Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Rada bych si povidala o vsem, co se tyka zivotniho stylu, ktery se trochu vymyka beznym zvyklostem. Jak vas ovlivnuje ve vasem zivote, vyznavani budhismu ci vitarianstvi, proc se vyhybate eckum, pouzivate prirodni kosmetiku a jakou, jste vyznavaci alterativni mediciny, nepouzivate teflon a vyhybate se plastum, perete ve slizu atd ..... ???? To vsechno a jeste mnohem vic snad budeme moci probrat na tomto tematu.
Odpovědět
josefko, to jsem rada, ze to pises, protoze se chystam si ji koupit :-) ted pouzivam alvu..ta se mi zatim osvedcila co do funkcnosti+ maji prijemny vune(vanilka/med, limeta), ale na tmavym obleceni se obcas vyskytnou fleky od te soli, tak doufam, ze to ma primavera vychytanejsi
Odpovědět
Ahoj holky, prosím vás, nemáte někdo nápad, jak udělat tuhle přesnídávku bez pudinku? Dětská jablečná přesnídávka: Jablka oloupeme, zbavíme jadřinců, nakrájíme na kostičky, smícháme s cukrem, vodou a rozvaříme. Rozmixujeme. Pudink smícháme s trochou vody. Vlijeme do pyré a 2 minuty povaříme. Dětská jablečná přesnídávka se může sterilovat obvyklým způsobem - do sklenic, uzavřít víčkem a sterilovat při 80 st. C asi 30 minut. TIP: Pokud přidáme pudink s jinou příchutí - např. jahodovou, malinovou, banánovou...., máme dětskou přesnídávku s jinými příchutěmi. Uvedená dávka je na 12 skleniček od dětské přesnídávky. Chtěla bych to dávat prďolovi v zimě a koncem jara, ale to mu ještě nebude ani 8 měsíců a nechci mu dávat puding. Cukr omezím, nebo nahradím, to je jasné, ale zajímalo by mě, zda to nějak nejde udělat bez toho pudinku :-(. Docela se toho bojím, čím ho budu krmit začátkem jara, kdy v obchodech nic kloudného není, tak teď vařím a mrazím jako šílená 8-). Kupovanou výživu mu z mnoha důvodů raději moc dávat nechci. Taky se omlouvám, že sem lezu s miminama, ale biodítě je nějaký zahrabaný a nikdo tam nechodí, tak to zkouším tady :-). Díky moc.
Odpovědět
anysku, a muzes pouzit agar? http://www.gresik.cz/eshop/ostatni-vy... a myslis, ze je nutny to zavarovat takhle dopredu? segra dela pro svoji malou takovehle presnidavky ze vseho, co se da uvarit a rozmixovat..mrkev, cuketa, dyne, brambory, ryze...a z ovoce to same...nepouziva vubec cukr ani sul..tyhle ingredience se daji vzdycky koupit(a urcite jsem na spoustu z nich zapomnela)..segra navic neni zadny velky experimentator a nakupuje v obycejnych obchodech(na sidlisti maji snad jenom alberta)
Odpovědět
@catf Jé, vidíš, agar! To mě nenapadlo, ačkoliv o něm vím! Zjistím, co agar a prťata a zkusím to. Já bych nejraději vařila vše z čerstvých surovin, ale bohužel budu potřebovat prďolku dokrovat hlavně v od února, března...a to je aspoň u nás v obchodech celkem problém se zeleninou :-(. Ne, že by žádná nebyla, ale prostě vše je dovážené, umělé, bez chuti, výběr je omezený, není výjimkou, že je převaha z Číny :-| a tak se snažím něco vymyslet aspoň na ten začátek, pak budu převážně vařit z čerstvých českých surovin, ale až budou k dostání, nebo vyrostou na zahradě :-).
Odpovědět
nojo s tou sezonnosti je to u nas problem, jsem zvedava, co bude na farmarskych trzich behem zimy vsemu z ciny se taky vyhybam, je fakt, ze vsechno v supermarketech je odtamtud nebo minimalne z jizny evropy nebo ameriky..no vzdycky doufam, ze to vsechno snad netrhaj uplne zeleny a neco z toho ma nejaky zbyly vitaminy :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@anysek85 - taky me napadl agar a pak jeste, ze by se to dalo smichat s ryzi, ta ti to taky zahusti. @catf - nebyla to moje zkusenost s tou Primaverou, ale nasla jsem recenzi na ni na Ceste Prirody .... tak snad je opravdu dobra
Odpovědět
Profilova fotka
@anysek85 - ja mam pocit, ze se z bioditete vytvorila soukroma uzavrena skupina: http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema... Ani nevim, kdo ji zalozil, ale abra tu hlasovala pro uzavrenou skupinu uz dlouho :-N , tak ja se tam zeptam, at te pridaj, mam?
