Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
catf a muzu se zeptat jak casto maso ted jis?nebo jsi ho uplne vyradila z jidelnicku?ja totiz citim, ze urcite neni dobry jist ho 3x denne, ale nevim, co se da povazovat za spravnou miru...(to je asi hodne individualni a z masozrouta se skoronejedlik masa stane spis postupne..ale moc nevim, cim se pak ma clovek ridit, kdyz mi moje telo rika, ze maso je mnam a ze ho mam jist :-D ted ho jim cca obden, kdyz pocitam maso vylozene jako nejhlavnejsi cast jidla, mezi tim jim napr. vyvary, rizota apod., kde ale masa neni moc...) a myslis si, ze je nutny omezovat i ryby?
Odpovědět
Profilova fotka
catf - ja jsem mela na mysli situaci, kdy prirodni alternativa proste neexistuje - pak bych rozhodne sahla po nejakem mene chemickem kompromisu nez pouzivat neco, co mi vyvolava alergickou reakci - to je pak pro telo totiz vic skodlive. chloe, ja bych se do toho nenutila - opravdu to neni potreba. Dej si maso, kdyz na nej mas chut, jinak jez lusteniny .... ostatne, kdyz budes jist obcas ryby, tak ani jine maso jist nemusis. Lusteniny ti pomuzou upravit i hormony, maso je naopak rozhazuje. lesnamacicka, odpovedi chloe vlastne odpovidam i tobe :-) butt, ja si myslim, ze na tech dietach z krevnich skupin neco je - uplne vzdycky to sedelo. Neberu je za bernou minci, ale chte nechte se tim ridim proste jenom tak, ze posloucham svoje telo a zrovna ohledne masa je to tak, ze bych ho nemela jist. Pokud maso musis, tak ho jez. Kdyby ses donutila ho nejist, tak by ti to nesvedcilo, pravdepodobne by sis uhnala anemii. Vybirej si kvalitni maso, pokud mozno bio a nejez ho moc do hneda opecene a spalene a vyhybej se uzeninam. Snaz se, abys jedla cervene maso tak max 1x tydne a spis kvalitni hovezi, jehneci a kralici nez veprove, kure tak 3x tydne. Ryby jsou doporucovane take 3x tydne minimalne, ale ja si myslim, ze 2x tydne je max kvuli tomu, jak jsou zamorene tezkymi kovy. Jeden den bych si dala vegetariansky a maso nahradila fazolema a cockou.
Odpovědět
Myslím si, že na krevních skupinách něco bude - hlavně tedy v případě velkých skupin potravin - třeba mléko, maso obiloviny (že je některá krevní skupina "může", jiná ne). A naopak mi připadá zvláštní, když se některé skupina např. doporučují všechny fazole kromě určitého jednoho druhu. To už se mi zdá trochu přitažené za vlasy. Já teď vůbec nekonzumuji asi 3 měsíce mléčné výrobky (pokud vím, pro Áčko jsou nedoporučené) a s překvapením jsem zjistila, že jsem za tu dobu úplně bez práce zhubla cca 3 kg (přitom hubnout nějak nepotřebuji).
Odpovědět
Mělo tam být "když se některé skupině např. doporučují..."
Odpovědět
Profilova fotka
k tomu syrovymu ovozelu - me je hodne blizka teorie myslim z makrobio nebo z neceho takovyho, kde se rika, ze syrovej ovozel by se mel jist v dobe kdy je teplo (leto), pac telo ochlazuje a vareny v zime, aby tolik neochlazoval. Je fakt ze me proste v zime nenapadne dat si k obedu nebo k veceri salat, ale v lete ho jim v jednom kuse :-) Teda ne jako ze bych v zime nejedla nic syrovyho, to ne, jenom vidim, ze to proste tak nejak samovolne omezim a pridam vic tepelne upravenyho. S tim masem, to je snad uplne vsude, prvni dotaz, kterej sem odevsad slysela, kdyz sem rekla, ze cekam malou abru, tak jestli uz sem konecne teda zacala jist to hovezi a veprovy 8-( a jestli jim teda to maso casteji 8-( nechapu proc?? Schvalne sem otestovala obe svoje mudry (alergo i gyneko) a zeptala sem se jich, jestli vidi problem v moji strave, obe se shodly, ze kdyby se takto stravovala aspon tretina budoucich matek, tak bouchnou sampus :-D Jo, normalne asi uspech, m. uz dva tydny neji salamy a ty jeho sileny uzeniny =-) ja cucim =-) =-) Tedko nakupuje on (ja nemuzu skoro nic delat) a kupuje si (dobrovolne) misto toho sunku s vysokym podilem masa, woooow, sem zvedava jestli mu to vydrzi x-) S tou soli je to mazec, ja hrozne malo solim, takze me vsecko prijde presoleny, pecivo pecu doma a kdyz nestihnu upect, tak si koupim nejaky tmavy pecivo, tedka me m. dovezl nejaky tmavy razenky a to bylo tak priserne slany, ze sem pak vypila pul litra vody na ex, pritom m. rikal, ze jemu to vubec slany neprijde, pry normal pecivo :-N
