel je slabší povaha na tohle a bojí se, prý možná ještě dozraje, ale já ho nechci nutit :-) lámat to přes koleno..to nemá cenu, sice prý partner může pomoc, ale někdy to dopadá tak, že je pak i práce s ním...No uvidíme.
Odpovědět
Jé včera jsme končila a dnes začínám (to jsou ty dny bez práce :-) Tak jsme akorát zaplatila ty knížky, odeslala potvrzení a zítra by mi měly dojít, těším se (objednala jsem pro jistotu tři, ten Útěk, pak něco na tvoření :-) a Koncept kontinua - tu mám taky doporučenou, tak jsem zvědavá :-) jinak jsem dnes obdržela nemocenskou od školy :-) a fakt se pobavila, hned po ránu, to vám řeknu, ale já to čekala, měla jsme úvazek na dva dny v týdn u, tři dny se neplatí, takže mi čkola platila ten jeden den (co zbýval do těch 14 dnů, co platí zaměstnavatel :-) ale byla to sranda, to si snad mohli nechat na nějaké pomůcky... Já jsem teď na vážkách, jestli si mám vyzvednout věci ze školy, teda co jsem si přivezla pomůcky, to si vezmu, ale mám tam i stůl a poličku (protože co tam měli lavice, tak ty mi nevyhovovaly :-) nebo to tam nechat, i kdyby u toho někdo byl za tu dobu, co budu doma..nebo si to vyzvednout...
Odpovědět
Reny záleží na tobě. Pokud ti nevadí, nže by je po dobu tvé nepřítomnosti někdo používal a hodláš se tam vracet....tak proč ne. Holky, my dnes měli ten projektový den Lesní pedagogika. Busem jsme dojeli do blízkého lesa k hájence, kde si nás na starost vzala skupina pánů lesníků. Chodili jsme po lese, hráli hry, učili se formou hry nové poznatky o lese a přírodě a nakonec jsme opíkali buřtíky. Přijela jsem smradlavá od ohně, unavená, ale načerpaná enerigií. Myslela jsem, že padnu a ono ne. Tak asi ještě po 156 překreslím obrázky na tu páteční VV, na kterou bohužel musím, protože ten učitel se na fakultě už vyskytovat nebude. Už jsem se smířila s tím, že si jeden den budu muset (jestli mi to v práci povolí) udělat volno a vyběhat všechny nezapsané zápočty a zkoušky.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Renat: To je jasné, nemá smysl ho nutit. Musí chtít on sám. Hodně chlapů pak z toho může mít i trauma, když jde k porodu a není přesvědčenej o tom, že to opravdu sám chce. Odkud jsi objednávala? Ten Koncept kontinua je pěkný. Už jsem ho jednou četla a chystám se na to časem znovu, protože už si to moc nepamatuju. Pokud se chceš do té práce pak vrátit, tak bych to tam nechala, ale pokud budeš chtít dělat jinde, tak bych si to vzala být tebou. Allie: To muselo být moc fajn :-)
Odpovědět
Nun: bylo :-D Uvažuju o nějaké radikální změně účesu. Přemýšlím o mikádu, co myslíte, šlo by to ke mě? Myslím takové to vzadu vystříhané a po stranách delší vlasy. Hodím doalba příprav fotku toho účesu.
Odpovědět
Profilova fotka
Mě se víc líbí delší a dlouhé vlasy. Ale nevypadá to špatně ten účes. Ale toto je hodně náročný účes na údržbu, takže pokud chceš stát dlouhé minuty denně před zrcadlem a upravovat, tak do toho ;-)
Odpovědět
To dělám denně i teď. Pořád jsem chtěla dlouhé vlasy, ale te'd mě nějak omrzely....musím to ještě promyslet. Určitě se objednám ke kadeřnicin a třeba vymyslí něco úpně jiného.
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud ti nevadí delší úprava účesu, tak myslim, že by ti to mikádo slušelo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj! Dnes jsem ranní ptáče, už nemůžu spát :-( Zkouška včera dopadla dobře, za 1. Ve středu mám další Zkoušku, ta by měla být ještě v celku v pohodě..Ale pak přijde zkouška 30. 5. a to nevím, jak se naučím je toho požehnaně a paní docentka si zakládá na slovíčkaření..Je ještě možnost jít k profesorce, kterou jsme měli 1. sem., ale ve 2. ne..ta je prý pohodová a v pohodě..tak já nevím, mám děsný dilema a hlavně hrozný strach..No, uvidím.. Allie, účes je to pěkný, na úpravu náročný..ale proti gustu, žádný dišputát.. :-D
Odpovědět
Dobré ráno:-) Markitka: tak velká gratulace k jedničce (no neříkaly my to? :-p ) a na další držíme palce, to je jasné. S tou zkouškou se zbytečně nestresuj, uvidíš, že to bude v pohodě a když ne, tak máš další termíny, ne? ale chápu tvoje obavy, protože zkoušky o slovíčkaření prostě naprosto nesnáším a je to urážející podle mě jak pro zkoušejícího, tak pro zkoušeného, al eněkdo si v tom holt libuje, a s tím my nic neuděláme. Anebo třeba zkuš tu jinou zkoušející, jak píšeš :-) Jé já už asi ten účes propásla a není tam, co?? ale obecně se mi mikáda moc líbí, na léto je to pohoda, lehoučké apod. Já byla nedávno na docela radikální změně, nejdřív, jak budu muset upravovat (což nenáším), ale ono to tak horké nebylo...a teď už vůbec....:-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?