Odpovědět
@anysek85 Myslím si, že pokud bys to zahustila kukuřičným škrobem, nemusel by to být problém - ovoce se nedává hned jako první. Anebo nezahušťovat vůbec? Nevím, zda jsem objevila Ameriku ve formě přípravku na WC DenkMit Nature, ale čistí dobře, složením by měl být OK, akorát smrdí jako předrevoluční jar :-D Slyšely jste o emínkách chia? http://www.aida-organic.cz/Clanek/Sup...
Odpovědět
Profilova fotka
@herminka - prave si je davam k veceri v jogurtu :-D, maji vic omega 3 nez lnena seminka a oproti ostatnim seminkum obsahuji antioxidanty a maji hodne bilkovin, trosiscku mene nez konopi, ale vic nez lnena. Vypada to jako novy zazrak :-D @anysek85 - ja jsem nad tim tvym zahustovanim vcera v noci premyslela a rikala jsem si, proc nechces pouzit puding? Je to jenom kukuricny skrob ochuceny prirodni vanilkou (pokud tedy koupis nejaky lepsi puding) ....
Odpovědět
taky mi prijde, ze ty seminka chia vypada az moc idealne:-))) shodou okolnosti jsem koukala na food network(program jenom o vareni), kde je soutez mezi sefkuchari(Chopped) a tam prave jedna z ingredienci byly tyhle seminka..vsichni to pouzili na obaleni masa(myslim, ze to bylo veprovy ..asi panenka) anysku, jak pise josefka o pudingu, tak jeste dodam, ze alnatura v dm ma bezlepkovy puding v bio kvalite, parkrat jsem ho varila a chutnal dobre
Odpovědět
Profilova fotka
tady je takovy malicky letak ohledne tech chia seeds ... jestli to teda uvidite, kdyztak to muzu prepsat
Odpovědět
Já ty semínka beru spíš jako další možnost ke všem těm sezamům, dýním a spol. - prostě variabilita nutrientů :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@herminka - :-D .... jooo to tady kdysi nekdo rekl, ze variabilita nutrientu musi byt :-D ..... ja to beru stejne jako ty.
Odpovědět
@josefka Variabilita nutrientů je už nesmrtelná a vstoupila do dějin :-D Jinak jsem teda chia u nás na konci světa ještě neviděla, ale jsem na ně zvědavá.
Odpovědět
mam jeden poznatek na tema javorovy sirup uz davno jsme tady resili ruzne kategorie, tak jsem vyzkousela Grade C od Alnatury(normalne kupuju A) a je mezi nimi obrovsky rozdil, to jsem ani necekala..Acko ma medovou konzistenci a javorovomedovou chut, C tece jako voda a chutna jako karamelizovany cukr(je taky o dost tmavsi), takze u nas skonci v peceni. variabilita nutrientu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@catf - rozdil je veliky, to je fakt. Ja kupuju B z iHerbs a je neskutecne vyborny, javorovy a kdyz mi dosel, tak jsem si koupila grade A v obchode a prisel mi desne plany, bez chuti .... takze podle me to bude vyrobce od vyrobce. Udajne je B silnejsi chuti nez A, ale schvalne vyzkousim ten od Alnatury, az budu v CR.
Odpovědět
josefko, prave si pamatuju, zes to psala, tak jsem si rikala, ze to asi bude podobne, i cenove se to vubec nelisi, ale to jsem se teda spletla :-p treba sis uz zvykla ne neco mezi..predpokladam, ze B bude sladsi a jen trochu vic ridsi nez A...v kazdym pripade zkus tu alnaturu, ja ji mam moc rada, treba rano do musli to cecko naliju do nejakyho kolace, jist se to neda :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ja grade C jeste nemela. My jsme prave driv kupovali A, meli jsme asi 2 vyrobce a pak jsem na zkousku objednala B z toho iHerb a uz nic jineho nekupujeme :-D. Jsem zvedava, mozna reknu mamce, at to Alnaturu v listopadu priveze.
Odpovědět
Ahoj holky, děkuji za rady ohledně přesnídávky pro naše mimino. Zkusily jsme s mamkou dvě varianty a uvidíme. Jedna s bio pudingem od Alnatury a jedna varianta klasická - oloupaná nastrouhaná jablka sterilovaná ve skleničce. Prý se to nekazí ani bez cukru, tak jsem moc zvědavá. Konzultovala jsem to s jednou studentkou oboru "nutriční terapie" a potvrdila mi, že lepší bude dát dítěti přesnídávku z domácího jablka třeba i prohnanou procesem strerilizace a uchovanou 2-3 měsíce, než čerstvou přesnídávku z jablka chemicky ošetřovaného, koupeného v dubnu a dovezeného ze zahraničí. Tak snad, pak dám vědět, jestli se ty jabka bez cukru nezkazily, sama jsem na to zvědavá. @josefka Ten javorový sirup od Alnatury můžu taky moc doporučit. Od té doby, co ho kupuju už doma rafinovaný cukr ani nemám. Kafe nesladíme a na ostatní stačí ten sirup, je totiž fakt supr x-).