Odpovědět
Abro, s ovozelem to mám stejně ;-) Taky se těším, až mě budou všichni v těhotenství otravovat, že
Odpovědět
Znovu: Taky se těším, až mě budou všichni v těhotenství otravovat, že maso, mléko a jánevímcoještě se PROSTĚ JÍST MUSÍ :-S
Odpovědět
Ahoj holky, tak já jsem asi výjimka... Mám skupinu A a maso bych moc neměla, ale tělo si o něj říká... Jím teda jen králičí a kuřecí maso z domácího chovu a sem tak kousek vepřovýho taktéž z domácího chovu a miluju ryby, ale bez masa se neobejdu. Zkoušela jsem ho omezit, ale skončila jsem večer u ledničky s kusem lovečáku v ruce :-| ]-( 8-( a to si nemyslím, že bych neměla vůli nebo se nedokázala ovládat. Cca 4-5 týdně si maso dávám - z toho tak 2x rybu.
Odpovědět
Profilova fotka
hermi, si pak uzijes, pac kdyz ti nekdo cpe majonezu s tim, ze jako prece je to dobry pro decko (no v reklame rikali, ze....) , nebo nepochopi, proc se ptas, jestli v dane veci byly pouzity tepelne neopracovany vajicka (salmonela asi neexistuje :-| ) no proste radsi neresit :-D a pak dojedes do spitalu a dostanes "racionalni stravu" jak sem nafasovala ja (a prujem z ni sem dva dny lecila :-( ) Uz se to snazim brat s nadhledem a spis si z toho delam srandu :-) neco vysvetlovat totiz jaksi straci smysl :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no, ja jsem teda fakt taky zvedava jak to u me bude probihat - nejvic se tesim, az budu kojit a budu od 4. mesice poslouchat, ze uz bych mela prikrmovat a davat maso a pecivo ]-(. M vzdycky staci, ze jednou za rok dostanu rymu (prubeh vetsinou tak 3 dny) a hned mi v praci kazdej zacne rikat, ze je to z toho, jak hrozne jim, resp nejim 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, se radsi psychicky priprav predem, pac je to vazne obcas o nervy :-D nejlepsi je, jak vsichni argumentujou tim, ze kdyz nejis tohle/ nedelas tohle/atd tak budes spatna matka, to uz me vazne uz jenom rozesmiva :-) Me se hrozne libi, jak nekteri lidi uz ted vi, co budu a nebudu delat, kdyz to nevim ani ja sama :-D treba: ty latkovy pliny nekupuj, nebudes to stejne pouzivat.... Na co mas uz ted satek, vzdyt to decko v tom stejne nebudes nosit.... Ty chces decku zkrivit pater, ze mas na nej sit? To decko bude furt nemocny, kdyz vidim, jak jis... To dite chudaka zabijes na tech bruslich!!! atd atd atd... ANO VAZENI, ja si vazne porizuju decko proto, abych ho trapila hlady, nakazila vsema nemocama sveta, zkrivila mu vsecky koncetiny a soustavne usilovala o jeho zivot :-D fakt logicky :-D :-D
Odpovědět
Hm byla jsem dnes u toho homeopatika...ani se neptejte...ja vzdy mela homeopatii za docela prijatelny zpusob alternativni lecby...no a po dnesku si myslim ze je to cire sarlatanstvi...To co ten clovek predvadel...nevim zda to myslel vazne nebo si ze me delal srandu za kterou si nechal dobre zaplatit... :-S ]-( ... Petul by vedela kdybych ji rekla,ze Vasicek byl proti tomuto jen slaby odvar :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
chloe, co predvadel, saman? :-D
Odpovědět
Jaj abra...ja jsem z toho sama jeste na rozpacich a stale na to setkani myslim...No samo mi rekl,ze vse co jsem dosud brala je spatne...Ze muj homeopat nebyl zadny homeopat ale sarlatan...(no hlavne ze je to dermatolg,myslim ten muj stary homeopat)...No pak mi vypravel neco o Bohu a souvislost Boha s homeopatii...A ze Buh nas stvoril,aby jsme v nej verili,pac kdyby lide neverili v Boha...Buh by nemohl existovat a podobne filosoficke uvahy... No a pak se me ptal ruzne otazky,naces mu pocitac na zaklade mych odpovedi vygeneroval nejaky lek..Tak vzal nejakou flasku ze stolu...stala tam uz kdyz jsem prisla a nemyslim si ze v ni bylo specificke homeopatikum...a nebo ze by predem vedel???nebo ze by vsichni brali to stejne???A z toho mi odsypal do tri nadobek par kulicek...ovsem do kazde jine mnozstvi jak se mu usypalo...no a ze si to mam vzit dnes vecer,zitra rano a odpoledne...zadne poradi podle mnozstvi,nic...ani vlastne nevim co beru a na co.Jo a pry az si to vezmu uvidim zazrak...tedy ze se stane zazrak... No zazracne me pripravil o spoustu penez a jakmile je mel v kapse na kterou si radostne poklepaval rychle me vypoklonkoval pryc...
