Učitelky, vychovatelky, asistentky, pojďme si popovídat

Zobraz úvodní příspěvek
Už brzo nám to zase začne...Co si tady popovídat, vyměnit dobré i špatné zkušenosti a nápady, týkajácí se tého profese, nebo si jen ulevit dušičce? Co si budem povídat, ono to učitelování a vychovávání není vždycky medík...
Odpovědět
Profilova fotka
Teď jsem pekla tvarohové a marmeládové mušličky a některé mi v troubě vytekly, ach jo ]-( :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Po očku sleduju hokej Kanada x Lotyšsko... Kanada je sice jasný favorit, ale já bych výhru přála Lotyšsku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já jen doufám, že postoupíme :-) Dnes je u nás tradiční ohňostroj, tak se známými jdeme :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Já taky doufám, že postoupíme :-) Tady u nás se dělají ohňostroje jen na Nový rok.... :-|
Odpovědět
Profilova fotka
U nás vlastně v tento den..tomu předchází lampionový průvod pro děti, ale i dospělé :-D
Odpovědět
Profilova fotka
To je hezký :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tady se dělá pro děti docela dost akcí..a i celkově pro všechny..Akorát koupaliště nám neopraví :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Nám taky ne :-D Ale my tam stejně nechodíme, tak je nám to celkem jedno...
Odpovědět
Profilova fotka
My bychom chodili, je to v krásném místě..Projekt mají, ale finance bohužel..hl., že budeme mít nově vydlážděné náměstí za 6 mega, které se dláždilo před pár lety..
Odpovědět
Profilova fotka
Nám teď taky dělají nové náměstí :-D Koupaliště je tu u nás taky na krásném místě, ale většinou jsme na zahradě v bazénu než na koupališti...
Odpovědět
Profilova fotka
Nám by se asi ani bazén na zahradu nevešel..Možná nějaký menší.. :-)
Odpovědět
AHOJ, my máme koupaliště úplně nové, ale tak zmenšili bazény že se nedá vůbec plavat, takže je to spíš na zlost...Nám by se bazéna na zahradu vešel jakýkoliv, ale nejsou poenízky. Holky, co dnes budete vařit??? Já mám vytažený kuře, zatím nevim, co s ním provedu. Chlapi se pustili do úprav terénu před domem, tak já se jdu zatím mrknout na NJ.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahojky :-) Dneska jsme měli pracovní den, dělali jsme na zahrádce, byli jsme si u babičky pro vajíčka a pro zavařený okurky, uklízeli jsme v garáži,... Marki: My se zatim dělíme o bazén s tchýní a s tchánem. Na naší zahradu se nám bazén vejde, ale zatim nejsou penízky, takže musíme počkat, až nějaké penízky budou, takže máme zatim pořád bazén společný. Dneska jsme měli knedlíky s vajíčkem, salámem a cibulkou :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Zítra razíme na výlet, tak snad bude hezky :-)
Odpovědět
ahojky všem učitelkám i učitelům tady, mám na vás jako na procesem státnice z matematiky vyzkoušené jeden dotaz, prosím mohli by jste mi něco o státnici z matematiky napsat, učím na 1. stupni už 10 rokem a chystám se na szz, velmi se bojím, protože současná matematika není rozhodně o množinách, které máme v učivu ke szz, dílčí zkoušky jsem dělala vždy na opravák ;-) , tak jakou náročnost by jste přisoudili/y szz oproti dílčím zkouškám, tak zavzpomínejte a prosím podělte se se mnou, díky moc M. 8-( =-) máme aritmetiku, didaktiku a geometrii - takže jedna obálka se třemi otázkami či okruhy
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Tak včerejší výlet byl nádherný x-) Byli jsme za Libercem na hradě Grabštejn a pak jsme byli v Liberci v Nise ;-) Chtěli jsme se ještě cournout Libercem, ale už jsme neměli čas, protože jsme spěchali domů kvůli dokumentu o Gottovi :-D svikma: Já jsem SZZ z matematiky jako takové nedělala, vystudovala jsem speciální pedagogiku (Bc.) a speciální pedagogiku pro učitele (Mgr.). V SZZ jsem dělala didaktiku matematiky v rámci učitelství. Přišla mi o něco jednodušší než didaktika češtiny či jiných předmětů. I když teda matematiku nemám moc v lásce :-D Naštěstí jsem si zrovna matematiku nevylosovala, takže v pohodě ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj drahé kolegyně :-) Hlásím se po náročném víkendu v Adržbašských skalách..Bylo tam nááádherně, včera jsme měli krásnou tůru 18 km, jsem příjemně namožená..a povčerejším alkoholovém dýchánku unavená, takže asi se půjdu natáhnout..A pak mě čeká učenííí.. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme měli včera "dýchánek" do půl třetí do rána :-D Takže jsme dneska vychrupávali do 12 :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
To já byla v 7h vzhůru, musela jsem uklízet a odvézt známé..