Odpovědět
Profilova fotka
tak ja uz jsem na ten syrup od Alnatury vazne moooc zvedava :-D :-D :-D .... a s kamaradkou naprosto souhlasim :-D :-D :-D
Odpovědět
josefko, akorat nevime, jestli anysek pouziva A nebo C :-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf :-D
Odpovědět
parada, josefko, moc dik za tip na deodorant, uz dlouhodobe to resim tak, ze stridam prirodni a rexonu, podle hardcore situace.... jinak teda jablecna sezona v plnem proudu, už mi to leze i ušima a chystám se na povidla.
Odpovědět
Ahoj holky, zřejmě jsem objevila Ameriku :-D, ale zase jsem viděla šampony Urtekram! x-) Prý už jsou zase k dostání. A ještě bych měla jeden dotaz... Jedla jste některá u Zdenka Pohlreicha u Cafe Imperial? Jedeme zanedlouho do Prahy na víkend a chtěli bychom tu jeho "hospodu" vyzkoušet, ale asi to tam není moc "baby friendly", že? Nebo jo? Máme pětiměsíčního prďolu, tak to dost zvažuju. Nejsem úplně typ matky, co by rád bezohledně terorizoval ostatní hosty v podniku, kde to pro děti není vhodné... =-). Jinak jeho pořad mám celkem ráda, v mnoha věcech je mi sympatický ten jeho přístup k jídlu obecně :-).
Odpovědět
anysku, proc by to nemelo byt baby friendly? spis jde o to, jestli se tam treba hodne kouri nebo ne, to nevim kdyz na jeho porad narazim, tak se taky divam, je to zabava..to pak clovek teprve vidi, co se deje v ceskych restauracich za humus..
Odpovědět
anysku, byli jsme s m v centru, tak jsme tam rovnou ze zvedavosti zasli:-) maji to dobre rozdeleny na kuraky a nekuraky ...urcite je potreba udelat rezervaci predem a nejlepsi bude, kdyz budete mit stul uplne vzadu v nekuracky sekci..je to trochu stranou a hlavne je tam dost mista(ja vzdycky rada sedim na sedacce/lavici nez na zidli)...je tam dost frmol, takze to vase ditko se tam ztrati:-) urcite tam zajdete, jidlo fakt stoji za to
Odpovědět
@catf Díky moc! :-) Já se toho trochu bála - přece jen je to pět hvězd a naše půlroční mimino je dost "výrazná osobnost" :-), tak bych nerada, abych tam A) otrávila zážitek ostatním B) sama si to neužila, protože by tam třeba začalo být zakouřeno, nebo mi obsluha naznačila, že to pro děti není moc vhodné, atd. Tak super, už se moc těším x-)
Odpovědět
anysku, nevim, jak bych to popsala, ale ta restaurace na me nepusobi vubec jako pet hvezd..asi je to tim preplacanym interierem, trosku na me tam dychl duch dob minulych(jako komunistickych:-), pritom ale obsluha a jidlo jsou na uplne jine urovni(a obsluha mila a profesionalni)...zakoureno tam nebylo, i kdyz bylo plno, takze to je dobry polreich tuhle v telce rikal, ze se tam vari jidlo pro normalni lidi(jako ze to neni extremne drahy, coz je fakt... na prazsky pomery a kvalitu jidla je cena dobra... ale stejne pro dve osoby s pitim to vyjde na tisicovku) v kazdym pripade je to idealni misto napriklad pro navstevy, ktery chtej ochutnat ceskou kuchyni ja si teda dala francouzskou cibulacku a musim rict, ze takhle dobrou jsem nemela ani v parizi(a to jsem hledala:-) i rozlevany vino tam evidentne vybira odbornik(i z ceskych zdroju), coz je fajn a je videt, ze jim na vsem, co jde do zaludku zalezi my tam urcite zajdeme zase, m. je totiz vysazenej na husy, kachny, kance apod., a tam se to temahle potvorama na jidelnim listku jenom hemzi:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@catf @anysek85 - mely byste slyset zazitek @mia, kdyz byli u Pohlreicha v restauraci a co pak nasledovalo :-N :-D ... treba vam to tadt nekdy popise :-D :-D :-D
Odpovědět
nojo mia :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?