Odpovědět
Profilova fotka
abra ty vrahu :-D :-D :-D
Odpovědět
chloe, a to se temhle lidem musi zaplatit? ja bych se na nej vyprdla butt, jeste ti odpovim na to maso..jim ho cca 3x tydne..vetsinou ryby a morsky potvory, obcas normalni maso nakrajene treba v rizotu(m si dela hovezi steaky, takze ty zbytky pak nakrajim do nejakyho mismase)..a taky mam rada kureci vyvary, hlavne pres zimu nebo kdyz nemam moc hlad..zjistila jsem, ze flak masa uz si nevychutnam..kdyz uz si dam maso, tak neco alespon trochu zajimavyho(dneska treba carpacio ze svickovy a vecer jsem mela takovou pidi morskou potvoru), z ryb mam nejradsi lososa a toho jim nejcasteji, myslim si, ze neni potreba se tech ryb nejak bat, vetsina z nich prodavana u nas stejne pochazi z chovu, kde predpokladam tezky kovy nehrozi..kdyz to teda shrnu, tak vlastne jim kvalitni hovezi, ryby a morsky potvory a kureci vyvar :-D kazdy si musi zvolit svoje tempo a musi vedet, proc nejakou zmenu podstupuje, ja na to sla taky postupne, nejdulezitejsi bylo si uvedomit, ze jist maso mam predevsim naucene, ze jeho konzumace nevychazi z nejaky potreby, kterou bych citila.. na ty signaly tela pozor, mne tuhle signalizovalo, ze si musim dat cheesburgera z mekace :-D
Odpovědět
Profilova fotka
chloe, no to byl nejakej blazen ne? U doktoru se ridim tim, ze jakmile jeden doktor shodi kolegu, kteryho ani nezna, tak pryc od nej, hlavni zasada... no a jeste jak by me rikal neco o vire, bohu a zazraku, tak to uz bych prchala rovnou :-D prosimte radsi ty pilule nejez, kdovi co toje a jakej zazrak te po nich ceka :-D josefko, pak me budete nosit do vezeni ovesny kolacky se zapecenyma pilnikama az ty decka uplne utejram :-D catf, nejses sama, ja ted dostavam pravidelny signaly od tela, ze je potreba si dat bilej rohlik s maslem a sunkou :-D :-D :-D asi to telo nebude tak chytry, ze by vedelo, co potrebuje :-D
Odpovědět
Profilova fotka
abra jakou sít jsi si pořídila na malou? holky já ted četla dlouhý článek o tom, jak jsou moře úplně vylovené, jak rybářské firmy končí protože nemají co chytat....a úplně jsem mořské ryby přestala jíst. Nehledě na to, že je vozí tak daleko. :-( :-( :-(
Odpovědět
Profilova fotka
chloe :-D :-D - kde bydlis? ja mam hodne dobrou homeopatku v Praze :-) Co se tyce tech ryb a tezkych kovu, tak je dulezite si vybrat male ryby, ktere ziji kratkou dobu. Treba losos nebo sardinky .... losos chovany na farme nema omeg 3 MK, protoze ty se mu v mase vytvari jenom, kdyz ji plankton a na farme je krmi nejakym zrnim, zase je jistota, ze to maso bude ciste, protoze losos je nachylny na umely chov a musi o nej byt fakt pecovano :-) Uplne nejhorsi je tunak - ten zije dlouho a dorusta obrovskych rozmeru a i kdyz je chovany umele, tak je to primo v mori - cast hlubokeho more se ohradi a tam se v takovych sadkach chovaji a "farmari" se k nim potapi :-) To s tim hynutim ryb je blby - ja to tedy slysela akorat o nejakem typu tresky.