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to bych se na úklid vyprdla a udělala ho potom...
Odpovědět
Profilova fotka
No jo no, já když můžu spát, tak nespím a naopak..
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to je blbý :-D Ale občas se mi to taky stane, že se v sobotu, kdy můžu spát, vzbudim v půl 8 a už neusnu :-| a když mám vstávat do práce, tak bych chrněla do 10ti :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem teď dočetla knížku Útěk z afrického pekla - Zpověď Češky o pěti letech týrání a ponížení (Barbora Koudelková, Milan Bárta). Opět jsem se utvrdila v tom, že smíšená manželství/partnerství nemají moc šancí na rovnocenný a trvalý vztah. A taky jsem se utvrdila v tom, jak láska dokáže lidi zaslepit... Měla by si to přečíst každá česká ženská, která si chce za manžela vzít někoho, kdo byl vychován v naprosto odlišných zvycích než Evropané! Je to zatim nejlépe napsaná knížka, co jsem na toto téma četla (četla jsem jich dost, protože tohle téma mě zajímá).
Odpovědět
Ahoj holky, tak jsme doma...bylo to náročné, ale super, na chatě bezva, oslava taky vydařená:-) co víc si přát. Jinak už se taky musím začit pomalu a jistě učit, ale že by se chtělo, i když na druhou stranu...trochu mi to už chybí (nikdy bych nevěřila, že to někdy řeknu ;-) Nunacek: téda díky za tip, knížku si určitě někde seženu a přečtu, protože to zní opravdu zajímavě.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Renat, tak to je fajn, že se oslava vydařila. Mě taky v jednu dobu učení chybělo a taky jsem v den státnic nevěřila, že bych to někdy vypustila z pusy :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Knížku fakt doporučuju, mě tohle téma fakt zajímá, takže když se mi do ruky něco podobného dostane, tak to zhltnu za jeden, max. dva dny :-D
Odpovědět
nunacek : děkuji za odpověd :-) a co vy ostatní nic?
Odpovědět
svikma: já bohužel zatím asi nemohu sloužit...oborové státnice mě ještě čekají, takže řeším v podstatě to samé, al eu jiných předmětů (německý jazy - geografie), mám to na střední školy...S matematikou opravdu nemohu sloužit. Co se týče odlišnosti mezi dílčí zkouškou a szz, tak podle mě to zas tak odlišné není, člověk se samozřejmě musí naučit více věcí najednou, ale u obou podle mě záleží na zkoušejícím, a štěstí na otázku...
Odpovědět
Profilova fotka
Souhlasím s Renat, že záleží na štěstí na otázku a na zkoušejícím, jakou má zrovna náladu :-| A u dílčí zkoušky i u SZZ platí, že člověk se prostě musí naučit, není to ani jedno zadarmo.
Odpovědět
děkuji moc, jojo máte pravdu, tak držím palce všem,co to mají před sebou
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?