Odpovědět
Profilova fotka
holky nemate nejakou radu co se suchejma rukama? Ja uz fakt nevim - mam je porad takove rozpraskane a suche na dlanich. Mazu se vsim moznym a nic nepomaha - dokonce si pod bambucky maslo strikam na ruce ruzovou vodu (bez alkoholu) nebo mam takovej olivovej krem s hermankem a nez se tim namazu, tak si dam na ruce zelenej caj nebo rooibos .... a za chvili to mam zas :-(
Odpovědět
Profilova fotka
samotnej olivovej olej?
Odpovědět
Profilova fotka
josefka a nemůže se tak projevovat slabší exém? Nebo je máš suché jako pocit suchých ruchou? Nebo šupinky suché?
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko, nezkoušela jsi nahřát olivový olej a udělat si zábal aspoň na hodinu? Igelit + rukavice. Coldcream ti nevyhovoval, ten se mi zdál úplně super, ale oliváč mi dá ruce i nehty taky do perfektního stavu. Chloe, to je děs ti řeknu. Po tom, čím jsem si prošla sama, mi je hrozně líto ostatních lidí, kteří to můžou taky brát jako jedinou poslední záchranu a věří mu. Jde možná, podle mě pravděpodobně o placebo efekt, protože věř a víra tvá tě uzdraví. Na tom není vůbec nic zlýho, ale rýžovat takhle sprostě na něčím strachu, to mi přijde jako velký hulvátství. Abro, potěš koště s takovými reakcemi. Ještě že máš nás, viď? ;-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
hm abra, to ti nezavidim. Ja teda som v tehotenstve zacala do seba pchat hovadzinu a celkovo maso velmi potrebujem, ale sa hovori ze pri chalanoch mas chut na maso a pri babach na sladke - u mna to zatial v tom prvom pripade funguje. ale mne nastastie nikto nic nenanucuje, lebo uz si zvykli na moje (nase s manzelom) trochu ine stravovanie, takze pre nich je to uz teraz normalka. Jedine sa bojim, ze malickeho budu chciet naucit "zdravej vyzive" a tak ho budu pchat vsetkycm, lebo predsa to je zdrave. Ale ja by som zasadne neodmietala uplne vsetko, ale ked mi pride na nieo nezdrave chut tak si trochu dam ale samozrejme to neutvara moj denny jedalny listok. Inak s tymi plienkami je to u nas to iste - ked niekomu poviem, ze som objednala latkove pleinky, tak sa mi rehocu, ze pri tom vydrzim den a s pozeranim TV je to to iste, zevraj budem unavena a budem rada ked decko bude pozerat telku. Ale mne ti rodicia pridu tak trochu pohodlni :-S Neboj Abra, dolezite je male a nie ludia naokolo, treba ich ignorovat a ja sa na to prebalovanie fakt tesim x-) Abra a ten clanok bol vyyyyborny, ak mas este viacej posli - DAKUJEM! ;-) josefka, skus si na noc na vlhke ruky namazat olivovy olej a zakrutit do igelitovych rukavic (viem ze to je nic moc, ale ine ti vsiaknu olej a na rukach neostane nic) a na to este vlnene a spi tak par noci; Chcem sa este opytat, ci existuju komercne pracie prasky, ktore nemaju fosfaty a parfemy v sebe, resp. ked pozeram zlozenie a nechcem aby boli tam fosfaty a parfemy, ako to mam rozkodovat podla mena?
Odpovědět
Profilova fotka
abecedko, koupila sem hacku: http://www.branakdetem.cz/hacka-pech.htm , uz je namontovana a vyzkousena na dvoulete neteri, libilo se ji to :-D :-D josefko, kamosce na suchy ruce pomahal mesickovej krem na zakladu z praseciho sadla, nic jinyho ji nezabiralo :-( Ja mam ruce porad vlhky, tak ti neporadim, ale mam dobrou zpravu, ze te hned tak nekdo nezhypnotizuje, pac cim sussi ruce, tim hur upada clovek do hypnozy :-D peti, ani nevis, jak sem za vas rada, tady se aspon necitim jak ufo :-D juju, dikec za povzbuzeni, to sem vazne potrebovala :-) taky se tesim az vyzkousim ty latkovky, jak fungujou, ted sem testovala, jak rychle se daji ususit :-) Vis ceho se bojim vic nez telky, pocitacu a tak? Toho, jak se decka v dnesni dobe chovaji, prijde me, ze nemaj vubec uctu k dospelym nebo starym lidem a naprosto neuznavaj autority, o svoji autoritu se nebojim, to urco ne, me poslouchaji vsichni psi aji deti v okoli :-N , ale nechtela bych, aby z mych decek vyrostli takovy ti decka bez zajmu, bez jakyhokoli respektu k cemukoli s chovanim ktery opovrhuje vsim... Z toho mam vazne strach :-| Kdyz slysim, jak triletej vnuk rika tchyni "ty ses blba babi" tak bych ho vazne proliskala :-| Nechapu, jak to dnesni decka muze vubec napadnout, me by tohle nikdy nenapadlo rict... Byla bych hrozne spatna z toho, kdyby moje decka se takto nekdy chovali :-( Snad to tak nedopadne, no, ja sem takova hodne prisna k sobe i k okoli, segru sem taky drezurovala, musela poslouchat :-N a psy sem mela vzdycky dobre vychovany, akorat je to takova metoda cukru a bice, kterou byva tezky uplatnit na vlastni dite, zejo :-N s tema chutema a pohlavim decka, tak to teda plati na sto pro, mam furt chut na sladky :-D a to sem pred tehu vubec nemela :-D takze mala abra je sto pro holka :-D
Odpovědět
Profilova fotka
juju, abro, ja si myslim, ze strasne moc muzete ovlivnit vy jako mamy. Je to samozrejme teorie nevyzkousena ve vlastni praxi, ale celkem odkoukana od ostatnich. Moje kamaradka taky nema televizi a jde to dobre. Ostatne jejich 3.5 lety synator umi vsechna pismenka, pocita do 30 a scita jednoduche cislice - a to i na kalkulacce :-D. jejich 1.5 leta holcicka sedi s papirovou knizkou v ruce a opatrne obraci stranku po strance, aby nic neroztrhala a "cte" si - ja bych z nich mela za chvili mindraky :-D U zadneho ditete svych kamaradek si neumim predtsvit, ze by na nekoho byly sproste - vsem by myslim okamzite jedna pristala na papuli, prestoze ani jedno z nich neni bite (narozdil ode mne, ja byla mlacena jako zito :-D, ale asi to pomohlo :-D) Ja mam zase strach z toho, jak mi budou dite krmit tchanovci a svagrova, az ho tam treba posleme na prazdniny - resp. kdyby to bylo jejich jedine vnouce, tak by to asi slo, ale az bude ve spolecnosti s ditetem svagrovy, tak nepujde, aby ono dostalo zmrzlinu a mojemu se reklo, ze zadna zmrzlina nebude :-S jinak abro, diky za dobrou zpravu, ze nemuzu byt zhypnotizovana - odted si suche ruce budu pestovat :-D abecedko, ekzem to neni, na dlanich mam suchou kuzi jakoze bile supinky. je to od toho, jak si porad meju ruce ve studene vode a nejakym smejdskym mydlem (v praci) :-(
Odpovědět
josefko, jenom rychle reaguju, zbytek doctu..v telce nedavno davali, ze v cechach pestujou kapry, ktery krmej necim specialnim, aby meli omega3, a vozi to do nemocnice, kde jsou pacienti po operaci srdce...
Odpovědět
Profilova fotka
no vida, tak to jsem nevedela catf :-) - pritom kapri omega 3 normalne nemaji. Vida, to je zlepseni :-)
Odpovědět
Profilova fotka
josefka, urcite vela zalezi na rodicoch ale velmi vela robi aj okolie - kamosi, sesterky a bratranci, babky a dedkovia (ja sa fakt uz teraz obavam, ako to dopadne). Tu je hruuuuza arabov, ktore svoje deti davaju do krestanskych skol (logiku v tom nehladajte) a teda nehcem vsetkym krivdit, ale to zrovna nie su deti, ktore by mali ist mojmu malemu prikladom a aj synovec bol sikanovany v skole :-( preto rozmyslam, ze by som dieta dala do nejakej alternatinej skoly, ale tie zase nie su velmi respektovane z hladiska vzdelania. Tak si mozem vybrat - bud uberiem na poziadavke ohladne vedomosti, alebo spravania. Ale asi radsaej tie vedomosti, kedze naucit sa da aj doma cokolvek :-N
Odpovědět
Profilova fotka
abra tak sít je bezvadná, to se mi moc líbí. I ty pleny, co jsi s koupila. Vůbec si myslím, že ten obchod je zázrak mezi ostatními.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?